کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8773
    سلام...

همون جوری که گفته بودین ظرف غذاش از ساعت 10 شب برداشتم... تا ساعت 3 بعد از ظهر که با دست بهش غذا بدم...
    اما وقتی تخمه رو با دو انگشتم از لایه میله ها میبرم تو قفسش.... نمیاد بگیره!
    میره اونطرف اما به تخمه نگاه میکنه!(خیلی هم گرسنشه اما از دست نمیگیره !)
    چیکار کنم؟؟؟؟؟!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط SefirO نمایش پست ها
    سلام...

همون جوری که گفته بودین ظرف غذاش از ساعت 10 شب برداشتم... تا ساعت 3 بعد از ظهر که با دست بهش غذا بدم...
    اما وقتی تخمه رو با دو انگشتم از لایه میله ها میبرم تو قفسش.... نمیاد بگیره!
    میره اونطرف اما به تخمه نگاه میکنه!(خیلی هم گرسنشه اما از دست نمیگیره !)
    چیکار کنم؟؟؟؟؟!
    سلام دوست عزيز
    تبريك ميگم اميدوارم لحظات پر باري رو در پارسي پت داشته باشيد
    دوست عزيز 1 هفته قبل گفتين 4 روزه كه كاسكو خريدين با اين حساب ميشه 11 روز اين زمان كميه براي آشنا شدن طوطي با محيط جديد ، حداقل 15 روز براي آشنايي نيازه و براي مراحل بعدي بازم وقت نياز داره.
    شما بعد از 15 روز تازه اجازه داريد نزديك (نزديك=تا جايي كه غار نزنه) قفس بنشينيد و با كاسكو تون صحبت كنيد و براي غذا دادن با دست هم عجله نكنيد اگه توي مدت آشنايي كاسكو با شما دلخوري اي پيش بياد دوستي شما به تعويق مي افته پس صبور باشيد.
    اصلا نبايد كاسكو تون گرسنگي بكشه به هيچ وج

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام خدمت همه دوستان
    میخواستم بپرسم کاسکو تا چه حدی کلمات رو از صحبتهای روزمره اطرافیانش یاد میگیره؟شیلا کوچولوی من الان 4 کلمه الو-سلام-بابا- بیا رو کاملا واضح و دو یا سه تا کلمه دیگر رو به حالت بلغور کردن یا با سوت میگه ولی این کلمات مثل الو و بیا اصلا در لیست آموزش من نبوده و سلام و بابا رو هم کمی بعد از اینکه من دیگه باهاش تمرین نکردم گفت .آخه هروقت میشینم جلوش فقط میخواد بازی کنه و هر چقدر من بیحرکت جلوش میشینم و کلمات رو تکرار میکنم اون شیطونی میکنه و اخرش هم شروع به قفس نوردی میکنه و اصلا درس بخون نیست .الان من همینطوری که مثلا در فاصله یکی دو متری نشستم سعی میکنم بدون نگاه کردن بهش کلمات رو تکرار کنم ولی نمیدونم که این روش اصلا اثری داره ؟ شیلا الان حدود 11 ماهش شده(تقریبا) لطف کنید راهنماییم کنید وگرنه نگرانم این بچه بی سواد بمونه .
    ببخشید یه مسئله دیگه هم هست : همه میگن با یک لحن و یک صدا کلمه رو به کاسکو یاد بدید این شیلا فسقلی با اینکه 95% مواقع فقط من باهاش تمرین میکنم مثل بچه ای که تازه بحرف افتاده و از صدای خودش خوشش میاد مثلا الو رو با چند لحن مختلف(نازک -کلفت -یواش-باحالت جیغ)تکرار میکنه این قضیه در مورد سایر کلمات هم صدق میکنه . این کارش عادیه؟ چه معنی داره ؟
    ببخشید طولانی شد .پیشاپیش از راهنماییهاتون کمال تشکر را دارم.
    مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    میخواستم بپرسم کاسکو تا چه حدی کلمات رو از صحبتهای روزمره اطرافیانش یاد میگیره؟شیلا کوچولوی من الان 4 کلمه الو-سلام-بابا- بیا رو کاملا واضح و دو یا سه تا کلمه دیگر رو به حالت بلغور کردن یا با سوت میگه ولی این کلمات مثل الو و بیا اصلا در لیست آموزش من نبوده و سلام و بابا رو هم کمی بعد از اینکه من دیگه باهاش تمرین نکردم گفت .آخه هروقت میشینم جلوش فقط میخواد بازی کنه و هر چقدر من بیحرکت جلوش میشینم و کلمات رو تکرار میکنم اون شیطونی میکنه و اخرش هم شروع به قفس نوردی میکنه و اصلا درس بخون نیست .الان من همینطوری که مثلا در فاصله یکی دو متری نشستم سعی میکنم بدون نگاه کردن بهش کلمات رو تکرار کنم ولی نمیدونم که این روش اصلا اثری داره ؟ شیلا الان حدود 11 ماهش شده(تقریبا) لطف کنید راهنماییم کنید وگرنه نگرانم این بچه بی سواد بمونه .
    ببخشید یه مسئله دیگه هم هست : همه میگن با یک لحن و یک صدا کلمه رو به کاسکو یاد بدید این شیلا فسقلی با اینکه 95% مواقع فقط من باهاش تمرین میکنم مثل بچه ای که تازه بحرف افتاده و از صدای خودش خوشش میاد مثلا الو رو با چند لحن مختلف(نازک -کلفت -یواش-باحالت جیغ)تکرار میکنه این قضیه در مورد سایر کلمات هم صدق میکنه . این کارش عادیه؟ چه معنی داره ؟
    ببخشید طولانی شد .پیشاپیش از راهنماییهاتون کمال تشکر را دارم.
    مرسی
    محدودیتی وجود نداره.بعضی از طوطی ها علاقه دارن هر چی که میشنون رو تقلید کنن!!! ولی اغلب حالت رخ به رخ رو ترجیح میدن.شما هم سعی کن رخ به رخ باهاش حرف بزنی..یعنی این بشه تفریح طوطی شما که در حالی که روی دست شماست به صدا و حرف های شما گوش کنه...
    در ضمن اون جیغ ها هم طبیعیه و مخصوصا زمانی که خیلی حالشون خوبه و خوشحالن از این کارا زیاد میکنن

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    8845
    سلام

2 هفتس که یه کاسکو رو بهم هدیه دادن
    رام شدس و حرف میزنه یه وقتایی اونقدر حرف میزنه که آدمو کلافه میکنه بعضی وقتام ساکت میشه و حرف نمیزنه مخصوصا وقتایی که مهمون میاد و خونه شلوغه یه ذره هم عصبی میشه
    چند روزه بهش ذرت میدم خیلی دوست داره ولی چوب وسطشم میخوره خواستم ببینم واسش ضرر نداره؟؟
    نخود تازه(نارس) هم خیلی دوست داره ایرادی نداره بهش بدم؟؟
    با پدرم خیلی اٌخت گرفته ولی انگار با خانوما مشکل داره منو مامانم تا به قفسش نزدیک میشیم یا از کنار قفسش رد میشیم با نوک به قفسش ضربه میزنه و صدای قفسشو در میاره ولی از دستمون غذا میگیره چه روی قفس چه توی قفس
    از دیروز که هرچی بهش میدم اول سرشو میاره جلو که ناز کنم منم که ترسوووو اونم عصبی میشه با نوک هرچی بهش دادمو پرت میکنه
    وقتی تو قفسه رو یکی از پاهاش وامیسته و اونیکی رو جمع میکنه مطالب شما رو که خوندم ترسیدم مشکلی داشته باشه
    یه چیز دیگه اینکه اگه باهاش کلماتی رو که بلده روزانه تمرین نکنیم و کلمات جدید یادش بدیم ممکنه قبلیا رو فراموش کنه؟؟
    مرسی از مطالب خوب و آموزندتون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط khale shadi نمایش پست ها
    سلام

2 هفتس که یه کاسکو رو بهم هدیه دادن
    رام شدس و حرف میزنه یه وقتایی اونقدر حرف میزنه که آدمو کلافه میکنه بعضی وقتام ساکت میشه و حرف نمیزنه مخصوصا وقتایی که مهمون میاد و خونه شلوغه یه ذره هم عصبی میشه
    چند روزه بهش ذرت میدم خیلی دوست داره ولی چوب وسطشم میخوره خواستم ببینم واسش ضرر نداره؟؟
    نخود تازه(نارس) هم خیلی دوست داره ایرادی نداره بهش بدم؟؟
    با پدرم خیلی اٌخت گرفته ولی انگار با خانوما مشکل داره منو مامانم تا به قفسش نزدیک میشیم یا از کنار قفسش رد میشیم با نوک به قفسش ضربه میزنه و صدای قفسشو در میاره ولی از دستمون غذا میگیره چه روی قفس چه توی قفس
    از دیروز که هرچی بهش میدم اول سرشو میاره جلو که ناز کنم منم که ترسوووو اونم عصبی میشه با نوک هرچی بهش دادمو پرت میکنه
    وقتی تو قفسه رو یکی از پاهاش وامیسته و اونیکی رو جمع میکنه مطالب شما رو که خوندم ترسیدم مشکلی داشته باشه
    یه چیز دیگه اینکه اگه باهاش کلماتی رو که بلده روزانه تمرین نکنیم و کلمات جدید یادش بدیم ممکنه قبلیا رو فراموش کنه؟؟
    مرسی از مطالب خوب و آموزندتون
    ساکت شدنش جلوی مهمونا بخاطر غریبی کردنه و یه جور خجالت

چوب ذرت مشکلی نداره براش

نخود. منظورتون نخود فرنگی هست؟ مشکلی نداره

اگر ازش بترسید اون ترس شما رو حس میکنه و ممکنه هیچ وقت بهتن اعتماد نکنه و این ترس شما به اونم منتقل بشه. بابا ترس نداره که فوقش یه گاز مهمونتون میکنه که چون رامه اینم بعیده

ایستادن روی یک پا عادیه و مشکلی نیست

اگر مدت زیادی یه کلمه تکرار نشه و خودشم به اون علاقه ای نداشته باشه کلمات جدید جای اون رو میگیره. ولی ممکنه یه کلمه رو دوست داشته باشه و تکرارش کنه که این دیگه یادش نمیره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    8845
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    ساکت شدنش جلوی مهمونا بخاطر غریبی کردنه و یه جور خجالت

چوب ذرت مشکلی نداره براش

نخود. منظورتون نخود فرنگی هست؟ مشکلی نداره

اگر ازش بترسید اون ترس شما رو حس میکنه و ممکنه هیچ وقت بهتن اعتماد نکنه و این ترس شما به اونم منتقل بشه. بابا ترس نداره که فوقش یه گاز مهمونتون میکنه که چون رامه اینم بعیده

ایستادن روی یک پا عادیه و مشکلی نیست

اگر مدت زیادی یه کلمه تکرار نشه و خودشم به اون علاقه ای نداشته باشه کلمات جدید جای اون رو میگیره. ولی ممکنه یه کلمه رو دوست داشته باشه و تکرارش کنه که این دیگه یادش نمیره
    مرسی بابت جواباتون
    نخودفرنگی منظورم نیس
    ما اینجا تو شهرمون نخود تازه قبل اینکه زرد بشه رو میارن تو بازار میفروشن (بلبلی نخود) همون نخودا عادیه قبل از زرد و سفت شدنشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8839
    سلام.
    من یه کاسکو دارم که خیلی رامه به طوری که به راحتی بهم سر میده.الان چهارمین روزشه که در خونه ی ماست.
    تنها مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی روی قفسش هست، نمیاد رودست و فقط وقتی که روی زمین هست به راحتی روی دست میاد.
    حالا میخوام بدونم با گزشت زمان بالای قفس هم به راحتی روی دست میاد یانه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali ashrafi نمایش پست ها
    سلام.
    من یه کاسکو دارم که خیلی رامه به طوری که به راحتی بهم سر میده.الان چهارمین روزشه که در خونه ی ماست.
    تنها مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی روی قفسش هست، نمیاد رودست و فقط وقتی که روی زمین هست به راحتی روی دست میاد.
    حالا میخوام بدونم با گزشت زمان بالای قفس هم به راحتی روی دست میاد یانه.
    سلام دوست عزيز
    اول از همه شما بايد 15 روز به كاسكو تون وقت بديد تا با محيط جديد آشنا بشه و در اين 15 روز كاري به كارش نداشته باشيد.
    كاسكو شما رام هست اما كاملا دستي نشده و اين نياز به زمان بيشتري داره تا اعتمادش نسبت به شما جلب بشه.

بهتره تاپيك هاي مربوط به كاسكو رو مطالعه كنيد و اگه بازم سوالي بود بفرماييد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    8862
    با عرض سلام و خسته نباشید خیلی فراوان به خودتون و طوطی های خوش زبونتون !

مقدمه : آقا ما 10 روز پیش یه جوجه کاسکو خریدیم ! یه قفس بزرگ هم که هم بالاش در داره هم جلو در داره خریدیم ! همون روز اول تو مغازه یارو همه طوطی ها ساکت نشسته بودن چرت میزدن فقط این بود که از درو دیوار بالا میرفت و فعال بود واسه همین چشم ما رو گرفت و ما خریدیمش ! اعضاء خونه ما 5 نفره ... یعنی روزانه 5 شخص مختلف از جلو طوطی گذر میکنن ! ولی فقط مادرم براش تخمه میریزه ! و بقیه اعضا خانواده کاری بهش ندارن

- گذاشتیمش روی میز Open آشپزخانه و طوری تنظیمه که قفسش از 2 طرف به دیواره !

- 2 روز اول نزدیک که میشدیم تخمه بریزیم غار ضعیف میکشید در حد غور غور کردن با صدا کم !

- الان که 10 روز گذشته موقع تخمه ریختن براش اصلا غار نمیزنه فقط آروم میره اون گوشه قفس دستشو میگیره به قفس و پشتش رو می کنه به ما تا ما تخمه ها رو ریختیم براش دوباره میاد رو چوب سر جاش میشنه !

- تو این 10 روز فقط و فقط تخمه خورده چون ما براش سیب و خیار و نخود آب پز شده ریخیم اما هیچ کدام رو نخورد و فقط تخمه هاشو خورد ! .... انگار نمیدونه سیبه خوردنیه ... فکر میکنه خوردنی نیست ! کاش میتونستم حالیش کنم خیار و سیب رو هم میشه مثل تخمه خورد !

- صبح ها دقیقا سره ساعت 6 سرو صدا میکنه ... نمیدونم چرا اینجوری میشه ... انگار جو گیر میشه .... هیجانی میشه ... یه کارا عجیب غریب میکنه ... صوت کوتاه میزنه ! چرا همچین می کنه ؟

- کلا آب کم میخوره

- گاهی اوقات که حوصله اش سر میره با منقارش زیر بقلش و یا کمرش رو میخارونه ... حتی گاهی دستشو میاره کنار گوش و چشمش و مثل ویبره و تند تند میلرزونه ! مثل آدم که انگار میخواد توی سوراخ گوش خودشو بخارونه ! یعنی نیاز به حمام داره ؟

- صبح های زود رو چوب وسط قفس نمیشنه و میره کف قفس راه میره ! چرا اینکارو می کنه ؟

- تو سایت شما خوندم باید پرهاش کوتاه بشه ... والا ما ازین کارا بلد نیستیم و این کاره نیستیم ... اولین باره که پرنده خریدیم ....

- گاهی اوقات یهو تمام بدنش میلرزه در حد 2 ثانیه ... طوری همه پر هاش باد میکنه و فوری میخوابه .. چرا همچین می کنه ؟

ممنونم اگه راهنمایی کنید که من در 1 ماهه آینده چه کار های جدیدی باید انجام بدهم !

صفحه 506 از 1238 نخستنخست ... 64064564874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255566061006 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)