صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 126
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کبوتر-سهره-خمسه-(بلبل هزار-لاری)
    شماره عضویت
    10212
    سلام مجدد خدمت دوستان خصوصا جناب فلاح.در مورد پهلوان اکبر کاشانی فعلا همین را عرض کنم که ایشان یکی از قدمای کبوتربازی میباشند که سالهاست که فوت کرده اند(حدود سی سال حالا کمی بیشتر یا کمتر)عمده خالهایشان گلی داغ سر تیر سفید یا سیاه تیر سفید و سبز تیر سفید که البته به سیاه تیر سفیدهایشان که از خال پیس درست شده بود قرایی می گویند که چشم ونوک سفید دارند.البته ابلغ نبودند و تو دمبی بودند که بسیار کبوتران خوبی هم هستند که هنوز هم در کاشان موجود است وبه علت اینکه مطابق با سلیقه عموم کاشانی ها هست باز در حال ازدیادشان هستند.بنده خیلی اطلاعات زیادی ازین بزرگوار ندارم ولی در فرصتی دیگر توضیح خواهم داد. یک نکته هم در مورد خالهای قدیم عرض کنم یکسری پشت سبز بودن که تودمبی هم بودند وچشمی سیاه ونوک سفید داشتند(بعضا سرنوک هم داشتند)بسیار بسیار عالی وخوش کت بودن )کم بازی وبا دمی باز در هوا کت می زدند البته بهتر است بگویم سر میخوردند که واقعا تماشایی بودند.عموی یکی از دوستانم سابق بر این از انها داشتند که سالها پیش بالاجبار فروختند که الان کمیاب هستند .البته اصیل تهران بودن ومال قم نبودند و الان ازبس قاطی شده آنها هم که به وفور بودند در حال حاضر خیلی کم شده اند. خالهای قدیم و اصیل قم:1-شالنگ سیاههای استثنایی که ذات پاک و عجیبی داشتند2-قارا و سینه ماش3-سفید چشم زرد ولی نوک سیاه که بسیار کم خال بودند.این سو کبوتر واقعا نایاب است4-سبز وسیاهی هم هست.سپاس بیکران

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط امید7 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت دوستان خصوصا جناب فلاح.در مورد پهلوان اکبر کاشانی فعلا همین را عرض کنم که ایشان یکی از قدمای کبوتربازی میباشند که سالهاست که فوت کرده اند(حدود سی سال حالا کمی بیشتر یا کمتر)عمده خالهایشان گلی داغ سر تیر سفید یا سیاه تیر سفید و سبز تیر سفید که البته به سیاه تیر سفیدهایشان که از خال پیس درست شده بود قرایی می گویند که چشم ونوک سفید دارند.البته ابلغ نبودند و تو دمبی بودند که بسیار کبوتران خوبی هم هستند که هنوز هم در کاشان موجود است وبه علت اینکه مطابق با سلیقه عموم کاشانی ها هست باز در حال ازدیادشان هستند.بنده خیلی اطلاعات زیادی ازین بزرگوار ندارم ولی در فرصتی دیگر توضیح خواهم داد. یک نکته هم در مورد خالهای قدیم عرض کنم یکسری پشت سبز بودن که تودمبی هم بودند وچشمی سیاه ونوک سفید داشتند(بعضا سرنوک هم داشتند)بسیار بسیار عالی وخوش کت بودن )کم بازی وبا دمی باز در هوا کت می زدند البته بهتر است بگویم سر میخوردند که واقعا تماشایی بودند.عموی یکی از دوستانم سابق بر این از انها داشتند که سالها پیش بالاجبار فروختند که الان کمیاب هستند .البته اصیل تهران بودن ومال قم نبودند و الان ازبس قاطی شده آنها هم که به وفور بودند در حال حاضر خیلی کم شده اند. خالهای قدیم و اصیل قم:1-شالنگ سیاههای استثنایی که ذات پاک و عجیبی داشتند2-قارا و سینه ماش3-سفید چشم زرد ولی نوک سیاه که بسیار کم خال بودند.این سو کبوتر واقعا نایاب است4-سبز وسیاهی هم هست.سپاس بیکران
    سلام به شما و همه دوستان منو ببخشید برای تاخیر در تشکر از پست شما اقا امید .
    از راهنمایی جناب اقای اسکندری استفاده میکنیم و برای شروع معرفی نژادهای اصلی و پایه در کبوتران از نژاد (خال) (پلنگ) با کسب اجازه شروع میکنیم

برای کیفیت بد عکس و محله نگهداری منو ببخشید در اولین فرصت عکس از همین کبوتران رو بصورت تکی ارسال خواهم کرد
    (پلنگ چشم سفید)

(پلنگ چشم زرد)

پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10212
    از جناب فلاح بسیار سپاسگذارم بابت زحمتی که میکشند.کبوترای خوبی دارید به نظر بسیار تیغ دار و فرز باشند .راستی به نظرم خصوصیات پلنگ اصیل،داشتن چشم ونوک سفید باشد ،همینطور داشتن فقط خالهای سبز که تعدادی ازآن ها دم های سبز دارند ولی بیشتر تو دمبی یا کتار دم هستند. رنگ چشم زرد ویا داشتن خال قهوه ای نشان از قاطی بودن حیوان دارد.بزرگوار با نظرم موافق هستید؟جسارتا جفتهای پایین چه خال جوجه ای بشما میدهند؟کم وبیش سوسکی یا بدرنگ نمی دهند؟سپاس

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    از جناب فلاح بسیار سپاسگذارم بابت زحمتی که میکشند.کبوترای خوبی دارید به نظر بسیار تیغ دار و فرز باشند .راستی به نظرم خصوصیات پلنگ اصیل،داشتن چشم ونوک سفید باشد ،همینطور داشتن فقط خالهای سبز که تعدادی ازآن ها دم های سبز دارند ولی بیشتر تو دمبی یا کتار دم هستند. رنگ چشم زرد ویا داشتن خال قهوه ای نشان از قاطی بودن حیوان دارد.بزرگوار با نظرم موافق هستید؟جسارتا جفتهای پایین چه خال جوجه ای بشما میدهند؟کم وبیش سوسکی یا بدرنگ نمی دهند؟سپاس
    [b]سلام ممنون از لطف شما .
    (پلنگ)اصل تا اونجایی که بنده اطلاع دارم نوک سیاه و با رنگ چشم سفید یا زرد که بعضی از پیشکسوتان چشم زرد رو اصل تر تشخیص میدن و یکی از نشانهای (پلنگ) همینطور که شما میفرمایید دم سبز و تو دوم دار بودن اونها به اضافه نوک سیاه بودن و در مورد نوک سفید و چشم سفید فکر میکنم از (خال پیس) باشند
    همینطور که می دونید (پلنگ) از زیر مجموعه های زیادی برخوردار هستش که به کبوترانی که دارای (خال) قهوهای در این نژاد هستند(پلنگ جنگلی ) گفته میشود
    (قوطی) از (پشت سبز)و (لک دوش) البته در تهران بحساب میاد که در ادامه عکس از چند نوع طوقی که از پیشکسوتان و دوستان صمیمی دایی بنده هستند (اقای احمد رمضانی) قرار میدم که ایشون از کبوتر دوستان با کبوتران به قدمت 70 سال سویه هستند
    جفت دوم (خال) (پلنگ)(دست پر دم سیاه)(دم سبز) که (دم سبز) حاصل خیلی بهتر و زود ساز تر میشه که به پشت قبل ماده این جفت برمیگرده که هر دو (دم سبز) بودن و متاسفانه پرنده نر به علت کهولت سن از دنیا رفت ولی ماده هست و عکس از اون رو هم قرار میدم
    ممنون از شما/b]

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10212
    با سلام و احترام. در مورد آقای احمد رمضانی عرض کنم به احتمال فراوان ایشان نسبتی با محمدآقای رمضانی دارند که محمدآقا تا آنجایی که من میشناسم اصالتا دولابی هستند و فکر کنم جد اندرجد توی کار کبوتر بودند وشاید یک قرن اعتبار دارن. که ازین بابت به شما تبریک میگم که با همچین انسانهای حرفه ای وبا اخلاق کم وبیش در ارتباطید چون شنیده ام که کبوتربار بااخلاقی هستندکه صددرصد احمدآقا از حیوونای این بزرگوار دارن.خالهای کبوتراشون مثل بیشتر دولابی ها پلنگ و ابلغهای تیکه پاره (و لک دوشها )به انضمام هما وسرور باشه.البته در حد شتیده هایم است.جسارت اگه نباشه من تابحال پلنگ جنگلی نشنیده ام و همچنین پلنگ چشم زرد .میتونم خواهش کنم عکس جوجه های جفت هایی که زحمت میکشید نمایش می دهید را حتما ضمیمه بفرمایید.سپاس

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    با سلام و احترام. در مورد آقای احمد رمضانی عرض کنم به احتمال فراوان ایشان نسبتی با محمدآقای رمضانی دارند که محمدآقا تا آنجایی که من میشناسم اصالتا دولابی هستند و فکر کنم جد اندرجد توی کار کبوتر بودند وشاید یک قرن اعتبار دارن. که ازین بابت به شما تبریک میگم که با همچین انسانهای حرفه ای وبا اخلاق کم وبیش در ارتباطید چون شنیده ام که کبوتربار بااخلاقی هستندکه صددرصد احمدآقا از حیوونای این بزرگوار دارن.خالهای کبوتراشون مثل بیشتر دولابی ها پلنگ و ابلغهای تیکه پاره (و لک دوشها )به انضمام هما وسرور باشه.البته در حد شتیده هایم است.جسارت اگه نباشه من تابحال پلنگ جنگلی نشنیده ام و همچنین پلنگ چشم زرد .میتونم خواهش کنم عکس جوجه های جفت هایی که زحمت میکشید نمایش می دهید را حتما ضمیمه بفرمایید.سپاس
    سلامت خدمت شما و همه دوستان در (پارسی پت)
    در مورد اقای رمضانی درست میفرمایید ایشون از اساتید و پیشکسوتان در زمینه کبوتر و اهل منطقه (دولاب) در تهران هستند و همیشه لطف ایشون شامل حال من بوده و بنده از راهنمایی و تجربه خوب و مفید ایشون استفاده میکنم .
    همینطور که عرض کردم (خال) کبوتران اصلی هر یک از مجموعه و شاخه های متفاوتی برخوردار هستش که نام گذاری (خال) در کبوتران بوسیله شخص تکثیر کنند اون نژاد مشخصه شده که (پلنگ جنگلی) حاصل زحمات یکی اساتید بنام (خسرو خان معروف به خسرو قفس ساز) هستش که این (خال) در تهران به این نام شناخته میشود .در مورد چشم زرد بودن (پلنگ) جسارتآ چطور تا بحال نشنیده اید بعضی از کبوتردوستان (پلنگ چشم زرد) رو اصل میدونند .

این کبوتر نر (دم سبز) جوجه نر عکس شماره 2 و یک ماده (پلنگ) که متاسفانه از دنیا رفت

این (زاغ) هم برادر و هم لونه (هم کلک) با نر (دم سبز) در عکس بالا هستش

حاصل جوجه این ماده (دم سبز) ماده (دم سبز) در عکس دوم هستش

این نر (پلنگ ) بعضی از دوستان به این (خال) (کاسنی) هم میگویند جوجه نر عکس شماره 2 هستش

این نر از یک جفت نر (خال پیس) ماده(ابلغ) که از طرف یکی از دوستان به دوست و استاد بنده که همراه با او از کبوتران نگهداری میکنیم هدیه داده شده شما این نوع (خال) با دارا بودن چشم سفید و نوک سفید در اصطلاح نام کدوم (خال) از کبوتران می دونید

ممنون از شما

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام به دو استاد بزرگوار :
    آقا اینجوری نمیشه باز شما دو بزرگوار رفتیدتو اصطلاحات سنگین قرار شد اینجا به معرفی کبوتر ها بپزدازید و طبق همون طبقه بندی آقای اسکندری کار رو ادامه بدید !!!!

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    آقا بابک راس میگن!!!ما که هیچی نفهمیدیم!
    اما خیلی ممنون از زحمتی که می کشید و توضیحات و عکسای خیلی خوبتون
    عکسا خیلی عالین
    مخصوصا از نژاد زاغ خیلی خوشم اومده

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    آقا یه سوال!
    بعد اینکه از یه والد معمولی یه جوجه کاکل دار در میاد
    اینم طبق همین دسته بندی ها نام گذاری میشه؟بر اساس همین خال ها و رنگ ها
    یا به کل یه نژاد دیگست؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام به دو استاد بزرگوار :
    آقا اینجوری نمیشه باز شما دو بزرگوار رفتیدتو اصطلاحات سنگین قرار شد اینجا به معرفی کبوتر ها بپزدازید و طبق همون طبقه بندی آقای اسکندری کار رو ادامه بدید !!!!
    سلام اقا بابک
    بازهم منو ببخشید . اقا امید فرمودند عکس از جوجهای جفتها در پست قبل قرار بدم و بنده همه با توضیح و طبقه بندی از (خال) (پلنگ) طبق فرمایش اقای اسکندری به اشنایی در زیر مجموعه و تنوع این (خال) عکس قرار دادم
    این عکس از (پلنگ) تقدیم به شما و دوستان (پارسی پت)

صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)