صفحه 10 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    اگه یه گله ی 20 تایی دیسکس از نژاد های مختلف بگیرم حتما از توشون جفت در میاد ؟
    بعد اینکه جفتشون رو از بین نژاد خودشون انتخاب میکنن یا نه ؟

100% حفت در میاد ازشون و مطمئن باشید بهترین انتخاب اونی هست که خودم اهی انجام میده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    درود بر شما
    دیسکس جفت خورده رو باید حتما در تانک مجزا نگه داشت اما اگر مولد خریدید بهتره مدتی با گله باشند و بعد از آماده شدن جدا شوند
    دوست عزیز پیشنهاد میکنم از خرید مولد صرف نظر کنید اگر تجربه بالایی در زمینه نگهداری از این ماهی زیبا ندارید
    به چند دلیل :
    - مولد رو به قیمتی بیشتر از ماهی جفت نخورد باید خریداری کنید
    - اکثر مولدها بعد از جابجایی و تغییر شرایط از تخم ریزی قهر میکنند و برگردوندنشون کار راحتی نیست
    - با پول دو جفت مولد ( حداقل جفتی 70-60 تومن پای شما حساب میکنند ) میتونید یک گله 8-10 تایی دیسکس 3 اینچی مناسب تهیه کنید که در صورت مراقبت خوب بعد از 2-3 ماه حتما یکی دو جفت ازشون در میاد و اگه خوش شانس باشید تعداد بیشتری شاید جفت بخورند

موفق باشید
    سلام منم بعد از 4/5 ماه دوباره اومدم
    چی تو 2/3 ماه میشه ازشون جفت گرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توی 2/3 ماه دیسکسی که اندازش به سنش باشه مطمئن باش بیشتر از 4 اینچ نمیشه با بهترین تغذیه
    ویه چیز دیگه اونم اینه که دیسکس بعد از 13/14 ماهگی بالغ میشن و اون موقع شاید بشه ازجشون تخم گرفت
    یه چیزه دیگه این همه ملت دیسکس مولد میگیرن و میبرن خونه یا بعضی ها به مدت 12 ساعت توی بسته بندی نگه میدارن چه جوری بعد 1/2 هفته ازشون تخم میگیرن؟؟؟
    سوممم اینکه چرا تو گله بندارن من متوجه نشدم؟؟؟ بلافاصله توی یه تانک در حدود 80/90 سانتی با یه سوفال و بخاری که کف تانک بزاری و یه سنگ هوا و استرس نداشته باشن تخم ریزی میکنند
    لطفا اطلاعاتی که به مردم میدین درست باشه

سعید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام منم بعد از 4/5 ماه دوباره اومدم
    چی تو 2/3 ماه میشه ازشون جفت گرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توی 2/3 ماه دیسکسی که اندازش به سنش باشه مطمئن باش بیشتر از 4 اینچ نمیشه با بهترین تغذیه
    ویه چیز دیگه اونم اینه که دیسکس بعد از 13/14 ماهگی بالغ میشن و اون موقع شاید بشه ازجشون تخم گرفت
    یه چیزه دیگه این همه ملت دیسکس مولد میگیرن و میبرن خونه یا بعضی ها به مدت 12 ساعت توی بسته بندی نگه میدارن چه جوری بعد 1/2 هفته ازشون تخم میگیرن؟؟؟
    سوممم اینکه چرا تو گله بندارن من متوجه نشدم؟؟؟ بلافاصله توی یه تانک در حدود 80/90 سانتی با یه سوفال و بخاری که کف تانک بزاری و یه سنگ هوا و استرس نداشته باشن تخم ریزی میکنند
    لطفا اطلاعاتی که به مردم میدین درست باشه

سعید
    سلام سعید خان
    بله ،از 10 عدد دیسکس 3 اینجی بعد از 2 ماه رسیدگی که نیم اینچ اضافه کردن خود بنده دو جفت در اوردم و تخم گفتم گرچه بارهای اول به دلیل کم تجربگی ماهی ها تخمها بلند نمیشه
    دیسکس به شکل استاندارد با رشد خوب در 4 اینچی بالغه و در این سایز خداقل 12 ماه داره
    چند بار دیسکس مولد خریدید شما و ازشون بچه گرفتید ؟ درصورتیکه تجربه عملی دارید عنوان کنید که همه فروم استفاده کنند

من با بیشتر تکثیر کنندهای دیسکس ایران ارتباط داشتم ، یکی از کارکشته ترین این دوستان که نام اوردن ازشون صلاح نیست با انتقال یک حفت دیسکس لئوپارد با نمایشگاه ، بعد از فروش ، دیگه تخم ندادند ، میشه دلیل این رو برای ما توضیح بدید؟

عزیز ، دیسکس کلا یک ماهی اجتماعی هست و نگهداری در گله صرفا بخاطر کاهش استرس هست و یک کار عمومی محسوب میشه ، وگرنه بسته به تجربه طرف و شناخت از ماهی و همینطور شرایط انتقال ممکنه هر اتفاق دیگه ای رخ بده

و در پایان ، بنده اطلاعاتی رو عنوان میکنم که یا تجربه شخصی بوده باشه و یا کاملا از صحت و علمی بودنش مطمئن باشم و مطمئن باشید اگر این اطلاعات که شما عنوان کردید اشتباه بود 100% مدیران با تجربه فروم که خودشون از دیسکس دارهای حرفه ای هستند عکس العمل نشون میدادند

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام سعید خان
    بله ،از 10 عدد دیسکس 3 اینجی بعد از 2 ماه رسیدگی که نیم اینچ اضافه کردن خود بنده دو جفت در اوردم و تخم گفتم گرچه بارهای اول به دلیل کم تجربگی ماهی ها تخمها بلند نمیشه
    دیسکس به شکل استاندارد با رشد خوب در 4 اینچی بالغه و در این سایز خداقل 12 ماه داره
    چند بار دیسکس مولد خریدید شما و ازشون بچه گرفتید ؟ درصورتیکه تجربه عملی دارید عنوان کنید که همه فروم استفاده کنند

من با بیشتر تکثیر کنندهای دیسکس ایران ارتباط داشتم ، یکی از کارکشته ترین این دوستان که نام اوردن ازشون صلاح نیست با انتقال یک حفت دیسکس لئوپارد با نمایشگاه ، بعد از فروش ، دیگه تخم ندادند ، میشه دلیل این رو برای ما توضیح بدید؟

عزیز ، دیسکس کلا یک ماهی اجتماعی هست و نگهداری در گله صرفا بخاطر کاهش استرس هست و یک کار عمومی محسوب میشه ، وگرنه بسته به تجربه طرف و شناخت از ماهی و همینطور شرایط انتقال ممکنه هر اتفاق دیگه ای رخ بده

و در پایان ، بنده اطلاعاتی رو عنوان میکنم که یا تجربه شخصی بوده باشه و یا کاملا از صحت و علمی بودنش مطمئن باشم و مطمئن باشید اگر این اطلاعات که شما عنوان کردید اشتباه بود 100% مدیران با تجربه فروم که خودشون از دیسکس دارهای حرفه ای هستند عکس العمل نشون میدادند

موفق باشید
    دوست عزیز من که نگفتم مطالبی که شما زدی اشتباه . من میگم همیشه اینجوری نیست و برای همه ی دیسکس ها اتفاق نمی افته مطمئن باش همین مدیران اگه به اینجا سر بزنند که نمیزنند خودشون توجیهتون میکردن
    بعدشم اندازه ی دیسکس هیچ ربطی به سنش نداره
    ممکنه که یه دیسکس رشدسوز شده باشه و سنش زیاد باشه ولی اندازش کوچیک یا به قول خودتون یه دیسکستو بهرتین شرایط نگه داری باشه و ار نژاد های با اینچ بالا مثلا در اندازه ی بالغ 6/6.6 اینچ از این نژاد ها باشه ممکنه که در 3.5 اینچی دارای سن 7/8 ماهگی باشه یا اینکه یه دیسکس در زمانی که متولد میشه شرایطش بد باشه و این باعث میشه که برای همیشه رشدش کم باشه
    پس اندازه هیچ ربطی به سن نداره
    بعد کسی که دیسکس مولد میخره تو یه نایلون فریزر که نمیدازه بعد رو موتور بشینه دیسکس های بی چاره یادشون بره ماهی هستن اگه تو بسته بندی مناسب باشه بعد اینکه به تانک انتقال یافت اگه واقعا جفت و مولد باشن بعد 1/2 هفته تخم ریزی میکنند

سعید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام سعید خان

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    دوست عزیز من که نگفتم مطالبی که شما زدی اشتباه . من میگم همیشه اینجوری نیست و برای همه ی دیسکس ها اتفاق نمی افته مطمئن باش همین مدیران اگه به اینجا سر بزنند که نمیزنند خودشون توجیهتون میکردن
    بعدشم اندازه ی دیسکس هیچ ربطی به سنش نداره
    ممکنه که یه دیسکس رشدسوز شده باشه و سنش زیاد باشه ولی اندازش کوچیک یا به قول خودتون یه دیسکستو بهرتین شرایط نگه داری باشه و ار نژاد های با اینچ بالا مثلا در اندازه ی بالغ 6/6.6 اینچ از این نژاد ها باشه ممکنه که در 3.5 اینچی دارای سن 7/8 ماهگی باشه یا اینکه یه دیسکس در زمانی که متولد میشه شرایطش بد باشه و این باعث میشه که برای همیشه رشدش کم باشه
    پس اندازه هیچ ربطی به سن نداره
    بعد کسی که دیسکس مولد میخره تو یه نایلون فریزر که نمیدازه بعد رو موتور بشینه دیسکس های بی چاره یادشون بره ماهی هستن اگه تو بسته بندی مناسب باشه بعد اینکه به تانک انتقال یافت اگه واقعا جفت و مولد باشن بعد 1/2 هفته تخم ریزی میکنند

سعید.
    چرا سعيدجان مديران ناظر هستند و اگه نياز باشه وارد عمل هم ميشن.
    يكي از اصلهاي فروم رو توي بخش خودمون آزادي گفتگوها گذاشتيم و هر كي نظر خودش رو ميگه.
    دليلي براي تذكر و اين قبيل چيزها نيست. من شخصا مستقر اينجام.
    تا جايي كه نوشته هاي بچه ها ضرري واسه ديگران نداشته باشه اجازه ميديم بچه ها با كمال احترام باهم بحث و تبادل اطلاعات كنن تا اگر نقطه تاريكي توي توجيهاتشون هست برطرف بشه و مطلبي باز نمونه. ولي توي بخش مثلا بيماريها كه ممكنه آسيبي چه مادي و چه احساسي براي دوستان پيش بياد لاجرم و تاكيد چه بنده، چه آقا مصطفي و چه دوست خوبم آقا رضا وارد بحث ميشيم تا خداي نكرده مشكلي براي ماهي اعضاء پيش نياد.
    لاقل 90 درصد بچه ها يا حرف منبري رو شنيده و بازگو ميكنن ويا فقط تجربه شخصي خودشون رو انتقال ميدن و اساس مطالعات علمي نداره ولي من خودم الان 3 سال و دو ماهه دارم فقط آبزي بخصوص ديسكس مي خونم.
    حالا مي پسنديد هر كي همينطوري يه چيزي گفت سريع تو ذوقش بزنيم و پشيمونش كنيم كه چرا اين مطلب رو نوشته.
    پس بايد خيلي بحثها رو دوستانه مطرح كنيم. من، بابك و مصطفي عزيز كاملا توي تكثير اشرافمون رو داريم. هدف بالا بردن اطلاعات فرومه نه خودنمايي.بگذريم.

ببينيد دوستان تمام مطالب شما هم درسته و هم يه جاهاييش ايراد داره. حالا بماند استثناها ديگه.
    مثلا سني كه با سايز شما فرموديد: سلاطيني توي رشد و تكثير ديسكس هستند كه ماهي رو توي 12 ماه به 5 تا 6 اينچ هم رسوندن. ولي با اين امكانات اقل ما من خودم هر كاري كردم نشد. اولين مسئله اش هم اينه كه اونها حرفه و شغلشون توي فارمها اينه،
    ولي ماها شغلمون چيز ديگه هست و بيشتر به حالت تفريحي به اين قضيه نگاه ميكنيم. هستند كساني كه سالن زدن و داره كار مي كنن ولي دقت كنيد ما كمتر كسي رو داريم كه فقط روي ديسكس، فلاور و يا هر ماهي ديگه اي كار كنه.
    اصلا مشكلات و مسائل اقتصادي اجازه بهمون نميده. كه شما بحث سر 3 تا 4 اينچ ميكرديد.
    يا مثلا ديسكس رشد سوز در واقع نمي تونه مولدي عالي براي لاروها باشه.(استثناها رو بگذريم) توي انسان هم سلامت مطلوب والدين واقعا توصيه و تذكر داده شده.
    يا راجع به زمان انتخاب جفت يا تخم ريزي كدوم از دوستان ميتونه شرط ببنده من اون جفتي كه عاليه رو ميخرم و جابجا ميكنم بگه چند روز بعد تخم ميريزن. هر كي خواست من سنگين شرط ميبندم.
    شايد 2-3 هفته اي هم جواب بگيره ولي يه دفعه توي جابجايي شايد 3-4 ماهم جواب نگيره.
    دوست داشتيد باهم بحث رو باز كنيد تا دوستان نظرات خوشون رو عنوان كنند. ماهم اينجا در خدمت شما هستيم، لازم بود، چشم.
    ديديد موردي نبوده كه با تذكر و توجيه ما وارد عمل بشيم.
    هر كسي نظر خودش رو داره.
    خواهشا هيچوقت موضع گيري نكنه و چيزي رو به رخ نكشه. شما هم استاد ماييد ولي اگر خدمتي از ما ساخته بود دريغ نمي كنيم.
    بابك توي خاطراتش مي گفت جفتي داشتم كه همه چيزش نرمال بود ولي جواب نگرفتم. آخر فهميده بود هر دو ماده بودن ولي خداييش اصلا مشخص نبود.
    پايان بحث:smile (96):
    ویرایش توسط siavashr : 26th December 2010 در ساعت 09:20 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام
    ممنون از همه ی دوستانی که زحمت کشیدن و پاسخ دادن اما من یه جورایی سر در گم شدم
    من تصمیم دارم در آینده چند جفت دیسکس داشته باشم و یه جورایی سرم درد میکنه تا برای بچه گرفتن ازشون تلاش کنم
    البته این تصمیم رو برای این گرفتم که شنیدم کار خیلی سختیه ! وگرنه قصدم جوجه کشی و سالن زدن و ..... نیست
    حالا سوال هام یه جوراای این وسط گیر کرد
    اول اینکه اگه جفت مولد بخرم و طبق اصول منتقلشون کنم تو تانک جدید چند درصد احتمال داره که تخم ریزی کنن ؟
    اگه 20 تا دیسکس از 4 یا 5 نژاد مختلف به اندازه ی 3 اینچی بگیرم ..... تو شرایط خوب تقریبا چقدر طول میکشه که جفت یابی کنن و تخم بریزن ؟
    آیا جفت هاشون رو از بین نژاد خودشون انتخاب میکنن یا اینکه اگه میخوام بچه ها 2رگه نشن باید هر نژاد رو تو تانک مجزا نگه دارم ؟
    در آخر هم اینکه جفت های مولد باید تو گله باشن یا تو آکواریوم های مجزا نگهداری بشن ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از همه ی دوستانی که زحمت کشیدن و پاسخ دادن اما من یه جورایی سر در گم شدم
    من تصمیم دارم در آینده چند جفت دیسکس داشته باشم و یه جورایی سرم درد میکنه تا برای بچه گرفتن ازشون تلاش کنم
    البته این تصمیم رو برای این گرفتم که شنیدم کار خیلی سختیه ! وگرنه قصدم جوجه کشی و سالن زدن و ..... نیست
    حالا سوال هام یه جوراای این وسط گیر کرد
    اول اینکه اگه جفت مولد بخرم و طبق اصول منتقلشون کنم تو تانک جدید چند درصد احتمال داره که تخم ریزی کنن ؟
    اگه 20 تا دیسکس از 4 یا 5 نژاد مختلف به اندازه ی 3 اینچی بگیرم ..... تو شرایط خوب تقریبا چقدر طول میکشه که جفت یابی کنن و تخم بریزن ؟
    آیا جفت هاشون رو از بین نژاد خودشون انتخاب میکنن یا اینکه اگه میخوام بچه ها 2رگه نشن باید هر نژاد رو تو تانک مجزا نگه دارم ؟
    در آخر هم اینکه جفت های مولد باید تو گله باشن یا تو آکواریوم های مجزا نگهداری بشن ؟

1- بابا بخدا انتقال مولد و غير مولد نداره. فقط توي انتقال ديسكس از هر نوع رفتار كه باعث استرس زياد ميشه بايد پرهيز كرد. بعد هم زمانش مشخص نيست ولي تا درصد زيادي جواب مي گيري. بشرط كنترل فاكتورهاي تكثير اعم از سلامت، نگهداري و شرايط مناسب آب و آكواريوم براي تكثير.
    2- ببين عزيز دوستمون گفتن كه سايز ديسكس ظرط صددرصد براي سن ديسكس نيست. ببين جفت زياده ولي جفت حرفه اي و عالي كمه. مثلا همين آقا مصطفي ميدوني چقدر داره تلاش مي كنه و مي كرده تا يك جفت مولد خوب براي فلاور پيدا كنه.
    شما 100 تا هم كه بخري در آمودن اون جفتي كه شما مي خواي 50-50 ست.بعد از بلوغ هم انتخاب جفت زمانش مشخص نيست. شايد يكماه و شايد هم شش ماه. مي دوني خدا وكيلي ما به هر جفتي هم جفت نميگيم. اگه مبحث رو دو دوست بالا باز كنن بهانه اي ميشه براي اينكه مطالب باگويي و بازنگري بشه.
    3- نژادهاي هيبريدي و پيوندي با نژادهاي اريجينال فرق مي كنه كه توي بخش نژادشناسي گونه هاييش رو مي بينيد. ولي مطلب ناقصه ان شاء ا... اين چند وقت تمام بشه گنجينه و منبع خوبي براي دوستان ايجاد ميكنيم.
    جواب سوالت رو هم خودت داري ميدي فقط حواست نيست.
    4- انتخاب و نگكهداري بايد توي گله باشه، ولي موقعي كه تصميم گرفتي و آمادگي داشتي تغذيه، نگهداري و فاكتورهاي فضا بايد توي تانك عين قرنطينه باشه مگرنه اگر تخم هم بريزند مثل سه روز پيش خودم كه يكي از جفتهام تخم روي بدنه واترپمپ تخم ريختند از ترس اينكه بقيه ماهيها اذيت نكنن و استرسهاي ناشي همه رو خودشون چند ساعت بعد خوردن. نمي دونم چقدر مي خواي پول بدي من الان حوصله اش رو ندارم ديگه مگرنه جفت خودم رو بهت ميدادم.:smile (22):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    ممنون از همه دوستان

من بحثم اصلا این نبود که 100% اینطوره یا اونطور ، هدف من از این بحث فقط عنوان بهترین راه برای دوستمون بود که قصد نگهداری از جفت دیسکس رو دارند و بس .....

حالا در این بین اگر سوء تفاهمی شده و موضع گیری به نظر اومده من عذر خواهی میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام
    دوستان قصد راه اندازي 9 اكواريم 120 ليتري براي تكثير ديسكس دارم و مي خواستم بدونم كه از نظر اقتصادي با هزينه اي كه مي خوام بكنم ارزش داره يا نه الان دو جفت 4اينچ و5اينچ دارم و تخم هم گذاشتن و به ماهي هم تبديل شد ولي به علت گرفتن بيماري بيرون زدگي چشم كار تعطيل است
    حال به هر صورت قصد تكثير ديسكس سبز .رد ملون و وايت دايموند و گلد را دارم اگه كسي دار د اندازه يا قيمت رو بگه يا هر نژادي ديگه ممنون
    انشا الله عيد مي خوام اين كار رو انجام بدم خلاصه دوستان ارزش داره يا نه
    باتشكر
    مصطفي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان قصد راه اندازي 9 اكواريم 120 ليتري براي تكثير ديسكس دارم و مي خواستم بدونم كه از نظر اقتصادي با هزينه اي كه مي خوام بكنم ارزش داره يا نه الان دو جفت 4اينچ و5اينچ دارم و تخم هم گذاشتن و به ماهي هم تبديل شد ولي به علت گرفتن بيماري بيرون زدگي چشم كار تعطيل است
    حال به هر صورت قصد تكثير ديسكس سبز .رد ملون و وايت دايموند و گلد را دارم اگه كسي دار د اندازه يا قيمت رو بگه يا هر نژادي ديگه ممنون
    انشا الله عيد مي خوام اين كار رو انجام بدم خلاصه دوستان ارزش داره يا نه
    باتشكر
    مصطفي
    سلام
    برای شما آرزوی موفقیت دارم
    در صورتیکه راه اندازی اصولی باشه ، بله ارزش داره و در غیر این صورت فقط دردسر برای خودتون درست کردید

راه اندازی اصولی یعنی : سیستم گرمایشی مرکزی و یا هر سیستمی که حداقل مصرف برق در اون دخیل باشه ، و همینطور برای تصفیه که حداقل هدر رفت آب رو در نظر بگیرید

با این تعداد تانک شما به شمل استاندارد میتونید حداکثر 3 جفت داشته باشید و در حالت ایدال از این 3 جفت ماهیانه حدود 300 لارو بدست میارید ( اگه هر 3 جفت فعال و سالم باشند ) با احتساب تلفات 10% تا 20% 250 بچه دیسکس خواهید داشت
    که بعد از رسیدگی حدود2ماه میتونید روانه بازار کنید
    با این حساب سر انگشتی درامد ناخالص شما در ماه حدود 750 هزار ( دیسکس 2 رو به قیمت عمده قیمت خوب که سریع از شما بخرند 3 هزار هست ) در میاد که با کم کردن هزینه های ماهیانه و هزینه کرد اولیه این شما هستید که باید بفرمایید براتون صرف داره یا نه

ضمن اینکه باید حداقل در ابتدای راه اندازی روزانه 7-8 ساعت وقت بذارید و در ادامه کار یکی دو ساعت از این زمان کسر خواهد شد

موفق باشید

صفحه 10 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)