کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    میخواستم یه سوالی بپرسم این که این سوراخی که بالای ورودی آب قبل از دهنه ورودی آب میزنن بعضی از دوستان برای چیه و چی کار میکنه؟؟؟
    ممنون میشم در این ضمینه یه توضیح کامل بدین
    با تشکر از شما

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم یه سوالی بپرسم این که این سوراخی که بالای ورودی آب قبل از دهنه ورودی آب میزنن بعضی از دوستان برای چیه و چی کار میکنه؟؟؟
    ممنون میشم در این ضمینه یه توضیح کامل بدین
    با تشکر از شما
    اونی که رو لوله میزنن؟برای اینکه وقتی برق قطع شد هوا میکشه و اب برنگرده سامپ سر ریز شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    اینجا کسی هست که تونسته باشه فرشته لب ماتیکی رو غذاخور کنه و زنده نگه داره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    آیا دلقک اسلاریس ماهی مقاومی می باشد و با خانواده سودوکرومیس ها مانند سودوکرومیس ارغوانی یا سودوکرومیس زرد سازگاری دارد یا خیر؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    آیا دلقک اسلاریس ماهی مقاومی می باشد و با خانواده سودوکرومیس ها مانند سودوکرومیس ارغوانی یا سودوکرومیس زرد سازگاری دارد یا خیر؟
    با تشکر
    سلام به شما و بقیه دوستان
    اسلاریس ماهی خوبیه ولی نسبت به دلقکهایی مثل تومیتو از مقاومت کمتری برخورداره و با خانواده کرومیسها هم مشکلی نداره

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    آیا این مطلب صحت دارد که بعد از ورود سودوکرومیس خلیج دیگر نمی توان ماهی به آکواریوم اضافه کرد.
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    آیا این مطلب صحت دارد که بعد از ورود سودوکرومیس خلیج دیگر نمی توان ماهی به آکواریوم اضافه کرد.
    با تشکر
    سلام
    سودوکرومیس با ماهیانی که شبیه خودشه کمی مشکل پیدا میکنه مثل سودوکرومیس نءون دو رنگ ولی به بقیه ماهیها کاری نداره

Send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    اونی که رو لوله میزنن؟برای اینکه وقتی برق قطع شد هوا میکشه و اب برنگرده سامپ سر ریز شه
    سلام دوست عزیز این عکس از لوله ورودی آب هستش میخواستم بدونم کجا رو دقیقا باد سوراخ کنم؟؟اگه میشه با یه علامتی چیزی تو عکس بهم نشون بده

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز این عکس از لوله ورودی آب هستش میخواستم بدونم کجا رو دقیقا باد سوراخ کنم؟؟اگه میشه با یه علامتی چیزی تو عکس بهم نشون بده

ممنون
    سلام
    لوله واتر پمپ رو باید سوراخ کنید یعنی لوله ای که از سامپ آب رو به وسیله واترپمپ به تانک میرسونه
    شما لوله رو به هشت قسمت مساوی اگه تقسیم کنی شماره 1 که بالای بالاست نه شماره 2 رو باید سوراخ کنید اون هم به طرف تانک نه دیوار و بالاترین نقطه که معمولا وقتی لوله از اورفلو درمیاد و به صورت افقی در میاد

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    ریف باز میشه.خیلی هم خوب باز میشه.یکی از کاربران همین تالار داره استفاده میکنه.این هم لینک اکواریومش(اکواریو ریف hektor 7 - صفحه 4)برای بار دوم پستها رو درست بخونید.من واضح گفتم این کار رو به هیچ کس توصیه نمیکنم.
    من نگفتم جلبک نمیزنه!!!!به اینجا میگن تالار.پستهام غلط هستن قبول دارم.شما به جای این که بگید حرف خنده دار نزن دلیل بیار و بگو به این دلایل این کار اشتباست.قبل از جواب دادن هم پست ها رو درست بخون
    من دیگه به این بحث ادامه نمیدم.کاربر hektor7 شما که از متال صنعتی استفاده میکنی برای دوستان توضیح بده.

لطفا دیگه پاسخ با نقل قول نزارین تا اقای نوروزی و بهمنش و یا اساتید دیگه بیان توضیح بدن
    سلام به همه دوستان .
    چون از تانک و سیستم نور من صحبت به میون اومد خوب باید یه توضیح بدم شاید این بحث که دوستان مطرح کردن به یه نتیجه ای برسه.
    اول باید عرض کنم که من از متال در سیستم نورم استفاده نکردم و از لامپ های پاور ال ای دی و مهتابی اف بی ال ابی و لامپ های سی او بی استفاده کردم گر چه از نظر دوستانی که معتقدا نور حتما باید نور مخصوص و کلوین دار باشه فرقی بین متال معمولی و پاور ال ای دی و مهتابی اف بی ال معمولی نداره .
    من یه سالو نیمه تانک ابشورمو با همین سیتم نور که تو تایپکم توضیح دادم دارم و همه ریفهام از جمله شقایق سنگهام خوب و مشکلی ندارن و خبری هم از جلبکهای مزاحم نیست .البته من هیچ وقت این سیستم نورو به کسی پیشنهاد نمیدم چون به نظر خودم احتیاج به تنظیم و ترکیب لامپها و تایم نوری مشخص داره.
    در مورد رنگ مرجانها که فرمودید قهوه ای میشن دو حالت داره اگر مرجان ها رنگ قهوه ای دیده میشن و در تانک دیگه با نور متال اصلی رنگ واقعی شون دیده میشه یعنی این تضاد به دلیل تضاد نوریه و بینایی ما که خوب مشکلی واسه مرجان نیست.
    ولی اگر جلبکهای همزیست مرجانها که در واقع رنگدانه های خودشون رو دارن به مرور به رنگ قهواه ای یا سفید تبدیل میشه این یعنی از بین رفتن جلبکهای همزیست مرجان و سپس تحلیل رفتن و مگر مرجان. که خوب در این صورت مرجان یهسال که چه عرض کنم کمتر از یه ماه از بین میره . پس در نتیجه گزینه اول بیشتر به صحبت شما مصداق داره
    ولی بنده همچنان معتقدم اگر قرار بر این است که سیستم ابشور حرفه بسته بشه علاوه بر سایر ملزومات. نور هم باید واقعا از یک برنده سازنده حرفه ای که لامپهای مخصوص با طراحی اصولی حرفه ای شده استفاده بشه که خوب البته قیمت های خیلی بالا رو هم به همراه داره .وگرنه شخصه بنده با همین امکانت تانکم نوره هفتاد هزار تومنی خودمو به نور هفتصد هزار تومنی که بعضی از دوستاناستفاده کردند و شاهد جلبکهای زیادی هم در اونها بودم رو ترجیح میدم.
    دوستان اگه مخالف یا هر نظری دارند با کمال میل میشنوم ممنون

صفحه 600 از 1093 نخستنخست ... 100500550581582583584585586587588589590591592593594595596597598599600601602603604605606607608609610611612613614615616617618619650700 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)