صفحه 15 از 1915 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334651155151015 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 19143
    کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من عروسم از دستم غذا نميگيره.چيكار كنم بگيره؟
    خيلي ممنون
    غذاشو از جلوش بردار و اونقدر با دست بهش غذا بده تا بالاخره بگیره. بذار گشنه بمونه. چاره ای نیست. وقتی می خوای بهش با دست غذا بدی مثلا یه دونه تخمه رو برمی داری و یه ذره می شکونی نه زیاد ها. یه ترک کوچولو. بعد می بری جلوش. با دو تا انگشت. اون نمی خوره. تو جلوی سینشو خیلی آروم نوازش می کنی. چند دفعه که این کار رو کردی از دستت می گیره ولی می ندازه. این نشونه خوبیه. تو به کارت ادامه می دی. تا جایی که می بینی خودش از دستت می گیره و می خوره. ممکنه تخمه رو هنوز دوست نداشته باشه. با چیزی که دوست داره امتحان کن. باید صبور باشی دوست من.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    غذاشو از جلوش بردار و اونقدر با دست بهش غذا بده تا بالاخره بگیره. بذار گشنه بمونه. چاره ای نیست. وقتی می خوای بهش با دست غذا بدی مثلا یه دونه تخمه رو برمی داری و یه ذره می شکونی نه زیاد ها. یه ترک کوچولو. بعد می بری جلوش. با دو تا انگشت. اون نمی خوره. تو جلوی سینشو خیلی آروم نوازش می کنی. چند دفعه که این کار رو کردی از دستت می گیره ولی می ندازه. این نشونه خوبیه. تو به کارت ادامه می دی. تا جایی که می بینی خودش از دستت می گیره و می خوره. ممکنه تخمه رو هنوز دوست نداشته باشه. با چیزی که دوست داره امتحان کن. باید صبور باشی دوست من.
    چشم من اينكارو ميكنم ولي من يه مشكل ديگه دارم.اونم اينه كه اصلا خوشش نمياد نازش كنم و وقتي ميخوام نازش كنم خيلي عصبي ميشه و همش دعوام ميكنه تا شب.
    خيلي ممنون

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    چشم من اينكارو ميكنم ولي من يه مشكل ديگه دارم.اونم اينه كه اصلا خوشش نمياد نازش كنم و وقتي ميخوام نازش كنم خيلي عصبي ميشه و همش دعوام ميكنه تا شب.
    خيلي ممنون
    آره اوایلش دعوا می کنه ولی شما سماجت کن. چون جوجه هست درست می شه. از کاسکو که سخت تر نیست. من دیشب رفته بودم پرنده فروشی. یه ملنگو داشت که می گفت رامه. یه آقایی اومد و خواست رو دستش بیاره ولی ملنگو دستشو گاز گرفت و این آقا هم ترسید و عقب کشید ولی من رفتم جلو تا بیارمش رو دست اول دست منو گاز گرفت ولی من عکس العملی نشون ندادم. چند باره امتحان کردم. گازهاش آروم و آروم تر شد تا جایی که دیگه خیلی آروم نوک می زد. حتی از سنجد هم آرومتر و سعی می کرد بیاد روی دستم چون دید من سمجم و دست بردار نیستم. اینو گفتم که بگم عروس شما هم اینطوریه. تازه ملنگواه سه سال بالا بود ولی عروس شما جوجه هست و هنوز خیلی می تونی روش کار کنی. به عصبانی بودنش زیاد توجه نکن. سعی کن سرشو بخارونی کاکلش رو نوازش کنی و کم کم بهش دست بزنی. عروس بالغ رو می گن رام نمی شه ولی من یه عروس بالغ رو هم رام کردم البته نه خیلی زیاد ولی می تونستم بگیرم رو شونه ام و می تونستم با دستم بهش غذا بدم. پس باز هم می گم صبور باش و ادامه بده.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    پسته و بادومو بادوم زمينيو بايد باپوست به عروس بديم يا بدون پوست؟
    خيلي ممنون
    دوست عزيز عروس پوست بادوم رو نمي تونه بشكنه مگر اينكه بادوم منقا باشه كه اون هم براي عروس ضرر داره چون نمك داره.....پسته هم اگر درش باز باشه با پوست ميتونيد بديد....بادام زميني هم اگر با پوست بديد عروس خودش پوستش رو مي شكنه و اتفاقا سرگرمي خوبي هم براش هست.
    در مورد اينكه چكار كنيد تا عروستون از دست غذا بگيره شما برو تاپيك كاسكو رو بخون من و دوستان ديگه اونجا بارها توضيح داديم كه چكار بايد كرد....شما كه خودت اونجا هم فعاليت ميكني پس چرا اين سوال رو مي پرسي مگه نخوندين اونجا؟
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 1st August 2010 در ساعت 04:30 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز عروس پوست بادوم رو نمي تونه بشكنه مگر اينكه بادوم منقا باشه كه اون هم براي عروس ضرر داره چون نمك داره.....پسته عم اگر درش باز باشه با پوست ميتونيد بديد....بادام زميني هم اگر با پوست بديد عروس خودش پوستش رو مي شكنه و اتفاقا سرگرمي خوبي هم براش هست.
    در مورد اينكه چكار كنيد تا عروستون از دست غذا بگيره شما برو تاپيك كاسكو رو بخون من و دوستان ديگه اونجا بارها توضيح داديم كه چكار بايد كرد....شما كه خودت اونجا هم فعاليت ميكني پس چرا اين سوال رو مي پرسي مگه نخوندين اونجا؟
    آخه من گفتم شايد بين اين دوتا و روشاشون تفاوت وجود داشته باشه.
    خيلي ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    آخه من گفتم شايد بين اين دوتا و روشاشون تفاوت وجود داشته باشه.
    خيلي ممنون
    دوست عزيز تمامي طوطي ها با يك روش از دست غذا ميگيرن.....با يك روش رام ميشن.....با يك روش به حرف ميان منتهي يكي مثل كاسكو زياد وقت ميبره و يكي مثل عروس هلندي و كاكادو زود با آدم رفيق ميشه......يكي هم مثل شاه طوطي اصلا در ذاتش نيست كه زياد با آدم رفيق بشه و نوازش انسان رو بطلبه.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام. دليل اينكه عروس من بعضي مواقع (نه هميشه) غذاهايي رو كه مي خوره شب وقتي مي خوابه بالا مياره چيه؟ ممكنه مشكل گوارشي داشته باشه يا از پر خوريه؟ آخه سنجد خيلي شكمواه و از صبح تا شب در حال خوردنه. هر چي هم كه دم دستش بياد مي خوره.

يه سئوال ديگه هم داشتم. عروس من خيلي تو خونه تنهاست. از صبح تا عصر و هيچ گونه اسباب بازي هم دوست نداره. چي كار كنم؟ ممكنه مريض شه از تنهايي؟ آخه خيلي زوده كه بخوام يه جفت براش بگيرم.
    ویرایش توسط فرفره : 2nd August 2010 در ساعت 11:11 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام. دليل اينكه عروس من بعضي مواقع (نه هميشه) غذاهايي رو كه مي خوره شب وقتي مي خوابه بالا مياره چيه؟ ممكنه مشكل گوارشي داشته باشه يا از پر خوريه؟ آخه سنجد خيلي شكمواه و از صبح تا شب در حال خوردنه. هر چي هم كه دم دستش بياد مي خوره.

يه سئوال ديگه هم داشتم. عروس من خيلي تو خونه تنهاست. از صبح تا عصر و هيچ گونه اسباب بازي هم دوست نداره. چي كار كنم؟ ممكنه مريض شه از تنهايي؟ آخه خيلي زوده كه بخوام يه جفت براش بگيرم.
    دوست عزيز اگر عروستون خودش غذا ميخوره مطمئن باش اينقدر پر خوري نميكنه كه بالا بياره......مشكلي هست بايد ببيني چيه.

اين كه مي فرماييد هر چيزي دم دستش بياد مي خوره يعني چي؟ مگه به غير از غذاهايي كه شما بهش ميدين خودش تو خونه از روي زمين چيزي ميخوره؟ يادش بخير آقاي قندي و عروس زرد خوشگلش كه در اثر خوردن يك دانه گنديده از روي زمين حالش بد شد و مرد.

در مورد اسباب بازي هم شما براش بزار به مرور خوشش مياد.

در مورد آوردن جفت هم براش كه خيلي خيلي كار غلطيه....شما اينهمه زحمت كشيدي و با سرنگ بزرگش كردي و الان هم كه داره آواز ميخونه و نشونه نر بودنش هست و تا دو سه ماه ديگه هم حرف خواهد زد حالا با آوردن جفت مي خواهي هرچي رشدي رو پنبه كني؟ آوردن جفت همان و پايمال شدن زحمتاتون همان.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز اگر عروستون خودش غذا ميخوره مطمئن باش اينقدر پر خوري نميكنه كه بالا بياره......مشكلي هست بايد ببيني چيه.

اين كه مي فرماييد هر چيزي دم دستش بياد مي خوره يعني چي؟ مگه به غير از غذاهايي كه شما بهش ميدين خودش تو خونه از روي زمين چيزي ميخوره؟ يادش بخير آقاي قندي و عروس زرد خوشگلش كه در اثر خوردن يك دانه گنديده از روي زمين حالش بد شد و مرد.

در مورد اسباب بازي هم شما براش بزار به مرور خوشش مياد.

در مورد آوردن جفت هم براش كه خيلي خيلي كار غلطيه....شما اينهمه زحمت كشيدي و با سرنگ بزرگش كردي و الان هم كه داره آواز ميخونه و نشونه نر بودنش هست و تا دو سه ماه ديگه هم حرف خواهد زد حالا با آوردن جفت مي خواهي هرچي رشدي رو پنبه كني؟ آوردن جفت همان و پايمال شدن زحمتاتون همان.

نه جفت كه نمي خوام براش بگيرم. گفتم كه خيلي زوده.

ولي اين كه گفتم هر چي مياد دم دستش مي خوره منظورم غذاهايي بود كه من جلوش مي ذارم يعني هر مقداري كه بذارم تمام و كمال نوش جان مي كنه و يه ذره هم هدر نمي ده. حتي وقتي مي خوام غذا بخورم مياد كنار سفره و چيزهايي كه باب ميلش باشه مثل سبزي و نان دريغ نمي كنه. همش سرش تو ظرف غذاشه. اصلا سير نمي شه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نه جفت كه نمي خوام براش بگيرم. گفتم كه خيلي زوده.

ولي اين كه گفتم هر چي مياد دم دستش مي خوره منظورم غذاهايي بود كه من جلوش مي ذارم يعني هر مقداري كه بذارم تمام و كمال نوش جان مي كنه و يه ذره هم هدر نمي ده. حتي وقتي مي خوام غذا بخورم مياد كنار سفره و چيزهايي كه باب ميلش باشه مثل سبزي و نان دريغ نمي كنه. همش سرش تو ظرف غذاشه. اصلا سير نمي شه.
    نه عزيز منظورم رو متوجه نشدي من گفتم بطور كلي چه زود باشه چه موقش باشه نبايد براش جفت بگيري چون خراب ميشه.....حرف نميزنه و اگر هم حرف افتاده باشه يواش يواش در اثر گرم شدن سرش با جفتش بي خيال تقليد صدا ميشه....در ضمن به مرور رامي اون هم كمرنگ ميشه.
    يك شعار عمومي در مورد تمامي نژادهاي طوطي داريم كه ميگه

اگر انتظار رام شدن و سخن گو شدن از طوطي رو داريد بايد اون رو تنها نگه داريد و جفتي براش نگيريد.
    جفت گرفتن همان و فراموش كردن شما همان.

صفحه 15 از 1915 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334651155151015 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)