صفحه 42 از 53 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 528
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتروفنچ ومرغ عشق
    شماره عضویت
    27447
    من کبوترام هرزشدن توروخدا کمکم کنید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی صدیق نمایش پست ها
    من کبوترام هرزشدن توروخدا کمکم کنید
    این مشکلی هستش که به دست خودتون حل خواهد شد فقط چند نکته تجربی خدمت شما عرض کنم .

اول اینکه چند مدت هستش که هرز نشین شدند و فقط یکجا هرز میرند یا چند جای مختلف ؟
    نکته بعدی اینکه بعد از پرش هرز میرند و یا قبل از پرش و هر گاه که از بام پرواز میکنند ؟
    اگر مورد اول هستش و تازه هرز نشین شدند و هنوز بطور کامل جلد نیستند باید کبوترها رو کم دون بگیرید و فقط یکساعت قبل از دون بعد از ظهر ها بیرونشون کنید و تا گرسنه باشند و تحت فرمان شما تا با فرمان شما و به اصطلاح [رو دون کردن] بام و راه نشست روی بام رو یاد بگیرند و اصلا از اینکه گرسنه باشند نترسید هیچ اتفاق و یا بیماری خاصی تهدیدشون نخواهد کرد البته اگر واکس خورده باشند .
    در مورد نکته دوم اگر بعد از پرش هرز میرند و به این کار عادت کردند کمی مشکل ساز هست اگر کبوتر هایی که اینگونه هستند یعنی بعد از پرش هرز میرند خوب میپرند و سابقه پرش خوب دارند ازشون جوجه بکشید و دیگه هواشون نکنید در غیر اینصورت اگر پرشی خوب ندارند از بام و از بین کبوتران خارجشون کنید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433

جوجه های یک روزه ومراقبتها

با عرض سلام تشکر خدمت آقای استاد بابت پاسخکویی کامل
    جوجوه کفترام چند روز دیگه به دنیا میان فقط تخمشون هیچ تغییر رنگی نداره به نظر طبیعیه؟؟
    میشه برنامه غذاییشون رو به بگید من در سایتهای مختلف دیدم نظرهابا هم متفاوته

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كبوتر
    شماره عضویت
    27507
    سلام
    سوالي داشتم.. الان يك سالي هست كه يك جفت كبوتر نر و ماده تو تراس ما مي شينند و من بهشون غذا مي دم تا جايي كه ديگه از من نمي ترسند.. تا الان سه بار جفت گيري كردند و توي گلدان خالي توي تراس تخم گذاشتند.. اما هر بار بعد از چند روز كه كبوتر روي اونها مي شينه تخم ها گم مي شوند..فكر مي كنم كبوتر ماده همينكه تخمش رو براي ساعتي رها مي كنه وقتي برمي گرده مي بينه تخم اش نيست چون هي مياد مي گرده... ما طبقه ٤ هستيم و به هيچ وجه گربه يا حيوون بزرگ ديگه اي نمي تونه بياد.. مي خوام بدونم ايا خود كبوتر اونهارو جابجا مي كنه يا پرنده ديگه اي مياد و مي برتش.. خيلي ناراحتم مي شه بهم توضيح بديد

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sisii نمایش پست ها
    با عرض سلام تشکر خدمت آقای استاد بابت پاسخکویی کامل
    جوجوه کفترام چند روز دیگه به دنیا میان فقط تخمشون هیچ تغییر رنگی نداره به نظر طبیعیه؟؟
    میشه برنامه غذاییشون رو به بگید من در سایتهای مختلف دیدم نظرهابا هم متفاوته
    سلام
    تغییر رنگ تخم گرفته و تخم بی نطفه باید صورت بگیره اگر پس از یک هفته تخم سیاه و کبود رنگ نشده باشه نشان از بی نطفه و به اصطلاح [تخم نگرفته] تخم هستش و اینکه تخم کبوتران شما رنگشون تغییر نکرده طبیعی نیست .
    در مورد تغذیه این بخش رو مطالعه کنید و اگر سئوالی هم داشتین در همین بخش بپرسید تا دوستان دیگر هم در این زمینه راهنمایی کنند .
    http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=175

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    تغییر رنگ تخم گرفته و تخم بی نطفه باید صورت بگیره اگر پس از یک هفته تخم سیاه و کبود رنگ نشده باشه نشان از بی نطفه و به اصطلاح [تخم نگرفته] تخم هستش و اینکه تخم کبوتران شما رنگشون تغییر نکرده طبیعی نیست .
    در مورد تغذیه این بخش رو مطالعه کنید و اگر سئوالی هم داشتین در همین بخش بپرسید تا دوستان دیگر هم در این زمینه راهنمایی کنند .
    http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=175
    سلام آقای فلاح
    مطالب رو مطالعه کردم ممنون ،با کمال تعجب خوشبختانه دیروز جوجه ها از تخم بیرون اومدن.
    واکسن نزنن چه مشکلی پیش میاد؟
    به جاش از قطره های خوراکی نمیشه استفاده کرد؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام آقای فلاح
    مطالب رو مطالعه کردم ممنون ،با کمال تعجب خوشبختانه دیروز جوجه ها از تخم بیرون اومدن.
    واکسن نزنن چه مشکلی پیش میاد؟
    به جاش از قطره های خوراکی نمیشه استفاده کرد؟
    سلام از بنده است
    خوب خدا رو شکر که جوجه ها باز شدند .
    واکسیناسیون کبوتر یک امر واجب است که باید بصورت اصولی و کامل دوره واکسیناسیون طی بشه [شاید یک فرد با نزدن واکس فلج اطفال به این بیماری مبتلا نشه ولی هیچ شخصی این ریسک رو نمیکنه ]
    واکس کبوتر هم بصورت اصولی یکباره زمانی که چشم باز میکنه در «سوم» روز واکسن قطره چشمی باید داخل چشم جوجه ها ریخته بشه و نوبت دوم زمانی که جوجه روی دوپا قادر به ایستادن هست معمولا در «پانزده» روزگی که بصورت زیر پوستی باید به مقدار مشخصی به جوجه ها تزریق بشه و نوبت سوم زمانی که از والدین جدا میشند باید به صورت زیر پوستی تزریق بشه و نوبت سوم که تزریق زیر پوستی بود هر 6 ماه باید انجام و تزریق بشه البته اکثر پرورش دهندگان در ایران فقط همون 3 نوبت رو انجام میدند ولی باید هر شش به کبوترها واکس زده بشه .
    قطره خوراکی منظور چه قطره ای هست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام از بنده است
    خوب خدا رو شکر که جوجه ها باز شدند .
    واکسیناسیون کبوتر یک امر واجب است که باید بصورت اصولی و کامل دوره واکسیناسیون طی بشه [شاید یک فرد با نزدن واکس فلج اطفال به این بیماری مبتلا نشه ولی هیچ شخصی این ریسک رو نمیکنه ]
    واکس کبوتر هم بصورت اصولی یکباره زمانی که چشم باز میکنه در «سوم» روز واکسن قطره چشمی باید داخل چشم جوجه ها ریخته بشه و نوبت دوم زمانی که جوجه روی دوپا قادر به ایستادن هست معمولا در «پانزده» روزگی که بصورت زیر پوستی باید به مقدار مشخصی به جوجه ها تزریق بشه و نوبت سوم زمانی که از والدین جدا میشند باید به صورت زیر پوستی تزریق بشه و نوبت سوم که تزریق زیر پوستی بود هر 6 ماه باید انجام و تزریق بشه البته اکثر پرورش دهندگان در ایران فقط همون 3 نوبت رو انجام میدند ولی باید هر شش به کبوترها واکس زده بشه .
    قطره خوراکی منظور چه قطره ای هست ؟
    سلام
    روزتون به خیر.. داخل آب آشامیدنی قرص واکسن یا محلول واکسن اضافه میشه. حالا نمیدونم برای کبوتر میشه استفاده کرد یا نه؟
    و سوال دیگه ماده کبوترم چند روزه باد کرده درست مثل قبل تخم گذاریش احتمال داره بازم تخم داشته باشه تو این فاصله؟ دیگه نمیخوام تخم بزارن الان که نمیشه جداشون کنم باید چکار کنم؟
    نگهداری کبوتر بار اولمه و خیلی برام لذت بخشه متشکرم که با حوصله پاسخ میدید اینشاله از تجربیات شما استفاده ببریم و دیگه با سوالام خستتون نکنم در آینده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    آنتی بیوتیک چطور لازمه؟ و از داروخانه انسانی میشه تهیه کرد یا ضرورتی نداره
    ویرایش توسط Sisii : 17th June 2019 در ساعت 04:42 PM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    روزتون به خیر.. داخل آب آشامیدنی قرص واکسن یا محلول واکسن اضافه میشه. حالا نمیدونم برای کبوتر میشه استفاده کرد یا نه؟
    و سوال دیگه ماده کبوترم چند روزه باد کرده درست مثل قبل تخم گذاریش احتمال داره بازم تخم داشته باشه تو این فاصله؟ دیگه نمیخوام تخم بزارن الان که نمیشه جداشون کنم باید چکار کنم؟
    نگهداری کبوتر بار اولمه و خیلی برام لذت بخشه متشکرم که با حوصله پاسخ میدید اینشاله از تجربیات شما استفاده ببریم و دیگه با سوالام خستتون نکنم در آینده.
    سلام ممنون روز شما هم بخیر
    خیر به هیچ وجه تاثیر گذار نخواهد بود و تا به حال بنده ندیدم و نشنیدم چنین نوع واکسی که داخل آب و بصورت خوراکی به کبوتر داده بشه .
    وقتی جوجه ها روی پا می ایستند برای جفت ها باید یک کاسه خاک دیگه به فاصله 20 سانتی کاسه قبلی گذاشته بشه چون در اون زمان هست که اقدام به جفت گیری میکنند و متقابلا ماده تخم گذاری مجدد . در حال حاضر جوجه های شما چند روزه هستند ؟
    و اما اگر قصد دارید که جفت ها رو جدا کنید وقتی جوجه ها روی پا می ایستند ماده رو میتونید جدا کنید چون در اون زمان فقط نر هست که به جوجه ها دون خواهد داد و یا اینکه اجازه بدید ماده تخم کرد به تخم ها سوزن بزنید که به اصطلاح تخم ها نگیره و چند روز هم اجازه بدید روی تخم ها بخوابه و استراحت کنه و بعد از 6 الی 7 روز ماده و تخم های سوزن خورده رو از جفت کن خارج کنید تا جوجه ها از نر دون بگیرند [ دقت کنید به صورتی تخم ها رو سوزن بزنید که نطفه تخم نگیره و سیاه نشه ]

صفحه 42 از 53 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)