همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    که چی بشه آخه؟خوب تخم هاشون رو بردارین نذارید روشون بخوابن دیگه نیازی نیست تخم های مصنوعی زیرشون بذارید.
    نه آقای اسکندری اشتباه شده انگار تخم واقعی رو میگم نه مصنوعی میخوام چندین مدل جوجه داشته باشم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    نه آقای اسکندری اشتباه شده انگار تخم واقعی رو میگم نه مصنوعی میخوام چندین مدل جوجه داشته باشم
    ببینید هر تخمی غیر از تخم خود پرنده اگر زیرشون باشه ممکنه اتفاق جوجه ی آقای قلیخانی پیش بیاد.مثلا وایت فیس یا آلبینو کرک های سفید داره و ممکنه جفت جوجه رو کنار بزنه.من خودم در حال حاضر تخم عروس هلندی زیر مرغ عشق گذاشتم میخوام ببینم نتیجش چی میشه.تا الان که روی تخم خوابیده و جنین تقریبا ده روزش شده حالا میخوام ببینم اگر جوجه بشه بزرگشم میکنه یا نه.ولی بهرحال ریسکه.پیشنهاد نمیکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام..
    عروس ماده ام بینیش صورتی رنگه و مثل همیشه هست ولی وقتی سرش رو تکون میده یکی دو قطره اب از سرش به اطراف پرت میشه.... چرا؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    ببینید هر تخمی غیر از تخم خود پرنده اگر زیرشون باشه ممکنه اتفاق جوجه ی آقای قلیخانی پیش بیاد.مثلا وایت فیس یا آلبینو کرک های سفید داره و ممکنه جفت جوجه رو کنار بزنه.من خودم در حال حاضر تخم عروس هلندی زیر مرغ عشق گذاشتم میخوام ببینم نتیجش چی میشه.تا الان که روی تخم خوابیده و جنین تقریبا ده روزش شده حالا میخوام ببینم اگر جوجه بشه بزرگشم میکنه یا نه.ولی بهرحال ریسکه.پیشنهاد نمیکنم
    سلام آقاي اسكندري
    اتفاقا منم ميخواستم بپرسم اگه زير مرغ عشق تخم عروس بزاريم و جوجه اش به دنيا بياد مرغ عشق جوجه رو بزرگ ميكنه يا نه يا اصلا روي تخم ميخوابه
    ممنون ميشم نتيجه ي اين كارتون رو بهمون بگين

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام آقاي اسكندري
    اتفاقا منم ميخواستم بپرسم اگه زير مرغ عشق تخم عروس بزاريم و جوجه اش به دنيا بياد مرغ عشق جوجه رو بزرگ ميكنه يا نه يا اصلا روي تخم ميخوابه
    ممنون ميشم نتيجه ي اين كارتون رو بهمون بگين
    سلام ببخشید منم یه چیزی بگم .من خودم تجربه ندارم ولی عکس این موضوع رو سراغ دارم که جوجه ی مرغ عشق رو عروس هلندی بزرگ کرده.
    یه مطلب هم بگم البته به این پست ربط نداره اما خواستم دیگه پستم زیاد نشه ،من از شخصی که تخم ها رو ازش خریدم پرسیدم وگفتم به خاطر رنگ سفیدش بهش غذا ندادن گفت احتمالش از یک درصد کمتره چون ما به صورت تجربی بارها برامون پیش اومده که والدین جوجه رو تغذیه نکردن وماهم جوجه ی سفیدمون رو گذاشتیم زیر جفت دیگه یا اینکه پدر ومادر جوجه فروش رفتن وماهم زمانی که تخم بود گذاشتیم زیر جفت دیگه ودر هرصورت تا الان بهشون غذا دادن وبزرگ کردن.پس بحث فرق داشتن رنگ احتمالش ناچیزه.بیشترین احتمال ضعف زیاد جوجه بوده.
    یه چیزم که به ذهنم میرسه اینه که مرغ عشق بزرگ میکنه ،میدونید چرا؟چون معمولا پیش میاد که جوجه ی مرغ عشق ها که بدنیا بیاد رنگ های مختلف داشته باشن ولی با این وجود بازهم پدر ومادرشون بهشون غذا میدن وفکر نمیکنم فرق داشتن رنگ حداقل روی مرغ عشق تاثیر بذاره

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ببخشید منم یه چیزی بگم .من خودم تجربه ندارم ولی عکس این موضوع رو سراغ دارم که جوجه ی مرغ عشق رو عروس هلندی بزرگ کرده.
    یه مطلب هم بگم البته به این پست ربط نداره اما خواستم دیگه پستم زیاد نشه ،من از شخصی که تخم ها رو ازش خریدم پرسیدم وگفتم به خاطر رنگ سفیدش بهش غذا ندادن گفت احتمالش از یک درصد کمتره چون ما به صورت تجربی بارها برامون پیش اومده که والدین جوجه رو تغذیه نکردن وماهم جوجه ی سفیدمون رو گذاشتیم زیر جفت دیگه یا اینکه پدر ومادر جوجه فروش رفتن وماهم زمانی که تخم بود گذاشتیم زیر جفت دیگه ودر هرصورت تا الان بهشون غذا دادن وبزرگ کردن.پس بحث فرق داشتن رنگ احتمالش ناچیزه.بیشترین احتمال ضعف زیاد جوجه بوده.
    یه چیزم که به ذهنم میرسه اینه که مرغ عشق بزرگ میکنه ،میدونید چرا؟چون معمولا پیش میاد که جوجه ی مرغ عشق ها که بدنیا بیاد رنگ های مختلف داشته باشن ولی با این وجود بازهم پدر ومادرشون بهشون غذا میدن وفکر نمیکنم فرق داشتن رنگ حداقل روی مرغ عشق تاثیر بذاره
    ممنون آقا رضا
    منم احتمال ميدم كه مرغ عشق جوجه ي عروس رو بزرگ كنه

ولي چيزي كه فكرمو مشغول كرده دوره ايه كه بايد جوجه رو تغذيه كنه.
    جوجه هاي مرغ عشق تا 28 يا 30 روزگي تغذيه ميشن و بعد از اون روز از لونه بيرون ميان.تا 35 روزگي ديگه كامل دونخور ميشن ولي جوجه ي عروس هلندي تا 35روزگي هنوز دون خور نشده و بايد توسط والدين تغذيه بشه
    ميگم اگه قرار باشه تا 35روزگي تو لونه باشه و توسط مرغ عشق تغذيه بشه فشار زيادي به مرغ عشق مياد و ممكنه ضعيف بشه.چون به هرحال خود مرغ عشق هم جوجه داره و بايد به اون ها هم رسيدگي كنه

و يه موضوع ديگه اندازه ي جوجه عروسه كه نسبت به جوجه مرغ عشق خيلي بزرگتره و اين باعث ميشه هم توي لونه اذيت بهشه و هم اينكه نزاره جوجه هاي ديگه به خوبي تغذيه بشن و حتي ممكنه باعث بشه جوجه هاي خود مرغ عشق تلف بشن

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون آقا رضا
    منم احتمال ميدم كه مرغ عشق جوجه ي عروس رو بزرگ كنه

ولي چيزي كه فكرمو مشغول كرده دوره ايه كه بايد جوجه رو تغذيه كنه.
    جوجه هاي مرغ عشق تا 28 يا 30 روزگي تغذيه ميشن و بعد از اون روز از لونه بيرون ميان.تا 35 روزگي ديگه كامل دونخور ميشن ولي جوجه ي عروس هلندي تا 35روزگي هنوز دون خور نشده و بايد توسط والدين تغذيه بشه
    ميگم اگه قرار باشه تا 35روزگي تو لونه باشه و توسط مرغ عشق تغذيه بشه فشار زيادي به مرغ عشق مياد و ممكنه ضعيف بشه.چون به هرحال خود مرغ عشق هم جوجه داره و بايد به اون ها هم رسيدگي كنه

و يه موضوع ديگه اندازه ي جوجه عروسه كه نسبت به جوجه مرغ عشق خيلي بزرگتره و اين باعث ميشه هم توي لونه اذيت بهشه و هم اينكه نزاره جوجه هاي ديگه به خوبي تغذيه بشن و حتي ممكنه باعث بشه جوجه هاي خود مرغ عشق تلف بشن
    پس با این حساب جوجه عروس رو بعد 3 هفته از اونا جدا کنین خودتون با سرنگ تغذیه بکنین فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام..
    عروس ماده ام بینیش صورتی رنگه و مثل همیشه هست ولی وقتی سرش رو تکون میده یکی دو قطره اب از سرش به اطراف پرت میشه.... چرا؟

سلام

این اتفاق چند وقته که ادامه داره؟

اگر تو طول روز 2-3 بار بیشتر نیست و پشت سر هم هست ممکنه موقع آبخوردن داخل بینیش آب رفته باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام عروس های من قبلا هیچ میلی به تخمه نشون نمیدادن اما از وقتی جوجه دارن خیلی تخمه میخورن.طوری که هر روز باید تخمه بذارم.این تغییر آنی مشکلی براشون پیش نمیاره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام عروس های من قبلا هیچ میلی به تخمه نشون نمیدادن اما از وقتی جوجه دارن خیلی تخمه میخورن.طوری که هر روز باید تخمه بذارم.این تغییر آنی مشکلی براشون پیش نمیاره؟
    سلام.خیر مشکلی پیش نمیاد.بخاطر سیر شدن جوجه ها مجبورن الان تخمه هم بیشتر بخورن.

صفحه 320 از 1915 نخستنخست ... 2202703013023033043053063073083093103113123133143153163173183193203213223233243253263273283293303313323333343353363373383393704208201320 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)