صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 137
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، مرغ عشق، فنچ، کبک، همستر
    شماره عضویت
    16338
    ممنون. البته میگوی خشک هم می دم. بعضی مواقع هم غذایی که برا فلاورم می ریزم رو می خوره. باله بالایی هم داییم می گه از بچگی همینطوری بوده. از وقتی حدود چهار سانت بوده داییم داخل یه آکواریوم 100 لیتری ازش مراقبت می کرده که فقط یه کت لجن خوار کوچیک باهاش بوده. اینجا هم با یه فلاور کوچیک+پیرانا کوچیک+یه جفت پنگوسی دوخاله(خورشیدی)، که هیچکدوم زورشون نمی رسه اینو بزنن. من دو هفته پیش داخل آکواریومم یه داروی ضد باله خوره ریختم که یکم بهتر شد اما نه خیلی زیاد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، مرغ عشق، فنچ، کبک، همستر
    شماره عضویت
    16338
    دوستان سلام. من یه هفته پیش یه فلاور گلدن اندازه کف دست رو به آکواریومم اضافه کردم. از این اسکار زیاد بزرگ نیست. وقتی فلاورو انداختم یکم ماهیارو اذیت کرد اما وقتی رفت سراغ اسکارم ، اونم کم نزاشتو تا فلاوره خورد زدش.اما من این سه روز مسافرت بودم. امروز که اومدم دیدم قشنگ سمت راست(فقط و فقط سمت راست) اسکارم داغون. یعنی دمش ریش ریش شده. رو سمت راست بدنش انگار با کلید خط انداختن. هر دو باله ی زیرش ریش ریش شدن. باله ی حرکتی سمت راستش( اونی که کنار آبششه) نصف شده بود و به شدت در حال حرکت بود. یعنی امکان داره دعوا این بلا رو سرش آورده باشه. راستی ماهی هایی که کنارش هستن هم: 3 تا فلاور: 1 کوچیک 5 سانتی، یه متوسط ده سانتی و یه گلدن اندازه کف دست+ یه پیرانا 8 سانتی+ یه کف فیش لجنخواره 7 سانتی+ یه جفت پنگوسیه خورشیدیه 10 سانتی. اینم بگم که هیچکدوم زورشون به این نمی رسه معمولاً وقتی هم که غذا می ریختم(قبل از ورود فلاور) اول این تا می خواست می خورد بعد بقیه به غذا هجوم می بردند.( در این حد شاهه) به نظرتون بیماریه یا در اثر گرسنگی با هم دعوا کردن؟ عکس هم تا امشب می زارم. راستی به نظرتوو اگه جداش کنم مشکلش حل می شه؟ این دمش همیشه ریش ریش می شد اما بعد یکی دو روز ترمیم می شه اما این بار واقعاًٌ دلم سوخت.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed77 نمایش پست ها
    ممنون. البته میگوی خشک هم می دم. بعضی مواقع هم غذایی که برا فلاورم می ریزم رو می خوره. باله بالایی هم داییم می گه از بچگی همینطوری بوده. از وقتی حدود چهار سانت بوده داییم داخل یه آکواریوم 100 لیتری ازش مراقبت می کرده که فقط یه کت لجن خوار کوچیک باهاش بوده. اینجا هم با یه فلاور کوچیک+پیرانا کوچیک+یه جفت پنگوسی دوخاله(خورشیدی)، که هیچکدوم زورشون نمی رسه اینو بزنن. من دو هفته پیش داخل آکواریومم یه داروی ضد باله خوره ریختم که یکم بهتر شد اما نه خیلی زیاد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed77 نمایش پست ها
    دوستان سلام. من یه هفته پیش یه فلاور گلدن اندازه کف دست رو به آکواریومم اضافه کردم. از این اسکار زیاد بزرگ نیست. وقتی فلاورو انداختم یکم ماهیارو اذیت کرد اما وقتی رفت سراغ اسکارم ، اونم کم نزاشتو تا فلاوره خورد زدش.اما من این سه روز مسافرت بودم. امروز که اومدم دیدم قشنگ سمت راست(فقط و فقط سمت راست) اسکارم داغون. یعنی دمش ریش ریش شده. رو سمت راست بدنش انگار با کلید خط انداختن. هر دو باله ی زیرش ریش ریش شدن. باله ی حرکتی سمت راستش( اونی که کنار آبششه) نصف شده بود و به شدت در حال حرکت بود. یعنی امکان داره دعوا این بلا رو سرش آورده باشه. راستی ماهی هایی که کنارش هستن هم: 3 تا فلاور: 1 کوچیک 5 سانتی، یه متوسط ده سانتی و یه گلدن اندازه کف دست+ یه پیرانا 8 سانتی+ یه کف فیش لجنخواره 7 سانتی+ یه جفت پنگوسیه خورشیدیه 10 سانتی. اینم بگم که هیچکدوم زورشون به این نمی رسه معمولاً وقتی هم که غذا می ریختم(قبل از ورود فلاور) اول این تا می خواست می خورد بعد بقیه به غذا هجوم می بردند.( در این حد شاهه) به نظرتون بیماریه یا در اثر گرسنگی با هم دعوا کردن؟ عکس هم تا امشب می زارم. راستی به نظرتوو اگه جداش کنم مشکلش حل می شه؟ این دمش همیشه ریش ریش می شد اما بعد یکی دو روز ترمیم می شه اما این بار واقعاًٌ دلم سوخت.
    سلام تناسب ماهی هایی که نگهداری می کنید اصلا مناسب نیست فلاور رو بهتره به صورت تک و در تانک مجزا نگهداری کنید احتمال خیلی زیاد بلایی که سر اسکار اومده کار یکی از فلاوراتون هست مطمئن باشید بقیه ماهیاتون هم به همین بلا دچار خواهند شد سعی کنید در تانک از ماهی های هم خانواده (امریکایی های سازگار با اسکار)نگهداری کنید
    هر چه زودتر یه فکر به حال فلاوراتون کنید
    اسکار هم زیاد زخمی شده به تانک قرنطینه انتقال بدید و یا اب تانک دائم سیفون کنید تا کیفیت بالایی داشته باشه و ماهی به بیماری های پوستی دچار نشه
    گرسنگی دلیل بر دعوا نمی تونه باشه بیشتر حس قلمرو طلبی ماهی هست که همچین رفتارهایی رو از خودشون نشون خواهند داد
    از دارو به هیچ عنوان در تانک اصلی استفاده نکنید سعی کنید ماهی رو در تانک قرنطینه در مان کنید
    مورد اخر پنکوسی که نام بردید به هیچ عنوان مناسب نگهداری در کنار همچین ماهیانی نیستند به باله و دم همه ماهی هاتون اسیب وارد خواهند کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16000
    باسلام و وقت بخير خدمت دوستان علت كم غذا شدن وكز كردن اسكار واينكه بيشتر درته تانك به يك طرف افتاده وفقط موقع غذا بالا مياد ودرضمن براي تنفس دهان وابششها رو زياد باز ميكنه انگار بسختي نفس بكشه چي هست واگر راه درماني داره بفرماييد چون نر يك جفت از اسكار هام كه ماده اش ديروز تخم ريخت ولي نر براي بارور كردن نمي رفت خلاصه چون جفت هستند اگه بشه كه خوب بشه خوبه باتشكر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط اجباري نمایش پست ها
    باسلام و وقت بخير خدمت دوستان علت كم غذا شدن وكز كردن اسكار واينكه بيشتر درته تانك به يك طرف افتاده وفقط موقع غذا بالا مياد ودرضمن براي تنفس دهان وابششها رو زياد باز ميكنه انگار بسختي نفس بكشه چي هست واگر راه درماني داره بفرماييد چون نر يك جفت از اسكار هام كه ماده اش ديروز تخم ريخت ولي نر براي بارور كردن نمي رفت خلاصه چون جفت هستند اگه بشه كه خوب بشه خوبه باتشكر
    سلام داداش حجم تانک اتون چقدره ؟
    آخرین باری که سیفون کردید کی بوده ؟ آب دپوی شما چند ساعت مونده تا کلرش بپره ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16000
    سلام مجدد حجم اب حدود 300 ليتر تعداد ماهي 6عدد جهت انتخاب جفت- تصفيه سامپ- كف بدون ماسه وهميشه تميز -تعويض نصف اب ده روزي واب رو مستقيم از اب لوله كشي ميگيرم واگه مشكل كلر اب هست چرا براي بقييه ماهيها نيست چون تكثير گرين وسوروم هم دارم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    دوستان لطفاً كمك كنيد

يك جفت اسكار خريدم كه به گفته فروشنده دو بار قبلاً تخم ريزي كردن

الان 2 هفته هستش كه اسكار ها حتي لب تو لب هم نرفتن ، خيلي كم تحرك و كم غذا هستن ، من عكس ها رو ميزارم ببينيد . يك حركت عجيبي از خودشون نشون ميدن اونم اينه كه نزديك همديگه ميشن و دمشون رو ميلرزونن انگار داره ويبره ميزنه دمش . همش هم به همديگه ميچسبن معمولاً كف آكواريوم . بقيه ماهي هارو ازشون جدا كردم با ماهي هاي ديگه بودن گويا شاداب تر بودن.
    غذا هم خيلي كم ميخورن نميدونم چه كار كنم . دما آب 28 هستش . فيلتر اينترنال رو كه روشن مي كنم چون آب به جريان ميافته اينا هم يكم تحرك پيدا مي كنن اما فيلتر رو كه خاموش مي كنم يه گوشه كز مي كنن
    بنظر شما اصلاً اينها نر و ماده هستن ؟ اين هم عكس ها :

اسكار حتمالاً نر:

اسكار ماده :

ممنون ميشم راهنماييم كنين
    ویرایش توسط ramtin barzegar : 5th October 2014 در ساعت 02:26 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11610
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    دوستان لطفاً كمك كنيد يك جفت اسكار خريدم كه به گفته فروشنده دو بار قبلاً تخم ريزي كردن الان 2 هفته هستش كه اسكار ها حتي لب تو لب هم نرفتن ، خيلي كم تحرك و كم غذا هستن ، من عكس ها رو ميزارم ببينيد . يك حركت عجيبي از خودشون نشون ميدن اونم اينه كه نزديك همديگه ميشن و دمشون رو ميلرزونن انگار داره ويبره ميزنه دمش . همش هم به همديگه ميچسبن معمولاً كف آكواريوم . بقيه ماهي هارو ازشون جدا كردم با ماهي هاي ديگه بودن گويا شاداب تر بودن. غذا هم خيلي كم ميخورن نميدونم چه كار كنم . دما آب 28 هستش . فيلتر اينترنال رو كه روشن مي كنم چون آب به جريان ميافته اينا هم يكم تحرك پيدا مي كنن اما فيلتر رو كه خاموش مي كنم يه گوشه كز مي كنن بنظر شما اصلاً اينها نر و ماده هستن ؟ اين هم عكس ها : اسكار حتمالاً نر: اسكار ماده : ممنون ميشم راهنماييم كنين
    با سلام تخم کشی اسکار مسی از بقیه نژادهای اسکار بدقلق تر و مشکل تر هستش. برای تخم ریزی اسکار شفاف ترین حالت اینه که اسکار خیلی چموشه اگه تو 2 هفته تخم نذاشتن اماده نیستن. اسکار ها تو طبیعت 1 فصل تخمگذاری دارن پس به اجبار دنبال تکثیر نباشید ماهی طبق غریزه خودش عمل میکنه. معمولا بعد از چند بار تخم ریزی جفت به حالت استند بای در میان و فقط جنبه تزیینی پیدا میکنن. تا اماده شدن بعدی زمان لازم هست و نگهداری خوب. میکس دل و ماهی زنده فراموش نشه. تعویض هفتگی اب 20 درصد و مکان نگهداری طوری باشه که کمترین استرس به ماهی وارد بشه. و عامل ترس اسکار هاتون رو پیدا کنید مثل مخزن کوچک برای نگهداری که مناسب این سایز اسکار نیست یا عوامل محیطی مثل شوک نور یا ساکن بودن اب و عدم گردش اب در اکواریم. عکس ماهی نر رو ندیدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    اون پر رنگ تر نر هستش نيست ؟2 تا عكس اول

راستي حجم تانك 480 ليتر .كوچيكه براون يا مناسب؟
    ویرایش توسط ramtin barzegar : 5th October 2014 در ساعت 07:20 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    سلام
    اسکار تو تخم ریزی از بقیه سیچلایدهای آمریکایی سخت گیرتر هست و تا خوب تحریک نشه تخمریزی نمیکنه
    عکسهاتون خیلی واضح نیست و نمیشه تشخیص نر یا ماده بودنشون رو 100 % گفت
    در کل باید تحریکشون کنی، چند راه هست
    اول از همه میتونی بستر تخم ریزی رو عوض کنی یا چند روز برداری و یه روز غروب براشون بزاری
    دوم شک دمایی هست که با بالا بردن دما میتونی تحریکشون کنی
    سوم جداسازی نر و ماده با تیغه شیشه ای و معرفی اونا به هم بعد از یک هفته
    عوامل دیگه ای هم میتونه تو تخم نریختنشون دخیل باشه که برای شما احتمال زیاد تغذیه ضعیف هست به نظرم اونا هنوز خوب به محیط خو نگرفتن برای همین کم غذا هستند و تا خوب تغضیه نشن تخم ریزی نمیکنن شاید اصلا جاشون خوب نیست جابجایی اونا خودش میتونه عامل محرکی برای تخم ریزی باشه
    عامل دیگه بیماری هست که میتونه تخم ریزی رو متوقف کنه
    در مورد نژاد اسکارها هیچ رابطه ای بین نژاد و تولید مثلشون نیست و اسکار مسی هم مثل بقیه هست
    با بررسی عواملی که عرض کردم مشکلتونو پیدا خواهید کرد
    امیدوارم کمکتون کرده باشم

صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)