همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    ممنونم
    با توجه به اینکه من سیفون 50 درصدی دارم گفتم شاید آب ورودی دارای آمونیاک باشه برای همین آب ورودی تست کردم
    من از تستر تترا استفاده کردم
    نور آبی نقریبا 6 ماهه که روشنه و بعید میدونم که بعد از شش ماه برای ماهی های من تازه ایجاد استرس کرده باشه.
    نور مناسب برای شب چه نوریه ؟
    تست آمونیاک برای تانک اصلی هم میزنم
    سلام:
    من بطور مثال سرا رو عرض کردم و مارکهای متفاوت طرز عملکردهای متفاوت دارند ولی همیشه میزان آمونیاک بر حسب میزان آمونیوم و میزان پی اچ و دمای آب محاسبه میشه مال شرکت تترا هم طور دیگری تست میشه و فکر کنم توضیح داده بود که مثلا در پی اچ بالای 7یا 7.5مثلا چطوری هست و همچنین مثلا دمای آبی که تست میشود باید بین 20-30باشدو میزان سمیت آمونیاک مثلا در پی اچ بالای 7 بیشتر میشودو..... من خودم در شب کلا چراغ تانک رو خاموش میکنم و از نوری استفاده نمیکنم

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    من بطور مثال سرا رو عرض کردم و مارکهای متفاوت طرز عملکردهای متفاوت دارند ولی همیشه میزان آمونیاک بر حسب میزان آمونیوم و میزان پی اچ و دمای آب محاسبه میشه مال شرکت تترا هم طور دیگری تست میشه و فکر کنم توضیح داده بود که مثلا در پی اچ بالای 7یا 7.5مثلا چطوری هست و همچنین مثلا دمای آبی که تست میشود باید بین 20-30باشدو میزان سمیت آمونیاک مثلا در پی اچ بالای 7 بیشتر میشودو..... من خودم در شب کلا چراغ تانک رو خاموش میکنم و از نوری استفاده نمیکنم
    خاموشی کامل باعت حرکات سریع ماهی نمیشه ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    یعنی چه حرکتی؟ مگر چه حرکتی میخوان انجام بدهند؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    وقتی در شب چراغ یک مرتبه خاموش میشه واسه ماهی استرس ایجاد میکنه البته من در مورد دیسکسهام حرکت سریع ندیدم ولی با جمع شدن در گوشه های آکواریوم استرسشون مشخص بود.
    در مورد سورم حتی در چند مورد ماهی ها از آکواریوم پریدند بیرون و...

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    وقتی در شب چراغ یک مرتبه خاموش میشه واسه ماهی استرس ایجاد میکنه البته من در مورد دیسکسهام حرکت سریع ندیدم ولی با جمع شدن در گوشه های آکواریوم استرسشون مشخص بود.
    در مورد سورم حتی در چند مورد ماهی ها از آکواریوم پریدند بیرون و...
    سلام :
    من در شب چراغ تانک رو خاموش میکنم و هنگام خاموش کردن ممکنه بعضی اوقات ماهیها یک واکنشی نشون بدهند ولی اونقدر نیست که باعث پریدن ماهی به بیرون بشوند در طبیعت هم در دریاها و رودخانه هاهنگام شب نوری وجود نداره در ضمن وقتی لامپ تانک خاموش میشه ماهیها معمولا در نقطه ای بی حرکت باقی میمونند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    من در شب چراغ تانک رو خاموش میکنم و هنگام خاموش کردن ممکنه بعضی اوقات ماهیها یک واکنشی نشون بدهند ولی اونقدر نیست که باعث پریدن ماهی به بیرون بشوند در طبیعت هم در دریاها و رودخانه هاهنگام شب نوری وجود نداره در ضمن وقتی لامپ تانک خاموش میشه ماهیها معمولا در نقطه ای بی حرکت باقی میمونند
    سلام
    دوست عزیزم آقا بابک در طبیعت خورشید ی دفعه خاموش نمیشه بلکه هوا آروم آروم تاریک میشه!
    در مورد دیسکس من پرش ندیدم بلکه همانطور که فرمودید بی حرکت میشند (از من در گوشه های آکواریوم) ولی سورم و پنکوسهام واکنش سریع نشون میدند به طوریکه شده صبح روز بعد از زمین جنازشونا برداشتم!

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیزم آقا بابک در طبیعت خورشید ی دفعه خاموش نمیشه بلکه هوا آروم آروم تاریک میشه!
    در مورد دیسکس من پرش ندیدم بلکه همانطور که فرمودید بی حرکت میشند (از من در گوشه های آکواریوم) ولی سورم و پنکوسهام واکنش سریع نشون میدند به طوریکه شده صبح روز بعد از زمین جنازشونا برداشتم!
    دوست عزیز بله میدونم یک دفعه خورشید خاموش نمیشه ولی شما هم در منزل وقتی تانک رو خاموش میکنید هنوز نور لامپهای منزل هستند در نتیجه به تدریج میتونید نور را خاموش کنید بعضی تانکها هم هستند که میشه به نوبت لامپهای اونرو خاموش کرد اگرم درب تانک بسته باشه خب ماهیها بیرون نمی افتندمن که سالهاست دیسکس نگهداری میکنم و شبها هم به کل چراغ رو خاموش میکنم و توی این سالها مشکلی نداشتم راستی این مبحثی که دکتر رضایی لطف کردند قراردادند هم میتونه بسیار مهم باشه در لینک زیر
    http://www.parsipet.ir/thread17434.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    با اجازه بابک عزیز به هیچ عنوان خاموش کردن چراغ باعث شوک دیسکس نمیشه من هم مثل بابک عزیز شبها نور اکواریوم رو کلا خاموش میکنم.توی تاریکی نباید یکمرتبه نور روشن بشه.اونی که میگن تاریکی باعث شوک میشه درسته در صورتی که شما ماهیان شب زی مثل انواع کت و غیره داشته باشین حرکت اونا توی تاریکی میتونه دیسکسو کمی ناراحت کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    با سلام مجدد
    بچه ها من یک دیسکس از نژاد یلوفیس دارم که فقط کرم خونی و آرتمیا می خوره. توی فروم دیدم که چندین جا گفته شده بود که هفته ای ذو بار بیشتر کرم خونی داده نشه. هر کاری کردم غذا خشک نخورد منم به مدت بهش غذا ندادم گفتم شاید گشنش شه بخوره اما هنوز غذای خشک نمی خوره. فقط اسفناج و کرم خونی می خوره. چیکارش کنم؟
    غذای خشک من سرا گرانول و تترا دیسکس و یه غذای دیگه که شبیه به کرم خونی منجمد هست ولی منجمد نیست و خشکه و از ایران دیسکس خریده بودم ( الان دم دستم نیست و اسمش رو یادم نمیاد)

مرسی

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    بچه ها من یک دیسکس از نژاد یلوفیس دارم که فقط کرم خونی و آرتمیا می خوره. توی فروم دیدم که چندین جا گفته شده بود که هفته ای ذو بار بیشتر کرم خونی داده نشه. هر کاری کردم غذا خشک نخورد منم به مدت بهش غذا ندادم گفتم شاید گشنش شه بخوره اما هنوز غذای خشک نمی خوره. فقط اسفناج و کرم خونی می خوره. چیکارش کنم؟
    غذای خشک من سرا گرانول و تترا دیسکس و یه غذای دیگه که شبیه به کرم خونی منجمد هست ولی منجمد نیست و خشکه و از ایران دیسکس خریده بودم ( الان دم دستم نیست و اسمش رو یادم نمیاد)

مرسی
    سلام:
    شما از مخلوط دل استفاده کنید و کم کم غذاهای خشک هم وارد دل نمایید بعد کم کم شروع به دادن غذای خشک نمایید اون محصول شما هم فکر کنم اوشن نوتریشن باشهDiscus formula pellets

صفحه 122 از 412 نخستنخست ... 2272103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141172222 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)