کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من ميخوام فردا عسلو ببرم حموم اشكالي نداره؟؟؟؟
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز الان دقیقا چند وقت شده که طوطی را به منزلتون آوردید؟ یکماه شده؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    من ميخوام فردا عسلو ببرم حموم اشكالي نداره؟؟؟؟
    ممنون
    سلام مجدد
    من نظر شخصیم را در مورد حمام کردن طوطی وحشی میگم صرفابه عنوان یک تجربه و نمیخوام تعمیمش بدم
    کاری را که خودم در مورد طوطی های خودم رعایت میکنم میگم شاید به کارت بیاد
    من هیچ وقت طوطی های وحشی را ده یا 15 روز بعد از آوردن به خونه حمام نمی برم
    حداق یکماه بعد این کار را انجام میدم به دو دلیل اساسی
    اول : به لحاظ فیزبولوژی پرنده ها برای عادت به شرایط آب و هوایی جدید به یک ماه زمان نیاز دارند حتی اگر این جا به جایی از یک منزل به یک منزل دیگه باشه این یک مسئله علمی است شما کاریش هم نمی تونی بکنی منتها اینجا و در ایران کسی به این مسئله توجه نمی کنه
    دوم : در ایران قرطنینه انجام نمیشه اگر طوطی ناقل برخی ویروسهای خفته باشه حمام کردن به علت اینکه دمای بدن پرنده را میاره پایین ( قبلا در مورد این مسئله به طور کامل توضیح دادم ) می تونه(توجه کن گفتم میتونه نه اینکه صد در صد این اتفاق بیفته) اونها را فعال کنه بنابراین من ترجیح میدم که به سرعت آونها را حمام نبرم
    این چیزی بود که من می دونستم ....تجربه اش هم کردم دلم راضی نشد نگم ..البته قصد ندارم که نگرانت کنم فقط از روی احتیاط میگم ...به قول معروف ... احتیاط شرط عقله.....
    متاسفانه توی خیلی از تالارها و سایتها خوندم که طوطی را برای اینکه بهتر رام بشه یک هفته یا ده روز بعد از آوردن به منزل حمام ببرید این مسئله هیچ صحت علمی نداره و هیچ تاثیر در رام شدنش هم نداره
    در اروپا و آمریکا هم که پرنده را سه ماه قرنیطنیه می کنند در مدت قرنیطنه پرنده را به طور مصنوعی حمام نمی کنند ( حمامی که صاحبان طوطی انجام می دهند حمام کردن مصنوعی است یعنی طوطی به دلخواهش خودش حمام نمی کنه )

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام بچه ها 3 تا عکس از الکس گرفتم - البته می بخشید از این بهتر نشد ازش عکس بگیرم -

لطفا نظر بدین چند وقتشه ( لازم به ذکره که بگم عکس ها بدون فلش هستند )
    سلام
    هر چند که من همچنان معتقدم که سن طوطی را اینطوری نمیشه صد درصدی گفت ولی به نظر من طوطی شما بیشتر از دو سال سن داره ( سه یا چهار سال)
    بهتره نظر بقیه دوستان صاحب نظر را هم بشنوی...
    شاد باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نه هنوز يكماه نشده.الان 2هفته دقيق شده.
    ميگم شايد پركنيش بخاطر خارش باشه؟
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نه هنوز يكماه نشده.الان 2هفته دقيق شده.
    ميگم شايد پركنيش بخاطر خارش باشه؟
    ممنون
    طوطی با حمام نرفتن خارش نمیگیره ... در صورت بودن یه مشکل پوستی یا انگل پوستی و غیره ممکنه خارش بگیره
    یا این حال میل خودت است می تونی ببری حمام ....می تونی هم صبر کنی تا دیگران هم نظرشون را بگن بعد تصمیم بگیری
    الان دیگه برای شما کاملا مشخص شده که طوطی تون پرکن است؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام به تمامی دوستان.امدم که با شما 1 مشورتی کنم.راستیتش 1 چند وقتی هستش که من الکس رو از اتاقم به حال منتقل کردم که توی این مدت 1 چیز هایی تغییر کردش!!!!اولا روز های اول خوب بودش ولی توی این هفته متوجه شدم که الکس از 1 چیزی داره میرنجه به طوریکه عصبی شده و وقتی میریم کنارش دستو که بهش نزدیک میکنیم خودش پف میکرد و یک صدای تق تق در میاره و گردنشو مثل تیک به چپ و راست تکان میده و زیاد هم دیگه مثل اول سرو صدا نمیکرد و بیشتر چرت میزد برای همین پیش خودم گفتم حتما عصبی شده و رفتم قفسشو ور داشتم منتقل کردم به اتاق خودم که واقعا باور کردنی نبود از وقتی امد اتاق خودم شروع کرد قفس نوردی و سوت زدن و کلی خوشحال شدش برای همین دباره جاشو درست کردم و گزاشتم پیش خودم باشه و البته دیروز 1 پر کوچک هم ته قفس پیدا کردم که ریشه نداشت و نگرانی منو چند برابر کرده بود.حالا امید وارم که خوشحال باشه نمیدونم شاید الکس از تلوزیون میترسیده یا از چی که بهش خیلی استرس وارد شده بود در کل الان خیلی خوشحال تره 1 مورد دیگه هم که هستش الکس بعضی اوقات سرشو میکنه تو ظرف ابش و ابو به اطراف میریزه میخواستم ببینم این نشونه چیه و بعضی اوقاتم میخواهد ظرفشو بلند کنه بندازه پایین که خدا رو شکر این کارو نمیتونه انجام بده در کل خوشحال میشم که اگه راهنماییم کنید.ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان.امدم که با شما 1 مشورتی کنم.راستیتش 1 چند وقتی هستش که من الکس رو از اتاقم به حال منتقل کردم که توی این مدت 1 چیز هایی تغییر کردش!!!!اولا روز های اول خوب بودش ولی توی این هفته متوجه شدم که الکس از 1 چیزی داره میرنجه به طوریکه عصبی شده و وقتی میریم کنارش دستو که بهش نزدیک میکنیم خودش پف میکرد و یک صدای تق تق در میاره و گردنشو مثل تیک به چپ و راست تکان میده و زیاد هم دیگه مثل اول سرو صدا نمیکرد و بیشتر چرت میزد برای همین پیش خودم گفتم حتما عصبی شده و رفتم قفسشو ور داشتم منتقل کردم به اتاق خودم که واقعا باور کردنی نبود از وقتی امد اتاق خودم شروع کرد قفس نوردی و سوت زدن و کلی خوشحال شدش برای همین دباره جاشو درست کردم و گزاشتم پیش خودم باشه و البته دیروز 1 پر کوچک هم ته قفس پیدا کردم که ریشه نداشت و نگرانی منو چند برابر کرده بود.حالا امید وارم که خوشحال باشه نمیدونم شاید الکس از تلوزیون میترسیده یا از چی که بهش خیلی استرس وارد شده بود در کل الان خیلی خوشحال تره 1 مورد دیگه هم که هستش الکس بعضی اوقات سرشو میکنه تو ظرف ابش و ابو به اطراف میریزه میخواستم ببینم این نشونه چیه و بعضی اوقاتم میخواهد ظرفشو بلند کنه بندازه پایین که خدا رو شکر این کارو نمیتونه انجام بده در کل خوشحال میشم که اگه راهنماییم کنید.ممنون
    علی جان شما توجه کن طوطیت موقعی که صدای تق تق در میاره مردمک ریزو درشت نمیکنه چون اگه این کار رو بکنه به منزله ی ارتباط دوستیه و شما با سر گرفتن این ارتباط رو متقابل جواب بدی دوستانی که دوست دارن بدونن طوطیشون چجوری میشه یکبار امتحانی طوطی رو ببرن جلو آینه البته اگه رو دست باشه بهتره اگرم تونستین بزارینش رو یه سر قفس وقتی طوطیه دیگه ای تو آینه ببینه اون ادا رو درمیاره که شما دیگه باید شصتتون خبردار بشه که هر وقت اون کار رو با شما کرد منظورش دوستیه ضمنا علی جان شما موقعی که طوطی از قفس بالا پایین میره ببین مردمکش رو ریز و درشت نمیکنه و ببین صدای تق تق در نمیاره چون تو بعضی طوطی ها این عمل همراه با قفس نوردی انجام میشه اگر دیدی اون کار رو میکنه دستت رو به تدریج داخل قفس بکن تا سر بهت بده اولین بار که تو قفس سر بده دیگه حله ولی طوطی قار نباید بزنه بیرون قفس هم امتحان کن یعنی دستت رو از بیرون به داخل کن با یه دست دیگه حواسشو پرت کن سر رو گرفتی تقریبا بعدش دیگه شروع یادگیریه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    علی جان شما توجه کن طوطیت موقعی که صدای تق تق در میاره مردمک ریزو درشت نمیکنه چون اگه این کار رو بکنه به منزله ی ارتباط دوستیه و شما با سر گرفتن این ارتباط رو متقابل جواب بدی دوستانی که دوست دارن بدونن طوطیشون چجوری میشه یکبار امتحانی طوطی رو ببرن جلو آینه البته اگه رو دست باشه بهتره اگرم تونستین بزارینش رو یه سر قفس وقتی طوطیه دیگه ای تو آینه ببینه اون ادا رو درمیاره که شما دیگه باید شصتتون خبردار بشه که هر وقت اون کار رو با شما کرد منظورش دوستیه ضمنا علی جان شما موقعی که طوطی از قفس بالا پایین میره ببین مردمکش رو ریز و درشت نمیکنه و ببین صدای تق تق در نمیاره چون تو بعضی طوطی ها این عمل همراه با قفس نوردی انجام میشه اگر دیدی اون کار رو میکنه دستت رو به تدریج داخل قفس بکن تا سر بهت بده اولین بار که تو قفس سر بده دیگه حله ولی طوطی قار نباید بزنه بیرون قفس هم امتحان کن یعنی دستت رو از بیرون به داخل کن با یه دست دیگه حواسشو پرت کن سر رو گرفتی تقریبا بعدش دیگه شروع یادگیریه

سلام داداش.ممنون از نظرت ولی فکر نکنم این کار از روی دوستی باشه چون وقتی اینکارو میکنه و این صدا رو در میاره حی گردنشو بالا پایین میکنه و بعد میاد دم میله ها و میخواهد انگشتو گاز بگیره در مورد مردمک چشمشم چشم اندفعه دقت میکنم بهتون میگم.در مورد سر دادن هم چند باری که به سرش 1 لحظه دست زدم مثل برق گرفته ها که بهشون شک وارد میشه یک دفعه سرشو تکون میده میره یه طرف دیگه.باز هم از راهنماییات ممنونم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام داداش.ممنون از نظرت ولی فکر نکنم این کار از روی دوستی باشه چون وقتی اینکارو میکنه و این صدا رو در میاره حی گردنشو بالا پایین میکنه و بعد میاد دم میله ها و میخواهد انگشتو گاز بگیره در مورد مردمک چشمشم چشم اندفعه دقت میکنم بهتون میگم.در مورد سر دادن هم چند باری که به سرش 1 لحظه دست زدم مثل برق گرفته ها که بهشون شک وارد میشه یک دفعه سرشو تکون میده میره یه طرف دیگه.باز هم از راهنماییات ممنونم.
    سلام .اشتباه شما اینه که جاشو تغییر دادی .من نظرم اینه وقتی که یه طوطیه وحشی وارد خونه میشه اول باید یه جای خوب براش پیدا کنیم تا دیگه تغییرش ندیم .بعد که که رام شد و حداقل تونستیم بیاریمش روی دست بتدریج محیط های دیگه ی خونه رو بهش نشون بدیم .اینکار یعنی قدم زدن با طوطی تو خونه ، بعد از رام شدن ، یکی از روش هایی که میشه طوطی رو از احساس ناراحتی و خستگی که در نتیجه بیکار بودن و نداشتن سرگرمیه جدید بوجود میاد ، شاد و سرگرم کرد . پس الان وقت جابجایی نبود و نیست.
    صدای تق تق در آوردن و سر تکون دادن همزمان ، دوتا معنی داره که من با توجه به طوطیه خودم می گم .یکی از معنی هاش همون خوشحال بودن و احساس رضایت یا تصدیق کردن یه چیزه که تقربیا همون چیزی که آرین عزیز گفت .ولی من خودم بیشتر این حرکتو زمانی دیدم که می خواد شخص یا چیزی که براش خوشایند نیست یا برای اولین بار داره میبینتش علامت بده که من بهت اعتماد ندارم و حواسم هست داری نزدیکم میشی (که وقتی بابام یا دادشم که اصلا دوسشون نداره میرن سمتش اینکارو انجام میده )و در مقابل شخصی یا چیزی که دوسش نداره و یا دوست داره ولی اون لحظه نمی خواد که اون شخص بهش دست بزنه یه هشدار یا تهدید (که شده گاهی میرم سمتش و اصلا نمی خواد که بیاد رو دستم و اگه اصرار کنم گاز می گیره ).شما با توجه به موقعیتی که داشته باید متوجه بشی که کدوم حالت دربارش صدق می کنه .که خودت می گی نشونه رضایت یا دوستی نبوده .اینا حالتهایی هستن که همه ما بعد از یه مدت که باهاشون در ارتباط هستیم متوجه میشیم که نشونه چیه این حرکتها .
    معمولا وقتی اولین بار وارد جایی میشن که تا حالا نبودن یا بودن ولی احساس امنیت نمی کنن ساکت میشینن و خودشون رو پف می کنن .من خودم طوطیمو تو اتاق نگه می دارم با اینکه خیلی دوست داره من هرجا میرم روی سرم بشینه و بیاد ولی وقتی میبرمش تو حال تا من از جام پا نشم .ساکت و آروم یه جا میشینه اصلا تکون نمی خوره یکی از همین روزای شوم بود که پرکنیش شروع شد .ولی تا بلند میشم میاد رو سرم .فکر کنم احساس امنیت نمی کنه اونجا . نترس یه وقت اگه گفتم پرکن شد .واسه این می گم که از روی بیکاری و یه جا نشستن پرشو کند من فکر می کردم در کنار من بودن براش کافیه .خوب کردی که دوباره بردیش به جایی که احساس راحتی می کنه .شده حتی من طوطیمو می برم یه اتاقه دیگه با اینکه چندبار با فاصله زمانیه زیاد بردمش اونجا ولی وقتی که باز میبرمش با تعجب همه جا رو زیر نظر می گیره .تا مطمئن شه هیچ خطری تهدیدش نمی کنه .
    با افتادن یه پر خودت رو ناراحت نکن .اسباب بازی گذاشتی دیگه نه ؟بیشتر سرگرمش کن و حواست رو بیشتر جمع کن .قبل از اینکه کار جدیدی انجام بدی .اینجا مطرح کن تا همه نظر بدن .
    ور رفتن با ظرف آب نشونه خستگی می تونه باشه نشونه جلب توجه هم می تونه باشه.واسه اولی باید اسباب بازیه بیشتر یا اسباب بازی جدیدتر در اختیارش بذاری .واسه دومی بی توجهی .چون وقتی اینکارو انجام میده و شما نگاش می کنی یا عکس العمل نشون میدی مطمئن باش برای جلب توجهت باز اینکارو تکرار می کنه و بعد از یه مدت میره روی مخ آدم. میزان آبی که توی ظرف میریزی رو یکم کمتر کن .جایی خوندم که این میتونه نشونه حموم کردن هم باشه .فقط تو حالت اول باید حواست باشه که حوصلش سر نره .تو دو تا حالت بعدی بهش توجه نکن .فقط آب ظرف رو زود به زود عوض کن .این حرکت اگه از یه طوطی ای که مرتب بیرون از قفس بوده سر بزنه ، نشونه اینه که می خواد بیاد بیرون دوباره .
    درباره نوازش کردن سر اونم داخل قفس من موافق نیستم .تعجبی نداره که سرشو زود میبره کنار .طوطیه منم بعضی وقتا که خودش میاد و می خواد که سرشو ناز کنم .واسه اینکه مثلا روم زیاد نشه فوری سرشو می کشه عقب یه چرخ میزنه دوباره میاد .می خواد بگه که فکر نکنی خیلی خوشم میاد سرمو بخارونی .همینجوری واسه تفریح اومدم :smile (23):.شما الان زوده تو فکر سر خاروندن باشی .اول روی دست بیارش بعد.
    موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان عزیز یه خواهشی دارم از همه شما

خواهش میکنم وقتی وارد تالار میشید فقط به فکر پرسیدن سوال خودتون نباشید .سوالای بچه های دیگه رو هم با دقت بخونید .جوابایی که داده میشه رو کاملا بخونید .حتی اگه اون ربطی به شما یا طوطیه شما هم نداشته باشه باز هم کامل بخونید تا اطلاعات خودتون بیشتر بشه .مقالاتی که تو بخش تغذیه یا تو بخش آموزشی طوطی سانان گذاشته شده رو بخونید .بخدا اینا همه جواب بیشتر سوالاتی هستن که شما می پرسید.سوال پرسیدن بد نیست .ولی اگه آدم بدونه که فقط داره واسه یکی دو نفر اینهمه تایپ می کنه و دو روز بعد دوباره یکی دیگه همونو می پرسه چه احساسی بهش دست میده ؟اینکه فقط یکی بیاد و زیر یه پست سپاس بزنه کافی نیست .باید با دقت خونده بشه ( چه سوال و چه جواب ).سوالاته بچه های دیگه ممکنه سوالاتی باشه که شما در آینده باهاش روبرو میشید .پس خواهش می کنم حضورتون توی تالار فقط برای سوال پرسیدن نباشه .از سوال کاربرهای دیگه ، جواب های داده شده به اونا و مطالب دیگه سایت هم استفاده کنید

صفحه 201 از 1238 نخستنخست ... 1011511821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202513017011201 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)