کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بعد از گذر از یه دوره آرامش کوتاه ، با مشکلات و سوالات جدید در خدمتتونم.
    ۱- ديسکسام خیلی با هم درگیر میشن حتی ۱ ديسکس دیگه هم اضاف کردم ولی افاقه نکرد
    البته یه جفت تو تانک دارم که درگیری از اونا شروع میشه ...
    ۲- بعضی وقتا ديسکسام تک ابششي تنفس میکنند ولی بعد چند ساعت همه خوب میشن
    آیا انگل هست یا از استرس و این درگیری ها نشأت میگیره؟
    البته نشونه ظاهری مثل مالش بدن به اشیا یا عوض شدن حالت ابشش مشاهده نمیشه
    ممنون
    این موارد و هم تکرار میکنم باز
    حجم تانک ۲۶۰
    تعداد ماهی : ۷ ديسکس ۱.۵ تا ۲.۵ اینچی ، ۲ تا کت کفخوار ، ۱ بارب رد لاین ... جمعا ۱۰ تا
    سیفون هر ۳ روز یک سوم
    فیلتر : بيلوژيکي
    کف تانک هم شن داره
    سلام دوست عزیز

در مورد درگیری و دعوا و زد و خورد!!! بین دیسکس ها سوال زیاد شده در این انجمن ، خیلی مختصر پاسختون رو میدم ولی بگردید در انجمن موارد زیادی پیدا میکنید که شاید نشه همشون رو در این پست آورد . هر چقدر تعداد دیسکس ها بیشتر و تعداد غذا دهی هم بیشتر باشه ، درگیری و نزاع کمتر میشه . زیاد و کم هم همانطور که از اسمشون پیداست کاملا نسبی هستند! ۱۵ تا برای یک تانک ۶۰ سانتی زیاده و برای تانک ۲ متری کم! پس نمیشه قانونی برای تعداد دیسکس ها در هر تانک در نظر گرفت ولی قانون کلی همان است که گفتم، در گله های شلوغ تر و تراکم بالاتر دیسکس ، دعوا و جنگ کمتر میشه . تا جایی پیش میره که در تانتک های سایز کردن دیسکس در شرق آسیا به دلیل تراکم خیلی زیاد دیسکس ، غذا دهی روزانه بالای ۱۲ بار و سیفون روزی ۴-۵ بار و هر بار ۱۰۰٪ اصلا دیسکس ها به تنها چیزی که فکر نمیکنند دعواست‌، چرا که قلمروی وجود نداره . تنها چیزی که دیسکس در اون شرایط به دنبالشه هجوم سریع به سمت غذا قبل از سایر دیسکس هاست! حتی در اون شرایط دیسکس ها اقدام به جفت گیری یا نشان دادن علائم جفت گیری هم نمیکنند . هر چی از اون شرایط فاصله بگیرید برعکس میشه شرایط و دیسکس ها بر اساس غریزه قلمرو طلبی شروع میکنند به تعیین قلمرو ، دعوا سر غذا و انتخاب جفت ...

اگر یک دیسکس اضافه کردید و هنوز دعوا خیلی شدیده ، باید باز هم اضافه کنید تا به یک تعادل نسبی برسید. در ضمن جلوگیری ۱۰۰٪ و کامل از جنگ دیسکس ها در آکواریوم های خانگی کلا منتفیست و همیشه یک یا ۲ دیسکس قلدر در تانک وجود خواهند داشت (مگر شرایطی مثل تانک سایز آسیای شرقی ها درست کنید که فکر نکنم قشنگ باشه!‌) . حتی اگر اون ۲ تا دیسکس قلدر رو خارج کنید ، دیسکس هایی که زیر سایه اون قبلی ها ترسو بودند شروع میکنند به گرفتن جای قبلی ها و این داستان تا ابد ادامه خواهد داشت . از طرفی همیشه در هر گله ای یک یا چند دیسکس کتک خور و ضعیف تر هم هست که خارج کردشون (چه قلدر و چه ضعیف) از گله لزوما مشکل رو حل نمیکنه و خیلی سریع یک دیسکس دیگه جاشون رو میگیره! پس فقط سعی کنید تا جایی که قواعد و قوانین ، سیست تصفیه بیولوژیک تانک شما و همچنین حجم آب آکواریوم اجازه میده تعداد دیسکس ها رو زیاد کنید

اگر دیسکس ها درست در حین غذا دهی و یا کمی بعد از غذا دهی شروع به نفس کشیدن های غیر منظم میکنند و پس از اون به مرور حل میشه مشکلی نیست، اگر دقت کنید دعوا ها دقیقا در هنگام غذا دهی و کمی بعد از اون بیشتر میشه . این همون قلمرو طلبی و نزاع مربوط به اونه که باعث استرس در ماهی های میشه که خیلی سریع هم حل میشه . در غیر این صورت توضیح بیشتری بدید که کی و در چه شرایطی این مشکل پیش میاد

اینا رو هم باید اول میگفتم ولی چون آخر پستتون نوشته بودید من هم آخر سر خوندم!

اولا ۲۶۰ لیتر و فقط ۷ دیسکس ترکیب خوبی نیست . حد اقل به نظر من ۱۲-۱۳-۱۴ تا دیسکس نیاز داره این تانک (زیر ۳ اینج)
    مورد بعدی چون تعداد دیسکس ها کمه باید حتی المقدور هم سایز باشن ، در غیر این صورت دیسکس های کوچک تر شانس کمتری برای دریافت غذا خواهند داشت . در نتیجه رشد کمتری میکنند و به دلیل در معرض استرس قرار داشتن ، مستعد خیلی از بیماری ها هم خواهند بود

توصیه آخر : سایر ماهی ها رو تا حد امکان خارج کنید ، سیفون به شرطی که سیکلتون واقعا طی شده باشه کافیست ولی بیشتر هم مانعی نداره و باعث شادابی هر چه بیشتر دیسکس ها خواهد شد

امیدوارم چیزی از قلم نیفتاده باشه ولی اگر افتاده بود سوال کنید تا پاسخ بدمچ

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    ممنون تا حالا اینقدر خوب شیر فهم [!] نشده بودم!
    بله بعد از غذا دهی تنفس نا منظم مشاهده میشه اونم گاهی اوقات ...
    سیکل و طی نکرد تانک من متاسفانه از سیکل آگاهی نداشتم و مجبور شدم از زوليت استفاده کنم ...
    حالا به نظر شما...
    ۱- اگه تست کردم و آمونیاک و نيتريت صفر نبود باید چیکار کنم حالا که ماهی و دارم سيکلم طی نشده؟
    ( البته ماهيام هم شاداب هستن هم خوب غذا میخورن )
    غذا هم جا میکس دل مرغ بنا به پیشنهاد شما میکس دل گوساله میدم و سرا گرانول و Discus gran D-50
    ۲- ديسکساي جدید و ۱.۵ بگیرم بهتره یا ۲.۵ ؟
    بازم ممنونم از توضیحات کامل شما

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    در ضمن الان دیدم که اون ديسکسم که کتک خوره!!!! مدفوعش طبیعی نیست نصف سفید بود و نصف قهوه ای کم رنگ
    سوالام اينه که بیمار شده یا نشونه اوليس یا برا درگیری و استرس هم میتونه باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    اگه بخوام ميترونيدازول ۲۵۰ مخلوط کنم با غذا چه مقدار از یک قرص باید بدم ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    در طول درمان اگر ماهیها به غذا علاقه نشان میدهند میتوانید آنها را تغذیه کنید ولی به میزان کم و بلافاصله باقیمانده غذا را از تانک خارج کنید.
    به جای سرا مایکاپور میتوانید از جنرال تونیک تترا استفاده کنید.
    سلام
    الان 3 روز از درمان میگذرد حال همه ماهی ها بهتر شده بجز دیسکس بزرگتر نشانه خاصی ندارد فقط گوشه گیر است و به غذا لب نمیزند در بقیه ماهی ها لکه های سیاه روی بدن و باله ها بیشتر شده سرا مایکاپور و یا جنرال تونیک تترا پیدا نکردم وفقط از
    سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم و نیتروفورانتوئین استفاده کردم برای این لکه های سیاه چه کاری انجام بدم ؟ ضمنا گاهی باله هاشون رو سریع تکون میدن و حرکات انفجاری دارن و گاهی هم خودشون رو به شلنگ هوا می مالونن علتش چی میتونه باشه ؟

<font color="#333333" style="color: rgb(51, 51, 51); font-size: 13px; font-style: italic; text-align: right; background-color: rgb(242, 246, 248);">http://s4.picofile.com/file/81841483..._1664.mp4.html

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام من ۳ تا ديسکس اضاف کردم دیروز مشکلی نیست جز تنفس تند یکی از ديسکسام
    آیا این تنفس به دلیل استرس ناشی از ورود ديسکساي جدید میتونه باشه یا منتظر بیماری جدید باشم؟
    در ضمن یه کم دم و باله های ديسکساي جدید پارگی کوچک دارن که فکر میکنم به دلیل کتک خوردن از ديسکسام باشه!
    امیدوارم مریض نشده باشن

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    در ضمن الان دیدم که اون ديسکسم که کتک خوره!!!! مدفوعش طبیعی نیست نصف سفید بود و نصف قهوه ای کم رنگ
    سوالام اينه که بیمار شده یا نشونه اوليس یا برا درگیری و استرس هم میتونه باشه؟
    سلام:
    تمام این احتمالاتی که فرمودید میتونه باشه و شاید از نوع غذا هم باشه

اگه بخوام ميترونيدازول ۲۵۰ مخلوط کنم با غذا چه مقدار از یک قرص باید بدم ؟
    در مان خوراکی مترو:
    25mg/kg Bw یک بار در روز به مدت 5-10روز
    منظور میلیگرم بازاء کیلوگرم وزن بدن یا
    100mg/kg Bwیکبار در روز به مدت 3 روز از کتاب (بیماریهای ماهی های زینتی) شاید اون روشی که در کتاب مذکور برایتان نوشته سخت باشه به روش زیر عمل کنید
    میزان 250میلیگرم رو طوری درون غذا مخلوط کنید که بمدت شش روز صبح و عصر باید به ماهی بدهید و مترو را قبل از دادن به ماهی به میزان مناسب با غذا مخلوط نمایید بعد به ماهی دهید

سلام من ۳ تا ديسکس اضاف کردم دیروز مشکلی نیست جز تنفس تند یکی از ديسکسام
    آیا این تنفس به دلیل استرس ناشی از ورود ديسکساي جدید میتونه باشه یا منتظر بیماری جدید باشم؟
    در ضمن یه کم دم و باله های ديسکساي جدید پارگی کوچک دارن که فکر میکنم به دلیل کتک خوردن از ديسکسام باشه!
    امیدوارم مریض نشده باشن
    بازم میتونه تمام احتمالات موجود باشه ولی کاش تا ثابت شدن شرایط تانکتان صبر میکردید!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid-a نمایش پست ها
    سلام
    الان 3 روز از درمان میگذرد حال همه ماهی ها بهتر شده بجز دیسکس بزرگتر نشانه خاصی ندارد فقط گوشه گیر است و به غذا لب نمیزند در بقیه ماهی ها لکه های سیاه روی بدن و باله ها بیشتر شده سرا مایکاپور و یا جنرال تونیک تترا پیدا نکردم وفقط از
    سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم و نیتروفورانتوئین استفاده کردم برای این لکه های سیاه چه کاری انجام بدم ؟ ضمنا گاهی باله هاشون رو سریع تکون میدن و حرکات انفجاری دارن و گاهی هم خودشون رو به شلنگ هوا می مالونن علتش چی میتونه باشه ؟

<font color="#333333" style="color: rgb(51, 51, 51); font-size: 13px; font-style: italic; text-align: right; background-color: rgb(242, 246, 248);">http://s4.picofile.com/file/81841483..._1664.mp4.html

سلام ، اگر درمان در مجموع تاثیر مثبتی روی بیشتر دیسکس ها داشته و ماهی ها رو به بهبود هستند بهتره حد اقل ۷ روز کامل ادامه بدیدش....در مورد اون دیسکسی که مشکلش حل نشده خدمتتون عرض کنم که بهتره فعلا دست نزنید بهش و صبر کنید تا دوره درمان کامل بشه . حتی اگر حالش وخیم هم بشه راه بهتری وجود نداره . میتونید خارجش کنید و در تانکی جدا قرنطینه کنید و درمان دیگری رو امتحان کنید ، ولی در این صورت خود تننهایی و استرس ناشی از اون میتونه خیلی سریع رو به مرگ پیش ببرتش!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    ممنون بابک جان ...
    شرایط پایدار و از نظر شما نمیدونم چه المان ها يي داره ولی فعلا ديسکسام همگی غذا خور و سر حال هستند ، متأسفانه امروز نشد هنگام مدفوع کردن ماهی یاد شده رو ببینم اما نه تیره هست نه گوشه گیر و... خلاصه ماهی هارو به این جهت به این سرعت اضاف کردم که این ماهی کم تر کتک بخوره که جواب هم داد (به پیشنهاد جناب آژيده )
    اما خب اصول اضاف کردن و نشد رعایت کنم امیدوارم این اقدامم که در جهت بهبودی اوضاع بوده منجر به پشیمو نی نشه !!!
    ممنون از همه دوستان خوبم
    راستی کسی میدونه.عوارض جانبی مترونيدازول جز لاغری به دلیل سؤ هضم چی میتونه باشه؟
    ویرایش توسط OuTlaW : 23rd April 2015 در ساعت 12:54 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون بابک جان ...
    شرایط پایدار و از نظر شما نمیدونم چه المان ها يي داره ولی فعلا ديسکسام همگی غذا خور و سر حال هستند ، متأسفانه امروز نشد هنگام مدفوع کردن ماهی یاد شده رو ببینم اما نه تیره هست نه گوشه گیر و... خلاصه ماهی هارو به این جهت به این سرعت اضاف کردم که این ماهی کم تر کتک بخوره که جواب هم داد (به پیشنهاد جناب آژيده )
    اما خب اصول اضاف کردن و نشد رعایت کنم امیدوارم این اقدامم که در جهت بهبودی اوضاع بوده منجر به پشیمو نی نشه !!!
    ممنون از همه دوستان خوبم
    راستی کسی میدونه.عوارض جانبی مترونيدازول جز لاغری به دلیل سؤ هضم چی میتونه باشه؟
    میتونید با اینا مکاتبه کنید یا سوالاتتون رو اینجا بپرسید !

Metronidazole Side Effects in Detail - Drugs.com

Metronidazole Uses, Dosage & Side Effects - Drugs.com

Side Effects of Flagyl (Metronidazole) Drug Center - RxList

صفحه 215 از 269 نخستنخست ... 115165196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234265 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)