صفحه 18 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 340
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    امروز حالت های جفت گیری هر دو بیشتر شده بود اما هنوز نر سوار ماده نشده. دوستان یک سوال. تو اتاقی که اینا آزادن یک کمد گود خالی و تاریک هست.توش فقط موکت و پلاستیکه. دیروز دیدم ماده هی سرک میکشه اونتو. امروز لای درو باز گذاشتم رفت تو. شاید خیلی خوش بینانه فکر میکنم اما آیا داره دنبال لونه میگرده؟
    نظرم نشونه خوبیه ولی فکر اینجاش رو هم بکنید که اگه جایی رو بپسنده برای تخمگذاری باید بره اونجا، پس مواظب گوشه ها و کنجها باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    امروز حالت های جفت گیری هر دو بیشتر شده بود اما هنوز نر سوار ماده نشده. دوستان یک سوال. تو اتاقی که اینا آزادن یک کمد گود خالی و تاریک هست.توش فقط موکت و پلاستیکه. دیروز دیدم ماده هی سرک میکشه اونتو. امروز لای درو باز گذاشتم رفت تو. شاید خیلی خوش بینانه فکر میکنم اما آیا داره دنبال لونه میگرده؟
    سلام دوست عزیز فکر میکنم دیگه وقتشه قفسشون رو یکی کنید و براشون هم لونه بگذارید تا بیشتر ترغیب بشن. اینبار وقتی آوردیدشون بیرون قفسی رو که براشون در نظر گرفتید با لانه قرار بدید اینطوری خیلی بهتره چون ماده خودش میره داخل و لونه رو میپسنده و نر هم نظر میده و هر 2 وقتی قفس رو با لونه بپسندن دیگه کار تمومه و میتونید منتظر جفتگیری و تخمگذاری باشید. در مورد کمد هم من قبلا 1 جا خوندم شاه طوطی خانواده و جفتش در کابینت های آشپزخانه تخمگذاری میکردند و جوجه هاشونو بزرگ میکردن پس تا خانم کمد رو نپسندیده لونه و قفس اصلی رو براشون بگذارید تا انتخاب درست بکنند.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    نظرم نشونه خوبیه ولی فکر اینجاش رو هم بکنید که اگه جایی رو بپسنده برای تخمگذاری باید بره اونجا، پس مواظب گوشه ها و کنجها باشید
    بله درسته هر چی فکر کردم دیدم نمیشه که همیشه آزاد باشن آخه دیوارا بلکا داره و همه رو میکنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز فکر میکنم دیگه وقتشه قفسشون رو یکی کنید و براشون هم لونه بگذارید تا بیشتر ترغیب بشن. اینبار وقتی آوردیدشون بیرون قفسی رو که براشون در نظر گرفتید با لانه قرار بدید اینطوری خیلی بهتره چون ماده خودش میره داخل و لونه رو میپسنده و نر هم نظر میده و هر 2 وقتی قفس رو با لونه بپسندن دیگه کار تمومه و میتونید منتظر جفتگیری و تخمگذاری باشید. در مورد کمد هم من قبلا 1 جا خوندم شاه طوطی خانواده و جفتش در کابینت های آشپزخانه تخمگذاری میکردند و جوجه هاشونو بزرگ میکردن پس تا خانم کمد رو نپسندیده لونه و قفس اصلی رو براشون بگذارید تا انتخاب درست بکنند.
    موفق باشید.
    دقیقا چند دفعه باهم رفتن لبه ی کمد نشستن . حتما داشتن تصمیم میگرفتن. اما در مورد قفس. دیروز عصر تا شب قفس پایین پاشون بود اما فقط میرفتن غذا میخوردن و میومدن بیرون. اگه خودم شب باهم ببرمشو تو قفس جدید مشکلی داره؟
    لونه هم از جنس mdf براشون ساختم و عکسشم الان میذارم. کف لونه پی بذارم؟ قفس و لونه ذو میخوام به دیوار نصب کنم خوبه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    قفس و لونه . قفس 1033 هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    بله درسته هر چی فکر کردم دیدم نمیشه که همیشه آزاد باشن آخه دیوارا بلکا داره و همه رو میکنن.

دقیقا چند دفعه باهم رفتن لبه ی کمد نشستن . حتما داشتن تصمیم میگرفتن. اما در مورد قفس. دیروز عصر تا شب قفس پایین پاشون بود اما فقط میرفتن غذا میخوردن و میومدن بیرون. اگه خودم شب باهم ببرمشو تو قفس جدید مشکلی داره؟
    لونه هم از جنس mdf براشون ساختم و عکسشم الان میذارم. کف لونه پی بذارم؟ قفس و لونه ذو میخوام به دیوار نصب کنم خوبه؟

لونه مناسب هست. کفش رو چیپس چوب بریزید

برچسبهای لبه و دیواره ورودی رو هم خودتون بکنید بهتره تا اینکه جفت ریز ریزش کنن

ایشالا که به زودی نتیجه بگیرید

ارتفاعشون از زمین حدود 2متر باشه بهتره یعنی از قد خودتون یکم بیشتر. چون اینجوری به محیط اعتماد بیشتری برای تولید مثل دارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    لونه مناسب هست. کفش رو چیپس چوب بریزید

برچسبهای لبه و دیواره ورودی رو هم خودتون بکنید بهتره تا اینکه جفت ریز ریزش کنن

ایشالا که به زودی نتیجه بگیرید

ارتفاعشون از زمین حدود 2متر باشه بهتره یعنی از قد خودتون یکم بیشتر. چون اینجوری به محیط اعتماد بیشتری برای تولید مثل دارن
    ممنون از راهنمایی. و همینطور معذرت از اینکه خیلی سوال میپرسم چون بی تجربه ام و نمیخوام کم و کاستی باشه.امشب میذارمشون داخل قفس جدید . امیدوارم مشکلی پیش نیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام.
    دوستان نگرانم...
    چند بار دیدم که طوطی نرم یه ماده پرخاش میکنه. مثلا ماده از یه حدی نزدیک تر بشه و یا سر ظرف غذا (3تا ظرف با غذاهای متفاوت تو قفسه) نوک میزنه تو سرش

و اینکه قبلا که بیرون بودن رفتار های جفت گیری داشتن اما تا الان من ندیدم. فقط یک بار طوطیناز سر ماده رو خاروند. ممکنه از اینکه تو قفسن آشفته باشن و جفتگیری نکنن؟
    کلا نر از اینکه تو قفسه جدیده خیلی ناراحته تا حدی که یک بار سرشو از لای میله ها بیرون برده بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    جفت یابی در طوطی ها باید به صورت طبیعی و در گله صورت بگیره
    احتمال بروز اختلالات رفتاری و نزاع در جفت هایی که انسان انتخاب میکنه همیشه وجود داره و بسیار هم زیاده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    سلام.
    دوستان نگرانم...
    چند بار دیدم که طوطی نرم یه ماده پرخاش میکنه. مثلا ماده از یه حدی نزدیک تر بشه و یا سر ظرف غذا (3تا ظرف با غذاهای متفاوت تو قفسه) نوک میزنه تو سرش

و اینکه قبلا که بیرون بودن رفتار های جفت گیری داشتن اما تا الان من ندیدم. فقط یک بار طوطیناز سر ماده رو خاروند. ممکنه از اینکه تو قفسن آشفته باشن و جفتگیری نکنن؟
    کلا نر از اینکه تو قفسه جدیده خیلی ناراحته تا حدی که یک بار سرشو از لای میله ها بیرون برده بود
    سلام. دوست عزیزم نگران نباشید همیشه همینطوره در تمامی پرنده ها نر باید به ماده نشون بده که غالب است وگرنه جفتگیری در کار نخواهد بود اگر عکس این باشد و ماده قلدرتر از نر باشد قفس تازه هم کمی تاثیرگذار است اما در کل جای نگرانی نیست 7-10 روزی این رفتار حاکم است کم و بیش و بعد از آن به مرور زمان بهتر میشوند و نر وقتی قفس و لانه رو قبول کرد دیگه حله و ماده رو با لونه آشنا میکنه اگر ماده خواست بره داخل لانه و نر نگذاشت نگران نباشید تا وقتی که نر لانه رو تایید نکنه ماده رو از رفتن به داخل اون منع میکنه شما فقط به وضع تغذیه شون برسید مخصوصا سبزی و میوه جات تازه چون غذای فراوان اونها رو به تولید مثل ترغیب میکنه.
    منتظر اخبار خوب هستیم.
    موفق باشید.

صفحه 18 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)