صفحه 73 از 101 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 721 به 730 از 1005
    همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkamali نمایش پست ها
    سلام آقا بابک
    ببخشيد چون ماهيا کاملا سالم بودن من دوره انگل کشي رو شروع کردم که روز دوم يکيشون مرد
    اين يکي که نمرده آبششاش يکم ورم داره
    قرص تترا سایکلین یا داکسی سایکلین انساني هستن يا مخصوص ماهي ؟
    دماي آب رو چند باشه ؟
    چطور ميشه فهميد کلر آب کاملا رفته يا نه ؟
    اگه میشه زود جواب بدین برام حیاطیه:63:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkamali نمایش پست ها
    سلام آقا بابک
    ببخشيد چون ماهيا کاملا سالم بودن من دوره انگل کشي رو شروع کردم که روز دوم يکيشون مرد
    اين يکي که نمرده آبششاش يکم ورم داره
    قرص تترا سایکلین یا داکسی سایکلین انساني هستن يا مخصوص ماهي ؟
    دماي آب رو چند باشه ؟
    چطور ميشه فهميد کلر آب کاملا رفته يا نه ؟
    سلام

با توجه به عکسی که ارسال کردید ماهیتون ابدا سالم نیست
    این 2 کپسولی که معرفی کردم انسانی هستند و باید از داروخانه های انساسنی تهیه کنید
    آب رو حد اقل 24 ساعت با واتر پمپ و بخاری و سنگ هوا در مخزنی دپو کنید و بعد استفاده کنید...در این صورت کلرش میپره...
    تست ها و کیت های کلر سنج در بازار موجوده

نقل قول نوشته اصلی توسط adn31 نمایش پست ها
    سلام
    جا داره از تمام دوستانی که قبول زحمت میکنن و افرادی مثل منو راهنمایی میکنن تشکر کنم.
    دوست عزیز تمام اوامر انجام شد و درمان دیسکاس من بعد از 7 روز تمام شد و با یک روز ویتامین درمانی روز هشتم ماهیو به تانک اصلی انتقال دادم 3 روزی میشه ولی از همون روز ماهی گوشه گیر شده چند تا عکس میزارم که وضعیت ماهی رو نشون میده اگر مثل دفعه قبل راهنمایی بفرمایید پیشاپیش از همه دوستان ممنون هستم.

با تشکر

سلام

ماهی آبی کاملا ضعیف به نظر میرسه
    اگر به پیشانی ماهی دقت کنید چربی ذخیره شده در سرش کاملا از بین رفته و جمجمه و بالای سر حالت استخوانی و تیغه شکل به خودش گرفته
    از طرفی استرس هم در ماهیان شما کاملا مشهوده که میتونه به سبب دکوراسیون اشتباه یا نور قوی و خیره بالا سر تانک باشه
    شنی که استفاده کردید هم تا جایی که من از تو عکس متوجه شدم ماسه بادیه که ابدا برای دیسکس پیشنهاد نمیشه...مفید که نیست هیچ... کاملا هم مضره

این شن مال اقیانوس ها و دریا های آزاده و آب رو آهکی و قلیایی میکنه که به تبع اون پی اچ و سختی به سرعت بالا میره و در چنین شرایطی رشد باکتری ها و قارچ های مضر تشدید میشه...در واقع شرایط برای رشدون مهیا میشه.

1.لامپ رو یه مدت خاموش کنید ... نور منزر کافیه
    2.شن رو عوض کنید
    3.اگر تعدادشون نسبت به حجم تانک کمه پیشنهاد میکنم به تعداد ماهیاتون اضافه کنید
    4.به ازای هر 20 لیتر آب یک قاشق غذا خوری و سر پر نمک بدون ید اضافه کنید
    5.ماهی آبی رنگی که ضعفش کاملا مشهود است رو باید روزی 7-8 بار با ترکیبی از بیف هارت(دل گوسفند + میگو + سیر) و انواع غذا های خشک معتبر مثل اسپکتروم آمریکا یا هیکاری ژاپن تغذیه کنید
    در غیر این صورت ماهی توان بازگشت رو نخواهد داشت و از بین خواهد رفت

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 10th December 2011 در ساعت 09:27 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    5291
    با عرض سلام و خسته نباشید. یه سوال در مورد فلاورم داشتم.من روزی تقریبا 15 عدد تترا لوهان و هد آپ بهش میدادم.تقریبا سه ماهی بود که خیلی خوب رشد می کرد هم رنگش هم هدش دمای آب هم 29 تا 30 درجست هر هفته هم 20% آب رو سیفون میکنم .ولی یک دفعه هدش رفت تو و گوشه گیر شدش. همش بالای آب شنا میکنه تحرکش هم خیلی کم شده رنگش هم تیره تر شده.مدفوعش سفید و درازه ولی غذا خوب میخوره واسه همین اول به انگل روده ای مشکوک بودم تا داروی بابل رو استفاده کردم دمای آب هم 2 درجه بردم بالا ولی اصلا تغییر نکرده.چون اصلا غذا رو بالا نمیاره فک نکنم که انگل روده ای باشه.1ماهی میشه اینجوریه اعصابمو خورد کرده.میتونید راهنماییم کنید؟
    ممنون میشم. (در ضمن یکی گفت اگه غذای جی بی ال بهش بدم خوب میشه ولی امتحان نکردم)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadfathi نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید. یه سوال در مورد فلاورم داشتم.من روزی تقریبا 15 عدد تترا لوهان و هد آپ بهش میدادم.تقریبا سه ماهی بود که خیلی خوب رشد می کرد هم رنگش هم هدش دمای آب هم 29 تا 30 درجست هر هفته هم 20% آب رو سیفون میکنم .ولی یک دفعه هدش رفت تو و گوشه گیر شدش. همش بالای آب شنا میکنه تحرکش هم خیلی کم شده رنگش هم تیره تر شده.مدفوعش سفید و درازه ولی غذا خوب میخوره واسه همین اول به انگل روده ای مشکوک بودم تا داروی بابل رو استفاده کردم دمای آب هم 2 درجه بردم بالا ولی اصلا تغییر نکرده.چون اصلا غذا رو بالا نمیاره فک نکنم که انگل روده ای باشه.1ماهی میشه اینجوریه اعصابمو خورد کرده.میتونید راهنماییم کنید؟
    ممنون میشم. (در ضمن یکی گفت اگه غذای جی بی ال بهش بدم خوب میشه ولی امتحان نکردم)
    توی بیماری انگل روده ایش شک نکن. ولی عزیز شما فقط توی شاخه پروتوزآ درمان رو طی کردید.
    یک اینکه چند نوبت و چطوری بابل رو تجویز کردید؟
    دو شاخه های انگل های داخلی فقط همین دوره نیست.
    توصیه می کنم این قسمت رو مطالعه کامل بفرمایید.
    اگر جواب نگرفتید ما در خدمتیم.
    انگل های روده ای و شیوه های درمان(Intestinal Parasites)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    سلام خدمت همه اساتید محترم و دوستان گرامی
    من 17 ماهی پرت دارم .که بزرگ هستند.یکی از ماهی ها الان نزدیک به 5روز هست که شکمش خیلی باد کرده. و خیلی وقتا روی آب هست. طوری که نصف بدنش بیرون آب هست. نصفی هم داخل آب. البته شنا هم میکنه ولی به سختی. اینم بگم که چند وقت پیش هم .قبل از اینکه این پرت هارو بگیرم چندتا از ماهی های دیگم به این مریضی دچار شدن و شکم هاشون باد کرد . بعد چند وقت همشون دارفانی رو ودا گفتند.حالا الان باز این ماهی پرتم به این وضعیت کشیده شده. در ضمن غذا هم من میگو میدم . روزی 2 یا 3 دفعه .میخواستم خواهش کنم که راهنمایی کنید که مزیضی ماهی چی هست.ممنون میشم سریع جوابم رو بگید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    سلام خدمت همه اساتید محترم و دوستان گرامی
    من 17 ماهی پرت دارم .که بزرگ هستند.یکی از ماهی ها الان نزدیک به 5روز هست که شکمش خیلی باد کرده. و خیلی وقتا روی آب هست. طوری که نصف بدنش بیرون آب هست. نصفی هم داخل آب. البته شنا هم میکنه ولی به سختی. اینم بگم که چند وقت پیش هم .قبل از اینکه این پرت هارو بگیرم چندتا از ماهی های دیگم به این مریضی دچار شدن و شکم هاشون باد کرد . بعد چند وقت همشون دارفانی رو ودا گفتند.حالا الان باز این ماهی پرتم به این وضعیت کشیده شده. در ضمن غذا هم من میگو میدم . روزی 2 یا 3 دفعه .میخواستم خواهش کنم که راهنمایی کنید که مزیضی ماهی چی هست.ممنون میشم سریع جوابم رو بگید.

سلام

بیماری هایی که علائم مشابه مشکل شما بروز میدن زیادن

اگر ماهی شما به شکم میاد روی آب...یعنی یه جواریی بر عکس میشه و شکمش از آب بیرون میزنه مشکلش بیماری کیسه هوا (Sweem Bladder) هست
    اگر فرم حادش باشه قابل درمانه...در فرم مزمن معمولا دیگه راهی برای درمان وجود نداره

این بیماری بین گلد فیش ها بسیار رایجه

دوست عزیز اگر قبلا هم سابقه این بیماری در تانک شما وجود داشته تنها دلیلیش اینه که بسیار زیاد و بد غذا میدید.ماهی مثل پروت باید روزی 1 یا حد اکثر 2 بار چند عدد گرانول بخوره ...همین.
    آب کدر و کثیف هم در این موضوع دخیله

این بیماری معمولا بلافاصله بعد از غذا دادن علائمش پدیدار میشه.عاملش هم باکتریایی و ویروسیه.در انواع باکتریایی اگر به موقع اقدام کنید با مصرف آنتی بیوتیک درمان میشه.سیچلاید ها معمولا نوع باکتریایی اون رو میگیرن(بر خلاف گلد فیش که معمولا منشا ویروسی داره)

1 هفته به هیچ عنوان غذا ندید
    آب رو تند تند سیفون کنید
    تاپیک بیماری کیسه هوا رو دقیق و کامل مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forum/f235/بی...m-bladder-619/

به منظور جلوگیری از بروز این بیماری :

1.غذای خشک رو همیشه 4 دقیقه داخل آب خیس بدید و بعد برای ماهیاتون بریزید
    2.از سولفات منیزیم یا نخود فرنگی چرخ شده خام در غذای دست ساز استفاده کنید و به ماهی بدید
    3.آب تمیز و سیستم تصفیه بیولوژیک
    4.غذا دهی بسیار کم
    5.از تغییر ناگهانی غذایی ماهی خود داری کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

بیماری هایی که علائم مشابه مشکل شما بروز میدن زیادن

اگر ماهی شما به شکم میاد روی آب...یعنی یه جواریی بر عکس میشه و شکمش از آب بیرون میزنه مشکلش بیماری کیسه هوا (Sweem Bladder) هست
    اگر فرم حادش باشه قابل درمانه...در فرم مزمن معمولا دیگه راهی برای درمان وجود نداره

این بیماری بین گلد فیش ها بسیار رایجه

دوست عزیز اگر قبلا هم سابقه این بیماری در تانک شما وجود داشته تنها دلیلیش اینه که بسیار زیاد و بد غذا میدید.ماهی مثل پروت باید روزی 1 یا حد اکثر 2 بار چند عدد گرانول بخوره ...همین.
    آب کدر و کثیف هم در این موضوع دخیله

این بیماری معمولا بلافاصله بعد از غذا دادن علائمش پدیدار میشه.عاملش هم باکتریایی و ویروسیه.در انواع باکتریایی اگر به موقع اقدام کنید با مصرف آنتی بیوتیک درمان میشه.سیچلاید ها معمولا نوع باکتریایی اون رو میگیرن(بر خلاف گلد فیش که معمولا منشا ویروسی داره)

1 هفته به هیچ عنوان غذا ندید
    آب رو تند تند سیفون کنید
    تاپیک بیماری کیسه هوا رو دقیق و کامل مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forum/f235/بی...m-bladder-619/

به منظور جلوگیری از بروز این بیماری :

1.غذای خشک رو همیشه 4 دقیقه داخل آب خیس بدید و بعد برای ماهیاتون بریزید
    2.از سولفات منیزیم یا نخود فرنگی چرخ شده خام در غذای دست ساز استفاده کنید و به ماهی بدید
    3.آب تمیز و سیستم تصفیه بیولوژیک
    4.غذا دهی بسیار کم
    5.از تغییر ناگهانی غذایی ماهی خود داری کنید

موفق باشید
    بابک آژیده
    بابک جان ممنون. ولی مشکل اینجاست که ماهی اصلا دمر نمیشه ینی به شکم بر نمیگرده و داخل آکواریوم هم شنا میکنه. این بیماری امکان داره ویروسی باشه و به بقیه ماهی ها صرایت کنه؟ اینم بگم من با این پرت ها آروانا بزرگ هم نگهداری میکنم. آیا این بیماری برای آروانا مشکل بوجود میاره؟
    راستی من برای تصویه آب یه فیلتر سطلی هم دارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    بابک جان ممنون. ولی مشکل اینجاست که ماهی اصلا دمر نمیشه ینی به شکم بر نمیگرده و داخل آکواریوم هم شنا میکنه. این بیماری امکان داره ویروسی باشه و به بقیه ماهی ها صرایت کنه؟ اینم بگم من با این پرت ها آروانا بزرگ هم نگهداری میکنم. آیا این بیماری برای آروانا مشکل بوجود میاره؟
    راستی من برای تصویه آب یه فیلتر سطلی هم دارم

چند عکس واضح و دقیق از زوایای مختلف بزارید

با تشکر

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    [quote=بابک آژیده;42566]سلام

این 2 کپسولی که معرفی کردم انسانی هستند و باید از داروخانه های انساسنی تهیه کنید
    آب رو حد اقل 24 ساعت با واتر پمپ و بخاری و سنگ هوا در مخزنی دپو کنید و بعد استفاده کنید...در این صورت کلرش میپره...

سلام
    طبق دستورتون عمل کردم و امشب دوره 7 روزه تموم میشه
    ماهی سرحاله و خوب غذا میخوره
    الان باید چیکار کنم ؟ کل آب سیفون کنم یا مثل قبل 50% سیفون کنم ؟
    بعد از دوره باید کار دیگه ای انجام بدم ؟
    ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    [QUOTE=saeidkamali;43090]
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

سلام
    طبق دستورتون عمل کردم و امشب دوره 7 روزه تموم میشه
    ماهی سرحاله و خوب غذا میخوره
    الان باید چیکار کنم ؟ کل آب سیفون کنم یا مثل قبل 50% سیفون کنم ؟
    بعد از دوره باید کار دیگه ای انجام بدم ؟
    ممنونم
    خوشحالم که درمان موفق بوده

اگر در پایان 7 روز درمان ماهی 100% بهبود پیدا کرده نیازی به ادامه درمان نیست ولی در صورت مشاهده علائم ضعیف بیماری میتونید درمان رو تا 10 روز یعنی تا 3 روز دیگه ادامه بدید

بعد از اتمام طول درمان 3 شرط زیر رو رعایت کنید :

1.غذا دادن تا 6 دفعه در روز(دفعات بالا و میزان کم)
    2.سیفون منظم روزانه
    3.وجود یک قاشق غذاخوری نمک به ازای هر 20 لیتر پاب

موفق باشید
    آژیده

صفحه 73 از 101 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)