کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    علامت بلوغ کاسکو شماست!!!
    در بهار شدت میگیره و در سایر فصول سال کمتر خواهد شد.اگر کسی از اعضاء خانواده رو به عنوان جفت انتخاب کنه این رفتار تهاجمی رو نسبت به اون یک نفر نخواهد داشت که البته بهتره کسی رو به عنوان جفت انتخاب نکنه چون درد سر هایی مثل پر کنی و ... ایجاد خواهد شد

سعی کنید بیشتر از میوه و سزیجات و کمتر از دانه های چرب استفاده کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

تشکر ازشما باید دورش تمام بشه یا کار دیگه ای هم میشه کرد باید بگم برای همه حالت تهاجمی داره چقدر زمان میبره حالت عادی پیدا بکنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها

تشکر ازشما باید دورش تمام بشه یا کار دیگه ای هم میشه کرد باید بگم برای همه حالت تهاجمی داره چقدر زمان میبره حالت عادی پیدا بکنه؟
    سلام

به نظرم در این شرایط عواملی مثل جا به جایی میتونه کمکتون کنه.مثلا چند روز به محل دیگری ببریدش و اونجا نگهداری کنید ازش.ولی حتی اگر کار خاصی هم نکنید معمولا بیشتر از 1 ماه به طول نخواهد انجامید

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

به نظرم در این شرایط عواملی مثل جا به جایی میتونه کمکتون کنه.مثلا چند روز به محل دیگری ببریدش و اونجا نگهداری کنید ازش.ولی حتی اگر کار خاصی هم نکنید معمولا بیشتر از 1 ماه به طول نخواهد انجامید

با تشکر

متشکرم اتفاقا امروز دارم همراه باعسل به یه مسافرت 5 روزه میرم نگران بودم حالا خیالم راحت شد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    سلام دوستان

من دوباره امدب با چند تا سوال

الان تقریبا ۳ هفته هستش که میگذره که من طوطی رو گرفتم.روز دوم بردمش همام و تا الان دیگه نبرد*م

الان با همه تقریبا دوست شده به جز من.بیشتر هم با خانم*ها رابطش خوب و کمتر میترسه.مثلا یه غریبه میاد اگه خانوم باشه نمیترسه ولی* اگه آقا باشه یا فرار می*کنه یا یه جیغی می*زنه که همه فرار می*کنن.خواستم بدونم دلیلش چی*؟

۲ - بد از ۲ هفته الان دوباره ببرمش همام؟

۳-شب*ها بازی موقع شروع می*کنه به تند تند بال زدن.هی* بال می*زنه به صدا در میر داستانش چی*؟

۴-اسباب بزیش رو براش بذارم؟

۵- بهتره که بعضی* از روز*ها بذارم بید بیرون از قفس؟یعنی* داره بالا رو باز کنم و بید رو چوب بشینه؟

۶-از من خیلی میترسه چیکار کنم که ترسش کمتر بشه.(از دور که نشستم باهاش حرف میزنم و وقتی* دارم میرم خداحافظی می*کنم ولی* باز که نزدیک میشم ساریی* در میره)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    8450
    سلام..من یه عضو جدید هستم..
    من یه کاسکو دارم که الان 5روزه مریضه..غذایی که می خوره رو بر میگردونه..اسهال هم داره..بردمش دکتر بهش انتی بیوتیک زد..2 تا شربتم داد..اما هنوز خوب نشده..همش خوابه..غذا هم اصلا نمی خوره..باید چی کار کنم که خوب شه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ( عشق من دیسکس 0 رد کپ)
    شماره عضویت
    7791
    ستایش عزیز ان شاله زودتر خوب میشه خودتو ناراحت نکن اساتید محترم کمکت می کنند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh نمایش پست ها
    سلام..من یه عضو جدید هستم..
    من یه کاسکو دارم که الان 5روزه مریضه..غذایی که می خوره رو بر میگردونه..اسهال هم داره..بردمش دکتر بهش انتی بیوتیک زد..2 تا شربتم داد..اما هنوز خوب نشده..همش خوابه..غذا هم اصلا نمی خوره..باید چی کار کنم که خوب شه؟
    جاشو گرم کنید..خیلی گرم
    رطوبت محیط را بالا ببرید...50% به بالا
    زرده تخم مرغ رو آب پز کنید و با آب خمیر کنید و بدید بخوره

دستورات پزشکش رو مو به مو اجرا کنید.اگر خیلی جوجه نباشه و دیر اقدام نکرده باشید احتمال موندنش هست.دیگه بقیش دست شما نیست و باید دعا کرد

موفق باشید

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دوباره امدب با چند تا سوال

الان تقریبا ۳ هفته هستش که میگذره که من طوطی رو گرفتم.روز دوم بردمش همام و تا الان دیگه نبرد*م

الان با همه تقریبا دوست شده به جز من.بیشتر هم با خانم*ها رابطش خوب و کمتر میترسه.مثلا یه غریبه میاد اگه خانوم باشه نمیترسه ولی* اگه آقا باشه یا فرار می*کنه یا یه جیغی می*زنه که همه فرار می*کنن.خواستم بدونم دلیلش چی*؟

۲ - بد از ۲ هفته الان دوباره ببرمش همام؟

۳-شب*ها بازی موقع شروع می*کنه به تند تند بال زدن.هی* بال می*زنه به صدا در میر داستانش چی*؟

۴-اسباب بزیش رو براش بذارم؟

۵- بهتره که بعضی* از روز*ها بذارم بید بیرون از قفس؟یعنی* داره بالا رو باز کنم و بید رو چوب بشینه؟

۶-از من خیلی میترسه چیکار کنم که ترسش کمتر بشه.(از دور که نشستم باهاش حرف میزنم و وقتی* دارم میرم خداحافظی می*کنم ولی* باز که نزدیک میشم ساریی* در میره)
    سلام دوست عزیز
    1و 2- الان دیگه میتونید طوطیتون رو حمام کنید اما مدتش زیاد نباشه که باعث استرس طوطیتون بشه .
    بعضی از خاکستریها اینطوری هستن بعضی با اقایون بیشتر جورن و بعضی با خانومها و بعضی فقط با یه شخص و این به اخلاق خاکستری بر میگرده و دلیل خاصی نداره.
    شما با طوطیتون چطور کار میکنید و دیگران چطور ؟
    3-این نشونه رفع خستگی هست و مسئله خاصی نیست ، عادیه.
    4_ اسباب بازی رو چند روزی بذارید جلوی قفس ببینه تا ترسش بریزه و بعد نزدیکتر کنید و بعد از بیرون قفس اویزون کنید ( نزدیک ظرف اب و غذاش نباشه که یه موقع به خاطر ترس از اسباب بازی اب و غذا نخوره ) و وقتی رفت بهش نوک زد میتونید داخل قفس اویزون کنید.
    5- بذارید 1 ماه از ورودش به منزلتون بگذره و تو این مدت رابطه ش با شما بهتر بشه و بعد میتونید اجازه بدید بیاد بیرون.
    6- همیشه نباید از فاصله دور باهاش صحبت کنید ، مثلا اگر امروز از فاصله 2 متری حرف میزنید و میشینه و گوش میده روز بعد فاصله تون رو کمتر کنید و .... تا به مرور ترسش کم بشه ، با دست غذای مورد علاقه ش رو بهش بدید ، بیشتر مواقع کارهایی مثل نظافت قفس و گذاشتن غذا و ... رو خودتون انجام بدید تا کم کم بهتون اعتماد کنه.
    موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    همه چیز رو به جز تخم با دست بهش میدم.یعنی* دستم رو از بیرون قفس می*کنم تو و اون میگیره ولی* با ترس و لرز

از دور که باهاش صحبت می*کنم معلومه که گوش میده و وقتی* که بهش نزدیک میشم هی* عزم دور میسه و یه پاشو میبره رو مایل . معلومه که آماده هستش که اگه نزدیک تر شدم از قفس بالا بره

اینجوری هم که فهمیدم پس فلان در قفس رو باز نمیکنم که بیرون بید

در مورد اسباب بزیش هم بگید من چیکار باید بکنم؟

چه جوری تمیزش کنم؟

فقط با آب بشورم؟

یه سوال داشتم.لازمه گاهی اوقات جلوی آفتاب بذارمش؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    8450
    سلام..مرسی از اینکه جواب دادین..7 سالشه همون روزم که حالش بد شد بردمش دکتر..نمی دونید چش شده؟دکتر بهش متوکلوپرامید و مترونیدازول و کلسی رام داده.4 بار هم تزریق داشته.تو این 6 روز تغییر نکرده..گفتین احتمال موندنش هست؟ یعنی شاید دور از جونش بمیره؟

صفحه 494 از 1238 نخستنخست ... 394444475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513544594994 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)