صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484

29 پرسش و پاسخ درباره تغذیه طرقه

سلام به دوستان.
    من یه جوجه طرقه پیدا کردم که نمیتونست پرواز کنه.
    آوردمش خودنه .نمیدونم چی میخوره.ارزن گزاشتم براش.
    لطفا راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 12th July 2015 در ساعت 12:09 AM

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط xMAGYx نمایش پست ها
    سلام به دوستان.من یه جوجه طرقه پیدا کردم که نمیتونست پرواز کنه.آوردمش خودنه .نمیدونم چی میخوره.ارزن گزاشتم براش.لطفا راهنمایی کنید.
    سلام طرقه در طبیعت ملخ . سوسک . حشره . مورچه و دونه د همچنین میوه میخورن - چون توی محیط بسته اینها رو نمیشه بهش داد بهتر تخم کتان و گوشت مرغ ابپز شده بدون هیچ افزودنی درهفته یکی دو وعده خوبه قفس گرد مناسب هست - اب پیش بزارید و تخم کتان و کف دریا و همچنین یه سنگ پا براش بزارید برای کج نشدن نوکش سنگ پا بهترین وسیله است و طرقه حمام خاک رو بیشتر از حمام آب دوست دارد غذای تقویتی تخم مرغ اب پز شده و اگر تونستید پوست تخم مرغ رو پودر کرده و به تخم مرغ ابپز شده اضافه کنید
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 17th May 2015 در ساعت 10:30 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام طرقه در طبیعت ملخ . سوسک . حشره . مورچه و دونه د همچنین میوه میخورن - چون توی محیط بسته اینها رو نمیشه بهش داد بهتر تخم کتان و گوشت مرغ ابپز شده بدون هیچ افزودنی درهفته یکی دو وعده خوبه قفس گرد مناسب هست - اب پیش بزارید و تخم کتان و کف دریا و همچنین یه سنگ پا براش بزارید برای کج نشدن نوکش سنگ پا بهترین وسیله است و طرقه حمام خاک رو بیشتر از حمام آب دوست دارد غذای تقویتی تخم مرغ اب پز شده و اگر تونستید پوست تخم مرغ رو پودر کرده و به تخم مرغ ابپز شده اضافه کنید
    خیلی ممنون.
    ارزن و دانه پارس نمیخوره؟
    من آوردمش خونه ولی خیلی ترسیده لب به هیچی نمیزنه.
    و یک سوال دیگه.بعد اینکه تونست پرواز کنه آزادش کنم مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی میتونه خودش زنده بمونه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    خیلی ممنون.
    ارزن و دانه پارس نمیخوره؟
    من آوردمش خونه ولی خیلی ترسیده لب به هیچی نمیزنه.
    و یک سوال دیگه.بعد اینکه تونست پرواز کنه آزادش کنم مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی میتونه خودش زنده بمونه؟
    خواهش میکنم
    ارزن و دونه پارس هم میخوره دونه پارس معمولا یه کم نمدار میکنن بعد به پرنده میدن - پرنده بیچاره ترسیده امکان دار یخورده طول بکشه تا دونه بخوره براش آب حتما بزارید و یه جای ساکت که رفت آمد نباشه تا ترس پرنده کمتر بشه . بله هم می تونیت نگهدارید و هم میتونیت آزادش کنید ولی اگر خواستید آزادش کنید سعی کنید زودتر از یک ماه باشه یعنی تونست پرواز کنه به قفس عادت کنه امکان داره بطور طبیعی توی طبیعت بسختی زندگی کنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سهره ،قناری .طرقه_بلبل خرما_مورچه
    شماره عضویت
    17499
    سلام دوست عزیز اگه امکانش هست حتما عکس از جوجتون توسایت بذارین تا سنش حدودی مشخص بشه امکان داره جوجتون هنوز دون خور نشده ....
    اگر دون خور شده با توصیه های آقای خلیلی فکر نکنم مشکلی پیش بیاد کمی که صبر کنی گرسنه که شد دون میخوره اما جاشو یه جای آروم و ثابت بذار سگ و گربه هم نزدیکش نباشه
    اما اگه هنوز دون خور نشده باید سعی کنی با دست بهش غذا بدی مگر نه زود میمیره بهترین غذاشم خمیر دو پارس هستش .توصیه میکنم حتما براش ملخ پیدا کن دستو رد نمیکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484
    خیلی ممنون.
    الان 4-5 روزه مشکلی براش پیش نیومده.
    ملخ هم شاید امروز رفتم گرفتم اگه وقت شد.

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    خیلی ممنون.الان 4-5 روزه مشکلی براش پیش نیومده.ملخ هم شاید امروز رفتم گرفتم اگه وقت شد.
    سلام خیلی خوبه . فقط یک مورد اگر قصد نگهداری شو دارید حتما یه سنگ پا یه آجر یا چیزهای شبیه همین توی قفسش بزارید چون نوگش کج میشه اگر هم کج بشه بمرور زمان ضعیف میشه و مرگش فرا میرسه یه کاسه خاک هم براش بزارید چون بیشتر حمام خاک رو ترجیح میده تا آبتنی رو . در ماه یکی دوبار آبتنی هم براش خوبه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    27300
    سلام یه طرقه دارم جدیدا سخت غذا از دست میگیره میخواسم بدونم چجوری دون خورش کنم بعدا میخواسم بدونم چجوری دهن دارش کنم

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abbas ozil نمایش پست ها
    سلام یه طرقه دارم جدیدا سخت غذا از دست میگیره میخواسم بدونم چجوری دون خورش کنم بعدا میخواسم بدونم چجوری دهن دارش کنم
    سلام
    قبل دون از دست میگرفته و الان سخت دون میگیره و یا کلا تازه قصد دارید دستی کنید طرقه رو ؟
    اگر رام هست ولی از دست دون نمیگیره مشکلی نیست و اتفاقا بیشتر و بهتر آواز خوانی خواهد کرد .
    دهن دار کردن طرقه و کلا تمام پرنده های آوازخوان باید از جوجگی اقدام به آموزش کنید ولی با این حال طرقه از اکثر پرنده ها بهتر دهن میگیره در هر سنی که باشه ، باید اون آوازی رو که مدنظرتون هست رو با ضبط صوت برای پرنده پخش کنید اگر در زمان پر ریزی باشه بهتر و تاثیر گذار تر هستش .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    27300
    سنشو نمیدونم ولی تازه داره دم در میاره رام رامه ولی دیگه از دست غذا نمیگیره چجوری دون خورش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)