نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    26345

9 ضعیف و بیحال شدن جوجه عروس

سلام به مدیران و همه دوستان محترم
    من یک جوجه عروس سرلاکی حدودا 20 روزه دارم که دو روز هست بیحال و سست لاغر شده و روی پا های خود به سختی می ایسته و زیر شکمش تیره رنگ شده نمیدونم چرا و چش شده؟
    از سرلاک اگزکت و نکتون و مقدار خیلی کم پودر مولتی ویتامین پرندگان به صورت ترکبی استفاده میکنم روزی 4 مرتبه هر بار 3 سی سی بهش غذا دادم .
    جاش هم گرم هستش . رشد پرهاش خوب بوده
    مدفوعش هم شل نبوده تقریبا سبز و سفید رنگ . ولی اخیرا اندکی شل شده ولی اسهال نمیشه گفت و به مخرجش مقداری مدفوع میچسبه که هر بار تمیز کردم.
    ممنون میشم بهم راهنمایی و کمک کنید تا این جوجه طلف نشه و از دست نره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafash نمایش پست ها
    سلام به مدیران و همه دوستان محترم
    من یک جوجه عروس سرلاکی حدودا 20 روزه دارم که دو روز هست بیحال و سست لاغر شده و روی پا های خود به سختی می ایسته و زیر شکمش تیره رنگ شده نمیدونم چرا و چش شده؟
    از سرلاک اگزکت و نکتون و مقدار خیلی کم پودر مولتی ویتامین پرندگان به صورت ترکبی استفاده میکنم روزی 4 مرتبه هر بار 3 سی سی بهش غذا دادم .
    جاش هم گرم هستش . رشد پرهاش خوب بوده
    مدفوعش هم شل نبوده تقریبا سبز و سفید رنگ . ولی اخیرا اندکی شل شده ولی اسهال نمیشه گفت و به مخرجش مقداری مدفوع میچسبه که هر بار تمیز کردم.
    ممنون میشم بهم راهنمایی و کمک کنید تا این جوجه طلف نشه و از دست نره.
    سلام
    اول باید سرلاکی که به پرنده میدید از نظر مقدار دفعات و غلظت درست باشه و سعی کنید دما محیط را روی ۲۸ ببرید و از دادن تغذیه نامطلوب هم خودداری کنید اگر بعد از ۴۸ ساعت وضع پرنده بهتر نشد حتما به دامپزشک مراجعه کنید.
    موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    سلام وقت بخیر من 5 روز یک عروس حدود 2 ماهه خریدم خیلی زرنگ بود اما الان سست و پف کرده شده مدفوعش هم دراز و چسبناک شده می چسبه به دمش اینا مجبور می شم خودنم تمیزش کنم چکار کنم خوب بشه خواهشا زود راهنمایی کنید تورو خدا می ترسم بمیره.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط khani نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من 5 روز یک عروس حدود 2 ماهه خریدم خیلی زرنگ بود اما الان سست و پف کرده شده مدفوعش هم دراز و چسبناک شده می چسبه به دمش اینا مجبور می شم خودنم تمیزش کنم چکار کنم خوب بشه خواهشا زود راهنمایی کنید تورو خدا می ترسم بمیره.
    سلام/ لطفا وقتی بیحالی و علایم بیماری در طوطی میبینید حتما به پزشک متخصص پرندگان مراجعه کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29968
    سلام
    من امروز عروس هلندیم به جوجه هاش غذا نداده بود به همین دلیل مجبور شدم خودم سرلاک دادم
    یکیشون خورد و حالش خوبه
    اما اون یکی ار همون لحظه ای که خورد بی حال شده و حتی نمیتونه روی پای خودش بایسته
    چرا یهویی اینطوری شده به نظرتون ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جوجه عروس هلندی
    شماره عضویت
    29990
    سلام من یه جوجه عروس دارم حدودا ۳۰ روزه دیشب پکیج خاموش شده و محیط سرد شده و الان به هر ترتیب محیط و گرم کردم ولی غذا نمیخوره و ضمنا صبح اسهالش و روی جاش دیدم ولی دیگه از صبح اصلا نه اسهال نه مدفوع عادی نداشته لطفا راهنمایی کنید من بدجور عذاب وجدان دارم میترسم از کوتاهی من این فرشته از بین بره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی سرلاکی
    شماره عضویت
    29992
    سلام من یک عروس هلندی ۱۶-۱۷ روزه دارم که سرلاک اگزکت بهش میدم ولی الان ۲.۳ روزه سرما خورده. جاش رو گرم گذاشتیم بخور اکالیپتوس هم گذاشتیم ولی دیروز دیدیم که زبونش بقلاش فید شده و من حس میکنم باد کرده چون وقتی میخوام سرلاک بدیم بهش نمیتونه نوکش رو باز کنه بعدم که بهش میدیم یکم میاره تو دهنش کم کم و مجبوریم پاکش کنیم.
    قبلا خیلی پر سر و صدا بود ولی الان صداش تغییر کرده. توروخدا اگه میدونید چجوری میشه حالش رو خوب کرد بگید. ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    31136
    موقع سرلاک دادن حتما به حجم چینه دان دقت کنید که غذای اضافه ندید
    اصول دادن‌ سرلاک رو به جوجه رعایت کردید؟
    ضمن اینکه توان بدنی و خصوصیات همه جوجه ها مثل هم نیست مدتی صبر کنید اگر شرایط عادی نشد ببرید دامپزشک مخصوص پرندگان و نه هر دامپزشکی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)