مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    میلاد وقتی که این اتفاق میوفته مخصوصا اگه بره سمته دمش یعنی به شدت استرس داره .چجوری کنارش بودی ؟ایستاده یا نشسته ؟تا چه حد به قفس نزدیک شدی ؟قفسش تو چه ارتفاعیه؟این یعنی که از نزدیک بودن تو بهش خوشش نمیاد .جواب این سوالامو بده.

خدارو شكر امروز خيلي خوب بود.فكرنميكنم مشكلش پركني باشه.من اين صحنه رو از فاصله 4متري ديدم.
    فكر ميكنم پرش شكسته بوده و اينم كندتش.امكانش هست؟

طوطی با طوطی فرق می کنه .کاسکو حساس تره .باید بیشتر دقت کنی تو رفتارت و حرکاتت .امیدوارم که مشکلی نباشه .ولی اون استرس داره باید بفهمی از کجا .جواب سوالامو حتما بده .
    خدارو شكر اين عسل خيلي باهام خوبه و همش منتظره من باهاش حرف بزنم تا جوابمو بده.خيلي مهربونه.ولي ماشاال... خيلي سرو صداش زياده.
    فكر كنم همين روزا همسايه ها بيان دم خونمون.
    سلام .تو هر دفعه یه سکته می دی به ما .:smile (82):
    نگفتی ارتفاع قفس چطوره ؟خدا رو شکر که تو فکر می کنی پرکنی نیست :smile (92):.از این به بعد بیشتر رو پراش دقت کن .تو پر شکستشو دیده بودی ؟شایدم شکسته بوده ،ما که ندیدیم . از هر چیزی که قابل عکس گرفتن باشه عکس بذار .
    طوطی بدون سرو صدا که نمیشه .باید تحمل کرد تا به حرف بیاد .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    شهرزاد عزیز سلام
    دیروز که رفتم خانه بیشتر وقتم را به کاسکو اختصاص دادم با دست بهش گردو و بادام زمینی و پسته دادم که خورد همونطور که گفتی توی آبش هم مولتی ویتامین ریختم که برام خیلی جالب بود تا شب نیمی از ظرفش را خورده بود . عصری هم سبزیجات ریختم توی ظرفش که نخورد ، نمی دونم چرا از ظرفش غذا نمی خوره چون همون سبزیجات را توی نخ کردم و از سقف قفس آویزان کردم ، آمد سراغش ، حتی نیمه شب که چراغها خاموش بود و خوابیده بودیم رفته بود سراغ سبزیجاتش و صدای خرد کردن کرفس می آمد .
    با این تفاسیر آیا هنوز شما احتمال می دهد که سرما خورده باشد چون نه عطسه می کنه و نه علامتی دیگه ای دارد ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    می خواستم بدونم حالتی که طوطی خاکستری زیر بالهاشو نیمه باز نیگه میداره چه مفهومی داره بنظر شما فقط برای گرماست؟
    اگه اینطوره تو همون محیط خاکستریهای دیگه ای هم هستند چرا اونها بغلهاشون باز نگه نمیدارن؟
    مرسی
    سلام دوست عزیز
    من دیدم که همه طوطی ها این کار را انجام میدن هم طوطی خاکستری هم طوطی های دیگه
    دلایل مختلفی می تونه داشته باشه ، کنترل دمای بدن، احساس شعف و خوشحالی، جلب جفت ، دلقک بازی در آوردن و خیلی دلایل دیگه .....
    اما یه حرکتی هست که من در خیلی از طوطی ها دیدم و بیشتر طوطی های نر این کار را انجام میدن اون هم زمانی هست که روی یک سطح صاف راه میرن به نظر م خیلی بانمکه
    وقتی دارن روی سطح صاف راه میرن کمی بالهاشون را از بدن جدا می کنن به قول معروف مثل لات ها راه میرن
    توی یک سایت رفتار شناسی پرنده ها خوندم که برای نشان دادن بزرگی جثه به جفت و گاهی هم برای ایجاد تعادل هنگام راه رفت روی زمین این کار را انجام میدن ولی این حالت راه رفتنشون خیلی بامزه است
    به نظرم جای نگرانی نداره چون بالی که آسیب دیده باشه یا مشکلی داشته باشه آویزون میشه ولی این حالتی که شما میگی کاملا ارادی است و اگر طوطی بیحال باشه نمی تونی بالها را توی این حالت نگه داره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام

ترا بخدا زودتر به دادم برسید ، عسل چند روزی است که غذاش خیلی خیلی خیلی کم شده حبوبات از نوع پخته شده ، جوانه زاده ، خیس خورده ، انواع سبزیجات ( کدو حلوایی ، کرفس ، شوید و جعفری ، فلفل دلمه ای و .. ) را که قبلا بخوبی می خورد اصلا لب نمی زنه فقط خیلی کم از تخمه آفتابگردان را می خورد حدود 8 الی 10 دانه در روز چیکار کنم . هیچ مشکلی ندارد مدفوعش سبز و اطرافش سفید است فقط ساکت شده و مثل قبل شلوغ نمی کند خیلی نگران هستم . البته جمعه بردمش دادم بالش را کوتاه کردند می تونه به این دلیل باشه ؟؟؟؟ ترا خدا زودتر جوابم را بدید
    سلام
    شهرزاد جان به شما توضیح کامل را دادند که چه بکنید
    آخرین دفعه که طوطی را حمام بردید کی بوده؟ قبل از زدن پرها یا بعد از زدن پرها ؟
    حتما با شماره ای که شهزاد جان داد تماس بگیر و مشورت کن

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    شهرزاد جان به شما توضیح کامل را دادند که چه بکنید
    آخرین دفعه که طوطی را حمام بردید کی بوده؟ قبل از زدن پرها یا بعد از زدن پرها ؟
    حتما با شماره ای که شهزاد جان داد تماس بگیر و مشورت کن
    برنامه هفتگی حمام کردن کاسکوی من جمعه است ، هفته قبل هم اول بردم پرهاش را کوتاه کردم و بعد ساعت 1 بعد از ظهر بود که بردمش حمام و بلافاضله با سشوار خشکش کردم .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    برنامه هفتگی حمام کردن کاسکوی من جمعه است ، هفته قبل هم اول بردم پرهاش را کوتاه کردم و بعد ساعت 1 بعد از ظهر بود که بردمش حمام و بلافاضله با سشوار خشکش کردم .
    سلام
    حدس میزدم باید از حمام کردن باشه .... خدا کنه سرما نخورده باشه و به خاطر استرس ناشی از کوتاه کردن بال فقط کمی دپرس شده باشه
    گاهی اوقات طوطی ها با همه احتیاطهایی که ما در امر حمام کردن می کنیم باز هم سرما می خورن خصوصا که الان دمای هوا به شدت تابستان گرم نیست رفته بیرون هوا به هوا شده و بعد هم که بردیش حمام ..... امیدوارم که سرما نخورده باشه و اگر هم سرماخورده این سرما خوردگی خفیف باشه و به زودی مثل قبل سرحال بشه
    حتما جاش را گرم نگه دار و تا می تونی سعی کن به هر کلکی که شده غذا بدی بخوره هر چی میلش میکشه بده حتی اگر فقط می بینی تخمه را با اشتها میخوره اشکال نداره بده بهش با دست میخوره با دست بده الان فقط باید غذا بخوره
    امیدوارم خوب و سرحال بشه دوباره :smile (264):
    ویرایش توسط Shikra : 21st October 2010 در ساعت 12:51 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    شهرزاد عزیز سلام
    دیروز که رفتم خانه بیشتر وقتم را به کاسکو اختصاص دادم با دست بهش گردو و بادام زمینی و پسته دادم که خورد همونطور که گفتی توی آبش هم مولتی ویتامین ریختم که برام خیلی جالب بود تا شب نیمی از ظرفش را خورده بود . عصری هم سبزیجات ریختم توی ظرفش که نخورد ، نمی دونم چرا از ظرفش غذا نمی خوره چون همون سبزیجات را توی نخ کردم و از سقف قفس آویزان کردم ، آمد سراغش ، حتی نیمه شب که چراغها خاموش بود و خوابیده بودیم رفته بود سراغ سبزیجاتش و صدای خرد کردن کرفس می آمد .
    با این تفاسیر آیا هنوز شما احتمال می دهد که سرما خورده باشد چون نه عطسه می کنه و نه علامتی دیگه ای دارد ؟
    یعنی اشتهاش برگشت؟ مولتی ویتامین رو دوره این ماه رو کامل کن همون برنامه که شیکرا جان نوشتن قطعش نکن. سبزیجاتشم با نخ می خوره با تخ بده ظرف تخمشم خالی نزار

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .تو هر دفعه یه سکته می دی به ما .:smile (82):
    نگفتی ارتفاع قفس چطوره ؟خدا رو شکر که تو فکر می کنی پرکنی نیست :smile (92):.از این به بعد بیشتر رو پراش دقت کن .تو پر شکستشو دیده بودی ؟شایدم شکسته بوده ،ما که ندیدیم . از هر چیزی که قابل عکس گرفتن باشه عکس بذار .
    طوطی بدون سرو صدا که نمیشه .باید تحمل کرد تا به حرف بیاد .
    ممنون.خدارو شكر ديگه نديدم و پراشم مرتب و سالمه.
    ارتفاعش70سانته.
    چندروز ديگه آلبومشو ميسازم وكلي عكس ازش ميذارم.آخه خيلي سرو صدا داره.يه ريز از7صبح تا11شب!!!!!!!
    تاحالا نديده بودم كاسكو به اي جيغجيغويي!!!!!!!!!!!فقط هم جيغ ميزنه.
    بازم ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    اين سينه عسل خيلي مرتبه.امروز از صبح تا 6بعداز ظهر خونه نبودم و وقتي اومدم خورده پر و 2تا پر پيدا كردم.
    فكر ميكنم راحت بتونم جلوشو بگيرم.روزايي كه خونه هستم اصلا پر پيدا نميكنم.البته هنوز اسباب بازياشو نذاشتم براش.هنوز ميترسه.
    فكر كنم اسباب بازي خيلي بهم كمك كنه.درسته؟
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اين سينه عسل خيلي مرتبه.امروز از صبح تا 6بعداز ظهر خونه نبودم و وقتي اومدم خورده پر و 2تا پر پيدا كردم.
    فكر ميكنم راحت بتونم جلوشو بگيرم.روزايي كه خونه هستم اصلا پر پيدا نميكنم.البته هنوز اسباب بازياشو نذاشتم براش.هنوز ميترسه.
    فكر كنم اسباب بازي خيلي بهم كمك كنه.درسته؟
    ممنون
    دوست عزیز
    در حالت عادی هم از طوطی پر میریزه حتی بیشتر از دوتا
    به نظر میاد شما بیش از حد نگرانی اگر بخوای تا این حد وسواس به خرج بدی آخرش پر کن می کنی طوطی را ..
    ...:smile (41):

راستی نخ سبزیجات هم می تونی براش درست کنی هم بازی می کنه هم میخوره سرش گرم میشه تاپیکش را در بخش طوطی سانان درست کردم
    ویرایش توسط Shikra : 21st October 2010 در ساعت 09:19 PM

صفحه 196 از 1238 نخستنخست ... 961461771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152462966961196 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)