صفحه 16 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 413
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    الان پمپ من چطور هستش؟ قدرتش خوبه؟
    بعد چه‌جوری حساب کنم که خوبه یا نه؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    در مورد واتر پمپ که اقای میرنژاد کاملا توضیح دادند ولی برای گردش اب در تانک شما قدرت واتر پمپ وموجساز را باهم جمع کنید مجموعش باید حداقل ٢٠برابر حجم اک باشد واگه تا ٣٠برابر هم باشد که خیلی بهتر هست.البته اینها برای تانگها ریف هست وبرای تانگ فقط ماهی ضرورتی ندارد

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام دوست عزیز
    بهترین حالت اینه آب در تمام تانک گردش داشته باشه
    برای تنظیم کردن موج ساز هم میتونی یه لیوان یا هر ظرفی که دارید از آب تانک پر کنید و با فاصله 10 سانی آب را روی موج ساز بریزید
    حباب هایی که ایجاد میشه گردش آب داخل تانک را نشون میده و متونید متوجه بشید که کجاها گردش آب کمه یا زیاده

شقایق هم معمولا بهترین مکان را برای خودشون پیدا میکنن و زمانی که شرایط تغییر کنه اقدام به جابجایی میکنن شما سعی کنید اگر شرایط تانک خوبه دست بهشون نزنید
    فسفات و نیترات آب را تست کنید همینطور ph
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام دوسته عزیز من این مواردرو میخاستم در قسمته راکتور قرار بدم ولی گفتم در صفحه خودتون قرار بدم بهتر هستش ، ، راکتور و مدیا همون کاریرو انحام میدن که شما با مدیاهایه دیگه داخله سامپتون انحام میدید ، اگر نیترات گیر و فسفاس گیر در سامپتون دارید فکر نمیکنم نیازی به راکتور داشته باشید واسه این موارد ، در واقع راکتور یه چیز جمع و حور و با کارایی بیشتر از مدیاهایه داخله سامپ هستش که دوستان سعی میکنن از مدیا در سامپ استفاده نکنن و با یه مقدار مدیا داخله راکتور که کارایش بخاطر شرایط خاصی که در راکتور دارن بیشتر هستش استفاده میکنن شما اصلا نیاز نداری از هر مدیا چند کیلو ذخیره کنی ، هر موقع دیدی مدیاهایه داخله سامپتون داره اشباء میشه یه راکتور تهیه کنید و مدیا هایه داخله سامپرو حذف کنید که سامپتون خودش مکانی برایه جمع شدنه آلایندها نباشه ، دوسته عزیز ،شما اگر کمی در غذا دهی و استفاده از افزودنیها به آکواریوم درست عمل کنید و نذارید منبع خاصی واسه تولید فسفات و نیترات وجود داشته باشه با یه مقدار کم مدیا مشکل حله ، اسکیمر خودش بیشتر آلایندهارو حذف میکنه ، و اگر پدها رو سر موقع تمیز و تعویض کنی در کل نذارید آلایندها در آب وجود داشته باشن و البته آبی که واسه سیفون و آبه تبخیری استفاده میکنید عاری از هر آلاینده ای باشه شما براحتی میتونی شرایط آکواریومتونو کنترل کنید ، بجایه این همه مدیا که بیشترش پول دور ریختنه میتونی یمقدار لایوراک تصفیه شده به آکواریومتون اضافه کنید هم در زیباییه تانگتون کمک میکنه و هم کار مدیارو انجام میده ، من الان فقط یک بسته سرامیک ایستا دارم که اینارم به وقتش حذف میکنم ، شرایط آب هم نرمال هستش ، نیتریت ،آمونیاک ،، صفر ،فسفات نزدیکه صفر ، نیترات حدود 15 البته این شرایط در یک ماهه گذشته بخاطر یک اشتباه بهم خورده بود که دوباره به شرایط نرمال برگردوندم ، بنظر من اگر هر هفته مقداری سیفون منظم و با آبه تصفیه شده داشته باشی خیلی از مشکلاتت حل میشه ،. موفق باشی ،

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    با توجه به حجم اکواریومتون این واتر پمپ مناسبه . شما حجم تانک رو در 8 ضرب کنید و با میزان جریان اب واترپمپ مقایسه کنید (قدرت واتر پمپ شما 2500 لیتر برساعته) . این رابطه برای اینه که واتر پمپ تقریبا باید در هر ساعت بتونه 8 بار کل اب تانک رو جابه جا کنه . برای تانک های ریف 8 و تانکهای حرفه ای تر (sps ) تا 10 برابر هم در نظر گرفته میشه .
    موفق باشید
    وقعأ من كلي جا شنيده بودم كه قدرت پمپ بايد نهايتأ ٣ تا چهار برابر حجم تانك باشه؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    خب سلام دوستان
    من رفتم جمهوری و دوتا تامیر خوب خریدم
    اومدم خونه چشمتون روز بد نبینه، اون راس دلقک رو که انداخته بودم توی سامپ مرده بود و کل رف شده بود خزه قهوه ای،گند زده بود، سریع درش آوردم و تمیز کردم
    سه تا محلول گرفتم، یه اساره سیر، مولتی ویتامین، یه غذای کامل مرجان، یه دونه هم صدف دو کفه ای گرفتم!!!
    حالا آب رو تست بزنم ببینم چی شده
    جهت موج ساز رو عوض کردم، یه زانویی ۴۵ درجه هم گرفتم که گردش آب رو بهتر کنه.
    امیدوارم درست شه همه چی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    آب رو تست زدم
    نیترات ۵۰
    نیتریت صفر
    فسفات تقریباً ۲۵
    آمونیاک صفر
    نیترات رو چی کار کنم؟
    سیفون کنم درست می شه ؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    آب رو تست زدم
    نیترات ۵۰
    نیتریت صفر
    فسفات تقریباً ۲۵
    آمونیاک صفر
    نیترات رو چی کار کنم؟
    سیفون کنم درست می شه ؟

نیتراتتون برای اکواریوم ریف بالاست در درجه ی اول دو تا سیفون در حد نوبت 15 تا 20 درصد داشته باشید (به فاصله ی زمانی 3 تا 4 روز) اینکار به طور موقت سطح نیترات اب رو کم میکنه .برای طولانی مدت هم که راهکار های زیادی وجود داره که داشتن رفریجیوم و یا ats در اولویته بعد هم داشتن مدیاهای کاهش نیترات و استفاده از راکتور نیترات . داشتن سیفون منظم هم اگر انجام بشه تاثیر زیادی داره( حداقل 25 درصد در ماه به صورت هر هفته یا هر دوهفته) .
    فسفاتتون رو هم متوجه نشدم 25 بر چه اساسی هست اگر منظور 0.25 پی پی ام باشه که سطح مناسبی هست .ولی راهکارهای کاهش فسفات هم به صورت مشابه نیترات هست ازجمله رفریجیوم و سیفون منظم و مدیای فسفات.
    بعد از مردن راس دلقکتون در اب بهتره هر چه سریعتر سیفونی در حد 20 درصد رو داشته باشید .البته فکر کنم در قبل تذکر دادم که این ماهی رو نباید در اون شرایط نگه دارید .
    موفق باشید

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    وقعأ من كلي جا شنيده بودم كه قدرت پمپ بايد نهايتأ ٣ تا چهار برابر حجم تانك باشه؟؟؟

سلام دوست عزیز :
    3 تا چهار برابر شاید برای تانک فیش اونلی و یا برخی گونه های خاص ریف کفایت کنه . در کل این یه قانون ریاضی نیست که بشه اثبات قطعی کرد این اعداد و ارقام براساس تجربه و نظرات افراد بیان میشه که میتونه با هم متفاوت باشه اما اون چیزی که من از دوستان اب شوری و سایت های معتبری که بهشون مراجعه میکنم توصیه کردن گردش اب بین 6 تا 8 برابر و گاها در اکواریوم های sps تا 10 برابر حجم اصلی تانک باشه .شما این رو هم در نظربگیرید که واتر پمپ در رساندن اب از سامپ به تانک دچار درصدی افت فشار میشه و با همون در صد نامی اب رو منتقل نخواهد کرد. در ضمن چرخش بیشتر اب در تانک سبب انتقال سریع تر مواد دفعی به سامپ و زمینه رو برای تصفیه و خروج اونها از چرخه توسط اسکیمر و مدیاها فراهم میکنه و چرخه ی اکسیژن و دی اکسید کربن مناسب تری ایجاد شده و ...
    در کل نظر شما در مورد 3تا 4 برابر هم نظریه ای در برخی موارد اشاره شده ولی من به جریان اب بیشتر جهت سلامت تانک بیشتر اعتقاد دارم به دلایلی که برخی رو اشاره کردم.
    به عنوان نمونه به سایت زیر نگاهی بندازید:
    How to Determine GPH Water Flow Rates
    Gallons per hour? - Freshwater & Saltwater Aquarium Forum
    Tank turnover? - Reef Central Online Community
    http://www.aquacorals.com/********riumsPredrilled2.htm
    در تمام موارد سایتهای معتبر و فروم های شناخته شده ای هستن و بیشتر اعتقاد به 6 تا 10 برابر بحث شده . خوشحال میشم منابعی که به 3 تا 4 برابر برای تانک ریف اشاره کردن رو معرفی کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    آب رو تست زدم
    نیترات ۵۰
    نیتریت صفر
    فسفات تقریباً ۲۵
    آمونیاک صفر
    نیترات رو چی کار کنم؟
    سیفون کنم درست می شه ؟

برای کاهش نیترات هر چه سریع تر یه ats بسازید من چند روز پیش یکی ساختم 4 روزه اینطوری شده

همچنین اگه میتونید گیاه انگوری بخرید و در رفرجیم یا اگه ندارید خونه اخر سامپ قرار بدید
    فعلا هم 10 درصد از اب تون رو سیفون کنید و اب نمک ro جایگزین کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز :
    3 تا چهار برابر شاید برای تانک فیش اونلی و یا برخی گونه های خاص ریف کفایت کنه . در کل این یه قانون ریاضی نیست که بشه اثبات قطعی کرد این اعداد و ارقام براساس تجربه و نظرات افراد بیان میشه که میتونه با هم متفاوت باشه اما اون چیزی که من از دوستان اب شوری و سایت های معتبری که بهشون مراجعه میکنم توصیه کردن گردش اب بین 6 تا 8 برابر و گاها در اکواریوم های sps تا 10 برابر حجم اصلی تانک باشه .شما این رو هم در نظربگیرید که واتر پمپ در رساندن اب از سامپ به تانک دچار درصدی افت فشار میشه و با همون در صد نامی اب رو منتقل نخواهد کرد. در ضمن چرخش بیشتر اب در تانک سبب انتقال سریع تر مواد دفعی به سامپ و زمینه رو برای تصفیه و خروج اونها از چرخه توسط اسکیمر و مدیاها فراهم میکنه و چرخه ی اکسیژن و دی اکسید کربن مناسب تری ایجاد شده و ...
    در کل نظر شما در مورد 3تا 4 برابر هم نظریه ای در برخی موارد اشاره شده ولی من به جریان اب بیشتر جهت سلامت تانک بیشتر اعتقاد دارم به دلایلی که برخی رو اشاره کردم.
    به عنوان نمونه به سایت زیر نگاهی بندازید:
    How to Determine GPH Water Flow Rates
    Gallons per hour? - Freshwater & Saltwater Aquarium Forum
    Tank turnover? - Reef Central Online Community
    http://www.aquacorals.com/********riumsPredrilled2.htm
    در تمام موارد سایتهای معتبر و فروم های شناخته شده ای هستن و بیشتر اعتقاد به 6 تا 10 برابر بحث شده . خوشحال میشم منابعی که به 3 تا 4 برابر برای تانک ریف اشاره کردن رو معرفی کنید
    اخه ميگن جريان زياد باكتريا رو ميشوره اينو زماني كه واتر پمپ اكواريوم سيستم بگيرم از اقايي بيگي بگيرم بهم گفت

صفحه 16 از 42 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)