صفحه 9 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    در مورد این تو میکی که خریدم توضیح ندادی؟ خوبه بده آبو قهوه ای کر ده خوبه بده ؟
    چیزه دیگه ای هم باید بخرم ؟
    بهترین نوع فیلتر ها همین فیلتر اکسترنال هستش مطمئن باشید بد نیست
    قهوه ای شدن اب هم به خاطر رزین داخل فیلتر هستش و مشکلی نداره فقط از نظر خیلی ها تانک رو بد نما می کنه
    بعد چند بار سیفون اب تانکتون هم زلال میشه
    نه چیز دیگه ای لازم نیست با تعداد ماهی شما همین فیلتر هم ضروری نبوده و فکاکتور های ابت تانکتون با سیفون هفتگی منظم همیشه در بهترین شرایط می موند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    بهترین نوع فیلتر ها همین فیلتر اکسترنال هستش مطمئن باشید بد نیست
    قهوه ای شدن اب هم به خاطر رزین داخل فیلتر هستش و مشکلی نداره فقط از نظر خیلی ها تانک رو بد نما می کنه
    بعد چند بار سیفون اب تانکتون هم زلال میشه
    نه چیز دیگه ای لازم نیست با تعداد ماهی شما همین فیلتر هم ضروری نبوده و فکاکتور های ابت تانکتون با سیفون هفتگی منظم همیشه در بهترین شرایط می موند
    ولی رزین آبو قهوه ای نمی کنه هااااااااا
    این تور مک هست که آب رو قهوه ای کرده؟؟ اطلاعی در مورد این محصول داری ؟؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    ولی رزین آبو قهوه ای نمی کنه هااااااااا
    این تور مک هست که آب رو قهوه ای کرده؟؟ اطلاعی در مورد این محصول داری ؟؟
    تورف ایهام رو من استفاده کردم و اب تانک رو قهوه ای کرد
    نه من اطلاعی از این محصول ندارم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    تورف ایهام رو من استفاده کردم و اب تانک رو قهوه ای کرد
    نه من اطلاعی از این محصول ندارم
    با سرچی که من تو نت انجام دادم این هم همون تورف هست اما jbl اومده اسمشو تور میک گذاشته فرقی با اون نداره همون زغال نارس اصطلاحا
    پس درسته می گن که همون کار کنده انگور رو انجام میده و ph رو تنطیم می کنه؟؟؟(منظورم همون تورفی که شما استفاده کردی)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    سلام
    بعد از خرابی سایت می خوام چنتا سوال ازتون بپرسم
    دیسکسام سر حالن و غذا می خورن ولی هنوز دونه های سیاهی که روشون بود نه تنها نرفته بلکه داره بیشترم میشه
    طبق نظر بعضی دوستان سود جو ما رفتیم این محصول رو خریدم
    ببین:
    طبق کاتالوگی که داره نوشته آب رو کهروبایی می کنه که دیسکس عاشقشه و ph آب رو پایین میاره و ثابت نگه می داره همون کاری که کنده درخت انگور انجام میده
    آقا ما اینو گذاشتیم توی فیلتر و بعد از 1 روز آب قهوه ای شد اما از رفتم دونه های سیاه خبری نبود
    حالا نتیجه چیه؟؟؟
    به نظر خودم پس با این وضع ph آب من مشکل نداشته مشکل از نیترات آبه از نظر تو چی؟؟؟
    فردا دارم میرم کیت تست بگیرم چی بگیرم بهتره و می تونم با هاش کار کنم ؟؟؟؟
    نمی دونم می دونی یا نه ولی jbl یه محصول دیگه داره به نامه میکرو میک اینم لینکش یه نگاه بنداز
    http://www.jbl.de/factmanager/frame_...dType=2&Id=208
    طبق گفته خودش مخصوص پایین آوردن نیترات آبه به نظرت بگیرم؟؟؟؟
    یا کلا بهم بگین چی کار کنم
    در ظمن غذا هم می خوام بگیرم از بین 3 محصول TETRA PRIMA GRANULS_TETRA DISCUS GRANULS_TETRA DISCUS ZUCHTFUTTER RED
    شما کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟؟؟
    دارم گیج میشم
    در مورد این تو میکی که خریدم توضیح ندادی؟ خوبه بده آبو قهوه ای کر ده خوبه بده ؟
    چیزه دیگه ای هم باید بخرم ؟
    اينقدر دوستان با ph آب بازي نكنيد. شوك Ph براي ماهي بسيار خطرناكه و منجر به آسيب هايي ميشه كه بعدا ......
    دونه هاي سياه بدن ديسكس بسته به نژاد ديسكسه نه گريد آن. ولي در تصديق صجبت آقا مصطفي بايد عرض كنم راست ميگه توي تانك خالي از شن و هر چيز ديگه اين دونه يا خيلي كمند يا اصلا نيست.
    كه رابطه با مسئله gh آب يا سختي كل داره.
    دوستان توجه داشته شن يا هر شي ديگه اي كه توي تانك هست كانوني براي جمع شدن فضولات و پسماندهاي غذاييه كه ميزان فسفات و منيزيم و ... رو در آب بالا مي بره كه خواه نا خواه روي سختي كل تاثير گذاره.
    كه هرچقدر سيفون مرتب باشه باز هم بطور كامل شما نمي تونيد همه آلاينده هاي سختي رو خارج كنيد.
    پس هميشه آب را سبك نگهداريد. پس ربطي به نيترات نداره.
    راجع به دارك كردن آب،
    اين مسئله فقط تزييناتيه چون با سيفون نميشه هميشه اين حالت رو حفظ كرد، مخصوصا نظر افرادي عين من كه شرط اول براي نگهداري ديسكس سيفون مرتب مي دونن.
    اين تاريك شدن آب رو استرس ماهي تاثير داره كه پيشنهاد من اينه كه ماهي رو با شرايط خانه وفق بديد.
    اگر تونسيتيد يك كاري كنيد ديسكس از دست شما غذا رو بخوره اون موقع آحسنت داريد.
    پس دنبال اين سوسول بازي ها نگرديد.
    بعد هم كدوم نابغه اي گفته تنه انگور تاثير رو بازي و اسيديته آب داره. والله آن تنه آبنوسه نه انگور.
    ولي يكسري افراد سودجو چون آوردن چوب آبنوس هم گرونه و هم سخت اومدن اين چرت و پرتها رو ميگن.
    از چوب انگور يا چوبهاي ديگه فقط براي دكور تانك استفاده ميشه
    براي غذا هم فعلا همانطور كه مصطفي گفت تترا ديسكس يا پريما + ويتاليتي.
    راجع به كربن ها هم بايد عرض كنم فقط در كريستالي شدن آب، از بين بردن بو و جمع آوري يكسري آلاينده مثل دارو و سموم و ... اون هم بطور موقت مثلا 3 روز تا يك هفته بيشتر اثر نداره.
    راجع به رزين هم بايد عرض كنم از توي فيلتر درش بيار اون فقط براي سبك كردن آب استفاده ميشه ولي بعد از چند روز اشبائ ميشه و ديگر كار نميكنه.
    پس به جاي اون من فسفات گير ها رو پيشنهاد مي كنم.
    ویرایش توسط siavashr : 11th December 2010 در ساعت 07:35 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    پس به جاي اون من فسفات گير ها رو پيشنهاد مي كنم.
    سلام
    اسم فیلتر فسفات گیر خوب چیه؟ چه مارکی؟
    فسفات گیر ها جلبک رو هم کاهش میدن درسته؟(تو تانک گیاهی مفیدند ؟ یا مثل بعضی فیلتر ها جاذب co2 هستند(زئولیت)؟)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    اسم فیلتر فسفات گیر خوب چیه؟ چه مارکی؟
    فسفات گیر ها جلبک رو هم کاهش میدن درسته؟(تو تانک گیاهی مفیدند ؟ یا مثل بعضی فیلتر ها جاذب co2 هستند(زئولیت)؟)
    عزيز فيلتر نيست مدياست.
    مثل فسفيت و فسوك سرا. ماركهاي مشابهي هست فقط برند معتبر خريداري كنيد.
    ویرایش توسط siavashr : 13th December 2010 در ساعت 07:33 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام دوستان
    خواستم بدونم اگه یه جفت دیسکس که تخمریزی هم میکنن رو بخرم و به آکواریوم خودم منتقل کنم امکانش هست که دیگه جفت نخورن ؟ یعنی با انتقال باز هم جفت میمونن ؟ نکته ی بعد هم اینکه دیسکس های جفت خورده رو میشه تو یه تانک مجزا نگه داشت یا باز هم باید بصورت گله ای باشن؟
    ببخشید من کلا از دیسکس سر در نمیارم و از اونجا که این ماهی حساسه این سوال برام پیش اومد
    میخوام 2تا جفت مولد بخرم خواستم یه وقت سرم کلاه نره
    البته بگم که فعلا قصد بچه کشی ندارم .... اما شاید تو آینده خواستم یه سر درد اساسی واسه خودم جور کنم !
    ممنون از راهنماییتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواستم بدونم اگه یه جفت دیسکس که تخمریزی هم میکنن رو بخرم و به آکواریوم خودم منتقل کنم امکانش هست که دیگه جفت نخورن ؟ یعنی با انتقال باز هم جفت میمونن ؟ نکته ی بعد هم اینکه دیسکس های جفت خورده رو میشه تو یه تانک مجزا نگه داشت یا باز هم باید بصورت گله ای باشن؟
    ببخشید من کلا از دیسکس سر در نمیارم و از اونجا که این ماهی حساسه این سوال برام پیش اومد
    میخوام 2تا جفت مولد بخرم خواستم یه وقت سرم کلاه نره
    البته بگم که فعلا قصد بچه کشی ندارم .... اما شاید تو آینده خواستم یه سر درد اساسی واسه خودم جور کنم !
    ممنون از راهنماییتون
    درود بر شما
    دیسکس جفت خورده رو باید حتما در تانک مجزا نگه داشت اما اگر مولد خریدید بهتره مدتی با گله باشند و بعد از آماده شدن جدا شوند
    دوست عزیز پیشنهاد میکنم از خرید مولد صرف نظر کنید اگر تجربه بالایی در زمینه نگهداری از این ماهی زیبا ندارید
    به چند دلیل :
    - مولد رو به قیمتی بیشتر از ماهی جفت نخورد باید خریداری کنید
    - اکثر مولدها بعد از جابجایی و تغییر شرایط از تخم ریزی قهر میکنند و برگردوندنشون کار راحتی نیست
    - با پول دو جفت مولد ( حداقل جفتی 70-60 تومن پای شما حساب میکنند ) میتونید یک گله 8-10 تایی دیسکس 3 اینچی مناسب تهیه کنید که در صورت مراقبت خوب بعد از 2-3 ماه حتما یکی دو جفت ازشون در میاد و اگه خوش شانس باشید تعداد بیشتری شاید جفت بخورند

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    اگه یه گله ی 20 تایی دیسکس از نژاد های مختلف بگیرم حتما از توشون جفت در میاد ؟
    بعد اینکه جفتشون رو از بین نژاد خودشون انتخاب میکنن یا نه ؟

صفحه 9 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)