کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16005
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    قناری بعد از دوره پر ریزی و پایان تولکی مدتی زمان می برد تا مجدد اواز خواندن اغاز کند و به مستی و امادگی برسد و این امریست طبیعی و قناریی شما هم این روال رو باید طی کند شما هم با رسیدگی و کمی صبر به قناری کمک کنید تا به شرایط دلخواه شما برسد
    پس جای نگرانی نیست و قناری شما به امید خدا تا 1 ماه دیگر مثل سابق اواز می خواند
    نیازی داره صدای قناری براش بزارم یا نه

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALI021 نمایش پست ها
    نیازی داره صدای قناری براش بزارم یا نه
    بی تاثیر نخواهد بود ولی سیع کنید تن صدا کم و ملایم باشد و با فاصله بیشتر از 1الی 2 متر باند بخش رو با قفس قناری قرار بدید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    اولین کار اینه که استرس پرنده رو به حداقل برسونید و دمای خونه هم متعادل باشه. بعد باید تنوع غذایی داشته باشید و از سبزیجات و میوه جات مختلف استفاده کنید. بنده شخصا زرده تخم مرغ رو پیشنهاد میکنم. تا حالا بنده برای قناری هام فقط از زرده تخم مرغ استفاده کردم و نتیجه هم گرفتم. ولی بعضیا معتقدن که فقط باید سفیده داد. این فقط تجربه من بود. دوستان دیگه هم راهنمایی میکنن.
    نصف زرده تخم مرغ اب پز رو هفته ای یکبار به پرنده بدید.
    در ضمن میتونید برای پرنده صدای قناری بزارید یا اگه قناری دیگه ای کا دارین و قرص خون هست میتونید اونو کنار قناری بزارید تا اون هم از قناری قرص خون یاد بگیره.
    اگر هم ندارید بهتره صدای اواز قناری رو در همین سایت یا سایت های دیگه دانلود کنید و بریزید روی گوشی و با صدای کم برای قناری بزارید. ولی باید توجه داشته باشید در گذاشتن اواز زیاده روی نکنید تا باعث خستگی پرنده نشه و بعد از مدتی به صدا بی تفاوت شه. توضیحات اضافه در تاپیک صدای قناری تو سایت هست.
    به نظر بنده تا زمانی که قناری نر قرص قرص نمیخونه نباید ماده رو ببینه. حتما قفس رو طوری بزارید که نر و ماده همو نبینن ولی صدای همدیگرو بشنون.
    موفق باشید.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
    خیلی وقت براشون صدای قناری میذارم رو قفس با صدای ملایم به مدت10 دقیقه هر 2 روز یکبار.به نظر شما این کار قناری یعنی استرس داره؟ من میوه خیلی بهش میدم مثلا سیب،هویچم میدم کاهو هم میدم ولی بهم گفتن الان هوا گرمه زردی تخم مرغ ندی بهتره به نظر شما بدم؟

بعدم در مورد این که گفتید قناری نر،ماده رو نبینه یه کارتون بذارم بینشون تا همو نبینن کفایت میکنه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohaϻϻąԂ نمایش پست ها
    خیلی وقت براشون صدای قناری میذارم رو قفس با صدای ملایم به مدت10 دقیقه هر 2 روز یکبار.به نظر شما این کار قناری یعنی استرس داره؟ من میوه خیلی بهش میدم مثلا سیب،هویچم میدم کاهو هم میدم ولی بهم گفتن الان هوا گرمه زردی تخم مرغ ندی بهتره به نظر شما بدم؟

بعدم در مورد این که گفتید قناری نر،ماده رو نبینه یه کارتون بذارم بینشون تا همو نبینن کفایت میکنه؟
    سلام دوست عزیز.
    اگر منظورتون اینه که گوشی یا دستگاهی که اواز پخش میکنه رو میزارید رو قفس این کار اشتباست. چون ممکنه قناری با دیدن گوشی بترسه. بهتره گوشی رو با فاصله از قفس بزارید و اواز رو پخش کنید. صداش هم ملایم باشه. طوری که ریتم اواز درک بشه.
    اون کار قناری هم ممکنه از استرس باشه هم ممکنه به خاطر دیدن ماده که به نظر من حالت دوم بیشتر صدق میکنه. شما قفسارو طوری قرار بدین که همو نبینن. بعد یک هفته ببینید رفتار پرنده عادی میشه یا نه. اگر نشد به احتمال زیاد ممکنه از ترس باسه یا شاید هم مریض باشه. جنب و جوش قناری هم نشانه بدی نیست اما اگر همونطور که فرمودین شب ها روی دیوار قفس میخوابه فکر نکنم طبیعی باشه.
    میتونین قفس هارو روی هم بزارید که همدیگه رو نبینن. یا اگه امکانش نیست قفس هارو روی هم بزارید میتونید همین کارتون رو بین قفس ها بزارید.
    بله درسته تخم مرغ در هوای گرم زیادش خوب نیست. شما برای اینکه هوا گرمه هفته ای یکبار 1/4 زرده رو در اختیارش قرار بدید.
    در ضمن ظرف استحمام هم فراموش نکنید
    موفق باشید...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    الان دمای کنار قفس قناری 21 درجه بالای صفر هست اوکیه این دما؟تو صبح هم میشه 27-28؟

بعد از کی میتونم جفت گیری رو آغاز کنم؟؟کدوم ماه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام -یه قناری ماده دارم که 1ساله که پف کرده و توی این 1سال تخم هم گزاشته و جفت شده علتش چیه؟؟منظورم علت پف کردنش چیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    الان دمای کنار قفس قناری 21 درجه بالای صفر هست اوکیه این دما؟تو صبح هم میشه 27-28؟

بعد از کی میتونم جفت گیری رو آغاز کنم؟؟کدوم ماه؟
    متاسفانه دمای میانگین خاطرم نیست. توی انجمن سرچ کنین پیدا میشه. اما به نظر من دمایی که خود شما اذیت نمیشین و مناسبه برای پرنده هم مناسبه. البته اینی که من عرض کردم کلی هست و ادم با ادم فرق میکنه. بهتره تو انجمن در این باره سرچ کنید. تو اتجمن دما هم هست.
    زمانی که قناری نر قرص قرص میخونه و قناری ماده هم با صدای نر واکنش نشون میده کم کم قفس هارو بهم نزدیک کنین و بندازینشون پیش هم. به نظرم بهار و تابستان فصل خوبیه اما چون اینا خونگین هر وقت شما شرایط محیطی مناسب رو فراهم کنید میتونین جفت کنید.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام -یه قناری ماده دارم که 1ساله که پف کرده و توی این 1سال تخم هم گزاشته و جفت شده علتش چیه؟؟منظورم علت پف کردنش چیه؟
    با سلام.
    پف کردن قناری یکی از نشانه هاییه که تو اکثر بیماری های قناری وجود داره. بیشتر بیماری های قناری با پف کردن همراهه. بهتره اطلاعات دقیق تر در مورد قناری بدید. مثلا رنگ فضله اشتهای پرنده و ...
    موفق باشید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

مدت زمان پخش اواز برای قناری ها خیلی کم و این زمان اصلا تاثیری ندارد بهترین تایم بندی رو با یک تایمر میتونید تنظیم کنید بشکلی که از ساعت 7 صبح یک ساعت پخش و یک ساعت استراحت تا ساعت 12 ظهر از ساعت 12 تا 7 بعد از ظهر هم یک ساعت پخش و 2 ساعت استراحت اواز برای قناری پخش بشود البته اموزش اواز باید از جوجگی به قناری اموخته شود و وقتی قناری بالغ باشد بصورت کامل نمیتواند اجراهای اواز رو بخواند
    در مورد اینکه قناری شما شبها به گوشه قفس و به میلهای قفس می چسبد و می خوابد مشکل خاصی نیست و نگران نباشید اگر یه نی خواب کوچک به اندازه 10 سانت در قسمت بالا قفس قرار بدید قناری برای خواب روی ان نی می رود
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    در مورد فصل جفت گیری قناری شنیدم بهترینش پائیز و زمستان هست.ولی چرا بعضیا میگن تابستان و بهار؟بالاخره ما نفهمیدیم کدوم بهتره؟الان نر من وقتی میخونه قناری دیگم هم بینش جیک و جیک میکنه(نه جیک جیک ها یه صدای خاص در میاره)حالا مشکل اینه نمیدونم این قناری ماده هست یا نر ولی به احتمالا ماده هست.الان باید بندازم تو یه قفس الان 1 ماهی میشه از هم جداشون کردم

صفحه 94 از 251 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113144194 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)