صفحه 4 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 283

موضوع: ديسكس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    من 4 ماهی میشه که دیسکس نگه میدارم مدته کمیه در کل و واقعا هر رورزش برا من یه تجربه بوده.
    راستش به مشکلی بر خوردم و اونم اینکه دیسکس قرنطینه شده کمه(برای خرید) و اکثرا قیمت بالایی داره(یعنی قیمتش بی ربطه) و حتی خیلی وقتها اون دی****و که می پسندم تو قرنطینه شده ها نیست.
    ممنون میشم یکی از دوستان تجربیاتشو از موقعی که دیسکس وارد تانک قرنطینه شد تا انتقالش به تانک اصلیو توضیح بده.
    یه سوال ,در مورده دیسکس هایه وارداتی برایه ریکاوری چیکار باید کرد؟
    بار بابك 21 يا 22 شهريور زمين ميشينه.
    مطمئن ترين كار خريد از خود بابكه.
    از اين به بعد سعي مي كنيم خيال بچه هاي سايت رو را از بابت خريد حيوانات خانگي دلخواهشون ساپورت كنيم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2072
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    مسعودجان عجله نكن
    بار بابك 21 يا 22 شهريور زمين ميشينه.
    مطمئن ترين كار خريد از خود بابكه.
    از اين به بعد سعي مي كنيم خيال بچه هاي سايت رو را از بابت خريد حيوانات خانگي دلخواهشون ساپورت كنيم.
    سلام
    ممنون اگه یه اطلاع رسانی اینجوری بشه که عالیه
    این باره اقا بابک کی اماده فروش میشه؟ میشه راجع به نژادها و سایزشون توضیح بدین؟
    من راستش یه سوال داشتم که چند بار اومدم بپرسم گفتم شاید سو برداشت بشه اما واقعا برام سوال مونده اونم اینکه دیسکس هایه ایران دیسکس واقعا سر حال به نظر میان و وقتی دستو میبری جلو نمیترسن و حرکات دستو تعقیب میکنن و چند باری که خریدم ازش خیلی راضی بودم چون واقعا غذا خورن و البته کمی قیمتش بالاست وخوب دیسکس اینجوری بغیر ایران دیسکس جایی ندیدم دلیله خاصی داره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ديگه از اين ماهي خسته شدم.
    هرچي ديسكس ميخرم به يه هفته نميكشن و همشون با يه بيماري يكسان و شبيه هم ميميرن.
    نميدونم بايد چيكار كنم.مال دوستانم هم دووم نميارن ولي اونا مريضياي ديگه ميگيرن.
    لطفا راهنماييم كنيد.
    خيلي ديسكس دوست دارم ولي اين مشكلو دارم.
    ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    بيماريشون رو يكبار گفتم.دم خوره نيست ولي مثل دم خوره دمشون خورده ميشه ولي به جاي اينكه انتهاي دماشون سفيد باشه سياه ميشه.
    اوندفعه دوستان گفتند ممكنه بخاطر صدفاي تانكم باشه كه ايندفعه اصلا تهشون شن نريختم.
    درسته من يكبار رفتم پيش آقا بابك و اون موقع ديسكس نداشتن.منم ديگه وقت نگردم برم اونجا چون دوره به خونمون.
    منم ايندفعه از مغازه نگرفتم و از يكي از دوستانم كه داشت تانكشو جمع ميكرد خريدم.3تا بودن و همشون با اين بيماري مردن.
    ممنون:smile (269):
    پسر خوب
    اين صد بار قسمت بيماريها همراه با عكس.
    ما توي اين فروم كارشناس هاي خوبي داريم كه بعدا تفاوتشون با ساير فروم ديگر مشخص ميشه.
    مثل دوستاني كه تجرب نگهداري دارند، دوستان دامپزشك و دوستان قسمت آزمايشگاه همراه با مترجمين مقالات آموزشي زبان هاي خارجي.
    ویرایش توسط siavashr : 3rd September 2010 در ساعت 10:30 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    ممنون اگه یه اطلاع رسانی اینجوری بشه که عالیه
    این باره اقا بابک کی اماده فروش میشه؟ میشه راجع به نژادها و سایزشون توضیح بدین؟
    من راستش یه سوال داشتم که چند بار اومدم بپرسم گفتم شاید سو برداشت بشه اما واقعا برام سوال مونده اونم اینکه دیسکس هایه ایران دیسکس واقعا سر حال به نظر میان و وقتی دستو میبری جلو نمیترسن و حرکات دستو تعقیب میکنن و چند باری که خریدم ازش خیلی راضی بودم چون واقعا غذا خورن و البته کمی قیمتش بالاست وخوب دیسکس اینجوری بغیر ایران دیسکس جایی ندیدم دلیله خاصی داره؟

خدمتي ديگر فقط و فقط براي دوستان عضو در پارسي پت

يكي از كارهايي كه با بابك داريم مي كنيم اينه
    سورپرايز
    بارهايي رو كه خود بابك از اونطرف مياره سعي مي كنيم شاخ ترين نژادها باشه تا حتي اندي بعد اگر دوستان كلكسيوني بخوان مي تونند سفارش بدهند.
    يكي ديگه قابل توجه كساني كه از پليگ مي ترسند :
    ما پشتيباني و تامين داروهاي فقط، بار بابك رو تامين مي كنيم. قابل توجه كساني كه مي ترسند خريد كنند.

ضمنا جهت اطلاع رساني تايتل روزها و آگهي ورود و فروش در تالار پارسي پت و متعاقبا يكسري فروم ديگر آپ ميشه.
    اين خدمتيه كه از من ساخته است بقيه اش زرنگي خودتونه، زود باشيد تا از دست نديد.

قابل توجه : كساني كه در پارسي پت عضو نيستند شامل اين مزايا نمي شوند.
    فقط يه چيزي بدليل يكسري مشكلات و حمايت شما دوستان در صورت درخواست دارو فقط هزينه متريال اوليه دريافت مبشه، بدون سود.

نسبت به جواب دوست بعدي بايد عرض كنم بستگي به اين داره كه چه مدتي بار توي مغزه بمونه، من خ.دم با بابك توي آكواريوم فروشي هايي مي رم مي بينم كه بار 2 تا 3 مدت بخدا اونجا مونده، خوب به نظر شما اين حيوانها فرقي نمي كنند با ماهي هاي كسايي مثل بابك كه ماكزيمم يك پروسه يك هفتگي رو توي مغازه طي مي كنند يعني در اصل فقط دوره رد كردن پليگ رو.
    نمي خوام توجيه كنم ولي اگر خواستيد من با شما تامين و نگهداري يك تاتك رو شروع مي كنيم ببينيد يك ماه بعد شما مي بينيد ديسكس نخريد قرقي خريديد. چون ما در پارسي پت تلاش مي كنيم در خريد استانداردهاي ماهي رو در نظر بگيريم نه قيمت ماهي رو.
    ویرایش توسط siavashr : 3rd September 2010 در ساعت 11:04 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    چه ماهیهایی تو تانک دارید؟
    کنده شدن دم شاید نشونه درگیری باشه و سیاه شدن نشونه استرس. مرگ هم میتونه بخاطر خیلی چیزها باشه. از استرس گرفته تا بالابودن نیتریت و ...
    یه خلاصه از شرایط تانک بفرمایید تا دوستان بتونن راهنمایی کنن
    با عرض تشكر
    عليرضاجان بحث رو به قسمت بيماري منتقل كنيد تا شايد بدرد بقيه دوستان هم بخوره.
    مرسي از پيگيريت.
    منتظره ادامه محاورات در بخش بيماريها.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza نمایش پست ها
    بهتره كه د ی س ک س قرنطینه شده بگیریم و یا خودمون قرنطینه اش کنیم
    چه طور می توانیم تو خونه خودمون قرنطینه کنیم؟؟؟؟ (نیاز به چه کارهایی هست؟)
    سلام دوست عزيز
    شما اول به يك تانك قرنطينه باحجم حداقل40ليترنيازداريد(بدون شن.داراي بخاري وفيلترابري براي حداكثر5ماهي)وبدون لامپ جهت كمترشدن استرس(نورمحيط كافي است)بعداز3يا2روزماهي بيماري پليگ گرفته وطريقه درمان درقسمت بيماريهاتوسط آقاي آژيده گفته شده.دقت كنيدهيچوقت ديسكسهاراكمتراز4يا5عددنگهد اري نكنيد.البته اين هم بگم تا7روزهرروزبايد80%اب تانك راسيفون كرده ودوباره دوزدارو راتكراركنيد
    باتشكر
    ویرایش توسط Reza Tafti : 5th September 2010 در ساعت 12:36 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza tafti نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    شما اول به يك تانك قرنطينه باحجم حداقل40ليترنيازداريد(بدون شن.داراي بخاري وفيلترابري براي حداكثر5ماهي)وبدون لامپ جهت كمترشدن استرس(نورمحيط كافي است)بعداز3يا2روزماهي بيماري پليگ گرفته وطريقه درمان درقسمت بيماريهاتوسط آقاي آژيده گفته شده.دقت كنيدهيچوقت ديسكسهاراكمتراز4يا5عددنگهد اري نكنيد.البته اين هم بگم تا7روزهرروزبايد80%اب تانك راسيفون كرده ودوباره دوزدارو راتكراركنيد
    باتشكر
    منم یه مطلب اضافه کنم
    بهترین کار خرید دیسکس قرنطینه شدست البته توجه کنید که خیلی از فروشنده ها ادعای قرنطینه رو میکنن ولی در عمل اینطور نیست.
    باور کنید تبلیغ نیست اما دیسکسای قرنطینه شده آقا بابک واقعا ارزششو داره
    بهترین کار اینه که حتی دیسکسهای قرنطینه شده ای که خریداری میکنید رو برای مدتی حدود یک هفته در منزل قرنطینه کنید و بعد در تانک عمومی قرارشون بدید
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    البته با تشكر از مطلب دوستان
    اينو اضافه كنم و پستهاي بالا رو تصحيح كنم كه اصول پليگ نشانه هاش از روز دوم تا پنجم خودش رو نشون ميده و طول به اصطلاح درمانش منهاي درمان بيماري ثانويه 5 تا 10 روز طول ميكشه ولي باز هم شما نبايد اين ديسكس رو به تانك اصلي منتقل كنيد.
    چون ماهي پادتنهاي بيماري طاعون رو توي بدن خودش ميسازه و نسبت به پليگ مصون ميشه و بدن مقاومت پيدا مي كنه ولي مي تونه ناقل براي پليگ توي تانگ ديگه و موجب انتقال اون به ميزبان ديگري باشه كه تا حالا ما سه سويه مختلف رو ديديم.
    درنتيجه بهترين زمان انتقال ماهي به گله بزرگ 20 روز تا 40 روز توصيه شده بسته به بيماري ثانويه اي كه در صورت ضعيف شدن ماهي مي گيره كه مي تونه انگل قارچ يا باكتري باشه.
    ديده شده كه شما ماهي رو تانك منتقل كرديد و هيچ پيشامدي نداشته اين به اين دليله كه قبلا ماهي هاي شما پليگ رو گرفتند چون كم پيدا ميشه باري وارد ايران بشه كه اصلا طاعون رو نگيرند.
    ویرایش توسط siavashr : 6th September 2010 در ساعت 01:14 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام به همه دوستان

قبل از هر چیز خوشحالم که عضو این فروم شدم البته اولین فروم ماهی بازها نیست که فعالیت کردم اما فکر میکنم اینجا تفاوتهایی رو حس کردم

بنده جرو کسانی هستم که شاید خواستم راه 10 ساله رو شش ماهه برم و خیلی در این راه سختی کشیدم و متقبل هزینه شدم که به تجربه کسب شده ارزش داشت

در حال حاضر بعد از 6 ماه آکواریوم داری سالن تکثیر احداث کردم ... و به همینجا بسنده کنم که بعد از 2 ماه دیسکس داری اولین تخم ریزی رو چند روز پیش در تانک گله شاهد بودم که به دلیل گرفتاری شخصی نتونستم جفت رو به موقع به تانک تکثیر انتقال بدم
    از توضیحات بی ربط عذرخواهی میکنم
    یک تجربه شخصی رو گفتم اگر اینجا بیان بشه شاید بتونه کمکی برای دوستانی که مایلند دیسکس داشته باشند و ترس از سختی نگهداری مانع میشه کرده باشم

برای خرید دیسکس از سایزهای بالا شروع کنید و حداقل سایز 3 اینج انتخاب کنید و تعداد حتما بالای 5 عدد ، با رعایت پارامترهای آب و ... یک تانک ایده آل میتونید داشته باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

قبل از هر چیز خوشحالم که عضو این فروم شدم البته اولین فروم ماهی بازها نیست که فعالیت کردم اما فکر میکنم اینجا تفاوتهایی رو حس کردم

بنده جرو کسانی هستم که شاید خواستم راه 10 ساله رو شش ماهه برم و خیلی در این راه سختی کشیدم و متقبل هزینه شدم که به تجربه کسب شده ارزش داشت

در حال حاضر بعد از 6 ماه آکواریوم داری سالن تکثیر احداث کردم ... و به همینجا بسنده کنم که بعد از 2 ماه دیسکس داری اولین تخم ریزی رو چند روز پیش در تانک گله شاهد بودم که به دلیل گرفتاری شخصی نتونستم جفت رو به موقع به تانک تکثیر انتقال بدم
    از توضیحات بی ربط عذرخواهی میکنم
    یک تجربه شخصی رو گفتم اگر اینجا بیان بشه شاید بتونه کمکی برای دوستانی که مایلند دیسکس داشته باشند و ترس از سختی نگهداری مانع میشه کرده باشم

برای خرید دیسکس از سایزهای بالا شروع کنید و حداقل سایز 3 اینج انتخاب کنید و تعداد حتما بالای 5 عدد ، با رعایت پارامترهای آب و ... یک تانک ایده آل میتونید داشته باشید
    حرف دوستمون درسته چون هرچي ماهي بزرگتر باشه مقاومت بيشتري نشون ميده و داره، البته اين به اين منظور نيست كه صدمه يا تلفات نداشته باشه. ولي عزيز چون حداقل من 3 تا 5 ديسكس رو مي پسندم بايد هزينه زيادتري رو هم پرداخت، كه يكسري از دوستان شايد ضررش براشون زياد باشه. پس بهتر نيست اگر با 2.5 تا 3 اينچي شروع كنند؟ باز هم شما خودتون هر چي صلاح مي دونيد.

صفحه 4 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)