همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید گرامی
    توی تانکم داره دیاتوم زیاد میشه
    5 روز یکبار سیفون 30 درصدی و آب دوروز مونده+ سرا آکواتن
    سیپورکس هم توی تاپ سامپ هست
    نور مهتابی 6 وات سفید
    دما 28
    شرایط تانک تنها یک فلاور.

چجوری اینا رو از بین ببرم؟
    از بین نبرم ضرر داره؟
    سلام

دوست خوبم لطف کنید یک عکس واضح از تانک خودتون قرار دهید. همینطور میزان سختی و سختی کل و دیگر فاکتورهای آب را اندازه گیری و اعلام نمایید.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست خوبم لطف کنید یک عکس واضح از تانک خودتون قرار دهید. همینطور میزان سختی و سختی کل و دیگر فاکتورهای آب را اندازه گیری و اعلام نمایید.
    سلام آقا بابک
    آقا این عکس http://up.parsipet.ir/uploads/20140526-142440.jpg

والا تستر ندارم اما خودم فکر کنم مشکل از آب شهری باشه سیلیکات داره

به نظرشما جی بی ال آلگول بخرم؟
    شدت نور رو فعلا کمتر از قبل هم کرم شاید تاثیر کنه
    ممنون

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام آقا بابک
    آقا این عکس http://up.parsipet.ir/uploads/20140526-142440.jpg

والا تستر ندارم اما خودم فکر کنم مشکل از آب شهری باشه سیلیکات داره

به نظرشما جی بی ال آلگول بخرم؟
    شدت نور رو فعلا کمتر از قبل هم کرم شاید تاثیر کنه
    ممنون
    سلام

مشکل اصلی شما میزان سختی و املاح موجود در آب است. بهترین و مطمئن ترین راه استفاده از یک دستگاه ro میباشد.
    استفاده از محلول جی بی ال هم به خاطر سیفون مرتب کارساز و به صرفه نیست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام من کلا 3 تانک دارم برای تکثیر میخوام یه جای کوچلو شروع کنم از چه پیزی شروع کنم که توی این جای کم بشه خودم فکر کنم گوپی یا مولی ولی قیمتش پائین هست ولی دوست دارم ممیگو تکثیر کنم حالا شکا چه پیش نهادی دارین

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام من کلا 3 تانک دارم برای تکثیر میخوام یه جای کوچلو شروع کنم از چه پیزی شروع کنم که توی این جای کم بشه خودم فکر کنم گوپی یا مولی ولی قیمتش پائین هست ولی دوست دارم ممیگو تکثیر کنم حالا شکا چه پیش نهادی دارین
    ابعاد تانکهای شما چند هست؟
    گ.پی و دم شمشیری و پلاتی برای شروع کار خوب هستند مولی هم خوب هست ولی مقدار رشدش نسبت به بقیه یک مقدار پایین تر هست
    اگر بتونید شرایط مناسب برای میگو هم بوجود بیارید می تونید به راحتی تکثیر کنید ولی با مطالعه و معلومات باید پیش برید تا به جای صود دهی ضرر نکنید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    عرض یونولیت زیر آکواریوم 3 4 سانت کمتر باشه ایرادی داره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    عرض یونولیت زیر آکواریوم 3 4 سانت کمتر باشه ایرادی داره؟
    هرچی اکواریوم بزرگتر باشه بیشتر به شیشه ی کف فشار وارد میشه و احتمال شکستنش بیشتر میشه.سه چهار سانت خیلی زیاده.یونولیت قیمتی نداره.حیف نیست به خاطر ی چیز بی ارزش اکواریوم بشکنه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    15915
    با سلام دوستان لطف می کنین تو ساخت این تانک بنده رو راهنمایی کنین میخوام یه تانک جدید سفارش بدم , البته برای نگهداری ماهیهایی مثل آروانا و سر سوسماری و نایف و ... کلاً قصدم نگهداری از ماهیهای بزرگ هست با طول 2 الی 2.5 متر, عرض و ارتفاع هم 50 و 70 . دوستان به نظرتون این ابعاد خوب هست ؟؟؟ مثلاً طول و عرض و یا ارتفاع رو تغییر بدیم بهتر میشه یا نه؟ از چه شیشه ای استفاده کنم؟ آیا حتماً باید جنس شیشه سکوریت باشه؟ برای ساخت پایه از چه قوطی باید استفاده بشه و به شکلی که تحمل وزن رو داشته باشه ؟ بنده طبقه 6 هستم آپارتمان هم اسکلت بتونی هست با این ابعاد که مشکلی پیش نمیاد؟ تجهیزات مورد نیاز نیز راهنمایی بفرمایید,پمپ و فیلتر و ....؟ اگه در خصوص برآورد هزینه نیز راهنمایی کنین ممنون میشم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط herkool نمایش پست ها
    با سلام دوستان لطف می کنین تو ساخت این تانک بنده رو راهنمایی کنین میخوام یه تانک جدید سفارش بدم , البته برای نگهداری ماهیهایی مثل آروانا و سر سوسماری و نایف و ... کلاً قصدم نگهداری از ماهیهای بزرگ هست با طول 2 الی 2.5 متر, عرض و ارتفاع هم 50 و 70 . دوستان به نظرتون این ابعاد خوب هست ؟؟؟ مثلاً طول و عرض و یا ارتفاع رو تغییر بدیم بهتر میشه یا نه؟ از چه شیشه ای استفاده کنم؟ آیا حتماً باید جنس شیشه سکوریت باشه؟ برای ساخت پایه از چه قوطی باید استفاده بشه و به شکلی که تحمل وزن رو داشته باشه ؟ بنده طبقه 6 هستم آپارتمان هم اسکلت بتونی هست با این ابعاد که مشکلی پیش نمیاد؟ تجهیزات مورد نیاز نیز راهنمایی بفرمایید,پمپ و فیلتر و ....؟ اگه در خصوص برآورد هزینه نیز راهنمایی کنین ممنون میشم.
    سلام
    به نظر من 2 متر کافیه.دیگه بیشترش نکن خیلی گرون میشه و البته نیازی نیست.پایه باید از قوطی چهار در چهار استفاده کنی.باید شیش تا پایه داشته باشه.باید از شیشه 10 میل استفاده کنی.حتما در مورد اپارتمانتون تحقیق و مشورت کنید(البته من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم).پمپ و فیلتر و بخاری و ... بستگی داره چقدر میخواید هزینه کنید.بهترین فیلتر برای این اکواریوم سامپ هست و اگه این کار رو کردید پیشنهاد میکنم به فروشگاه های اب شور اکواریوم و سامپتون رو سفارش بدید.در مورد بخاری هیچ فرقی نمیکنه چی میگیرید.فقط باید قدرت کافی برای گرم کردن و ثابت نگه داشتن دمای این مقدار اب رو داشته باشه بقیه چیزاش اصلا مهم نیست.الکی خرج بخاری های گرون مثل جی بی ال نکنید(هیچ کار معجزه اسایی انجام نمیده).از فکر فیلتر های اینترنال هم بیا بیرون به هیچ دردی نمیخوره.
    (اینا نظر شخصی من بود)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    15915
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من 2 متر کافیه.دیگه بیشترش نکن خیلی گرون میشه و البته نیازی نیست.پایه باید از قوطی چهار در چهار استفاده کنی.باید شیش تا پایه داشته باشه.باید از شیشه 10 میل استفاده کنی.حتما در مورد اپارتمانتون تحقیق و مشورت کنید(البته من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم).پمپ و فیلتر و بخاری و ... بستگی داره چقدر میخواید هزینه کنید.بهترین فیلتر برای این اکواریوم سامپ هست و اگه این کار رو کردید پیشنهاد میکنم به فروشگاه های اب شور اکواریوم و سامپتون رو سفارش بدید.در مورد بخاری هیچ فرقی نمیکنه چی میگیرید.فقط باید قدرت کافی برای گرم کردن و ثابت نگه داشتن دمای این مقدار اب رو داشته باشه بقیه چیزاش اصلا مهم نیست.الکی خرج بخاری های گرون مثل جی بی ال نکنید(هیچ کار معجزه اسایی انجام نمیده).از فکر فیلتر های اینترنال هم بیا بیرون به هیچ دردی نمیخوره.
    (اینا نظر شخصی من بود)
    ممنون از راهنماییتون
    شیشه 10 میل کفایت میکنه یا بایستی سکوریت باشه ؟
    عرض 50 سانت برای ماهی مثل آروانا کافیه یا اگه بیشتر بگیرم مثلا 55 یا 60 بهتره ؟

صفحه 95 از 173 نخستنخست ... 45767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114145 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)