صفحه 19 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد;2***2
    سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان بالاخص بابک آزیده عزیز
    از اینکه بالاخره موفق شدم در جمع شما حضور پیدا کنم خوشحالم و امیدوارم حضورم مفید واقع بشه و بتونم از تجربیات دوستان استفاده کافی رو ببرم.
    چندی پیش با اقا بابک صحبت میکردیم در رابطه با هگزامیتا و عدم کارایی مترونیدازول ایشان میفرمودند به علت تغییر و مقاوم شدن انگلها مترو زیاد دیگه موثر نیست !
    سوال: جایگزین چه دارویی است؟
    با سلام و خوش امد گویی به شما دوست عزیز
    چه مترونیدازولی؟
    مترنیدازول های انسانی که در داروخانه های هست منظورتونه؟
    من خودم از مترونیدازول شرکت میکرولیفت استفاده کردم و نتیجه گرفت البته نه برای دیسکس!!!
    و مترونیدازول شکت سیچم هم تا جاییکه من تحقییق کردم از دوستانی که استفاده کردن همه راضی بودن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    در تكميل صحبت آقا مصطفي بايد عرض كنم:
    وا... بارها من با بابك سر اين داستان صحبت كرديم ولي يه تجربه كلي رو عرض مي كنم.
    فكر مي كنم اختلاف نظر از اونجايي شروع ميشه كه آقاي آژيده چون 90-95 درصد درگير با هگزاميتايي ميشه كه شروعش با بيماري ثانويه بعد از پليگه كه در اون زمان ماهي در اثر ويروس كاملا ضعيف شده ست و كمك كمي در مقابل خود درماني و تكميل اثر دارو در بدن داره.
    چون دقت كرديد كه يكسري اروها بيشتر در كنترلرهاي بدن اثر مثبت مي گذارن و با تحريك اعضا باعث ميشن خود موجود زنده در راستاي درمان اون بيماري حركت كنن.
    واقعا توي درمان انگلها قاطع نميشه گفت كه در اين ماهي اين دارو تجويز شه ولي با حرف آقا مصطفي كاملا موافقم.
    ميدونيد چيه همين مترونيدازول انساني كه بابك گفته خيلي موقعها شده كه ما از داروهاي حرفه ايه ديگه جواب نگرفتيم و توي كمال ناباوري با همين متروي ساده درمان شده.
    البته من بايد تحقيقي بكنم ببينم مترو توليد شده كشورهاي ديگه در اثر گذاري چقدر با داروهاي ساخت وطني توفير داره.
    اين يه گزارش بود و در خلاصه بهترين راهنمايي رو مدير خوبمون جناب مصطفي فرمودن.
    داروهايي مثل فلاجلول و بابل و ........ رو هم در جاي خودشون ما پيشنهاد ميديم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    مترونیدازول انسانی و حیوانی فرق داره؟ تفاوتشون چیه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    مترونیدازول انسانی و حیوانی فرق داره؟ تفاوتشون چیه؟
    ميدوني تحقيقات جامع نكردم، ولي اينو ميدونم كه مترونيدازول شركتهايي مثل ميكروبيليفت و شركتهاي تايلندي كه دارو بيس داروشون با مترو بسته ميشه بسته به وزن و شرايط ماهيها با تركيبهاي پليمري و شيميايي رابطه مستقيم برقرار ميكنه و هميشه يه طيف جامع تر پروتوزوآ رو هم پوشش ميده.
    پس چون دامنه بيشتري رو بسط و پوشش ميده در درمانها براي آبزيان مكمل و قدرت عملي بيشتري داره.
    حالا اگه خواستي پيوست تكميل تري روي اين پست بگذارم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    سلام به همه دوستان....من دیروز4تادیسکس خریدم ......ولی رنگشون پررنگ شده وهم شون مخفی شدندوزیادهم تکان نمی خورند...مشکل چیه....بهترین دمابرای دیسکس چنده.....{ابعادتانک من50.40.30.فیلترهم زیرشنی است..}باتشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان....من دیروز4تادیسکس خریدم ......ولی رنگشون پررنگ شده وهم شون مخفی شدندوزیادهم تکان نمی خورند...مشکل چیه....بهترین دمابرای دیسکس چنده.....{ابعادتانک من50.40.30.فیلترهم زیرشنی است..}باتشکر
    مطمئني كه پررنگ شدن؟ تيره و سياه نشدن؟
    بهترين دما 28-29 هستش و اون گوشه گيري فعلا نشان دهنده استرسه تا بعد كه ببينيم چي ميشه. ان شاء ا... كه هيچي نشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    مطمئني كه پررنگ شدن؟ تيره و سياه نشدن؟
    بهترين دما 28-29 هستش و اون گوشه گيري فعلا نشان دهنده استرسه تا بعد كه ببينيم چي ميشه. ان شاء ا... كه هيچي نشه.
    سلام دوست من.....بله رنگشون تیره وسیاه شده......وهمشون مخفی شدند...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    سلام دوست من.....بله رنگشون تیره وسیاه شده......وهمشون مخفی شدند...
    پیشنهاد میکنم اگر آکواریم تو محل پر رفت و آمدیه، یک سوم آکواریم رو خیلی آروم که استرسی به ماهی وارد نشه روزنامه بچسبونید و تا وقتی که خودشون به قسمت بدون روزنامه نیومدن صبر کنید. بعد از یک هفته تا 10 روز بسته به سطح استرس وارد شده به ماهی هاتون میتونید روزنامه رو جدا کنید( البته بازهم با آرامش کامل) . یک قاشق نمک بدون ید به ازای هر 10-15 لیتر هم تو کم کردن استرس مفیده. همچنین بالا نگه داشتن کیفیت آب میتونه کمک زیادی کنه. توجه کن که دمای آب هم بیشتر از 2 درجه بالا پایین نشه.
    و در آخر اینکه سعی کن تا میتونی ماهی ها در آرامش استراحت کنند و صبر داشته باش. از هیچ دارویی استفاده نکن و تا زمانی که غذا نمیخورن چیزی بهشون نده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    سلام.
    اینجا کسی هست که تجربه ی تکثیر دیسکس رو داشته باشه؟ من دو جفت از دیسکس هام 10 روز یه بار دارن تخم میریزن - من وقت جدا کردن و تکثیر کردن رو ندارم. اگه کسی باشه حاضرم باهاش شریک بشم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام

جناب اقا مصطفی منظور بنده اتفاقا درمان مترو برای دیسکس بود که مترو های انسانی بیشتر موارد جواب گو نیستند(تجربه بنده)
    مترو میکرو لیفت رو برای ماهیهای دیگر استفتده کردم بد نبود ولی برای دیسکس جواب نداد.
    الان دارم با مترو سویسی تست میزنم که خودم اوردم 500 میل است هم در اب محلول میکنم هم با غذا میدم جواب تست رو عرض خواهم کرد.

صفحه 19 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)