کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان ضمن تبریک سال نو و عید نوروز به همهء عزیزان، بعد از مدتها دوری از دوستان دوباره فرصتی شد که به خدمت شما برسم. چند سوال داشتم از شما اول اینکه به علت شغل متاسفانه ارتباطم با کاسکوی خودم خیلی کم شده است و در این زمان چند اخلاق بد پیدا کرده است. اول اینکه داخل قفس نمی تونه واسته وهمش از صبح تا شب بیرونه و روی قفس هست و هر ساعت یک دور توی خونه میزنه وقتی که پدرم و یا برادرم باشن همش به اونا چسبیده و اگر هم بزارمش تو قفس شروع میکنه دور زدن و چرخش داخل قفس. بعد مثل پهلوان ها هی با نوکش به زور میخواهد در و باز کنه و حتی قهر کرده نه چیزی می خوره و نه چيزی میگیره. دومین ایرادش آینه که راه میفته میره بالای ‌شونه افراد و اصلا روی دست وا نمیسته درضمن ناخن ها شم بلند شده و نمیزاره بچینم. دوستان واسه اصلاح این رفتارها چه پیشنهادی دارید ممنون
    به نظر من کوتاه کردن ناخن پرنده اشتباه بزرگییست . البته عرض کردم که نظر شخصیست و بحثی هم ندارم ولی با فرض اینکه خیلی حرفه ای باشید و استرس زیادی به پرنده تحمیل نکنید ، احتمال خونریزی در محل کوتاه شدن ناخن و همچنین نا توان شدن پرنده در صعود (کاسکو ذاتا بیشتر با کمک منقار و ناخن هاش صعود میکنه و فقط در مواردی که راهی جز پرواز نداشته باشه از بال هاش استفاده نمیکنه) و راه رفتن روی سطوح صاف بسیار زیاده .

در ضمن من و شما هم همه عمرمون روی یک قفس خیلی کوچک یا حتی یک اتاق بگذره از هر فرصتی برای تغییر استفاده میکنیم . نمیتونید ازش انتظار داشته باشید با تنها موجوداتی که در زندگیش میبینه غریبه باشه . باهاشون ارتباط برقرار میکنه و از ارتباط نزدیک تر هم لذت میبره . پس طبیعیه که میره روی شونشون . اینا عادت هاییست که صاحبان پرنده روز های اولکه شوق دارن به پرنده میدن و روزی که حوصلش رو نداشتن توقع دارن کاسکو هم خیلی منطقی باشه و بپذیره ...

قفس هم به همین شکل . به مرور عادت دادید . اگر قصد تغییر در رفتارش رو دارید یک برنامه بلند مدت ۶ ماهه (حد اقل) بریزید و به مرور مثلا هر یک روز در میان چند دقیقه زمان آزادیش رو کم و زمان زدگی در قفس رو بیشتر کنید .

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام من یه مشکل برام پیش اومده کاسکوی من اقا پمپر الان 6 7 ماه هست که پیش ماست و خودشم سنش 1 تا 1.5 سال هست مشکلی که الان 2 تاس
    1- پمپر به من خیلی خیلی وابسته شده طوری که دنبال سرم راه میوفته و یه روز که من خونه نبودم اصلا صدا نداده بود و قفسش و بهم ریخته
    2- با دادشم خوب نمیشه کلا رفتارش عجیبه باهاش از دستش غذا میگیره اما یدفه نوکش میزنه . معمولا بره نزدیکش پف میکنه تق توق راه میندازه و ...

دومین باره این پست و میزنم اقای وستلایف عزیز لطف کردن جواب دادن اما من خودم این چیزای که گفتن رو میدونم و میدونم همچین اتفاقی نیوفتاده ئاسه همین میخوام اگه امکان داشته باشه نظر بقیه رو بدونم
    بسیار پیش میاد که کاسکو فقط یک نفر رو به عنوان اول دوست و بعد از بلوغ جفت خودش میپذیره ، این که کاسکو سرش رو میاره جلو برای ناز کردن و ناگهان گاز میگیره کاملا طبیعیست و بین کاسکو هایی که با یک شخص خاص ارتباط عمیق عاطفی دارن اصلا عجیب نیست . به هر حال همه اینا با گذشت زمان ، صبر و مهم تر از همه محبت بی وفقه حل میشه . هیچ وقت نباید خسته بشید چون اونه که به زور از طبیعت گرفته شده و وارد منزل من و شما شده ، پس باید هر جورری که اون دوست داره رفتار کنیم .

سعی کنید طوطی خاکستری آفریقایی رو (مخصوصا کنگو یا دم قرمز) حتما به جمع خانوادتون عادت بدید و حتی با خودتون به منزل دوستان هم ببرید . به مرور میشه عضوی از خانواده و از همه مهمتر اختلالات عصبی و ... هم به سراغش نمیاد . اگر به کاسکو باشه میخواد تمام وقتتون رو باهاش صرف کنید که برای هیچ کس مقدور نیست . اگر با همه اعضای خانواده رابطه خوبی بر قرار کنه شما یک هفته هم نباشی پرنده زجر نمیکشه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به نظر من کوتاه کردن ناخن پرنده اشتباه بزرگییست . البته عرض کردم که نظر شخصیست و بحثی هم ندارم ولی با فرض اینکه خیلی حرفه ای باشید و استرس زیادی به پرنده تحمیل نکنید ، احتمال خونریزی در محل کوتاه شدن ناخن و همچنین نا توان شدن پرنده در صعود (کاسکو ذاتا بیشتر با کمک منقار و ناخن هاش صعود میکنه و فقط در مواردی که راهی جز پرواز نداشته باشه از بال هاش استفاده نمیکنه) و راه رفتن روی سطوح صاف بسیار زیاده .

در ضمن من و شما هم همه عمرمون روی یک قفس خیلی کوچک یا حتی یک اتاق بگذره از هر فرصتی برای تغییر استفاده میکنیم . نمیتونید ازش انتظار داشته باشید با تنها موجوداتی که در زندگیش میبینه غریبه باشه . باهاشون ارتباط برقرار میکنه و از ارتباط نزدیک تر هم لذت میبره . پس طبیعیه که میره روی شونشون . اینا عادت هاییست که صاحبان پرنده روز های اولکه شوق دارن به پرنده میدن و روزی که حوصلش رو نداشتن توقع دارن کاسکو هم خیلی منطقی باشه و بپذیره ...

قفس هم به همین شکل . به مرور عادت دادید . اگر قصد تغییر در رفتارش رو دارید یک برنامه بلند مدت ۶ ماهه (حد اقل) بریزید و به مرور مثلا هر یک روز در میان چند دقیقه زمان آزادیش رو کم و زمان زدگی در قفس رو بیشتر کنید .

موفق باشید
    ممنون دوست عزیز
    حالا بیرون بودن اون واسه خودش بد نیست؟
    در ضمن در اینجا (شیراز) قفس ساده اما حدود ۲ سایز از 1033 بزرگتر رو میده 100 میگه چینی هست اما جای دیگری همین قفسو میگه ایرانی هست اونم با همین قیمت. با توجه به قیمت آیا جنسش واسه سلامتی کاسکو خطری نداره؟
    سوال بعدی من هم این است که چرا کاسکو من با اینکه با من و سایر افراد خانواده بسیار صمیمی هست اما نمکزارها بالشو باز کنیم و از حمام هم بیزار است اما کاسکو ی دوستان اینجوری نیست.
    ممنون از لطف شما

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد استفاده گرده گل برای کاسکو خبر نداره؟؟؟؟
    سلام.گرده گل برای کاسکو؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.گرده گل برای کاسکو؟میشه بیشتر توضیح بدید؟
    والا آقای اسکندری منم توی یکی از تایپیک های سایت خوندم که نوشته بود.
    اینم لینکش
    http://www.parsipet.ir/thread8158.html
    خواستم ببینم کسی مصرف کرده و نحوه ی مصرفشو بدونم.
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    حالا بیرون بودن اون واسه خودش بد نیست؟
    در ضمن در اینجا (شیراز) قفس ساده اما حدود ۲ سایز از 1033 بزرگتر رو میده 100 میگه چینی هست اما جای دیگری همین قفسو میگه ایرانی هست اونم با همین قیمت. با توجه به قیمت آیا جنسش واسه سلامتی کاسکو خطری نداره؟
    سوال بعدی من هم این است که چرا کاسکو من با اینکه با من و سایر افراد خانواده بسیار صمیمی هست اما نمکزارها بالشو باز کنیم و از حمام هم بیزار است اما کاسکو ی دوستان اینجوری نیست.
    ممنون از لطف شما
    سلام دوست عزیز
    بیرون بودن برای خودش فقط صرف اینکه بد عادت میشه بده وگر نه خیر برای خودش بد نیست ولی خب شاید زمانی باشه که نمیتونید پرنده رو از قفس خارج کنید یا مهمونی هست یا ... بالاخره پرنده باید کم کم عادت کنه داخل محیط قفس بمونه ...
    یه قفس 1033 قیمتش 100 تومن هست اونم جنس خوبش ولی قفس های بزرگ تر با قیمت پایین نشونه کیفیت ساخت پایین هست . قفس های رنگدار نگیرید . دقت کنید رنگ قفس ها باید کوره ای باشه و گرما دیده تا برای پرنده ضرر نداشته باشه .
    ببخشید من ندیدم همه بگن ما زیر باله کاسکومون رو راحت نوازش میکنیم وبالهاشو بلند میکنیم . قبلا هم گفتیم کاسکو ها طبع های متفاوتی دارند برخی علاقه به نوازش زیاد مثل کاکادو ها دارند برخی از نوازش کردن خوششون نمیاد مثل اکلکتوس ها . انتظار نداشته باشید خوده کاسکو بالشو ببره بالا بگه بخارونید منو .حالا باز کردن بالها همین متوال هست یه پرنده دیوونه صاحبش میشه و اجازه میده خفش کنه یکی نمیذاره صاحب توی دوکیلومتریش پیداش بشه . فرض کن یکی به زور بخواد دستاتو بگیره بالا ، میذاری ؟ امیدوارم منظورمو رسونده باشم .
    ابتدا شما باید سعی کنی عادتش بدی که اجازه بده به بالهاش دست بزنی و نوازشش کنی بعد کم کم باید زیر بالهاشو ناز کنی بعد باید جوری بشه ها پرنده از دست زدن شما به هیچوجه نترسه . بعد آروم و کم کم زیر بالهارو بگیری و به مرور و زمان طولانی بلند کنی . همه چیز مثل یه نوازش ساده ست ولی خب خیلی زمان بره تا کاسکو به همه چیز عادت کنه . شاید یکسال طول بکشه و شایدم آخرش نذاره با رضایت اینکارو کنی . کاسکو موقعی هم که خیلی خیلی خیلی رام باشه بالهاشو بگیری باز کنی منقارشو محکم به قفس میگیره و پاشو محکم میکنه چون احساس نا امنی میکنه پس بازم میبینی که رضایت کامل نداره ...بهتره از فکر اینکار بیرون بیاید و پرنده رو اذیت نکنید
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    والا آقای اسکندری منم توی یکی از تایپیک های سایت خوندم که نوشته بود.
    اینم لینکش
    خواستم ببینم کسی مصرف کرده و نحوه ی مصرفشو بدونم.
    ممنون
    سلام.بنظرم استفاده نکنید بهتره چون فک نمیکنم مناسب باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    وقتی میارم بیرون و رو دستم میشینه، اولش شروع میکنه به تند تند بال زدن ولی پرواز نمیکنه.
    صاحبش میگفت یکم میترسه که بیفته و تعادلشو حفظ میکنه. درسته؟؟؟
    اگه پرش کاملا کوتاه شده باشه و اصلا نتونه بپره وقتی روی یه نشیمن متحرک میشینه یکی از دلایل پر زدنش به خاطر این هست که میترسه تعادلش رو از دست بده و بیفته .

دوستان الان تو یه مطلب تو سایت خودم که نوشته بود که گرده گل برای کاسکو خیلی خوبه و نمیذاره که هیچوقت به پرکنی دچار بشه.
    درسته؟؟؟
    و چطور باید استفاده کنیم گرده گل را؟
    ممنون میشم توضیح بدید
    سلام تو این مقاله منظور از گرده گل ، گرده زنبور عسلی هست که تو بسته غذایی آماده برای طوطی ، با دونه ها و مواد غذایی دیگه مخلوط شده .

http://up.parsipet.ir/uploads/400.jpg

از گرده زنبور عسل به عنوان یه مکمل غذایی عالی استفاده می کنن میشه مخلوط با غذاهای دیگه به طوطی داده بشه . از مغازه عسل فروشی میشه تهیه کرد اما احتمالا گرونه .

ایشالا توضیحات کامل تر رو به صورت یه مقاله میذارم تو سایت

نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    سلام.بنظرم استفاده نکنید بهتره چون فک نمیکنم مناسب باشه
    از کجا میدونید مناسب نیست ؟ مطلبی خوندید درباره مضراتش ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    ببخشید یه سوال یه جوجه طوطی 6 الی 7 ماهه دارم که امروز دیدم انگاری داره سرفه تو گلویی میکنه از نزدیک دماغشو نگاه کردم از یه طرف فک کنم کامل باز بود و از طرف دیگر انگار داخلش دماغش سفیده به نظرتون چکار کنم ؟؟؟؟؟
    حفره بینی سفید رنگه و به شکلی هست که به نظر میاد داخل حفره ، بسته هست . نگران نباشید . اگه تعداد عطسه ها کم باشه در روز و ترشح نداشته باشه مشکلی نیست . ولی برای اینکه خیال خودتون راحت بشه یه عکس از بینیش بذارید

بینی بسته شده یعنی چیزی مثل این :

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    اگه پرش کاملا کوتاه شده باشه و اصلا نتونه بپره وقتی روی یه نشیمن متحرک میشینه یکی از دلایل پر زدنش به خاطر این هست که میترسه تعادلش رو از دست بده و بیفته .

سلام تو این مقاله منظور از گرده گل ، گرده زنبور عسلی هست که تو بسته غذایی آماده برای طوطی ، با دونه ها و مواد غذایی دیگه مخلوط شده .

http://up.parsipet.ir/uploads/400.jpg

از گرده زنبور عسل به عنوان یه مکمل غذایی عالی استفاده می کنن میشه مخلوط با غذاهای دیگه به طوطی داده بشه . از مغازه عسل فروشی میشه تهیه کرد اما احتمالا گرونه .

ایشالا توضیحات کامل تر رو به صورت یه مقاله میذارم تو سایت

از کجا میدونید مناسب نیست ؟ مطلبی خوندید درباره مضراتش ؟
    خیلی ممنون بابت راهنماییتون.
    منتظر مقاله شما هستیم.
    خودم خیلی دوست دارم قاطی غذاش کنم.
    ولی نمیدونم با کدوم غذاش قاطی کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟

صفحه 760 از 1238 نخستنخست ... 260660710741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779810860 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)