همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جوجوی من وقتی در قفسشو باز میزارم فقط میاد بیرون بال بال می زنه و میره تو اگر از صبح تا شب درش باز باشه برنامش همینه میاد بیرون یکم که بال زد میره تو منم که سمتش می رم سری میره تو نمی دونم چکارش کنم خیلی ترسو هست !!! 4 ماه و نیم هست دارمش هیچ سرو صدایی نداره خیلیم ترسو هست

سلام دوست عزیز
    وقتی بیرون میاد در روببندید تا مجبور باشه بیشتر بیرون باشه کارهایی رو که دوست داره باهاش تمرین کنید بهش خوراکی بدین و با محبت با اون صحبت کنید حوصله در این کار نقش اول رو داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    دیروز فرصتی دست داد که برم و از نزدیک چندتا از این جوجه های پرورشی حلقه پا را ببینم.در کنار جثه بسیار بزرگشون نکته ای که وجود داشت این بود که روی صورتشون اطراف منقار آثار رنگ صورتی بود انگاری کبود شده ولی با رنگ صورتی.
    آیا این یک نوع بیماریه؟البته جوجه یکی از دوستان اینجوری بود و مرد.

سلام
    احمد اقا
    کلا بیخیال این نوع کاسکو بشید که امار تلفاتش خیلی بالا هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

سلام
    احمد اقا
    کلا بیخیال این نوع کاسکو بشید که امار تلفاتش خیلی بالا هست
    سلام
    در اینکه تلفات بالای دارند شکی نیست ولی آیا معلوم شده که چرا این آمار مرگ و میر بالاست؟
    آیا آب و هوا تاثیر داره یا تغذیه یا موارد دیگه؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

سلام . روشی که برای تو قفس بردنش داری خیلی خوبه ( با غذا ) ولی به قول شما اگه یه روز لج کنه سخته با این روش ببریش به قفس . پس بازم آوردنش روی دست راحت تره . برای اینکه بیاریش روی دست ، یکم ارتفاعتو می تونی بیشتر کنی . از غذایی هم که دوست داره برای روی دست آوردن استفاده کن . ولی مهم تر اینه که دوباره یه کاری کنی که دوست داشته باشه بیاد رو دستت .واسه همین اگه موفق شدی بیاریش روی دست ( واسه بردن تو قفس نه ها ، واسه کاری به جز این ) اول اینکه بهش جایزه بده .دوم اینکه ببرش جایی که دوست داره .بگردونش تو خونه .. هر کاری که دوست داره انجام بده .که روی دست اومدن براش جذاب بشه . مطمئنا اگه در روز چندبار به چیزی که دوست داره برسه اگه پایان همون روز که واسه خواب هم می بریش توی قفس ، از روی دست اومدن خاطره بدی پیدا نمی کنه .
    سلام و تشكر سپيده جون.
    راستش اين جوجوي من كاملا رو دست اومدن رو ياد گرفته بود. من با جايزه دادن اونو رو دست آوردم. الانم وقتي تخمه رو رو دستم ببينه و دلش بخواد مياد رو دستم و همينكه تخمه رو گرفت مي پره پايين.

راستي يه سوال.
    من براي پارك بازي كوكو كه دارم ميسازم از چوب درخت بيد (نه بيد مجنون) استفاده كردم. موردي كه نداره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsa نمایش پست ها
    سلام و تشكر سپيده جون.
    راستش اين جوجوي من كاملا رو دست اومدن رو ياد گرفته بود. من با جايزه دادن اونو رو دست آوردم. الانم وقتي تخمه رو رو دستم ببينه و دلش بخواد مياد رو دستم و همينكه تخمه رو گرفت مي پره پايين.

راستي يه سوال.
    من براي پارك بازي كوكو كه دارم ميسازم از چوب درخت بيد (نه بيد مجنون) استفاده كردم. موردي كه نداره؟
    درخت بید مجنون یا weeping willow جز درختان مجاز هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    در اینکه تلفات بالای دارند شکی نیست ولی آیا معلوم شده که چرا این آمار مرگ و میر بالاست؟
    آیا آب و هوا تاثیر داره یا تغذیه یا موارد دیگه؟
    ممنون

سلام

راستش اگر کسی متوجه شد به من هم بگه که یاد بگیرم . اگر دلیلش معلوم میشد که اینقدر تلفات نمیداد!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    4494
    سلام
    ميشه بهم بگين رنگ هاي مجاز خوراكي رو ميشه از كجا تهيه كرد.
    براي رنگ كردن اسباب بازي ها ميخوام.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mhsa نمایش پست ها
    سلام
    ميشه بهم بگين رنگ هاي مجاز خوراكي رو ميشه از كجا تهيه كرد.
    براي رنگ كردن اسباب بازي ها ميخوام.
    رنگ خوراکی جایی که وسایل قنادی می فروشن دارن برای شیرینی پزی ایناست ولی زیاد استفاده نکن هر چی طبیعی تر بهتر .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم
    میشه کاسکو ببرم مغازه و اونجا واسش صدای ضبط شده بگذارم تا حرف بیاد مغازه من توی زیر زمین هست و فقط صبح ها افتاب میاد توی مغازه و دیگه افتاب نمیاد
    کاسکو من غار نمیزنه از دست غذا میگیره سنشم حدودا 4 ساله
    اقا را خیلی گنگ میگه و خیلی کم صدا هست خیلی اروم هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان
    نیکی رفت ، برای همیشه ! آخر هفته پیش رفتیم شمال ، تازه رسیده بودیم طبق معمول نیکی رفت و نشست روی شانه شهرام ، یک 10 دقیقه ای گذشت تا خواست اونو برگرداند به قفسش پر زد و رفت . شوکه شده بودم ، رفت نشست روی سقف شیروانی ، هر چی صدایش کردیم چون شب بود ما را نمی دید و فقط جواب می داد . شب تا صبح نخوابیدم و صبر کردیم تا هوا روشن بشه ، از ساعت 5 توی شالیزارها و باغها و خانه های اطراف گشتم ولی هیچ اثری ازش نبود . محلی ها گفتند شاید شغال خورده باشدش . خیلی گریه کردم . دلم می سوخت . دو روز بعد توی حیاط ایستاده بودم و تا شهرام را صدا کردم نیکی جواب داد صدایش خیلی دور بود پی صدا را گرفتم تا به جنگل رسیدیم سر شاخه یک درخت تبریزی 20 متری نشسته بود . تا شهرام را دید گفت بابا ، بابا
    هرچی صدایش کردم پایین نیامد که نیامد ، دیروز با چشم گریان برگشتیم خانه ، وقتی رسیدم خانه و جای خالیش را دیدیم هر دو زدیم زیر گریه . خیلی سخته اصلا نمی تونم جای خالیش را تحمل کنم . محلی ها گفتند دیگه ببخش به سبزی جنگل و دنبالش نباش . اصلا دلم نمی خواهد بروم خانه . جای خالیش را ببینم .
    جناب اقای آژیده از اینکه توی این چند روز مزاحم شما شدیم بازهم عذرخواهی می کنم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیکی رفت ، برای همیشه ! آخر هفته پیش رفتیم شمال ، تازه رسیده بودیم طبق معمول نیکی رفت و نشست روی شانه شهرام ، یک 10 دقیقه ای گذشت تا خواست اونو برگرداند به قفسش پر زد و رفت . شوکه شده بودم ، رفت نشست روی سقف شیروانی ، هر چی صدایش کردیم چون شب بود ما را نمی دید و فقط جواب می داد . شب تا صبح نخوابیدم و صبر کردیم تا هوا روشن بشه ، از ساعت 5 توی شالیزارها و باغها و خانه های اطراف گشتم ولی هیچ اثری ازش نبود . محلی ها گفتند شاید شغال خورده باشدش . خیلی گریه کردم . دلم می سوخت . دو روز بعد توی حیاط ایستاده بودم و تا شهرام را صدا کردم نیکی جواب داد صدایش خیلی دور بود پی صدا را گرفتم تا به جنگل رسیدیم سر شاخه یک درخت تبریزی 20 متری نشسته بود . تا شهرام را دید گفت بابا ، بابا
    هرچی صدایش کردم پایین نیامد که نیامد ، دیروز با چشم گریان برگشتیم خانه ، وقتی رسیدم خانه و جای خالیش را دیدیم هر دو زدیم زیر گریه . خیلی سخته اصلا نمی تونم جای خالیش را تحمل کنم . محلی ها گفتند دیگه ببخش به سبزی جنگل و دنبالش نباش . اصلا دلم نمی خواهد بروم خانه . جای خالیش را ببینم .
    جناب اقای آژیده از اینکه توی این چند روز مزاحم شما شدیم بازهم عذرخواهی می کنم .

واقعا متاسف شدم امید وارم زود فراموش کنی تا بیشتر ازاین ضربه روحی نخوری هرچند که فراموش کردنش غیرممکنه
    :smile (187): ولی امید وارم توی طبیعت زندگی خوبی داشته باشه:63:

صفحه 424 از 1238 نخستنخست ... 324374405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443474524924 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)