صفحه 14 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 212
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به احتمال تخمها خراب شدن یا در اثر سردی هوا جوجه ها مردن داخل تخم .

کاسه!!
    ظرف مخصوص حمام در رنگهای مخطلف در بازار وپرنده فروشی ها هست که کفش شیارهای دارد که از لیز خودن پرنده جلوگیری میکنه وخدایی نکره پرنده در آب غرق نمیشود .وتعادل خوبی برای حمام کردن دارد .

اشکالی نداره یکی دوسریبگذار بهش عادت میکنند و قتی آب را داخل قفس قرار دادین با انگشت تون بزنید داخل آب که ترسشون بریزه .

مگه قفستون چقدربزرگ هست که دو جفت را داخل یک قفس انداختین ؟

بهتره در این گونه موارد جدا از هم و در قفس های دیگر باشند . قیمت قفس برای جوجه گیری فنچ خیلی ارزونه .7تومان با وسایل.

و معمولا جفتی که روی تخم خوابیده اون قفس ومیله هایش قلم رو اون جفت است با این کارتون آسیب به جفت میزنید
    احتمال مزاح بینشون بالا میگیره وماده از روتخم بلند میشه .دیگر نمیخوابد .
    همانطور که عرض کردم از کرک فرش استفاده کنید برای فنچ . پنبه دانه برای قناری است .

دقیق نمیشه گفت که فنچ چندسالشه اما از روی بالها وپاها ونوک میشه گفت جوان هست یا سنی دارد .ولی مثال اگر بخوای دیق بگیم. که 3 سالشه یا 1 سال نمیشه .
    من ندیدم کسی به این دقیقی بتونه بگه که چند سالشه و دانستنش هم برای شما سودی نداره .

...............................................
    ودوست عزیز بهتر برای هرسوال یه تایپ نزنی . همه سوالهاتون را یک جا بپرسید.
    شما 4 سوال در 4 تایب ایجاد کردین . اینگونه دیگر پاسخ داده نمیشود .
    سلام ممنون که وقت میذارید وتوضیح میدید،فقط من قسمتی رو که بزرگ کردم ورنگش هم آبی هست رو متوجه نمیشم یعنی چی؟میشه توضیح بدید؟مگه فنچ ها هم مزاح میکنند؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ممنون که وقت میذارید وتوضیح میدید،فقط من قسمتی رو که بزرگ کردم ورنگش هم آبی هست رو متوجه نمیشم یعنی چی؟میشه توضیح بدید؟مگه فنچ ها هم مزاح میکنند؟
    منظور من مشاجره یا دعوا بین جفتها بود .عذر خواهی میکنم.

اگر یک جفت پرنده که داخل قفس تخم گذاری کرده باشند و بخوایم یک جفت دیگری رو به داخل قفس آنها بیندازیم. بین دو پرنده نر یا ماده فرقی نمیکنه

مشاجره ایجاد میشه بخاطر قلم رو که جفتی که تخم دارند ایجاد کردن.

یا باید قفس بقدری بزرگ باشد که هر کدام برای خودشون یه قلم رو داشته باشند یا باید در 2 قفس جدا گانه باشند .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    کاسه ی آب که برای فنچام میذارم خودشونو از ترس میزنن به در و دیوار چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین
    یک ظرف روشن با عمق کم بذارید براشون و کاری به کارشون نداشته باشید و بذارید دو ساعتی بمونه تا خودشون امتحان کنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام من همون گور که گفتین تو تخماشونو نگاه کردم توی تخم ها یکجسم دیدم الان 14 روز از تخم گذاری فنچ ها گذشته چند دوز دیگه صبر کنم لطفا راهنماییم کنین
    فکر نمیکنم دیگه جوجه بشه.بهتره تخم های فاسد رو بردارید تا بیشتر از این جفت روشون نخوابه و ضعیف نیشه.هرچند ممکنه شما ترتیب تخم ها رو ندونی و جوجه ای توی روز 16 بخواد به دنیا بیاد و دست زدن به تخم ها باعث تلف شدنشون بشه.صبور باشید.و عجله نکنید و 16 روز از آخرین روزی که تخم گذاری کرد حساب کنید بعد به تخم ها دست بزنید.
    ویرایش توسط اسکندری : 18th March 2013 در ساعت 06:10 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    سلام به همگی . من همه جا میخونم که فنچ ها در هر تخم گذاری 3 تا 12 تخم میذارن ولی فنچ های من بیشترین تخمی که گذاشتن 5 تاست یعنی مشکل از فنچ های منه ؟؟؟؟ چیکار باید بکنم تا 12 تا تخم بگیرم ازشون ...؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام به همگی . من همه جا میخونم که فنچ ها در هر تخم گذاری 3 تا 12 تخم میذارن ولی فنچ های من بیشترین تخمی که گذاشتن 5 تاست یعنی مشکل از فنچ های منه ؟؟؟؟ چیکار باید بکنم تا 12 تا تخم بگیرم ازشون ...؟
    این فنچ های که در ایران هست سفید یا البغ خیلی بخوان تخم کنند بیشتر از 6 تا نمیتونند.

اون هم با تغذیه خوب .

چه خبره 12 تا مگه میخوای از یه جفت دستگاه جوجه کشی راه بندازی . هر چیزی هم اندازه داره .

همین که 4 تا تخم کنه خوب جوجه هارو بزرگ کنه خیلی بهتراز اونه که 6 تا تخم کنه یکی دوتا جوجه رو از ضعف بکشه یا بندازه ازلونه بیرون .

خیلی هم به مطالب های که در اینترنت در جوستجو به دست میاری توجه نکن .
    ...
    شما تصمیم به جوجه کشی از فنچ رو دارید نباید به تعداد زیاد بسنده کنید باید به کیفیت بسنده کنید که پرندگان سالم و درشت داشته باشید .

نه اینکه بخوای مداوم از مولدها جوجه بگیری جوجه های ضعیف رنگ پریده نافص داشته باشی .

همیشه در تولید مثل مصنوعی که درقفس است . حد اندازه رو رعایت کنید تا پرندگان سالم و با عمر مفید داشته باشید .

همه چیز اقتصادی نیست که هی جوجه بگیریم بفروشیم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    سلام مجدد من نمیدونم چرا این فنپام ابن طورین من براشون وقتی که دیگه تخم گذاشتن پنبه دانه نمیذا رم ولی اینا از خونه ی بغلیشون هی پنبه دانه میگیرن و میبرن تو لونشون تا جایی که دیگه تخمی دیده نمیشه من چیکار میتونم در این رابطه بکنم ؟؟؟؟؟ ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام مجدد من نمیدونم چرا این فنپام ابن طورین من براشون وقتی که دیگه تخم گذاشتن پنبه دانه نمیذا رم ولی اینا از خونه ی بغلیشون هی پنبه دانه میگیرن و میبرن تو لونشون تا جایی که دیگه تخمی دیده نمیشه من چیکار میتونم در این رابطه بکنم ؟؟؟؟؟ ممنونم
    لونه سازی یه چیز غریزی هست و با دستکاری کردن چیزی درست نمیشه.بهتره اجازه بدین اونطور که سلیقشون هست لونه رو درست کنن.کاری از دست شما بر نمیاد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498

1. یکی از فنچ های مادهام همه ی پر هاش
    سفید شده آیا این طبیعیه ؟؟؟؟؟ 2.یکی از ماده های دیگم پر های بقیه رو میخوره این پی طبیعیه ؟؟؟؟ 3. برای ضد عفونی قفس چه اقدامی میتونم بکنم ؟؟؟ 4. آیا میشه یک فنچ نر با برا من که الان اتفاق افتاده چیکار کنم ؟؟؟؟ 5.یکی دیگه از فنچام انگشتش کبود شده علتش چی میتونه باشه دوستان راه نماییم کنین لطفا با تشکر و تبریک سال جدید و آرزوی موفقیت برای همه ی بچه های انجمن پارسی پت...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    ببخشید اصلاح میکنم : 2. میشه یک فنچ نر با 2 ماده همزمان جفت باشه ؟؟؟؟؟

صفحه 14 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)