صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 66
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

آب آکواریوم رو کدر میکنه یا کهربایی؟!

کدر و مات و ابری با کهربایی فرق داره

اگر کدر و ابری میکنه آب آکواریوم رو یعنی مشکل داره...مثلا صمغ و شیره تنه درخت و ...

در غیر این صورت اگر شفاف ولی کهربایی هست مشکلی نیست . تنها راهش هم سیفون های پی در پیه که البته باعث تغییرات مداوم در اسیدیته آب تانک خواهد شد و توصیه نمیشه

موفق باشید
    ممنون از پاسخ شما
    راستش آب را درحدي به رنگ قهواي سوخته درمي آورد كه نمي شود به آن كهربايي شفاف گفت وبراي تماشاي ماهي ها بايد چندلامپ بالاي تانك روشن كنم ولي به خاطر كاهش عالي ph ,kh نمي شود از وجودش صرفه نظركرد درضمن اين 50 روزي كه اين دريفت وودرا داخل آكواريوم گذاشته ام روسوباتم به شدت زياد شده طوري كه 10روزي يك بار فيلتر سطلي كيپ مي شود.ممنون ميشوم در هر دو مورد راهنمايي كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . خوب ذات این قطعات در آب کدر کردن آب هست . شما هم با سیفون می تونید آب رو بهتر کنید . البته محصولات تجاری زیادی برای صاف کردن آب هست ولی خوب به صرفه نیست .
    ممنون ازپاسخ تون استاد رضايي اگه مديايي هست كه آب كدرشده حاصل ازكنده رو دوباره شفاف كنه ممنون مي شم معرفي كنيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما
    راستش آب را درحدي به رنگ قهواي سوخته درمي آورد كه نمي شود به آن كهربايي شفاف گفت وبراي تماشاي ماهي ها بايد چندلامپ بالاي تانك روشن كنم ولي به خاطر كاهش عالي ph ,kh نمي شود از وجودش صرفه نظركرد درضمن اين 50 روزي كه اين دريفت وودرا داخل آكواريوم گذاشته ام روسوباتم به شدت زياد شده طوري كه 10روزي يك بار فيلتر سطلي كيپ مي شود.ممنون ميشوم در هر دو مورد راهنمايي كنيد

دوست عزیز سوال من خیلی واضح بود

آب یا ماته یا شفاف ولی رنگی....شما اول به این سوال پاسخ واضح بدید

چه رنگ داشته باشه و چه کدر باشه در هر 2 صورت ماهی رو سخت تیر میبینید تو تانک .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست عزیز سوال من خیلی واضح بود

آب یا ماته یا شفاف ولی رنگی....شما اول به این سوال پاسخ واضح بدید

چه رنگ داشته باشه و چه کدر باشه در هر 2 صورت ماهی رو سخت تیر میبینید تو تانک .
    آب كاملا ماته وپرازذرات معلق

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    آب كاملا ماته وپرازذرات معلق
    سیکل ازت شما طی شده ؟ آبتون ممکنه تیره باشه ولی کاملا باید زلال باشه . آب کهربایی از مشخصات آب تروف ها و سوپر پیت هم هست ولی آب باید کاملا صاف و زلال داشته باشید . یه تست نیتریت بزنید وضعیت رو گزارش بدید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    سیکل ازت شما طی شده ؟ آبتون ممکنه تیره باشه ولی کاملا باید زلال باشه . آب کهربایی از مشخصات آب تروف ها و سوپر پیت هم هست ولی آب باید کاملا صاف و زلال داشته باشید . یه تست نیتریت بزنید وضعیت رو گزارش بدید .
    راستش من تسترنيتريت ندارم ولي به احتمال خيلي زياد بايد صفرباشه چون تانكم رودوسال است تاسيس كردم ودرفيلترسطلي نيز مدياي لازم جهت تكثير كلوني باكتري دارم وبعلاوه هر15 روز 30 درصد سيفون دارم.اين مشكل كدري همزمان با اضافه شدن كنده آغازشد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    راستش من تسترنيتريت ندارم ولي به احتمال خيلي زياد بايد صفرباشه چون تانكم رودوسال است تاسيس كردم ودرفيلترسطلي نيز مدياي لازم جهت تكثير كلوني باكتري دارم وبعلاوه هر15 روز 30 درصد سيفون دارم.اين مشكل كدري همزمان با اضافه شدن كنده آغازشد
    پس کنده رو از آب بکشید بیرون مدتی درون آب قرار بدید تا شیره ی اون تا حد زیادی ازش خارج بشه و کمتر در آب کدورت ایجاد کنه . من هم در تانکهای زیادی کنده دارم انواع اقسامش رو هر چند روز یکبار احساس می کنم که آب داره کهربایی میشه سیفون می کنم . ولی آب کاملا زلال و شفاف هست .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم
    من دو تکه چوب منگرو جی بی ال از فروشگاه آکواریوم آبی خریداری کردم و در حال حاضر برای خروج شیرابش خارج از تانک هستش ولی اونی که کوچکتره راحت زیر آب میمونه ولی اونی که بزرگتره میاد روی آب ، لطفا اگر مشکلی داره بگین که تا اولشه برم تعویضش بکنم
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم
    من دو تکه چوب منگرو جی بی ال از فروشگاه آکواریوم آبی خریداری کردم و در حال حاضر برای خروج شیرابش خارج از تانک هستش ولی اونی که کوچکتره راحت زیر آب میمونه ولی اونی که بزرگتره میاد روی آب ، لطفا اگر مشکلی داره بگین که تا اولشه برم تعویضش بکنم
    ممنون
    برخی چوبها که چگالی کمتری از آب دارند و مدتی بیرون از آکواریوم بودند و خشک شدند در اول ورود به تانک میان روی آب . اگر چنین هست مدتی باید ببندید به یک سنگ تا خیس بشه . اگر کلا آماده نیست باید مدتها در آب قرار بگیره موادی که به آب میده ازش بره و آماده بشه که پروسه ی طولانی هم هست .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    برخی چوبها که چگالی کمتری از آب دارند و مدتی بیرون از آکواریوم بودند و خشک شدند در اول ورود به تانک میان روی آب . اگر چنین هست مدتی باید ببندید به یک سنگ تا خیس بشه . اگر کلا آماده نیست باید مدتها در آب قرار بگیره موادی که به آب میده ازش بره و آماده بشه که پروسه ی طولانی هم هست .
    سلام آقای رضایی عزیز
    ممنون از جوابتون ، پس اینطور که متوجه شدم به این زودیها نمیتونم به تانک اصلی انتقالش بدم ، البته با آقای صائمی ( آکواریوم آبی ) صحبت کردم ایشون گفتن 2 روز صبر بکنی میره زیر آب ولی من اینطور فکر نمیکنم ، به نظر شما با یکی دیگه تعویضش بکنم بهتر نیست ؟ اون که جثش کوچکتره مشکلی نداره و فعلا زیر آب مونده تا آماده بشه ( شیرابشو پس بده )
    بازم ممنون از پاسخگویی کامل شما

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)