کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17061
    جناب آژیده عذر میخوام لحن نوشتنم طلب کارانه نبود .فک میکنم اشتباه برداشت کردین. من چون زیاد وارد نیستم به فروم ها اشتباه شد. البته بخاطر این اینجا پرسیدم چون فک میکردم فیلتر ها آلودگی داشته باشه و چند تا سوال هم بالاتر پرسیده بودم گفتم ادامه هم باشه. باز هم عذر میخوام.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    درود بر اعضا و گردانندگان گل پارسی پت

در مورد پوسیدگی باله و دم تاپیک جناب آژیده را خوندم و چند سوال داشتم:

اول اینکه با توجه به عکس ماهی ها تشخیصم درسته؟ قبلا این بیماری را توی ماهیای دیگه دیدم یه مقدار فرق داره به نظرم! اینبار مثل یه جور پاره شدن قسمتی از دم یا بالست که توی بعضیهاشون انتهای اون پارگی یه برامدگی جوش مانند سفید هم هست

دوم اگر تشخیص درسته دمای آب و طول درمان هم بفرمایید و دوز دارو مثل همیشه باید هر ۲۴ ساعت تکرار بشه؟

سوم اینکه اکواریوم اصلی با سیفون های سنگین و خالی بودن باز هم میتونه ناقل باشه این سوالم تکراریه اما چون برای سیکل شدن تلفات داشتم یه معدار برای ضدعفونی و سیکل دوباره ترس دارم

چهارم مدت زیادی هست که این مشکل را دارند و بعضی وقت ها خوب میشن و دوباره.... اگر پوسیدگی باله باشه بدون درمان ممکنه خود به خود درمان بشه؟! به جز یکیشون که اتفاقا نشونه این بیماری را نداره همه غذا میخورند و به نظر مشکلی ندارند

متاسفانه تا الان موفق نشده بودم انجل ها رو جدا کنم که امروز بالاخره حل شد . انجلها مدت زیادی به نظرم انگل روده داشتند و مدفوع حباب دار و یا بعضی وقتها مثل لوله توخالی دارند و چون از اول کنار دیسکسها بودند تا امروز مطمئنا دیسکسها هم دچار شدند! البته توی میکس دل سیر هم بوده همیشه!

سوال بعدیم اینه که میتونم همزمان درمان انگل هم انجام بدم یا نه؟ و با توجه به غذا خور بودنشون لازم هست یا همینکه جدا شدند کافیه؟

شرمنده خیلی طولانی شد

با سپاس فراوان

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    درود بر اعضا و گردانندگان گل پارسی پت

در مورد پوسیدگی باله و دم تاپیک جناب آژیده را خوندم و چند سوال داشتم:

اول اینکه با توجه به عکس ماهی ها تشخیصم درسته؟ قبلا این بیماری را توی ماهیای دیگه دیدم یه مقدار فرق داره به نظرم! اینبار مثل یه جور پاره شدن قسمتی از دم یا بالست که توی بعضیهاشون انتهای اون پارگی یه برامدگی جوش مانند سفید هم هست

دوم اگر تشخیص درسته دمای آب و طول درمان هم بفرمایید و دوز دارو مثل همیشه باید هر ۲۴ ساعت تکرار بشه؟

سوم اینکه اکواریوم اصلی با سیفون های سنگین و خالی بودن باز هم میتونه ناقل باشه این سوالم تکراریه اما چون برای سیکل شدن تلفات داشتم یه معدار برای ضدعفونی و سیکل دوباره ترس دارم

چهارم مدت زیادی هست که این مشکل را دارند و بعضی وقت ها خوب میشن و دوباره.... اگر پوسیدگی باله باشه بدون درمان ممکنه خود به خود درمان بشه؟! به جز یکیشون که اتفاقا نشونه این بیماری را نداره همه غذا میخورند و به نظر مشکلی ندارند

متاسفانه تا الان موفق نشده بودم انجل ها رو جدا کنم که امروز بالاخره حل شد . انجلها مدت زیادی به نظرم انگل روده داشتند و مدفوع حباب دار و یا بعضی وقتها مثل لوله توخالی دارند و چون از اول کنار دیسکسها بودند تا امروز مطمئنا دیسکسها هم دچار شدند! البته توی میکس دل سیر هم بوده همیشه!

سوال بعدیم اینه که میتونم همزمان درمان انگل هم انجام بدم یا نه؟ و با توجه به غذا خور بودنشون لازم هست یا همینکه جدا شدند کافیه؟

شرمنده خیلی طولانی شد

با سپاس فراوان

سلام :
    با توجه به اینکه تاپیک بیماری مورد نظر رو مطالعه نمودید بسیاری از سئوالات شما در آن پاسخ داده شده است
    درمان باید در تانک قرنطینه انجام بشه و بعد از درمان باید تانک ضدعفونی شود وقتی پای درمان بیماری در میان هست مسئله سیکل ازت اهمیت ندارد چون باید درمان انجام شود و بعد از درمان شما دوباره سیکل را با روشهای موجود که خودتان بهتر میدانید مجددا طی خواهید نمود در ضمن اکثر اوقات این پارگی های جزئی باله با نمک درمان میشود و بهتر است که کیفیت آب تانک خود را بهتر کنید در صورتی که علائم و پوسیدگی باله ها شدیدتر و منطبق با تاپیک مورد نظر بود درمان را میتوانید با سرا بکتاپور و داروهایی که در تاپیک مورد نظر عنوان شده ادامه دهید
    ویرایش توسط B@B@K : 18th April 2015 در ساعت 11:28 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    با توجه به اینکه تاپیک بیماری مورد نظر رو مطالعه نمودید بسیاری از سئوالات شما در آن پاسخ داده شده است
    درمان باید در تانک قرنطینه انجام بشه و بعد از درمان باید تانک ضدعفونی شود وقتی پای درمان بیماری در میان هست مسئله سیکل ازت اهمیت ندارد چون باید درمان انجام شود و بعد از درمان شما دوباره سیکل را با روشهای موجود که خودتان بهتر میدانید مجددا طی خواهید نمود در ضمن اکثر اوقات این پارگی های جزئی باله با نمک درمان میشود و بهتر است که کیفیت آب تانک خود را بهتر کنید در صورتی که علائم و پوسیدگی باله ها شدیدتر و منطبق با تاپیک مورد نظر بود درمان را میتوانید با سرا بکتاپور و داروهایی که در تاپیک مورد نظر عنوان شده ادامه دهید

عرض ادب مجدد

بله مطالعه کردم اما سوال بنده در مورد دما و طول درمان بود که توی تاپیک بیماری اشاره نشده بود.
    بابک جان میتونم درمان انگل روده را همزمان انجام بدم یا خیر؟

خیلی ممنونم
    مثل همیشه شرمنده شما هستم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    عرض ادب مجدد

بله مطالعه کردم اما سوال بنده در مورد دما و طول درمان بود که توی تاپیک بیماری اشاره نشده بود.
    بابک جان میتونم درمان انگل روده را همزمان انجام بدم یا خیر؟

خیلی ممنونم
    مثل همیشه شرمنده شما هستم
    سلام:
    سلام بله میتوانید انجام دهید منتهی به احتمال زیاد کیفیت آب تانک شما و نوع تغذیه ماهیان شما به نظر میرسه مطلوب نیست درمان در همون دمای فعلی تانک شما مناسب هست و دما را بالا نبرید و با توجه به نوع دارویی که بکار میبرد زمان درمان رو انتخاب نمایید اگر دارو شرکتی هست بر مبنای بروشور و توضیحات درونش و اگر از سایر موارد استفاده نمودید در تاپیک ان طول درمان توضیح داده شده است

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    سلام

http://www.parsipet.ir/thread9619-4.html#post248874

۱.دیسکس ها رو به تانک قرنطینه منتقل کنید
    ۲.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۵ لیتر
    ۳.نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر
    ۴.سرا مایکاپور یک قطره هر یک لیتر

۷ روز پیاپی هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ سیفون کنید و دوز دارو ها رو تجدید کنید

دما روی 31 درجه سانتی گراد

همانگونه که فرمودید درمان رو شروع کردم چندتا سوال داشتم
    در طول درمان تغذیه انجام شود ؟
    مورد 4
    سرا مایکاپور تو شهر ما پیدا نمیشه جایگزینی براش هست ؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid-a نمایش پست ها
    سلام

http://www.parsipet.ir/thread9619-4.html#post248874

۱.دیسکس ها رو به تانک قرنطینه منتقل کنید
    ۲.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۵ لیتر
    ۳.نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر
    ۴.سرا مایکاپور یک قطره هر یک لیتر

۷ روز پیاپی هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ سیفون کنید و دوز دارو ها رو تجدید کنید

دما روی 31 درجه سانتی گراد

همانگونه که فرمودید درمان رو شروع کردم چندتا سوال داشتم
    در طول درمان تغذیه انجام شود ؟
    مورد 4
    سرا مایکاپور تو شهر ما پیدا نمیشه جایگزینی براش هست ؟
    سلام
    در طول درمان اگر ماهیها به غذا علاقه نشان میدهند میتوانید آنها را تغذیه کنید ولی به میزان کم و بلافاصله باقیمانده غذا را از تانک خارج کنید.
    به جای سرا مایکاپور میتوانید از جنرال تونیک تترا استفاده کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    با سلام و عرض ادب مجدد

همانطور که بابک عزیز راهنمایی فرمودند به نظر میرسه با مقداری نمک باله های ماهیها ترمیم شدند و فعلا از درمان با انتی بیوتیک صرف نظر کردم

سوال در مورد انگل روده داشتم

وجود حباب در مدفوع ماهی دلیل کافی برای انگل هست؟ بعضی از ماهیا فقط همین نشونه را دارند!

دوز دارو هم در تاپیک جناب آژیده ۲۵۰ میل برای ۱۰ گالن هست که البته در تاپیک جناب رضایی ۵۰۰ میلی گرم هستش!

وقتی ۳۰ درصد آب را تعویض کردم فقط به اندازه آب تعویض شده دارو بزنم یا به اندازه کل آب؟ این هم به نظرم توی دوتا تاپیک متفاوت بود یا من درست متوجه نشدم

بازم ممنون از لطفتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سلام و عرض ادب مجدد

همانطور که بابک عزیز راهنمایی فرمودند به نظر میرسه با مقداری نمک باله های ماهیها ترمیم شدند و فعلا از درمان با انتی بیوتیک صرف نظر کردم

سوال در مورد انگل روده داشتم

وجود حباب در مدفوع ماهی دلیل کافی برای انگل هست؟ بعضی از ماهیا فقط همین نشونه را دارند!

دوز دارو هم در تاپیک جناب آژیده ۲۵۰ میل برای ۱۰ گالن هست که البته در تاپیک جناب رضایی ۵۰۰ میلی گرم هستش!

وقتی ۳۰ درصد آب را تعویض کردم فقط به اندازه آب تعویض شده دارو بزنم یا به اندازه کل آب؟ این هم به نظرم توی دوتا تاپیک متفاوت بود یا من درست متوجه نشدم

بازم ممنون از لطفتون

سلام و احترام

خیر، وجود حباب در مدفوع دیسکس و به طور کلی ماهی، لزوما دلیل بر بیماری انگل روده ای نیست ولی خیلی وقتا یکی از نشانه هاست. نمیشه روش حساب کرد ولی اگر شک دارید و این تنها علامت در دیسکس هاست، توصیه میکنه از غذا های ضد انگل اسپکتروم یا هیکاری استفاده کنید .

در مورد دوز مترونیدازول ، منابع قدیمی و متعبر همه روی دوز ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۱۰ گالن آب تاکید دارند ، به هر حال این میزان در خیلی از منابع دیگه متفاوته و خیلی ها با دوزی بسیار بیشتر از ۵۰۰ میلیگرم هم استفاده میکنند ، سر درست و غلطش هم بین علما اختلاف است! از طرفی دیسکس بر خلاف حساسیتش به بسیاری از بیماری ها، در برابر سموم و دارو ها و همچنین دما بسیار مقاومه . کلری که در ۵ دقیقه آروانا و Red Tail Catfish رو میکشه، نهایتا باعث تند نفس کشیدن دیسکس میشه، فرمالینی که آروانا و بسیاری از گوشتخواران (منظور ماهی های مهاجم) رو در چند دقیقه مسموم میکنه و میکشه در دیسکس معمولا اصلا حتی علامتی هم ایجاد نمیکنه . در مورد سایر دارو ها مثل آنی بیوتیک و ضد انگل هم همینطوره. ولی این مقاومت دلیل نمیشه که مثلا کبدش آسیب نبینه .... یا خیلی آسیب های دیگه . بنا بر این توصیه آخر بنده به شما اینه : مراقب باشید باعث مسمومیست و یا آسیب های ناشی از مصرف دارو نشید ، احتمالا دیسکس هایی رو دیدید که ظاهرا نه مریض هستند،َ نه انگل روده ای دارند ، نه بی اشتها هستند و بر عکس بیش از هر دیسکسی غذا میخورند ولی مدام لاغر میشن و آخر تبدیل به اسکلت میشن و میمیرن!! این فقط یکی از عوارض سو مصرف یا زیاده روی در مصرف دارو در یک برهه زمانی خاص است. رشد سوز شدن و مشکلات باروری و مرگ های ناگهانی در ماه ها بعد هم از سایر علائم مسمومیت دارویی یا استفاده بیش از حد از دارو هاست . در دیسکس هایی که به قول فروشندگان قرنطینه رو طی میکنند و کیلو کیلو آنی بیوتیک های مختلف رو همزمان نوش جان میکنند زیاد این موارد دیده میشه....این گونه دیسکس ها خیلی وقتا تا چند ساعت قبل از مرگ به دلیل لاغری مفرط هم غذا میخورند .

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th April 2015 در ساعت 07:46 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام دوستان
    من بعد از گذر از یه دوره آرامش کوتاه ، با مشکلات و سوالات جدید در خدمتتونم.
    ۱- ديسکسام خیلی با هم درگیر میشن حتی ۱ ديسکس دیگه هم اضاف کردم ولی افاقه نکرد
    البته یه جفت تو تانک دارم که درگیری از اونا شروع میشه ...
    ۲- بعضی وقتا ديسکسام تک ابششي تنفس میکنند ولی بعد چند ساعت همه خوب میشن
    آیا انگل هست یا از استرس و این درگیری ها نشأت میگیره؟
    البته نشونه ظاهری مثل مالش بدن به اشیا یا عوض شدن حالت ابشش مشاهده نمیشه
    ممنون
    این موارد و هم تکرار میکنم باز
    حجم تانک ۲۶۰
    تعداد ماهی : ۷ ديسکس ۱.۵ تا ۲.۵ اینچی ، ۲ تا کت کفخوار ، ۱ بارب رد لاین ... جمعا ۱۰ تا
    سیفون هر ۳ روز یک سوم
    فیلتر : بيلوژيکي
    کف تانک هم شن داره
    ویرایش توسط OuTlaW : 21st April 2015 در ساعت 12:01 AM

صفحه 214 از 269 نخستنخست ... 114164195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233264 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)