صفحه 6 از 113 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242556106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 1121
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955

13

با سلام به همه
    من و یکی از دوستام دو تا جوجه ملنگو از بابک اژیده عزیز گرفتیم . سه تا سوال داشتم : 1 - بجای سرنگ بهتر نیست از قطره چکان استفاده کنیم چون با سرنگ ممکنه غذا رو با فشار زیاد پمپ کنیم و مشکلی پیش بیاد . 2- جوجه هایی که ما گرفتیم پرهاشون در اومده و وقتی سرنگو میگیری خودشون سر سرنگو میگیرن واسه همین ما به سر سرنگ شلنگ سرم دیگه نزدیم چون طبق اموزشهایی که بچه ها گفتن وقتی خودشون سر سرنگو بگیرن دیگه احتیاجی نیست سرنگو تا چینه دان بفرستیم , تو این مورد هم راهنماییم کنید و سوم اینکه اب مورد نیاز جوجه از طریق غذا تامین میشه یا باید اب رو بصورت جداگونه بهش بدیم . اخ ببخشید یه چیز دیگه وقتی به چینه دان دست بزنیم و یه کم باد کرده باشه یعنی کافیشه و دیگه غذا ندیم اخه من بهش غذل دادم اولش از درو هم سرنگو میگرفت اما بعدش بنظر میرسید سیر شده دیگه نزدیکشم میگرفتی خیلی نمی گرفت
    با تشکر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis1182 نمایش پست ها
    با سلام به همه
    من و یکی از دوستام دو تا جوجه ملنگو از بابک اژیده عزیز گرفتیم . سه تا سوال داشتم : 1 - بجای سرنگ بهتر نیست از قطره چکان استفاده کنیم چون با سرنگ ممکنه غذا رو با فشار زیاد پمپ کنیم و مشکلی پیش بیاد . 2- جوجه هایی که ما گرفتیم پرهاشون در اومده و وقتی سرنگو میگیری خودشون سر سرنگو میگیرن واسه همین ما به سر سرنگ شلنگ سرم دیگه نزدیم چون طبق اموزشهایی که بچه ها گفتن وقتی خودشون سر سرنگو بگیرن دیگه احتیاجی نیست سرنگو تا چینه دان بفرستیم , تو این مورد هم راهنماییم کنید و سوم اینکه اب مورد نیاز جوجه از طریق غذا تامین میشه یا باید اب رو بصورت جداگونه بهش بدیم . اخ ببخشید یه چیز دیگه وقتی به چینه دان دست بزنیم و یه کم باد کرده باشه یعنی کافیشه و دیگه غذا ندیم اخه من بهش غذل دادم اولش از درو هم سرنگو میگرفت اما بعدش بنظر میرسید سیر شده دیگه نزدیکشم میگرفتی خیلی نمی گرفت
    با تشکر

سلام مبارک باشه

بجای سرنگ میتونید از قاشق چایخوری استفاده کنید

همین که غذا رو داخل نوکش بریزید کافیه. مواظب باشید غذا داخل چشم یا بینیشون نریزه

آب مورد نیاز بدن جوجه هم از سرلاکی که بهش میدید تامین میشه و نیازی نیست جداگانه بهش آب بدید

بهتره غذا رو به مقدار کم و در دفعات زیادتر بهشون بدید

مواظب باشیدبه چینه دونشون ضربه نخوره و فشاری وارد نشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955
    با تشکر از شما nafiseh65 عزیز
    من سرلاک ندارم چون همونطور که بچه ها گفتن بنظر خیلی گرون باشه و بغیر از تهران تو شهرهای دیگه فکر نمیکنم گیر بیاد . الانم با چیزهایی که شیکرای عزیز تو اموزشهاشون گفتن تغذیه اش میکنم . یعنی دیگه به سرنگ احتیاجی نیست ؟ هر چند ساعت بهش غذا بدم بهتر ؟ اگه نکته ای یا راهنمایی هم واسم دارین بگین ممنون میشم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام دوست عزيز
    درسته ديگه به سرنگ احتياجي نيست و با قاشق چايخوري بهش غذا بدين اگه قاشق چوبي باشه كه خيلي بهتر.
    هر 2 ساعت به 2 ساعت با وعده غذايي كم يا 3 ساعت به 3 ساعت.
    بهتره سرلاك تهيه كنيد در غير اين صورت ميتونيد آب اما خيلي كم بهش بدبد يادتون نره خيلي كم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955
    یه درخواست از بچه ها داشتم اگه میشه هر کی که میتونه یه عکس از چینه دان قبل از غذا خوردن یعنی چینه دان خالی و یک عکس بعد از غذا خوردن یعنی وقتی چینه دان پر شده بزارید . چون همونطور که قبل گفتم وقتی به جوجم غذا میدم اولش غذا رو سریع میگیره اما بعد از چند بار خوردن انگار که سیر شده و دیگه غذا رو وقتی جلوش هم میگیری زیاد میلی نشون نمیده و من چون تجربه ندارم با نگاه کردن به چینه دانش نمی تونم تشخیص بدم که چینه دانش پر شده یا نه چون اونطور که شیکرای عزیز گفته بودن اگه زیاد بهش غذا بدی ظاهرا دچار مشکل میشه در ظمن من هر 4 - 5 ساعت بهش غذا میدم .
    ممنون میشم کمکم کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یه درخواست از بچه ها داشتم اگه میشه هر کی که میتونه یه عکس از چینه دان قبل از غذا خوردن یعنی چینه دان خالی و یک عکس بعد از غذا خوردن یعنی وقتی چینه دان پر شده بزارید . چون همونطور که قبل گفتم وقتی به جوجم غذا میدم اولش غذا رو سریع میگیره اما بعد از چند بار خوردن انگار که سیر شده و دیگه غذا رو وقتی جلوش هم میگیری زیاد میلی نشون نمیده و من چون تجربه ندارم با نگاه کردن به چینه دانش نمی تونم تشخیص بدم که چینه دانش پر شده یا نه چون اونطور که شیکرای عزیز گفته بودن اگه زیاد بهش غذا بدی ظاهرا دچار مشکل میشه در ظمن من هر 4 - 5 ساعت بهش غذا میدم .
    ممنون میشم کمکم کنید .
    سلام

چینه دان نباید پر بشه...
    دفعات غذا دادن رو زیاد کنید ولی حجمش در هر نوبت باید خیلی کم باشه
    در غیر این صورت در چینه دان میمنه و میگنده و عفونت های قارچی ایجاد میشه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955
    بازم سلام
    یه سوال دیگه داشتم . میشه به جوجه طوطی مولتی ویتامین داد یا نه ؟
    با تشکر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    بازم سلام
    یه سوال دیگه داشتم . میشه به جوجه طوطی مولتی ویتامین داد یا نه ؟
    با تشکر

به جوجه های زیر دو ماه مولتی ویتامین نباید داد.

ویتامین مورد نیازشون از غذایی که بهش میدید تامین میشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    8328
    سلام به همه و دوست عزیزم وحید

ببخشید من یک سوال داشتم آیا این جوجه ای ما هی نالع می کنه مشگلی نداره و وقتی غذا بهش مید هی می خواب ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejman_081 نمایش پست ها
    سلام به همه و دوست عزیزم وحید

ببخشید من یک سوال داشتم آیا این جوجه ای ما هی نالع می کنه مشگلی نداره و وقتی غذا بهش مید هی می خواب ممنون
    سلام

نباید اینقدر چینه دانش رو پر کنید که موقع نفس کشیدن نالش بلند بشه!!!
    2 تا پست بالا تر رو بخونید
    غذا باید اونقدر کم باشه که چینه دان متورم نشه
    اگر با چینه دان خالی ناله میکنه بیماره

موفق باشید

صفحه 6 از 113 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242556106 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)