کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295

كاسكو

سلام به دوست خوبم
    الان حدود يك ماه كه يك كاسكو تقريبا 9ماه خريدم ولي هنوزاز دست غذا نميگيره و با نزديك شدن دست به قفسش شروع به قااااررر كشيدن ميكنه.
    آيا ميتونم براي اينكه بيشتر بهم اعتماد كنه سعي كنم اونو تو دستم بگيرم ويا از قفس بيارمش بيرون؟
    با تشكر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohabbat نمایش پست ها
    سلام به دوست خوبم
    الان حدود يك ماه كه يك كاسكو تقريبا 9ماه خريدم ولي هنوزاز دست غذا نميگيره و با نزديك شدن دست به قفسش شروع به قااااررر كشيدن ميكنه.
    آيا ميتونم براي اينكه بيشتر بهم اعتماد كنه سعي كنم اونو تو دستم بگيرم ويا از قفس بيارمش بيرون؟
    با تشكر
    سلام .نه توی دست گرفتن بیشتر باعث ترسش میشه .

شما از روزی که آوردیش خونه چه کاری واسه جلب اعتمادش انجام دادی ؟ قفسش چیه ؟ کجا و تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟وقتی نزدیک قفس می مونی و طوطیت روی چوب نشیمنش نشسته ، پایینتر از شماست ( از سطح شما پایینتره ) ؟ تو چه فاصله ای می مونی قار می زنه ؟ چون معمولا تا یه فاصله ای بی خیال هستن نزدیکتر بشی قار می زنن .اینا رو جواب بده که بتونیم راهنماییت کنیم . فعلا که هنوز نتونستی از قار بندازیش از قفس بیرونش نیار چون برای داخل قفس بردنش مشکل پیدا می کنی .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خر
    شماره عضویت
    4274
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    کمی کیفیت عکس ها مناسب نیست خصوصا نوری که وجود داره اجازه نمیده که رنگ اصلی چشم دیده بشه ... حدس من اینه که رنگ چشماش نباتی است ... اگر نباتی باشه دوسال را داره با این حال صبر کن تا سایر دوستان نظر بدهند .... اگر هم تونستی عکس های بهتری بذار ... برای آپلود عکسها تون از سنتر خود فروم استفاده کنید در تولبار بالای صفحه سمت چپ مشخصه ...
    راستی چند خریدی؟
    عکس جدید گرفتم

لطفا کمک کنید
    این طوطی رو من به اسم 1.5 ساله گرفتم اینم عکس که در نور طبیعی و بدون فلاش گرفتم
    لطفا نظر خودتون رو درباره سنش بگید
    با تشکر

http://robo20.persiangig.com/20001.jpg
    http://robo20.persiangig.com/20002.jpg
    http://robo20.persiangig.com/20003.jpg

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    كمك
    با سلام
    يك سوال از دوستان كاسكو دار داشتم من برادرم يه كاسكو داره و براي مريض نشدنش الان بخاري روشن كرده و دماي منزل ما بالاي 30 هستش در صورتي كه خيلي از جاها كولر روشن كردن حالا كه ما كاسكو داريم بايد چه خاكي تو سرمون كنيم ايا دوستاني كه كاسكو دارند از گرما هلاك نميشن خواهشن يه راهنمايي كنيد كه الان لازمه بخاري روشن كنيم با كولر چه خاكي تو سرمون كنيم ؟ايا با دماسنج دما رو چك ميكنيد نياد زير 30 درجه ؟كي كولر روشن ميكنن؟
    با تشكر ادريس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=robo20;24656]عکس جدید گرفتم

لطفا کمک کنید
    این طوطی رو من به اسم 1.5 ساله گرفتم اینم عکس که در نور طبیعی و بدون فلاش گرفتم
    لطفا نظر خودتون رو درباره سنش بگید
    با تشکر

سلام
    باز هم عکس ها تار هست ... ولی خب من فکر می کنم اگر فروشنده عوض میکنه برید و طوطی را با یک چشم طوسی عوض کنید
    می تونید قبل از مراجعه به مغازه به این لینک یک نگاهی بندازید

قبل از خرید طوطی خاکستری بخوانید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    كمك
    با سلام
    يك سوال از دوستان كاسكو دار داشتم من برادرم يه كاسكو داره و براي مريض نشدنش الان بخاري روشن كرده و دماي منزل ما بالاي 30 هستش در صورتي كه خيلي از جاها كولر روشن كردن حالا كه ما كاسكو داريم بايد چه خاكي تو سرمون كنيم ايا دوستاني كه كاسكو دارند از گرما هلاك نميشن خواهشن يه راهنمايي كنيد كه الان لازمه بخاري روشن كنيم با كولر چه خاكي تو سرمون كنيم ؟ايا با دماسنج دما رو چك ميكنيد نياد زير 30 درجه ؟كي كولر روشن ميكنن؟
    با تشكر ادريس
    سلام .دمای مناسب برای طوطی بین 20 تا 25 هست یکم بیشتر هم مهم نیست ولی 30 یا بالای 30 بیشتر برای طوطی های مریض خوبه چون خیلی زود حرارت بدنشون رو از دست میدن .مگه طوطی برادر شما مریضه ؟یا سرما خورده ؟

من تو اتاقم بخاری روشنه با شعله کم ولی دما رو با دماسنج مرتب چک می کنم .دماسنج رو کنار قفس طوطیم گذاشتم که دمای اون قسمت رو بهم نشون بده .از 27 دیگه نمی ذارم بیشتر شه ( مگه اینکه هوا خیلی سرد باشه ) .معمولا هم دمای اتاقم بین 23 تا 25 هست .بعدش این فقط واسه جاییکه طوطی رو نگه می دارم یعنی تو اتاقم .بیرون از اتاق من دما پایینتره چون بخاری خاموشه یا روی شعله خیلی کمه ولی چون محیطش بزرگتره به اندازه اتاق گرم نمیشه .معمولا در اتاقم رو می بندم که هوای تقریبا سرد از قسمتای دیگه وارد اتاقم نشه و دماش یکنواخت باشه . شما طوطی رو کجا نگه میدارین ؟ اگه اینقدر مشکل دارید با هم پس بذارید تو اتاق خودش .ولی اگه تو اتاقه و شما می خوای تو همون اتاق کولر روشن کنی پس ببرش تو هال یا جایی که فضا بزرگتر باشه و باد کولر مستقیم بهش نخوره .چه زود هوا گرم شده سمت شما که می خواین کولر روشن کنید:71: .اینجا بارونه :smile (4):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    سلام مرسی از جوابتون
    من از روزی که آوردمش قفسشو با چوب درخت توت تزیین کردم و بهش گردو،کلم،هویج،تخمه،بادام وسیب دادم توی ظرف آبش هم مقدار کمی عسل میریزم،در روز حدود 3ساعت وقت واسه صحبت کردن با اون میزارم ولی از فاصله یک متری ،قفسش رو تو ارتفاع5/1متری نصب کردم که پشتش دیواره، وقتی جلوی قفسش می ایستم با من برابر میشه یعنی فیس تو فیس میشیم یکمی غور غور میکنه ولی قااااررر نمیکشه، وقتی دستمو تو قفسش میبرم شروع میکنه به قار کشیدن

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohabbat نمایش پست ها
    سلام مرسی از جوابتون
    من از روزی که آوردمش قفسشو با چوب درخت توت تزیین کردم و بهش گردو،کلم،هویج،تخمه،بادام وسیب دادم توی ظرف آبش هم مقدار کمی عسل میریزم،در روز حدود 3ساعت وقت واسه صحبت کردن با اون میزارم ولی از فاصله یک متری ،قفسش رو تو ارتفاع5/1متری نصب کردم که پشتش دیواره، وقتی جلوی قفسش می ایستم با من برابر میشه یعنی فیس تو فیس میشیم یکمی غور غور میکنه ولی قااااررر نمیکشه، وقتی دستمو تو قفسش میبرم شروع میکنه به قار کشیدن
    سلام
    دوست خوبم ... تمام کارهایی کهکردی خوب بوده ... ارتفاع یک و نیم متری خیلی زیاده ... اینطوری طوطی به شما تسلط داره ... و ترسش از شما نمی ریزه ...ارتفاع کف قفس تا زمین باید حدود 70 سانتی متر باشه ... شما ارتفاع قفس را کم کن... بعد یه مدت فقط برای تعویض آب و غذا به سمتش برو به قار کشیدنش هم اصلا اهمیت نده به محض اینکه احساس کنه قار کشیدنش شما را متوقف می کنه از اون به عنوان راهی برای دور کردن خودش استفاده می کنه ...:53:

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    عسل من تقریبا چند کلمه مثل بیا . بابا. بیا بابا .رو که من خیلی تکرار میکنم میگه اما نمیتونه خیلی واضح بگه اما دقیقا متوجه میشی داره این کلماتو میگه. البته خودش خیلی تلاش میکنه که از تو گلوش بگه. آیا این مال سن کمشه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز
    برای اینکه ارتباط نیکی با خوم بیشتر شود ، عصرها می اورمش توی پذیرایی و دائم باهاش حرف می زنم اما چند وقتی است از قفسش می آید پائین و می ره زیر مبل ها می ایستد ، جای تقریباً تاریکی است ولی احساس می کنم خودش را قایم می کند . دلیل این کارش چی می تونه باشه . دو تا سه ساعت توی این وضعیت می ماند بدون آب و غذا .

صفحه 321 از 1238 نخستنخست ... 221271302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340371421821 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)