همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام دوستان خوب هستید یک سوال داشتم از اساتید کاسکوم خیلی خودشو میخارونه کهکاهی هم تکه پرهاش داخل قفس هست قفسش رو زمینه اسباب بازیهم داره ممنونم راهنماییم کنید

سلام
    منظور شما از خاروندن اگر پر آرايي هست كه كلا خاكستريها در طول روز چند ساعتي را به پر آرايي و تميز كردن بال و پر مشغول هستند و يه چيز طبيعي به حساب مياد و مشكلي نيست.منظورتون از تكه پرها چيست؟پرهاي كركي اگر باشد اونا هم طبيعيه اگرم خداي ناكرده پرهاشو قبچي ميكنه بايد ببينيد علتش چيه.لطفا يك عكس از پرهاي ريخته شده و خودش بزاريد تا بهتر بشه نظر داد.
    در ضمن چرا قفس روي زمين قفس بايد حداقل 60 تا 80سانت از زمين بالاتر باشد تا بهتر محيط را در نظر داشته باشد و كمتر استرس به پرنده وارد شود.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5191
    با سلام خدمت اساتید محترم :
    من خاکستریمو 3 ماه هست که آوردمش . آروم شده ، قار نمیزنه ، از دست غذا میگیره ، هفته ای 1 بار هم حموم میبرمش ، چند روز پیش یکی از دوستان پرهاشو قیچی کرد ( من اونجا نبودم ) . بعد از اون خیلی استرس داشت و عصبی شده بود و تو قفس بند نمیشد . برای آروم کردنش اجازه دادم بیاد بیرون که بهتر هم شد . اما الان مشکلی که باهاش دارم و همیشه موقع بیرون اومدن از قفس باهاش داشتم اینه که برنمیگرده ، حتی وقتی که خیلی گشنه هستش . نمی خوام بهش دوباره استرس وارد کنم و با دست ببرمش چون هنوز اونجوری که باید دستی نشده و میدونم که دوباره عصبی میشه . چاره چیه ؟؟ چجوری بهش بفهمونم که باید زود برگرده تو ؟؟ سوالهای دیگه ای هم دارم که برای طولانی نشدن پست در پستهای بعدی دوستان رو بی زحمت نمیزارم .
    با تشکر .

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.m نمایش پست ها
    من خاکستریمو 3 ماه هست که آوردمش . آروم شده ، قار نمیزنه ، از دست غذا میگیره ، هفته ای 1 بار هم حموم میبرمش ، چند روز پیش یکی از دوستان پرهاشو قیچی کرد ( من اونجا نبودم ) . بعد از اون خیلی استرس داشت و عصبی شده بود و تو قفس بند نمیشد . برای آروم کردنش اجازه دادم بیاد بیرون که بهتر هم شد . اما الان مشکلی که باهاش دارم و همیشه موقع بیرون اومدن از قفس باهاش داشتم اینه که برنمیگرده ، حتی وقتی که خیلی گشنه هستش . نمی خوام بهش دوباره استرس وارد کنم و با دست ببرمش چون هنوز اونجوری که باید دستی نشده و میدونم که دوباره عصبی میشه . چاره چیه ؟؟ چجوری بهش بفهمونم که باید زود برگرده تو ؟؟ سوالهای دیگه ای هم دارم که برای طولانی نشدن پست در پستهای بعدی دوستان رو بی زحمت نمیزارم .
    با تشکر .
    سلام دوست عزيز
    ورودتان را به خانواده پارسي پت تبريك عرض ميكنم
    پرندتون را اگر درب بالايي را باز ميكنيد و بيرون مياد هنگامي كه ميخواهيد برود داخل قفس روبرويش بايستيد و با دو دست دو طرفش را پر كنيد تا راهي جز رفتن پايين نداشته باشه و با جمله برو پايين يا برو تو قفس هدايتش كنيد بره پايين حتما از اين جمله ها يا هر جمله اي كه دوست داريد استفاده كنيد تا بعد از يه مدت اون جمله براش شرطي بشه و با شنيدن اون جمله عكس العمل نشون بده و بره پايين ابتدا يه خورده مشكله ولي بهتون قول ميدم با چند بار تمرين مشكلتون حل ميشه. اگرم هنگامي كه ميخواهيد بفرستيدش داخل قفس از قفس پريد و اومد پايين خيلي آروم درب جلو قفس را باز كنيد و نزديكش ببريد تا بره داخل.
    موفق باشيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    5191
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid* نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    ورودتان را به خانواده پارسي پت تبريك عرض ميكنم
    پرندتون را اگر درب بالايي را باز ميكنيد و بيرون مياد هنگامي كه ميخواهيد برود داخل قفس روبرويش بايستيد و با دو دست دو طرفش را پر كنيد تا راهي جز رفتن پايين نداشته باشه و با جمله برو پايين يا برو تو قفس هدايتش كنيد بره پايين حتما از اين جمله ها يا هر جمله اي كه دوست داريد استفاده كنيد تا بعد از يه مدت اون جمله براش شرطي بشه و با شنيدن اون جمله عكس العمل نشون بده و بره پايين ابتدا يه خورده مشكله ولي بهتون قول ميدم با چند بار تمرين مشكلتون حل ميشه. اگرم هنگامي كه ميخواهيد بفرستيدش داخل قفس از قفس پريد و اومد پايين خيلي آروم درب جلو قفس را باز كنيد و نزديكش ببريد تا بره داخل.
    موفق باشيد
    با تشکر از راهنماییتون ، اینکارو میکنم اما یه جا وایمیسته گارد میگیره و قار میزنه . باز هم اصرار داشته باشم ؟؟ نمیخوام بهش استرس وارد کنم ، تازه داره قضیه پرهاشو فراموش میکنه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    اگر خیلی بیرون میمونه و باید حتما بفرستیدش داخل قفس میتونید قسمت بالایی قفس را جدا کنید و اینجوری طوطی را به داخل هدایت کنید.اگر هم مثل طوطی من شکمو هست غذای محبوبش را بگذارید تو ظرفش تا به هوای اون بیاد بره داخل.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام به همگي...

جالبه كه من هم نتونستم به كوكو ياد بگم كه برو تو قفس يعني چه؟!!!
    هر وقت به روشي كه آقاي مرواريد فرمودن ميخوام بندازمش تو قفس ژستايي ميگيره و گازهايي كه خسته ام مي كنه.
    يادمه يه بار يه كار عجله اي برام پيش اومد و كوكو هم بيرون بود، آخرش منو به گريه انداخت و رفت داخل قفس!!!
    تازگي ها هم كه رو دستم نمياد نميدونم چرا...مي دونه كه بايد بياد ولي خيلي مودبانه دستم رو گاز مي گيره و هل ميده عقب. جز مواردي كه رو زمين دارم باهاش بازي مي كنم و خودش ميخواد كه بياد رو دست و بدنم. در غير اين صورت نه. واسه همين نمي تونم رو دست بيارمش و ببرمش تو قفس.
    من به روش آقاي احمد با خوراكي مي برمش تو ولي گاهي كه مي خواد لج كنه اونم راهي نداره.
    خلاصه كه دست اين جوجو كوچولو اسير شديم.
    :smile (249):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با تشکر .
    با تشکر از راهنماییتون ، اینکارو میکنم اما یه جا وایمیسته گارد میگیره و قار میزنه . باز هم اصرار داشته باشم ؟؟ نمیخوام بهش استرس وارد کنم ، تازه داره قضیه پرهاشو فراموش میکنه .
    سلام راه هایی که دوستان گفتن درسته می تونی یه پایه ی کوچیک بذاری کنار قفس تو ارتفاع بالاتر بمونی و هدایتش کنی به داخل قفس. حتی با یه برگ کاغذ سفید هم می تونی به داخل قفس هدایتش کنی بدون اینکه مستقیم از دستت استفاده کنی .ولی اگه میترسه و قار می زنه بهتره روی دست اومدن رو یادش بدی ولی تا وقتی که یاد نگزفته همونطور که ahamad222 گفت قسمت بالای قفس رو جدا کن . البته مطمئنا اگه کسی مدت کوتاهی بود که طوطیش رو گرفته بود این روشا بهترین راه بودن .ولی الان 3 ماهه شما طوطیت رو آوردی پس دیگه نگو استرس وارد میشه بهش .طوطیت بهت اطمینان کرده که از دستت غذا می گیره پس مرحله بعدی یعنی روی دست آوردن طوطی رو شروع کن.این جزئی از مراحل رام کردنه . پس اول اینکه زمان بیرون بودنش از قفس رو به مرور کم کن . دوم اینکه وقتی بیرونه باهاش تمرین روی دست آوردن رو خیلی جدی شروع کن . تا بتونی با دست خودت ببریش داخل قفس .بعد کم کم هم روشی که مروارید عزیز گفتن رو بهش یاد بده.

این تاپیک ها رو هم همشو مطالعه کن البته از کلیپ هاش نمی تونی استفاده کنی وقت نکردم درستشون کنم ولی توضیحاتشون کمکت می کنه :

استفاده از چوب نشانگر به عنوان وسيله كمك آموزشي در تربيت طوطي

آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up

با کمال ناباوری ببینید طوطی شما روی دست می آید بدون اینکه کوچکترین گازی بگیرد.

اینا رو بخون اگه سوالی داشتی همینجا بپرس.

موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhsa نمایش پست ها
    سلام به همگي...

جالبه كه من هم نتونستم به كوكو ياد بگم كه برو تو قفس يعني چه؟!!!
    هر وقت به روشي كه آقاي مرواريد فرمودن ميخوام بندازمش تو قفس ژستايي ميگيره و گازهايي كه خسته ام مي كنه.
    يادمه يه بار يه كار عجله اي برام پيش اومد و كوكو هم بيرون بود، آخرش منو به گريه انداخت و رفت داخل قفس!!!
    تازگي ها هم كه رو دستم نمياد نميدونم چرا...مي دونه كه بايد بياد ولي خيلي مودبانه دستم رو گاز مي گيره و هل ميده عقب. جز مواردي كه رو زمين دارم باهاش بازي مي كنم و خودش ميخواد كه بياد رو دست و بدنم. در غير اين صورت نه. واسه همين نمي تونم رو دست بيارمش و ببرمش تو قفس.
    من به روش آقاي احمد با خوراكي مي برمش تو ولي گاهي كه مي خواد لج كنه اونم راهي نداره.
    خلاصه كه دست اين جوجو كوچولو اسير شديم.
    :smile (249):

سلام . روشی که برای تو قفس بردنش داری خیلی خوبه ( با غذا ) ولی به قول شما اگه یه روز لج کنه سخته با این روش ببریش به قفس . پس بازم آوردنش روی دست راحت تره . برای اینکه بیاریش روی دست ، یکم ارتفاعتو می تونی بیشتر کنی . از غذایی هم که دوست داره برای روی دست آوردن استفاده کن . ولی مهم تر اینه که دوباره یه کاری کنی که دوست داشته باشه بیاد رو دستت .واسه همین اگه موفق شدی بیاریش روی دست ( واسه بردن تو قفس نه ها ، واسه کاری به جز این ) اول اینکه بهش جایزه بده .دوم اینکه ببرش جایی که دوست داره .بگردونش تو خونه .. هر کاری که دوست داره انجام بده .که روی دست اومدن براش جذاب بشه . مطمئنا اگه در روز چندبار به چیزی که دوست داره برسه اگه پایان همون روز که واسه خواب هم می بریش توی قفس ، از روی دست اومدن خاطره بدی پیدا نمی کنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام دوستان
    جوجوی من وقتی در قفسشو باز میزارم فقط میاد بیرون بال بال می زنه و میره تو اگر از صبح تا شب درش باز باشه برنامش همینه میاد بیرون یکم که بال زد میره تو منم که سمتش می رم سری میره تو نمی دونم چکارش کنم خیلی ترسو هست !!! 4 ماه و نیم هست دارمش هیچ سرو صدایی نداره خیلیم ترسو هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    دیروز فرصتی دست داد که برم و از نزدیک چندتا از این جوجه های پرورشی حلقه پا را ببینم.در کنار جثه بسیار بزرگشون نکته ای که وجود داشت این بود که روی صورتشون اطراف منقار آثار رنگ صورتی بود انگاری کبود شده ولی با رنگ صورتی.
    آیا این یک نوع بیماریه؟البته جوجه یکی از دوستان اینجوری بود و مرد.

صفحه 423 از 1238 نخستنخست ... 323373404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442473523923 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)