کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyaa نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید چه غذاهایی به یک جفت کاسکو در زمان "آماده کردنشون برای جفتگیری" باید داده بشه؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام
    اگه بد غذا نباشن
    انواع جوانه هابه غیر از نخود و تخمه افتابگردان -حبوبات پخته-سبزی جات و میوه جات
    انواع دانه ها
    و پلت های مخصوص کاسکو و طوطی های افریقایی + مولتی ویتامین مخوصو پرندگان و یا ad3e
    ویرایش توسط abolfazl : 11th April 2015 در ساعت 03:27 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان من بعضی وقتا یک مدل سوت واسه کاسکویه خودم میزنم چونکه وقتی این سوت رو میزنم حس میکنم هیجان زده میشه و خیلی با دقت گوش میده گفتم با زدن این سوت شاید رابطه اش با من بهتر بشه امروز صبح وقتی خواستم غذاشو بدم برای اولین بار این سوت رو زد و همین الان ک دارم این تایپ میکنم چند دفعه ای عین سوت منو زد این تقلید سوت بعنی اینکه برای تقلید صدا و به حرف اومدن وقتشه و به صورت جدی باهاش کار کنم؟من کلمه سلام و خوبی و اسمشو زیاد واسش تکرار میکنم ولی با توجه به سن کمش دوستان گفتن هنوز نمیتونه به حرف بیاد ولی باهاش تمرین کنم بد نیست سوت رو تونست تقلید کنه درصورتی که زیاد هم واسش نزدم ایا کلمه رو هم میتونه تقلید کنه؟(میدونم بخاطر اینکه سوت به صدای طبیعی خودش نزدیک تره زودتر یاد میگیره) کلا دو مدل سوت بیشتر بلد نیست.

ببخشید طولانی شد.
    سلام
    در مورد حرف زدن که تقریبا غیر ممکنه جوجه بخرید و اموزش درست بدید و حرف نزنه
    صدای سوت رو زودتر تقلید میکنن ولی زیاد باهاش سوت کارنکنید که بعدن هی سوت بزنه و سروصداش زیاد شه
    شما از الان باهاش جدی کلمات رو کار کن چون دیر یا زود به حرف میاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام گشنیز میشه به کاسکو داد تره نعناع و شنبلیله چطور از این سبزی جات میشه استفاده کرد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام گشنیز میشه به کاسکو داد تره نعناع و شنبلیله چطور از این سبزی جات میشه استفاده کرد؟
    سلام
    مشکلی نداره
    بشورید و استفاده کنید هفته ای دو سه بار خوبه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    17451
    سلام، ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد . من حدود ٨ ماه پيش يه كاسكو خريدم كه چشماش سفيد بود ، توي مغازه خيلي سوت ميزد و نسبت به بقيه كاسكو ها پر سرو صداتر و نترس تر به نظر ميومد . بعد از خريداري و انتقالش به خونه خيلي ميترسيد و قار بلند ميكشيد . كم كم قار زدنش كم شد و تبديل به غر زدن شد . ماه پنجم بعد از خريدش يه سوت و كلمه بيا رو ( البته به كمك تكرار خودم و استفاده از ضبط صوت) ياد گرفت ولي بيا رو به شكل سوت ميگفت و خيلي واضح نبود .متاسفانه بعد از اون نه تنها هيچ كلمه جديدي ياد نگرفت بلكه همون بيا رو هم ديگه تكرار نميكنه و بعد گذشت ٨ ماه هنوز وقتي خيلي نزديك بهش ميشم غر ميزنه به همين دليل اصلا نميتونم رخ به رخ باهاش حرف بزنم ، چون وقتي صورتمو جلو ميبرم زير شكمش ميلرزه و روشو ميكنه اونور،جالبيش اينه كه با وجود نيمه وحشي بودنش سر ميده . رام نشدنش خيلي داره اذيتم ميكنه و ديگه دارم نا اميد ميشم . ميخواستم راهنماييم كنيد كه چيكار كنم . ميترسم سنش بره بالا و نه رام بشه نه سخنگو

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sandy نمایش پست ها
    سلام، ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد . من حدود ٨ ماه پيش يه كاسكو خريدم كه چشماش سفيد بود ، توي مغازه خيلي سوت ميزد و نسبت به بقيه كاسكو ها پر سرو صداتر و نترس تر به نظر ميومد . بعد از خريداري و انتقالش به خونه خيلي ميترسيد و قار بلند ميكشيد . كم كم قار زدنش كم شد و تبديل به غر زدن شد . ماه پنجم بعد از خريدش يه سوت و كلمه بيا رو ( البته به كمك تكرار خودم و استفاده از ضبط صوت) ياد گرفت ولي بيا رو به شكل سوت ميگفت و خيلي واضح نبود .متاسفانه بعد از اون نه تنها هيچ كلمه جديدي ياد نگرفت بلكه همون بيا رو هم ديگه تكرار نميكنه و بعد گذشت ٨ ماه هنوز وقتي خيلي نزديك بهش ميشم غر ميزنه به همين دليل اصلا نميتونم رخ به رخ باهاش حرف بزنم ، چون وقتي صورتمو جلو ميبرم زير شكمش ميلرزه و روشو ميكنه اونور،جالبيش اينه كه با وجود نيمه وحشي بودنش سر ميده . رام نشدنش خيلي داره اذيتم ميكنه و ديگه دارم نا اميد ميشم . ميخواستم راهنماييم كنيد كه چيكار كنم . ميترسم سنش بره بالا و نه رام بشه نه سخنگو
    سلام. به پارسی پت خوش اومدین .

نیازی نیست برای یاد دادن یه کلمه حتما صورتتون رو جلو ببرید ، همین که روبروش یا نزدیکش بشینید و کلمه رو تکرار کنید کافیه . بهتره مستقیما خودتون باهاش کار کنید و از ضبط صوت استفاده نکنید .

اما درباره رام شدنش ، قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتید ؟ تا الان برای رام شدنش چه کاری انجام دادین ؟ از دست شما غذا میگیره ؟ اجازه سر خاروندن به شما میده ؟ بیرون از قفس میاد یا همیشه داخل قفس هست ؟

وقتی شما نزدیک میشید بهش بیرون از قفس و داخل قفس واکنشش چیه ؟

بالش رو کوتاه کردین ؟ اگه آره خودتون حضور داشتین موقع کوتاه شدن پرها؟

تو این چند وقت فکر میکنید کاری انجام دادین که طوطی رو ناراحت کرده ؟

تمام این سوالات رو اگه میتونید با جزئیات جواب بدین تا بهتر بشه راهنمایی کرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    17451
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام. به پارسی پت خوش اومدین .

نیازی نیست برای یاد دادن یه کلمه حتما صورتتون رو جلو ببرید ، همین که روبروش یا نزدیکش بشینید و کلمه رو تکرار کنید کافیه . بهتره مستقیما خودتون باهاش کار کنید و از ضبط صوت استفاده نکنید .

اما درباره رام شدنش ، قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتید ؟ تا الان برای رام شدنش چه کاری انجام دادین ؟ از دست شما غذا میگیره ؟ اجازه سر خاروندن به شما میده ؟ بیرون از قفس میاد یا همیشه داخل قفس هست ؟

وقتی شما نزدیک میشید بهش بیرون از قفس و داخل قفس واکنشش چیه ؟

بالش رو کوتاه کردین ؟ اگه آره خودتون حضور داشتین موقع کوتاه شدن پرها؟

تو این چند وقت فکر میکنید کاری انجام دادین که طوطی رو ناراحت کرده ؟

تمام این سوالات رو اگه میتونید با جزئیات جواب بدین تا بهتر بشه راهنمایی کرد
    وقتي خريداري شد تو يه اتاق كم رفتو امد گذاشتمش تا با محيط اشنا بشه ترسش بريزه چون اوايل حتي وارد اتاق هم ميشديم از فاصله ٣ ٤ متري هم قار ميكشيد ، حدود دو سه هفته بعد با وجود وحشي بودن زياد از دست غذارو ميگرفت اما اصلا اجازه نزديك شدن نميداد، حدود ١ ماه كه گذشت به اتاقي كه همه اعضاي خونواده بيشتر وقتشونو اونجا ميگذروندن منتقل شد و خيلي بهتر شد و قار نميكشيد فقط غر ميزد تو فاصله نزديك. كم كم خيلي تلاش كرد كه بياد بيرون حتي يبار از جاي ظرف غذاش كه باز بود بيرون اومد و يك هفته طول كشيد تا به نشستن روي سقف قفس عادت كرد. اين رو هم بگم كه حقيقتا من خيلي دلسوزم نسبت بهش و دلم نيومد پراشو بچينم ، به همين دليل اونم تو همون محدوده اتاق پرواز ميكرد. هميشه صبح ها دو سه مرتبه پرواز ميكنه بعد معمولا تا شب پروازي نداره. سوتي كه بلده و كلمه بيا رو هم تو همين مدت ياد گرفت . به دليل اينكه اتاقي كه توش بود ممكن بود تا نيمه شب خاموش نشه و صداي تلويزيون و غيره تو خوابش تاثير بزاره من منتقلش كردم به اتاق خودم . يعني از حدود ماه ٥ ام تا هشتم توي اتاق خودم بوده. اما تو اين مدت انگار همه چيز براش متوقف شده يني نه كلمه جديد نه پيشرفتي تو رام شدن .البته. به طور اتفاقي عكس خودشو تو اينه ديد و به كاسكو توي اينه سر داد منم متوجه شدم خيلي به سر دادن علاقه داره و نازش كردم جالبه كه با اينكه هنوز غر ميزنه به من و اصلا اجازه نميده دستم رو به نوكش يا پاهاش بزنم،سر ميده ، در كل خيلي ترسو هست و دائما شكمش ميلرزه وقت ترس. در مورد ارتفاع قفس هم بايد بگم از اول ارتفاع استانداردي داشت و روي يك پايه حدود٩٠ سانتي قرار داشت . اما وقتي به اتاقم منتقل شد و هيچ پيشرفتي توش نديدم كم كم ارتفاع قفسش رو كم كردم كه تا حد نسبتا خوبي پرخاشگريش كم شد. اين هم بگم كه اكثر مواقع بيرون قفسه و هيچ علاقه اي به تو رفتن نداره. در قفسش رو وقتي ميبندم خيلي عصباني ميشه و اعتراض ميكنه و دلش ميخواد هميشه بيرون باشه طوري كه اكثر شبها بيرون قفس ميخوابه . در حال حاضر هم نزديكترين موقعيت نسبت به خودم قرارش دام تا ازم دور نباشه و عادت كنه اما همچنان منو نپذييرفته . ببخشيد طولاني شد ، ممنون
    ویرایش توسط Sandy : 12th April 2015 در ساعت 12:20 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

وقتي خريداري شد تو يه اتاق كم رفتو امد گذاشتمش تا با محيط اشنا بشه ترسش بريزه چون اوايل حتي وارد اتاق هم ميشديم از فاصله ٣ ٤ متري هم قار ميكشيد ، حدود دو سه هفته بعد با وجود وحشي بودن زياد از دست غذارو ميگرفت اما اصلا اجازه نزديك شدن نميداد،
    حدود ١ ماه كه گذشت به اتاقي كه همه اعضاي خونواده بيشتر وقتشونو اونجا ميگذروندن منتقل شد و خيلي بهتر شد و قار نميكشيد فقط غر ميزد تو فاصله نزديك.
    كم كم خيلي تلاش كرد كه بياد بيرون حتي يبار از جاي ظرف غذاش كه باز بود بيرون اومد و يك هفته طول كشيد تا به نشستن روي سقف قفس عادت كرد.
    اين رو هم بگم كه حقيقتا من خيلي دلسوزم نسبت بهش و دلم نيومد پراشو بچينم ، به همين دليل اونم تو همون محدوده اتاق پرواز ميكرد. هميشه صبح ها دو سه مرتبه پرواز ميكنه بعد معمولا تا شب پروازي نداره.
    سوتي كه بلده و كلمه بيا رو هم تو همين مدت ياد گرفت .
    به دليل اينكه اتاقي كه توش بود ممكن بود تا نيمه شب خاموش نشه و صداي تلويزيون و غيره تو خوابش تاثير بزاره من منتقلش كردم به اتاق خودم .
    يعني از حدود ماه ٥ ام تا هشتم توي اتاق خودم بوده. اما تو اين مدت انگار همه چيز براش متوقف شده يني نه كلمه جديد نه پيشرفتي تو رام شدن .
    البته. به طور اتفاقي عكس خودشو تو اينه ديد و به كاسكو توي اينه سر داد منم متوجه شدم خيلي به سر دادن علاقه داره و نازش كردم جالبه كه با اينكه هنوز غر ميزنه به من و اصلا اجازه نميده دستم رو به نوكش يا پاهاش بزنم،سر ميده ،
    در كل خيلي ترسو هست و دائما شكمش ميلرزه وقت ترس.
    در مورد ارتفاع قفس هم بايد بگم از اول ارتفاع استانداردي داشت و روي يك پايه حدود٩٠ سانتي قرار داشت . اما وقتي به اتاقم منتقل شد و هيچ پيشرفتي توش نديدم كم كم ارتفاع قفسش رو كم كردم كه تا حد نسبتا خوبي پرخاشگريش كم شد.
    اين هم بگم كه اكثر مواقع بيرون قفسه و هيچ علاقه اي به تو رفتن نداره. در قفسش رو وقتي ميبندم خيلي عصباني ميشه و اعتراض ميكنه و دلش ميخواد هميشه بيرون باشه طوري كه اكثر شبها بيرون قفس ميخوابه . در حال حاضر هم نزديكترين موقعيت نسبت به خودم قرارش دام تا ازم دور نباشه و عادت كنه اما همچنان منو نپذييرفته . ببخشيد طولاني شد ، ممنون
    خواهش میکنم دوست من ، این فروم ایجاد شده تا همین سوالات مطرح شه

شما چند تا اشتباه داشتید این مدت ، اول اینکه نباید به اتاق خودتون منتقلش میکردین تا وقتی که رام نشده بود ، چون تو اتاق پر رفت و آمد تر هم رفت و آمد رو میبینه و هم سر و صدا بیشتره ، برای جلب توجه هم که شده حرف میزنه یا سرو صدا ایجاد میکنه ، اما در کل نباید موقع رام شدن طوطی مدام جای طوطی رو عوض کرد ، اگه تو اون محیط راحت بود باید همونجا میذاشتین . به جاش شب موقع خواب از کاور استفاده میکردین ..

دوم ارتفاع قفس که نباید خیلی کم و خیلی زیاد باشه ، ارتفاع زیاد ( سطحی بالاتر از چشم شما ) پرخاشگری طوطی رو بیشتر میکنه و ارتفاع کم باعث ایجاد ترس و استرس در طوطی میشه . اگه از قفس 1033 استفاده میکنید ، پایه مخصوصش رو هم بگیرید . که قفس تو ارتفاع مناسب بمونه ، لرزیدن شکم طوطی همیشه به معنی استرس طوطی نیست گاهی اوقات برای سازگار کردن دمای بدنشون با دمای محیط هست که طبیعیه.

سوم ، مدام میذارید بیرون بمونه ، این اصلا خوب نیست ، کم کم به قفس عادتش بدین و شب ها حتما بذارید تو قفس بخوابه . صبح ها بذارید بیاد بیرون ، اگه تو اتاق پرواز میکنه و پروازش درست و بی نقص هست نیازی به کوتاه کردن پر نیست و بذارید غذا رو حتما داخل قفسش بخوره ، خوراکی های مورد علاقش رو حتما داخل قفس بهش بدین که کم کم قفس براش جذاب بشه ..

حرف نزدنش میتونه به دلیل تغییر مکان و تغییر ارتفاع باشه ، اما اگه سوت میزنه هنوز و یه کلمه یاد گرفته نگران نباشید وقتی به شما و محیطش کاملا اعتماد کنه کلماتی که یاد گرفته رو تکرار میکنه ..

فقط چیزی که من نفهمیدم اینه که چطور هم اجازه نزدیک شدن نمیده و هم از دست غذا میگیره و هم سر میده !

شما برای شروع کار باید با دست بهش غذا بدین که لازمه اینکار این هست که شما بتونید نزدیکش باشید ( تو یه فاصله مناسب ) که بتونید غذا رو با دست براش نگهدارید مثل سیب تخمه یا هر غذای دیگه ای که دوست داره..

به هر حالت ( نشسته یا سرپا ) که فکر میکنید باعث ترسش نمیشه کنار قفس بمونید و غذاهای مورد علاقش رو بهش بدین ..

در مورد غذاییش هم یه توضیحی بدین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    17451
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خواهش میکنم دوست من ، این فروم ایجاد شده تا همین سوالات مطرح شه

شما چند تا اشتباه داشتید این مدت ، اول اینکه نباید به اتاق خودتون منتقلش میکردین تا وقتی که رام نشده بود ، چون تو اتاق پر رفت و آمد تر هم رفت و آمد رو میبینه و هم سر و صدا بیشتره ، برای جلب توجه هم که شده حرف میزنه یا سرو صدا ایجاد میکنه ، اما در کل نباید موقع رام شدن طوطی مدام جای طوطی رو عوض کرد ، اگه تو اون محیط راحت بود باید همونجا میذاشتین . به جاش شب موقع خواب از کاور استفاده میکردین ..

دوم ارتفاع قفس که نباید خیلی کم و خیلی زیاد باشه ، ارتفاع زیاد ( سطحی بالاتر از چشم شما ) پرخاشگری طوطی رو بیشتر میکنه و ارتفاع کم باعث ایجاد ترس و استرس در طوطی میشه . اگه از قفس 1033 استفاده میکنید ، پایه مخصوصش رو هم بگیرید . که قفس تو ارتفاع مناسب بمونه ، لرزیدن شکم طوطی همیشه به معنی استرس طوطی نیست گاهی اوقات برای سازگار کردن دمای بدنشون با دمای محیط هست که طبیعیه.

سوم ، مدام میذارید بیرون بمونه ، این اصلا خوب نیست ، کم کم به قفس عادتش بدین و شب ها حتما بذارید تو قفس بخوابه . صبح ها بذارید بیاد بیرون ، اگه تو اتاق پرواز میکنه و پروازش درست و بی نقص هست نیازی به کوتاه کردن پر نیست و بذارید غذا رو حتما داخل قفسش بخوره ، خوراکی های مورد علاقش رو حتما داخل قفس بهش بدین که کم کم قفس براش جذاب بشه ..

حرف نزدنش میتونه به دلیل تغییر مکان و تغییر ارتفاع باشه ، اما اگه سوت میزنه هنوز و یه کلمه یاد گرفته نگران نباشید وقتی به شما و محیطش کاملا اعتماد کنه کلماتی که یاد گرفته رو تکرار میکنه ..

فقط چیزی که من نفهمیدم اینه که چطور هم اجازه نزدیک شدن نمیده و هم از دست غذا میگیره و هم سر میده !

شما برای شروع کار باید با دست بهش غذا بدین که لازمه اینکار این هست که شما بتونید نزدیکش باشید ( تو یه فاصله مناسب ) که بتونید غذا رو با دست براش نگهدارید مثل سیب تخمه یا هر غذای دیگه ای که دوست داره..

به هر حالت ( نشسته یا سرپا ) که فکر میکنید باعث ترسش نمیشه کنار قفس بمونید و غذاهای مورد علاقش رو بهش بدین ..

در مورد غذاییش هم یه توضیحی بدین
    ممنونم ، وقت غذا دادن يا وقتي غذا توي دستم باشه به ندرت پيش مياد غر بزنه مگر اينكه غذارو روي شونم بزارم كه به نحوي متوجه بشه قصد دارم با غذا به سمت خودم بكشونمش . منظور اين بود كه بدون غذا اجازه نزديك شدن بيش از حد مثلا در فاصله ١٥ سانتي متري رو نميده.
    فواصل دورتر كه خيلي وقته براش پذيرفته شده اما در خصوص سر دادن خودم هم گيج شدم . چون دستم رو جلوش بگيرم عصباني ميشه و غر ميزنه اما بالاي سرش باشه در شرايطي كه خودش هم سر حال باشه و خسته نباشه اجازه سر خاروندن رو ميده. كلا رفتار جهشي داره يعني بعضي چيز هاي ساده تر براش جا نيفتاده اما سراغ مراحل بالاتر ميره. در خصوص غذا هم بايد بگم هر روز صبح بهش گردو ميدم كه خيلي دوست داره و تخمه به مقدار كم چون تخمه زياد دوست نداشت از اول جديدا بيشتر ميخوره. ظهر معمولا لوبيا سبز و جوانه ماش و نخود و لوبيا پخته. شب دو تا پسته و سيب اگر بخوره به همراه بادوم زميني يه دونه براي اينكه بره توي قفس و درو ببندم ، چون اصلا سيب دوست نداره و كلا با ميوه و سبزي رابطه خوبي نداره، به همين دليل توي ابي كه ميخوره هر از گاهي اب ليمو يا پرتقال و اب كرفس ميريزم كه موقع تشنگي ناچاره بخوره.
    به نظر شما الان بايد به جاي قبلي برش گردونم ؟ چون يكي دو بار هم بردمش سرو صداش خيلي بيشتر بود

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنونم ، وقت غذا دادن يا وقتي غذا توي دستم باشه به ندرت پيش مياد غر بزنه مگر اينكه غذارو روي شونم بزارم كه به نحوي متوجه بشه قصد دارم با غذا به سمت خودم بكشونمش . منظور اين بود كه بدون غذا اجازه نزديك شدن بيش از حد مثلا در فاصله ١٥ سانتي متري رو نميده.
    فواصل دورتر كه خيلي وقته براش پذيرفته شده اما در خصوص سر دادن خودم هم گيج شدم . چون دستم رو جلوش بگيرم عصباني ميشه و غر ميزنه اما بالاي سرش باشه در شرايطي كه خودش هم سر حال باشه و خسته نباشه اجازه سر خاروندن رو ميده. كلا رفتار جهشي داره يعني بعضي چيز هاي ساده تر براش جا نيفتاده اما سراغ مراحل بالاتر ميره. در خصوص غذا هم بايد بگم هر روز صبح بهش گردو ميدم كه خيلي دوست داره و تخمه به مقدار كم چون تخمه زياد دوست نداشت از اول جديدا بيشتر ميخوره. ظهر معمولا لوبيا سبز و جوانه ماش و نخود و لوبيا پخته. شب دو تا پسته و سيب اگر بخوره به همراه بادوم زميني يه دونه براي اينكه بره توي قفس و درو ببندم ، چون اصلا سيب دوست نداره و كلا با ميوه و سبزي رابطه خوبي نداره، به همين دليل توي ابي كه ميخوره هر از گاهي اب ليمو يا پرتقال و اب كرفس ميريزم كه موقع تشنگي ناچاره بخوره.
    به نظر شما الان بايد به جاي قبلي برش گردونم ؟ چون يكي دو بار هم بردمش سرو صداش خيلي بيشتر بود
    خب شما فقط با غذا برید سمتش و غذا رو روی شونه نذارید !! اصلا طوطی نباید روی شونه بشینه ( اگه درست متوجه منظور شما شده باشم ) طوطی باید روی دست بیاد نه روی شونه ... که اونم الان زوده و نباید عجله کنید تا همینجا هم پیشرفت خوبی داشته ، میذاره سرش رو بخارونید و تا حدی به شما اطمینان داره که غذا از دست شما میگیره ...

همونطور که گفتم شما اول از همه با دست بهش غذا بدین ، مثلا طی یک یا دو هفته فقط با دست بهش غذا بدین ( نه همه غذاها رو ) غذاهایی که خیلی دوست داره مثلا تخمه یا یه پسته رو جلوی چشم خودش چند تکه کنید و دونه دونه بهش بدین یا نصف گردو .. به طوریکه مجبور باشه از دست شما بگیره . این کار اینقدر باید براش عادی بشه که اگه شما دستتون رو تو جهات مختلف قرار بدین بیاد و غذا رو بگیره ..به این مرحله که رسیدین میتونید وارد مراحل بعد بشید و پیشرفتتون رو اینجا اعلام کنید .

بادوم زمینی به طوطی ندید جز غذاهای غیر مجاز هست. کلا غذاهای چرب مثل تخمه گردو و پسته فقط به عنوان جایزه استفاده کنید یه دونه پسته و نصف گردو در روز کافیه ، اگه تخمه زیاد دوست نداره به اندازه 10 15 تا دونه در روز خوبه.. اصراری نداشته باشید که حتما تخمه تو غذایی اصلیش باشه .. بیشتر روی میوه ها و سبزیجات و حبوبات اصرار داشته باشید و سعی کنید کم کم غذاهای مختلف رو بهش معرفی کنید و براش بذارید حتی اگه نخورد . مقالات بخش زیر رو هم میتونید مطالعه کنید :

اصول تغذیه طوطی سانان

گاهی اوقات میوه های مختلف براش آب بگیرید مثلا آب هویج یا آب سبزیجات مثل بروکلی ... البته سبزیحات رو میتونید با یه میوه شیرین کنید اینجوری ممکنه بیشتر استقبال کنه. فقط یادتون باشه که زیاد نذارید بمونه چون ممکنه باعث رشد باکتری در آب بشه ..

اما در مورد جای طوطی ، اگه تو مکان قبلی آرامش بیشتری داشته ، پرخاشگری کمتری داشته و تو اون محیط هم از دست شما غذا میگیره ، برش گردونید البته حتما قفسش رو تو ارتفاع مناسب بذارید

ساعت هایی که باهاش تمرین نمیکنید میتونید کنار قفس تو فاصله مناسب بشینید و کار خودتون رو انجام بدین ( بدون توجه به طوطی ) فعلا فقط با غذا خیلی بهش نزدیک بشید که بفهمه هر وقت شما نزدیک میشید قراره به غذاهای مورد علاقش برسه ..

سوالی داشتید بپرسید حتما

صفحه 1101 از 1238 نخستنخست ... 1016011001105110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511061107110811091110111111121113111411151116111711181119112011511201 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)