تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    الان یک روز از قرار دادن لونه داخل قفس میگذره و قناری ها بصورت کامل لونه رو اماده تخم گذاری نکردند که روال زمانی این کار معمولا 3 الی 4 روز هستش و در این مدت بهترین کمک فراهم سازی محیط بدونه استرس برای قناری ها توسط شخص پرورش دهنده می باشد
    در اکثر موارد لونه سازی نشانگر جفت خوردن قناری ها هست
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    یه برنامه غذایی خوب میگین لطفا بهم برای این چند روز مهم؟بعلاوه بگین چکار کنم که قناری کمتر استرس داشته باشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    یه برنامه غذایی خوب میگین لطفا بهم برای این چند روز مهم؟بعلاوه بگین چکار کنم که قناری کمتر استرس داشته باشه
    در این زمان تا باز شدن جوجه از غذایی معمول و متداولی که استفاده میکردید میتونید استفاده کنید و قناری ها به جیره غذایی خاصی نیاز ندارند تا 2 روز قبل از باز شدن جوجها که از مخلوط هویج تخم مرغ رنده شده همراه با تخم خرفه و تخم کاهو و برای 2 روز اول باز شدن جوجها برای تغذیه مکمل فقط از تخم کاهو استفاده کنید و بعد از 2 روز از مخلوط های دستساز استفاده کنید
    اگر قفس قناری ها در محیط قرار بگیرد که در تردد کمتر افراد منزل باشد و دور از هیاهو و مواردی از این قبیل هیچ استرس به قناری وارد نخواهد شد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    روند لانه سازی چطور بوده؟الان 3 روز هست لانه تو قفس هست و باهاش درگیر هستن،خیلی هم پنبه انداختن بیرون(حدودا 12-13 تکه)

ویرایش توسط Mohammad.asghari : 14th August 2014 در ساعت 10:22 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    روند لانه سازی چطور بوده؟الان 3 روز هست لانه تو قفس هست و باهاش درگیر هستن،خیلی هم پنبه انداختن بیرون(حدودا 12-13 تکه)

این لونه خوب نیست

اول حتما اسپری مخصوص ضد پارازیت پرندگان رو بزنید به پنبه ها تا قناریتون شپش نگیره

بعد از این که این کار رو کردید لونه رو کاملا پر از پنبه ی یک تیکه کنید و داخل پنبه رو اندازه ی 5 تا تخم که داخلش جا بشه سوراخ کنید(اندازه ی 4تاش که برا تعداد تخم هاست و یدونش هم برای جاشدن ماده هست)
    یکم هم پنبه رو مرطوب کنید تا حالتش رو از دست نده
    پنبه داخل لونه هرچی بیشتر بشه و عمق سوراخ داخلش بیشتر بشه احتمال بیرون افتادن جوجه ها خیلی کمتر میشه

یک روشی که من انجام میدادم تا قناری ها بی خیال کندن پنبه ی لونه بشن این بود که تعدادی پنبه ی تیکه تیکه شده داخل لونه میزاشتم تا پرنده هام اونها رو بندازن بیرون و فکر کنن دیگه لونه رو خودشون ساختن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    الان سوراخ های لانه باید جدا از هم باشه یا همه با هم؟این خوبه الان؟الان وسطش رو سوراخ کردم برای 4 تا تخم

بعد یه چیز دیگه،الان لونه 3 روز هست گذاشتم تا کی بذارم لونه تو قفس باشه؟

ویرایش توسط Mohammad.asghari : 14th August 2014 در ساعت 11:34 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    الان سوراخ های لانه باید جدا از هم باشه یا همه با هم؟این خوبه الان؟الان وسطش رو سوراخ کردم برای 4 تا تخم

بعد یه چیز دیگه،الان لونه 3 روز هست گذاشتم تا کی بذارم لونه تو قفس باشه؟

فقط یک سوراخ باشه که اندازه ی 4 تا تخم و یک قناری ماده جا داشته باشه
    پنبه رو بیشتر کنید
    این مقدار پنبه کمه و همونجور که گفتم جوجه ها احتمال داره بیفتن بیرون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    من از این پنبه های بسته بندی شده استفاده کردم(از پرنده فروشی خریدم همون پنبه مخصوص هست)نیاز به اسپری هست؟آخه ندارم اسپری رو

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

سلام
    روشی که دوستمون در پست قبل گفتند کمک خوبی به قناری در امر لونه سازی خواهد داشت و معمولا پرورش دهندگان این کارو انجام می دهند ولی قناری های شما لونه رو تا حدودی اماده کردند که شاید کمی گرد ساخته نشه و شما هم وضعیت لونه رو تغییر ندید بهتره که ماده قناری طبق روال ساخت لونه اماده تخم گذاری شده و تغییر در ساخت لونه باعث تاخیر در تخم گذاری خواهد شد
    اگر از اسپری ضد کنه و شپشک استفاده نکردید هم لونه قناری های شما دارای شیارهای باریکی در زیرهستش که میتونید از پودر ضد شپشک و کنه از بین شیارها به زیر پنبها بزنید تا جلوگیری از این موضوع باشد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    من تغییر دادم لونه رو عکسشم بالا گذاشتم.عکس خونه سازی خود قناری ها هم 6 تا پست بالاتر هس
    ویرایش توسط Mohammad.asghari : 15th August 2014 در ساعت 12:34 AM

صفحه 99 از 251 نخستنخست ... 498081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118149199 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)