صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 119
    همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام آقای خسروی.خیلی خوبه که دارین یه کاری رو باعلم و اطلاع کافی شروع می کنید.انشالا که توش موفق بشید
    البته من تو این جمع دانشم محدودتر از اونیه که بخوام نظری بدم ولی به شخصه هم کلنی رو امتحان کردم هم قفسای مجزا.فکر می کنم قصد دارین جفتا رو بصورت کلنی نگه داری کنید.یعنی همه باهم تو یه فضا
    بازدهی و کیفیتی که قفس جدا داره کولونی نداره به دلایل زیر
    1.نمی تونین رو جفت انداختنشون دستی داشته باشید.درسته فنچ پرنده ارزشمندی نیست اما این دلیل نمیشه توشون ملاک مرغوبیت وجود نداشته باش هاگه دقت کرده باشید جثه و هیکل فنچا باهم فرق داره....فنچ خوب فنچیه که پروبال کشیده،سینه پر داشته باشه...کم کیفیت ترین فنچای گرد و یا بیش از اندازه لاغر و کشیده هستن که خیلیا حتما دیدید.اگه خیلی حساسیت به خرج بدید رو صدا هم باید توجه کنید.بعضی از فنچا خیلی خوب دهن می گیرن
    2.جفتا باید تایم استراحت داشته باشن.شما که همرو باهم نگه میدارید چطور می خواید به یکی استراحت بدید و به یکی خاص پرورش جوجه رو؟اینطوری ماده هاتون زود خسته میشن و در نتیجه از دور خارج میشن یا تخم هرز میذارن یا جوجه میارن اما نمی تونن بزرگش کنن چون تواناییشو ندارن دیگه
    3.فنچا زود مست میشن تغذیشون بیش از اندازه خوب باشه سر به سر تخم میذارن و به جوجه ها نمیرسن...وقتی جوجه دار شدن باید خیلی از جیره های غذایی رو حذف کنید البته من دقیق اطلاع ندارم شما چه چیزایی بهشون میدید
    4.اگه یکیشون مریض شه خسارت سنگین بهتون وارد میشه.حتی اگه به بقیه منتقل نشده باشه و زود بفهمید تا ضدعفونی کردن کل ظرفا و قفس کلی وقت میبره و تقریبا ناممکنه.بخصوص که نباید وقتی تخم و جوجه دارن زیاد سر به سرشون بزارید.مولدا ارامش میخوان
    5.اگه قفسشون جدا ازهم باشه خیلی سریع تر جفت میخورن
    اینایی که کف قفس ریختن تخمن؟چرا اینهمه تخم از لونه انداختن بیرون؟؟؟؟؟!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    سلام آقای خسروی.خیلی خوبه که دارین یه کاری رو باعلم و اطلاع کافی شروع می کنید.انشالا که توش موفق بشید
    البته من تو این جمع دانشم محدودتر از اونیه که بخوام نظری بدم ولی به شخصه هم کلنی رو امتحان کردم هم قفسای مجزا.فکر می کنم قصد دارین جفتا رو بصورت کلنی نگه داری کنید.یعنی همه باهم تو یه فضا
    بازدهی و کیفیتی که قفس جدا داره کولونی نداره به دلایل زیر
    1.نمی تونین رو جفت انداختنشون دستی داشته باشید.درسته فنچ پرنده ارزشمندی نیست اما این دلیل نمیشه توشون ملاک مرغوبیت وجود نداشته باش هاگه دقت کرده باشید جثه و هیکل فنچا باهم فرق داره....فنچ خوب فنچیه که پروبال کشیده،سینه پر داشته باشه...کم کیفیت ترین فنچای گرد و یا بیش از اندازه لاغر و کشیده هستن که خیلیا حتما دیدید.اگه خیلی حساسیت به خرج بدید رو صدا هم باید توجه کنید.بعضی از فنچا خیلی خوب دهن می گیرن
    2.جفتا باید تایم استراحت داشته باشن.شما که همرو باهم نگه میدارید چطور می خواید به یکی استراحت بدید و به یکی خاص پرورش جوجه رو؟اینطوری ماده هاتون زود خسته میشن و در نتیجه از دور خارج میشن یا تخم هرز میذارن یا جوجه میارن اما نمی تونن بزرگش کنن چون تواناییشو ندارن دیگه
    3.فنچا زود مست میشن تغذیشون بیش از اندازه خوب باشه سر به سر تخم میذارن و به جوجه ها نمیرسن...وقتی جوجه دار شدن باید خیلی از جیره های غذایی رو حذف کنید البته من دقیق اطلاع ندارم شما چه چیزایی بهشون میدید
    4.اگه یکیشون مریض شه خسارت سنگین بهتون وارد میشه.حتی اگه به بقیه منتقل نشده باشه و زود بفهمید تا ضدعفونی کردن کل ظرفا و قفس کلی وقت میبره و تقریبا ناممکنه.بخصوص که نباید وقتی تخم و جوجه دارن زیاد سر به سرشون بزارید.مولدا ارامش میخوان
    5.اگه قفسشون جدا ازهم باشه خیلی سریع تر جفت میخورن
    اینایی که کف قفس ریختن تخمن؟چرا اینهمه تخم از لونه انداختن بیرون؟؟؟؟؟!
    سلام سرکارخانوم
    متشکرم از اینکه وقت گذاشتید و برای تاپیک بنده مطلب نوشتید
    از گفتمان و تبادل نظر دوستان در اینجا بسیار خرسندم. و خدا رو شکر میکنم که با این سایت آشنا شدم
    اینجا گاراژ خونه دوستم هستش و بله تخم های زیادی رو انداختن بیرون. فکر کنم دلیل اش استرس باشه. چون کار ساختمانی میکردن و فکر میکنم تعمیرات ساختمان و صدای اون در طبقات بالا در این زمنیه موثر بوده
    به نظرات شما، آقای اسکندری ، نیمای عزیز، آقا احسان و سایر دوستان (شرمندم اسمش اشون رو اگه به خاطر ندارم)
    بسیار احترام گذاشته و نیازمند نظرات همه اعضا و عالیمقامان هستم
    موفقیت در هر کاری مدیون مشورت و نقد هستش و چه بهبتر که این نقد از طرف افراد با تجربه و علمی (مثل اعضای این سایت و مدیران اش) صورت بگیره
    سوالایی که می پرسم دلیل بر رد نظر دوستان و یا دست کم گرفتن نظر سایر عزیزان نیست. بلکه هدفم آموختن و تلمذ در محضر تمامی اعضای سایت هستش
    اما سوالام
    1- نظر شما این هستش که بنده برای هر جفت یک قفس در نظر بگیرم؟ البته بنده به دنبال بهبود دادن شاخص های تولید هستم اما آیا با این کار هزینه قفس ها زیاد نخواهد بود؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام سرکارخانوم
    متشکرم از اینکه وقت گذاشتید و برای تاپیک بنده مطلب نوشتید
    از گفتمان و تبادل نظر دوستان در اینجا بسیار خرسندم. و خدا رو شکر میکنم که با این سایت آشنا شدم
    اینجا گاراژ خونه دوستم هستش و بله تخم های زیادی رو انداختن بیرون. فکر کنم دلیل اش استرس باشه. چون کار ساختمانی میکردن و فکر میکنم تعمیرات ساختمان و صدای اون در طبقات بالا در این زمنیه موثر بوده
    به نظرات شما، آقای اسکندری ، نیمای عزیز، آقا احسان و سایر دوستان (شرمندم اسمش اشون رو اگه به خاطر ندارم)
    بسیار احترام گذاشته و نیازمند نظرات همه اعضا و عالیمقامان هستم
    موفقیت در هر کاری مدیون مشورت و نقد هستش و چه بهبتر که این نقد از طرف افراد با تجربه و علمی (مثل اعضای این سایت و مدیران اش) صورت بگیره
    سوالایی که می پرسم دلیل بر رد نظر دوستان و یا دست کم گرفتن نظر سایر عزیزان نیست. بلکه هدفم آموختن و تلمذ در محضر تمامی اعضای سایت هستش
    اما سوالام
    1- نظر شما این هستش که بنده برای هر جفت یک قفس در نظر بگیرم؟ البته بنده به دنبال بهبود دادن شاخص های تولید هستم اما آیا با این کار هزینه قفس ها زیاد نخواهد بود؟
    خواهش می کنم
    انداختن تخم دلایل زیادی داره.یکیش استرسه...دلیل بعدی اینکه وقتی جوجه دار میشن باقی تخما رو میندازن بیرون.البته هر جفت قلق خودش رو داره ممکنه بعضیاهم اینطور نباشن
    دلیل سوم هم همون مست شدن بیش از اندازست.نر تخم رو میندازه بیرون ماده رو وادار به جفت گیری مجدد کنه
    بله منظورم هر قفس برای یه جفت هستش.هزینه که داره اما در عوض تولیدتون میره بالاتر.مولداتون تایم بازدهیشون بیشتر میشه،زود فرسوده نمیشه.مرگ و میر جوجه هاتون هم میاد پایین.هرکاری شروعش هزینه برداره
    یکار دیگه هم میشه کرد.دو به دو تو قفس بزارید.که ریسکش زیاده اگه قفس پرنده رو عوض کنیدبرای من مشکلی پیش نیومده تاحال.یعنی لونرو گذاشتم تو یه قفس دیگه اما چندتا نکته رو رعایت کردم اولا که خود لونه رو عوض نکردم یعنی رنگ و شکلش همون بود و اینکه زاویش رو دقیق همونجایی قرار دادم که تو قفس قبلیشون بود.مثلا اگه راست بود.راست گذاشتم
    اینجوری جفتایی که تخم داشتن رو باهم و اونایی که جوجه داشتن رو باهم نگه میداشتم
    شما دقیقا چند جفت فنچ قراره نگه دارید؟
    اینم در نظر بگیرید همیشه باید یکی دوتا قفس خالی داشته باشید
    اگه پرنده ای مریض شد جداش کنید بزارید تو اون قفس
    و اینکه جوجه ها رو بعد از مستقل شدن باید زود جدا کنید که مزاحم پدر و مادرشون نشن.وگرنه حتی وقتیم دونخور شدن بازهم تقاضای غذا می کنن و نمیذارن استراحت کنن مولدا

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    خواهش می کنم
    انداختن تخم دلایل زیادی داره.یکیش استرسه...دلیل بعدی اینکه وقتی جوجه دار میشن باقی تخما رو میندازن بیرون.البته هر جفت قلق خودش رو داره ممکنه بعضیاهم اینطور نباشن
    دلیل سوم هم همون مست شدن بیش از اندازست.نر تخم رو میندازه بیرون ماده رو وادار به جفت گیری مجدد کنه
    بله منظورم هر قفس برای یه جفت هستش.هزینه که داره اما در عوض تولیدتون میره بالاتر.مولداتون تایم بازدهیشون بیشتر میشه،زود فرسوده نمیشه.مرگ و میر جوجه هاتون هم میاد پایین.هرکاری شروعش هزینه برداره
    یکار دیگه هم میشه کرد.دو به دو تو قفس بزارید.که ریسکش زیاده اگه قفس پرنده رو عوض کنیدبرای من مشکلی پیش نیومده تاحال.یعنی لونرو گذاشتم تو یه قفس دیگه اما چندتا نکته رو رعایت کردم اولا که خود لونه رو عوض نکردم یعنی رنگ و شکلش همون بود و اینکه زاویش رو دقیق همونجایی قرار دادم که تو قفس قبلیشون بود.مثلا اگه راست بود.راست گذاشتم
    اینجوری جفتایی که تخم داشتن رو باهم و اونایی که جوجه داشتن رو باهم نگه میداشتم
    شما دقیقا چند جفت فنچ قراره نگه دارید؟
    اینم در نظر بگیرید همیشه باید یکی دوتا قفس خالی داشته باشید
    اگه پرنده ای مریض شد جداش کنید بزارید تو اون قفس
    و اینکه جوجه ها رو بعد از مستقل شدن باید زود جدا کنید که مزاحم پدر و مادرشون نشن.وگرنه حتی وقتیم دونخور شدن بازهم تقاضای غذا می کنن و نمیذارن استراحت کنن مولدا
    سلام
    سپاس از پاسخگویی شما
    راستش من تا حالا تجربه نگهداری پرنده زینتی در حد وسیع رو نداشتم. نهایت یک جفت مرغ عشق داشتم که اونم مربوط به سال های دوره
    اما تجربه خوبی از نگهداری ماکیان دارم (پرنده اهلی)
    میخوام اول کار با 50 جفت فنچ شروع کنم . میخواستم 50 جفت مرغ عشق هم داشته باشم. اما راستش مشکل مکان یابی دارم برای این کارا.
    چون من داخل شهر زندگی می کنم و باید یک جایی رو اجاره بکنم .
    توضیحات بالا رو عرض کردم به خاطر اینکه تعداد پرنده ها منوط به محلی است که پیدا خواهم کرد
    پدرم میگه که در طیقه دوم خونه نگهداری کنم . اینجوری خوب میشه از نظر هزینه . اما میترسم صداش همسایه رو اذیت بکنه
    البته عزیزان و مدیران سایت پیشنهاد دادن که یونولیت عایق صدا هستش و می تونه خروجی صدا رو کاهش بده.

یک سوال دارم :
    از کجا بدونم جوجه ها مستقل شدن ؟
    متشکرم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    سلام
    سپاس از پاسخگویی شما
    راستش من تا حالا تجربه نگهداری پرنده زینتی در حد وسیع رو نداشتم. نهایت یک جفت مرغ عشق داشتم که اونم مربوط به سال های دوره
    اما تجربه خوبی از نگهداری ماکیان دارم (پرنده اهلی)
    میخوام اول کار با 50 جفت فنچ شروع کنم . میخواستم 50 جفت مرغ عشق هم داشته باشم. اما راستش مشکل مکان یابی دارم برای این کارا.
    چون من داخل شهر زندگی می کنم و باید یک جایی رو اجاره بکنم .
    توضیحات بالا رو عرض کردم به خاطر اینکه تعداد پرنده ها منوط به محلی است که پیدا خواهم کرد
    پدرم میگه که در طیقه دوم خونه نگهداری کنم . اینجوری خوب میشه از نظر هزینه . اما میترسم صداش همسایه رو اذیت بکنه
    البته عزیزان و مدیران سایت پیشنهاد دادن که یونولیت عایق صدا هستش و می تونه خروجی صدا رو کاهش بده.

یک سوال دارم :
    از کجا بدونم جوجه ها مستقل شدن ؟
    متشکرم
    اینکه تا این حد دارین پشتکار به خرج میدین خیلی خوبه اما از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدنه!
    به یکباره بدون هیچ تجربه 100 جفت پرنده حرف کمی نیستا!
    صداش که بطور حتم اذیت می کنه.فنچ صداش اونقدرا بلند نیست اما مرغ عشق صدای تیز و بلندتری داره
    یونولیت هم فکر خیلی خوبیه.راجب تهویه هم فکر کردید؟

جوجه فنچا تو 3 هفتگی از لونه میان بیرون البته همچنان رفت و آمد به داخل لونرو دارن.اما بعد یه مدت دیگه نمیرن تو لونه که اولین نشونش همینه بعدهم شروع می کنن به دون خوردن که سمت ظرف غذا میرن و مشخصه
    نوکشونم کم کم شروع می کنه به سرخ شدن و به اصطلاح رنگ گرفتن.شما میتونید تو 4هفتگی جداشون کنید.
    تو انتخاب جفت ماده ها رو تو پر و درشت و نرها رو خوش استیل و رنگ انتخاب کنید
    جوجه ها زیبایی رو بیشتر از پدرشون به ارث میبرن و بنیه رو از مادر
    البته یه نکته جالب تو همه حیوانات اینه که نوزادای نر بیشتر به مادر و ماده ها به پدرشون میرن تو بعضی حیوونا مثه سگ این صفت تو ظاهر هم بروز می کنه اما تو پرنده ها بیشتر از نظر ژنی این اتفاق میوفته
    که اگه بخواید به تکثیر بهتری برسید و کیفیتتون بره بالا
    باید سعی کنید جوجه های مرغوب تری تولید کنید و از جوجه های خودتون مولد بگیرید.ماده ها و نرهای خوب رو نگه دارید و بقیه رو بدین بره
    البته اینا همش به علاقست وگرنه بدون دقت تو تیپ و ظاهر هم می تونید راندمان مناسبتون رو داشته باشید
    یه نکته دیگه هم اینکه توجهتون رو رو جفتا زیاد کنید جفتایی که براتون بازدهی ندارن رو رد کنید برن.گاها ماده و نر هردو بارورن اما والدین خوبی نیست که فقط وقت و پولتون هدر میره
    شروع هرکاری سخته وگرنه فنچا اصلا پرنده های پر زحمتی نیستن خیلی آسونه تکثیرشون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    اینکه تا این حد دارین پشتکار به خرج میدین خیلی خوبه اما از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدنه!
    به یکباره بدون هیچ تجربه 100 جفت پرنده حرف کمی نیستا!
    صداش که بطور حتم اذیت می کنه.فنچ صداش اونقدرا بلند نیست اما مرغ عشق صدای تیز و بلندتری داره
    یونولیت هم فکر خیلی خوبیه.راجب تهویه هم فکر کردید؟

جوجه فنچا تو 3 هفتگی از لونه میان بیرون البته همچنان رفت و آمد به داخل لونرو دارن.اما بعد یه مدت دیگه نمیرن تو لونه که اولین نشونش همینه بعدهم شروع می کنن به دون خوردن که سمت ظرف غذا میرن و مشخصه
    نوکشونم کم کم شروع می کنه به سرخ شدن و به اصطلاح رنگ گرفتن.شما میتونید تو 4هفتگی جداشون کنید.
    تو انتخاب جفت ماده ها رو تو پر و درشت و نرها رو خوش استیل و رنگ انتخاب کنید
    جوجه ها زیبایی رو بیشتر از پدرشون به ارث میبرن و بنیه رو از مادر
    البته یه نکته جالب تو همه حیوانات اینه که نوزادای نر بیشتر به مادر و ماده ها به پدرشون میرن تو بعضی حیوونا مثه سگ این صفت تو ظاهر هم بروز می کنه اما تو پرنده ها بیشتر از نظر ژنی این اتفاق میوفته
    که اگه بخواید به تکثیر بهتری برسید و کیفیتتون بره بالا
    باید سعی کنید جوجه های مرغوب تری تولید کنید و از جوجه های خودتون مولد بگیرید.ماده ها و نرهای خوب رو نگه دارید و بقیه رو بدین بره
    البته اینا همش به علاقست وگرنه بدون دقت تو تیپ و ظاهر هم می تونید راندمان مناسبتون رو داشته باشید
    یه نکته دیگه هم اینکه توجهتون رو رو جفتا زیاد کنید جفتایی که براتون بازدهی ندارن رو رد کنید برن.گاها ماده و نر هردو بارورن اما والدین خوبی نیست که فقط وقت و پولتون هدر میره
    شروع هرکاری سخته وگرنه فنچا اصلا پرنده های پر زحمتی نیستن خیلی آسونه تکثیرشون

متشکرم از راهنمایی شما .
    راستش من تجربه کار در مرغداری رو دارم. کار مرغداری خیلی سنگینه . عزیزانی که در این صنف کار کردن می دونند که کارگر مرغداری چقدر باید کار بکنه.
    حالا نمیدونم که نگهداری فنچ ها چقدر سخت باشه
    تجربه نگهداری از بلدرچین رو هم داشتم . خدای نکرده قصد بیان تجارب اندکم رو ندارم . بلکه می خوام عزیزانی که فنچ نگه داشتن یا پرنده زینتی نگه داشتن برام توضیح بدهند لطفا که چقدر کار با پرنده زینتی زمان بر هستش؟
    چون من ماهی هم دارم (اسکار) و باید به اونها هم برسم
    متشکرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.در مورد تکثیر تعدادی توی قفس های جوجه پرون باید یه توضیحی رو بدم.
    شما به ازای هر قفس جوجه پرون و هر ده جفت پرنده چه مرغ عشق چه فنچ باید دو تا قفس کوچک خالی هم همیشه داشته باشید تا جفت هایی که نیاز به استراحت دارن،بیمار هستن،نیاز به تقویت دارن رو جدا از بقیه توی این قفس ها نگهداری کنید.به نوعی آسایشگاه پرنده ها محسوب میشن این قفس های خالی.در مورد جفت انداختن تعداد بالا هم معمولا قبل ازجفت انداختن باید پرنده ها گلچین بشن.
    یعنی پرنده های درشت و آماده از پرنده های کوچکتر و ناآماده جدا میشن و قفس ها درجه بندی میشن تا مشکلی پیش نیاد.بعد آماده ی تکثیریشون میکنید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    ببخشید یادم رفت در مورد تهویه هم توضیح بدم
    تهویه هم میخوام با توجه به مساحت مکان ، از هواکش های 30 در 30 سانت استفاده کنم و شدت و مدت زمان کارکرد هواکش ها هم بستگی به دمای محیط و رطوبت ایجاد شده خواهد داشت.

ببخشین آیا بوی زیادی داره نگهداری پرنده زینتی؟

من که هر وقت رفتم پرنده فروشی بوی آن چنانی احساس نکردم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    متشکرم از راهنمایی شما . راستش من تجربه کار در مرغداری رو دارم. کار مرغداری خیلی سنگینه . عزیزانی که در این صنف کار کردن می دونند که کارگر مرغداری چقدر باید کار بکنه. حالا نمیدونم که نگهداری فنچ ها چقدر سخت باشهتجربه نگهداری از بلدرچین رو هم داشتم . خدای نکرده قصد بیان تجارب اندکم رو ندارم . بلکه می خوام عزیزانی که فنچ نگه داشتن یا پرنده زینتی نگه داشتن برام توضیح بدهند لطفا که چقدر کار با پرنده زینتی زمان بر هستش؟ چون من ماهی هم دارم (اسکار) و باید به اونها هم برسم متشکرم
    با توجه به تعداد جفتاتون مسلما وقت گیره
    حداقل روزی دوبار باید صرف رسیدگی به غذاشون کنید و تعویض کنید و یا میان وعده هارو در اختیارشون بزارید
    هرچندروز یبارم چندساعتی صرف تمیز کردن سینی هاشون میشه
    هر پرنده و حیوونی قلق خودش رو داره.
    اما نکته سختش رسیدگیه مداومه.مثل ماهی نیست یکی دو روزم نباشید تفاو ت چندانی نداشته باشه باید هر روز باهاشون باشید.محدود میشید به مکان
    من هم سابقا چندین جفت فنچ داشتم اما الان دو جفت دارم که زمانبندی جوجه دهیشون طوریه که جوجه های جفت اول مستقل میشن.جفت دوم یکی دو روز بعدش جوجه دار میشن.در نتیجه هر دوره به یکی استراحت میدم و به یکی دیگه میرسم
    از الان نمیشه گفت باید برنامه ریزی کنید خودتون.که تا شروع به کار نکنیدنمی تونید بفهمید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با توجه به تعداد جفتاتون مسلما وقت گیره
    حداقل روزی دوبار باید صرف رسیدگی به غذاشون کنید و تعویض کنید و یا میان وعده هارو در اختیارشون بزارید
    هرچندروز یبارم چندساعتی صرف تمیز کردن سینی هاشون میشه
    هر پرنده و حیوونی قلق خودش رو داره.
    اما نکته سختش رسیدگیه مداومه.مثل ماهی نیست یکی دو روزم نباشید تفاو ت چندانی نداشته باشه باید هر روز باهاشون باشید.محدود میشید به مکان
    من هم سابقا چندین جفت فنچ داشتم اما الان دو جفت دارم که زمانبندی جوجه دهیشون طوریه که جوجه های جفت اول مستقل میشن.جفت دوم یکی دو روز بعدش جوجه دار میشن.در نتیجه هر دوره به یکی استراحت میدم و به یکی دیگه میرسم
    از الان نمیشه گفت باید برنامه ریزی کنید خودتون.که تا شروع به کار نکنیدنمی تونید بفهمید

متشکرم سرکار خانوم از توضیحات بسیار ارزنده شما
    در مورد تهویه هم توضیح عرض شد خدمت اعضای محترم سایت
    نظر دوستان در این زمنیه چیه؟
    در مرغداری ها و دستگاه های جوجه کشی یک رطوبت مناسبی در سالن باید وجود داشته باشه
    آیا نیازی به دستگاه رطوبت ساز خواهم داشت ؟
    سرکار خانوم Nasreen5 هم فرمودن که تغذیه فنچ ها در مراحل مختلف زندگی اشون فرق خواهد کرد که مسلما هم همین طوره .
    آیا برای بحث تغذیه لینکی در اختیار بنده قرار میدید؟
    ممنونم

صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)