کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17483

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط کاسکو سالار نمایش پست ها
    ممنون از اهنمایی شما استاد عزیز منظورم از قطع کردن قرص بود نه دم رو قطع کرده باشم یه نته درخت دراختیارش گذاشتم فعلا که با اون سرگرم هست متاسفاه دامپزشک خوب توی شهر مانیست یکی گفت بهش داروی هرمونی بده یکی دیگه گفت باید از گردنبند استفاده کنی و ... این عکس خدمت شما
    خواهش میکنم
    خیلی وضعیت پرهاش بده
    حتمن هفته ای یکبار باید حمام ببریدش (البته نکاتش باید رعایت بشه که تو قسمت مقالات هست)
    از یک دوره مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید
    اسباب بازیهاشم جالب نیست باید چوبی باشه وصل کردن اسباب بازی هم اصول داره باید چند روز کنار قفس بذارید بعد وصل کنید تو قفس که نترسه
    اون ته درخت هم بهتره تمیز باشه کامل و چوب درختان سمی نباشه (لیست درختان سمی در قسمت مقالات هست)

این پرنده دستیه؟ میرید جلوش جیغ میزنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام خدمت اساتید محترم
    یه کاسکو تقریبا 1 ساله حدود3ماه پیش از پرنده فروشی گرفتم که بدلیل ترسیدن پرکن شده بود وقتی که به محل کارم آوردمش (معمولا از صبح ساعت 8 تا عصر ساعت 7 مدام اینجا هستم) دم نداشت و پرهای توی سینه هم کنده بود ولی بعداز مدتی با شرایطی که براش به وجود آوردم(تعویض قفس، استفاده از میوه جات ، استفاده از اسباب بازی ،بیرون اوردن از قفس . خیس کردن پرها) خیلی بهتر شد دمش در آمد ترسش خیلی کمتر شد ازدستم غذا میگیره و پرهاش هم تاحدودی درآمد ولی نمیدونم چی شد که دوباره رفت سراغ پرجویدن. یکی از دوستان قرص کلرومپرامین رو معرفی کرد حدود دوهفته ازش استفاده کردم که دمش دوباره درآمدولی قطعش کردم به خاطر حرف یه پرنده فروش از لحاظ خوردن هیچ مشکلی نداره هویج ،فلفل سبز ، سیب ، ذرت و ... تو فکر ساختن یه پارک بازی براش هستم تاشاید حواسش پرت بشه و پرکنی رو متوقف کنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چکار باید بکنم یاعلی
    ممنون از اهنمایی شما استاد عزیز منظورم از قطع کردن قرص بود نه دم رو قطع کرده باشم یه نته درخت دراختیارش گذاشتم فعلا که با اون سرگرم هست متاسفاه دامپزشک خوب توی شهر مانیست یکی گفت بهش داروی هرمونی بده یکی دیگه گفت باید از گردنبند استفاده کنی و ... این عکس خدمت شما
    سلام . لطفا برای خود درمانی حرف کسی رو گوش نکنید داروهای هورمونی و ضد افسرگی و آرامبخش و ... رو فقط با تشخیص دکتر باید استفاده کنید. پرکنیش دلایل زیادی میتونه داشته باشه . بهتر بود به یه دامپزشک متخصص مراجعه می کردین تا از نداشتن بیماری مطمئن میشدین . اگه تهران هم بتونید ببرید که خیلی عالیه .. هرچند که از نظر من وقتی پرکنی از دم شروع میشه میتونه نشونه استرس شدید طوطی باشه و طوطی شما یاد گرفته که با این روش خودش رو آروم کنه .. البته بازم میگم دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ...

یکم بیشتر در مورد ارتباطش با خودتون توضیح بدین ، تا چه حد به شما اعتماد داره و اینکه در طول روز چی کار میکنه ؟ با اسباب بازی هاش چقدر سرگرم میشه ؟ چند ساعت بیرون از قفسه ؟ چه مواقعی پرکنی میکنه ؟ چه ساعتی میخوابه ؟ روش کاور میذارید ؟ شبا پرکنی میکنه ؟ تو محیط کار افرادی هستن که ازشون خیلی بترسه ؟ واکنش شما در برابر پرکنی طوطی چیه ؟ تا حالا شده به چشم ببینید که داره پر میکنه و سعی کنید جلوش رو بگیرید ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17483
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    خیلی وضعیت پرهاش بده
    حتمن هفته ای یکبار باید حمام ببریدش (البته نکاتش باید رعایت بشه که تو قسمت مقالات هست)
    از یک دوره مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید
    اسباب بازیهاشم جالب نیست باید چوبی باشه وصل کردن اسباب بازی هم اصول داره باید چند روز کنار قفس بذارید بعد وصل کنید تو قفس که نترسه
    اون ته درخت هم بهتره تمیز باشه کامل و چوب درختان سمی نباشه (لیست درختان سمی در قسمت مقالات هست)

این پرنده دستیه؟ میرید جلوش جیغ میزنه؟
    ببخشید چه مولتی ویتامین باید استفاده کنم انشاالله برای چندرو ز آینده یه پارک بازی براش درست میکنم دستی نیست ولی از دست و دهن غذا میگیره وقتی هم که صورتم رو جلو میبرم با نوکش به بینیم ضربه میزنم به نوعی بازی میکنه جیغ زدنش هم خیلی کم شده در حد غر غر کردن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17483
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . لطفا برای خود درمانی حرف کسی رو گوش نکنید داروهای هورمونی و ضد افسرگی و آرامبخش و ... رو فقط با تشخیص دکتر باید استفاده کنید. پرکنیش دلایل زیادی میتونه داشته باشه . بهتر بود به یه دامپزشک متخصص مراجعه می کردین تا از نداشتن بیماری مطمئن میشدین . اگه تهران هم بتونید ببرید که خیلی عالیه .. هرچند که از نظر من وقتی پرکنی از دم شروع میشه میتونه نشونه استرس شدید طوطی باشه و طوطی شما یاد گرفته که با این روش خودش رو آروم کنه .. البته بازم میگم دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ...

یکم بیشتر در مورد ارتباطش با خودتون توضیح بدین ، تا چه حد به شما اعتماد داره و اینکه در طول روز چی کار میکنه ؟ با اسباب بازی هاش چقدر سرگرم میشه ؟ چند ساعت بیرون از قفسه ؟ چه مواقعی پرکنی میکنه ؟ چه ساعتی میخوابه ؟ روش کاور میذارید ؟ شبا پرکنی میکنه ؟ تو محیط کار افرادی هستن که ازشون خیلی بترسه ؟ واکنش شما در برابر پرکنی طوطی چیه ؟ تا حالا شده به چشم ببینید که داره پر میکنه و سعی کنید جلوش رو بگیرید ؟
    متاسفانه اینجا نتونستم دامپزشک خوبی پیدا کنم نمیشه به هرکسی هم اعتماد کرد و کاسکو رو بهش نشون داد.همینطور که خدمتتون عرض کردم در طول روز با خودم هست توی یه کارگاه از دستم همه چی میگیره نسبتا بهم اعتماد داره البته نسبت به روز اول واقعا 180 درجه فرق کرده در طول روز با اسباب بازیها بازی میکنه روی درخت میاد سوت میزنه کلا از قفس بیرونه زمان خاصی برای پرکنی نداره ممکنه چند روز پرکنی نداشته باشه . همراه با غروب آفتاب میخوابه نه بدون کاور شبها نه پرکنی نداره محیط کار خودم هستم و مشتری به صورت گذری میاد و میره اوایل واکنش نشون میدادم مثلا ناراحت میشدم ولی الان دیگه اصلا بهش توجه نمیکنم حتی نگاهش نمیکنم که جلب توجه بکنه بله متاسفانه صحنه بسیار بدی هست
    ویرایش توسط کاسکو سالار : 17th April 2015 در ساعت 03:32 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ببخشید چه مولتی ویتامین باید استفاده کنم انشاالله برای چندرو ز آینده یه پارک بازی براش درست میکنم دستی نیست ولی از دست و دهن غذا میگیره وقتی هم که صورتم رو جلو میبرم با نوکش به بینیم ضربه میزنم به نوعی بازی میکنه جیغ زدنش هم خیلی کم شده در حد غر غر کردن
    مولتی ویتامین مخصوص پرندگان مثل تابرنیل
    با دهان بهش تخمه ندید اب دهان انسان برای طوطی ها ضرر داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    متاسفانه اینجا نتونستم دامپزشک خوبی پیدا کنم نمیشه به هرکسی هم اعتماد کرد و کاسکو رو بهش نشون داد.همینطور که خدمتتون عرض کردم در طول روز با خودم هست توی یه کارگاه از دستم همه چی میگیره نسبتا بهم اعتماد داره البته نسبت به روز اول واقعا 180 درجه فرق کرده در طول روز با اسباب بازیها بازی میکنه روی درخت میاد سوت میزنه کلا از قفس بیرونه زمان خاصی برای پرکنی نداره ممکنه چند روز پرکنی نداشته باشه . همراه با غروب آفتاب میخوابه نه بدون کاور شبها نه پرکنی نداره محیط کار خودم هستم و مشتری به صورت گذری میاد و میره اوایل واکنش نشون میدادم مثلا ناراحت میشدم ولی الان دیگه اصلا بهش توجه نمیکنم حتی نگاهش نمیکنم که جلب توجه بکنه بله متاسفانه صحنه بسیار بدی هست
    شما تو یه کارگاه از این طوطی نگهداری میکنید وقت کافی برای تعامل با طوطی دارید ؟ طوطی پرکن نسبت به طوطی هایی که از لحاظ روحی مشکلی ندارن نیاز به توجه و رسیدگی بیشتری داره . مثلا نباید زمان بیکاری زیادی داشته باشن که فرصتی برای پرآرایی بیش از حد داشته باشن .. در طول روز باید فعالیت هایی داشته باشن که انرژیشون رو تخلیه کنن انواع اسباب بازی های چوبی باید براشون فراهم باشه ،همینطور اسباب بازی های فکری که بعضی ها باید با همراهی شما باشه و بعضی از این اسباب بازی ها که میشه جایزه توش پنهان کرد طوطی رو به تنهایی سرگرم میکنه .. تمرین سخنگویی هم خیلی موثر هست ... کلمات و جملات سخت رو بهش یاد بدید ... طوطی پرکن مثل یه بچه که ناخنشو میجوه باید اونقدر مشغول باشه از لحاظ جسمی و فکری که کم کم این عادت از سرش بیفته ..با واکنش نشون دادن این رفتارها تشدید میشه .. این واکنش نشون ندادن شما خوبه اما میتونید مثلا با یه صدایی توجه طوطی رو جلب کنید ( البته طوطی نباید بفهمه که شما اون صدا رو ایجاد کردین ) وقتی دست از پرکنی کشید ، با یه چیزی مشغولش کنید طوری که نفهمه شما به خاطر اینکه حواسش رو پرت کنید خواستید مشغولش کنید ..

1. اگه فکر میکنید تو کارگاه کاری یا صدایی باعث ایجاد استرس در طوطی میشه حتما باید رفعش کنید ... طوطی هایی که تو محیط کار نگهداری میشن یه خاطر رفت و آمد های زیاد و یه سری عوامل استرس آوری که ممکنه همیشه براشون پیش بیاد احتمال پرکن شدنشون زیاد هست ..
    2.باید ارتباطتون رو با طوطی بیشتر کنید ، تمرین روی دست آوردن رو انجام بدین با توجه به مقالات بخش زیر :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

3.اگه موقع خواب ، قفسش جایی قرار داره که ممکنه رفت و آمد ها رو ببینه ، بهتره از کاور استفاده کنید ..
    4.اسباب بازی های فکری براش تهیه کنید یا خودتون براش درست کنید و باهاش تمرین کنید و ترفندهای مختلف رو یادش بدید
    6. قفس رو جایی بذارید که نور ، رطوبت و دمای مناسبی داشته باشه ..
    5.حساسیت نشون ندین به این رفتار و سعی کنید با مشغول نگه داشتنش ، این عادت رو ترکش بدین ..

و از این صفحه به بعد پست ها رو بخونید چندتا از دوستان هم طوطیشون پرکن شده بود که توضیحاتی دادم که ممکنه به شما هم کمک کنه :

http://www.parsipet.ir/thread10936-579.html#post239881

و اگه سوالی داشتید حتما بپرسید .. در مورد تغذیه: حبوبات رو هم به غذاییش اضافه کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17483
    وقت کافی دارم که باهاش کار کنم میشه نمونه هایی از اسباب بازیهای که فرمودید برایم عکسهاشو بزارید جایزه چی میتونه باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    وقت کافی دارم که باهاش کار کنم میشه نمونه هایی از اسباب بازیهای که فرمودید برایم عکسهاشو بزارید جایزه چی میتونه باشه
    سلام . جایزه رو از بین غذاهای چرب مثل تخمه ، پسته ، گردو و ... ( بادام زمینی غیر مجاز هست ) اگه تو غذاییش تخمه هست میتونید کمش کنید و به جاش به عنوان جایزه ازش استفاده کنید ، پسته و گردو و .. رو هم اگه دوست داره جلوی چشم خودش به تیکه های کوچیک تقسیم کنید که بتونید به عنوان جایزه بهش بدین . جایزه باید کوچیک باشه که زود تموم شه و طوطی موقع تمرین حواسش به خوردن پرت نشه ..

درباره اسباب بازی فکری :

یه سری اسباب بازی های فکری برای طوطی ها هست که می تونید از پت شاپ ها خریداری کنید و حتی از بعضی از فروشگاه هایی که اسباب بازی فکری برای بچه ها می فروشن ، اسباب بازی های جالبی میتونید پیدا کنید

این اسباب بازی فکری هم میتونید رنگ ها رو به طوطی یاد بدین و هم یاد بدین که حلقه های یک رنگ رو در یه میله قرار بده .. من خودم این رو به طوطیم یاد دادم :

این اسباب بازی ها رو هم شاید بتونید پیدا کنید :

بعضی ها رو خودتون میتونید با وسایل ساده بسازید و جایزه رو داخلش پنهون کنید :

به جای روزنامه میتونید از کاغذ سفید استفاده کنید

http://www.parsipet.ir/thread25267.html

یا اینو من برای طوطیم درست کردم :

http://www.parsipet.ir/thread11781.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    17466
    سلام دوستان من میخوام یک طوطی کاسکو دم قرمز بخرم و من حالا چند تا سوال دارم
    1. یک جا خوندم اگه شوفاژ دارید طوطی داشتن مناسب نیست براتون. آیا حقیقت داره؟
    2.برای اینکه رام شه و با من خیلی خوب شه طوری که مثلا بهش بگم بیا رو سرم(یا جای دیگه) بیاد باید چکار کرد؟
    3.از کجا بفهمم رام شده؟
    4.بهترین غذایی که معمولا طوطی ها دوست دارند چیه؟ بغیر از تخمه
    5. تا موقعی که رام نشده از قفس بیرونش نیارم؟
    6.خونه ی ما تقریبا بزرگ و پر از چیز میزه! این باعث نمیشه که بترسه؟
    7. میشه بطور همزمان دو قفس داشت؟یکی تو پذیرایی و یکی تو اتاق خودم
    8.اگه رام شه میشه در قفس رو توی طول روز باز گزاشت؟
    9و چظور یادش بدم روی زمین خرابکاری نکنه؟
    ببخشید اگه طولانی شد آخه من خیلی کنجکاوم!

صفحه 1104 از 1238 نخستنخست ... 1046041004105410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511061107110811091110111111121113111411151116111711181119112011211122112311541204 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)