کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    پس اینجوری شد: در دو اتاق جدا نگهشون میدارم تا زمانی جفتشون رام بشن و به حرف بیوفتن-زمانش فرق نمیکنه-تا زمانه رام شدن
    بعد از اون در یک اتاق در 2قفس نگهداری میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سلام مبارک باشه
    لطفا روشتون رو بنویسید تا دوستان استفاده کنند
    دوست عزیز در این روش که در زمان مولوی استفاده میشده ابتدا یک طوطی نابالغ رو میاوردند و با آینه آشناش میکردند بعد از چند روز عادت کردن به آینه اونو چند روز دور میکردند بعد از اون هر وقت که میاوردند پیش آینه یکی از پشت آینه حرف میزد . طوطی هم فکر میکنه هم نوع خودش این گونه صدا رو تولید میکنه و برای ارتباط به تقلید روی میاره.
    طوطیی در آینه می*بیند او

عکس خود را پیش او آورده رو

در پس آیینه آن استا نهان

حرف می*گوید ادیب خوش*زبان

طوطیک پنداشته کین گفت پست

گفتن طوطیست که اندر آینه*ست

پس ز جنس خویش آموز سخن

بی*خبر از مکر آن گرگ کهن

از پس آیینه می*آموزدش

ورنه ناموزد جز از جنس خودش

گفت را آموخت زان مرد هنر

لیک از معنی و سرش بی*خبر

از بشر بگرفت منطق یک به یک

از بشر جز این چه داند طوطیک

هم*چنان در آینهٔ جسم ولی

خویش را بیند مردی ممتلی

از پس آیینه عقل کل را

کی ببیند وقت گفت و ماجرا

او گمان دارد که می*گوید بشر

وان گر سرست و او زان بی*خبر

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    دوست عزیز در این روش که در زمان مولوی استفاده میشده ابتدا یک طوطی نابالغ رو میاوردند و با آینه آشناش میکردند بعد از چند روز عادت کردن به آینه اونو چند روز دور میکردند بعد از اون هر وقت که میاوردند پیش آینه یکی از پشت آینه حرف میزد . طوطی هم فکر میکنه هم نوع خودش این گونه صدا رو تولید میکنه و برای ارتباط به تقلید روی میاره.
    طوطیی در آینه می*بیند او

عکس خود را پیش او آورده رو

در پس آیینه آن استا نهان

حرف می*گوید ادیب خوش*زبان

طوطیک پنداشته کین گفت پست

گفتن طوطیست که اندر آینه*ست

پس ز جنس خویش آموز سخن

بی*خبر از مکر آن گرگ کهن

از پس آیینه می*آموزدش

ورنه ناموزد جز از جنس خودش

گفت را آموخت زان مرد هنر

لیک از معنی و سرش بی*خبر

از بشر بگرفت منطق یک به یک

از بشر جز این چه داند طوطیک

هم*چنان در آینهٔ جسم ولی

خویش را بیند مردی ممتلی

از پس آیینه عقل کل را

کی ببیند وقت گفت و ماجرا

او گمان دارد که می*گوید بشر

وان گر سرست و او زان بی*خبر
    دوست عزیز من فکر نمیکنید در چنین سایت جامع و تخصصی چنین روشی که شما بیان میکنید چندین مشکل اساسی داره و کاملا غیر تخصصی و غیر حرفه ایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    اولا این سروده تنها شعریه بر پایه چیزی که مردم در اون زمان تصور داشتند و گاها انجام میدادند و به احتمال زیاد نتیجه بخش هم هست،الان هم شما اگر از پیر مردهایی که کمی در مورد طوطی اطلاعات دارید بپرسید چه طور به طوطی حرف زدن یاد بدیم همین روش رو بهتون میگن.
    اصلی ترین مشکل این روش اینه که استفاده از آینه در تمام دنیا برای طوطی غیر مجاز شمرده میشه،دلیل به حرف اومدن طوطی شما هم آینه نبوده دوست عزیز دلیلش تکرار کلمات توسط شماست.
    استفاده از آینه و به حرف آوردن طوطی با این روش همانا و وابسته کردن طوطی به تصویر خودش و عصبی شدنش که دیگه جای خود داره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر نمیکنید در چنین سایت جامع و تخصصی چنین روشی که شما بیان میکنید چندین مشکل اساسی داره و کاملا غیر تخصصی و غیر حرفه ایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    اولا این سروده تنها شعریه بر پایه چیزی که مردم در اون زمان تصور داشتند و گاها انجام میدادند و به احتمال زیاد نتیجه بخش هم هست،الان هم شما اگر از پیر مردهایی که کمی در مورد طوطی اطلاعات دارید بپرسید چه طور به طوطی حرف زدن یاد بدیم همین روش رو بهتون میگن.
    اصلی ترین مشکل این روش اینه که استفاده از آینه در تمام دنیا برای طوطی غیر مجاز شمرده میشه،دلیل به حرف اومدن طوطی شما هم آینه نبوده دوست عزیز دلیلش تکرار کلمات توسط شماست.
    استفاده از آینه و به حرف آوردن طوطی با این روش همانا و وابسته کردن طوطی به تصویر خودش و عصبی شدنش که دیگه جای خود داره.
    ممنون از توضیحتون
    من کاملا از ضررهای آینه خبر داشتم و دارم و کاملا حق را به شما میدم . خب هر روشی یک سری خوبی داره و یکم بدی . خوبی این روش این بود که طوطی من به سرعت واکنش نشون میداد و سریع کلمات رو ادا میکرد. نزدیک یک ماه بود که پیش آینه نبرده بودمش چون شما گفته بودید ضرر داره.

راستی دوست عزیز من داشتم در موبایل فیلم کاسکوی دوستم رو نگاه میکردم که دیدم وقتی کاسکوی خودم صداشو شنید یکباره شروع به جستجو و قار کشیدن کرد و تمام محیط اطراف و می گشت بالهاشو نیمه باز و پف کرده بود به حالت حمله آیا این به خاطر حسادت هستش؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    ممنون از توضیحتون
    من کاملا از ضررهای آینه خبر داشتم و دارم و کاملا حق را به شما میدم . خب هر روشی یک سری خوبی داره و یکم بدی . خوبی این روش این بود که طوطی من به سرعت واکنش نشون میداد و سریع کلمات رو ادا میکرد. نزدیک یک ماه بود که پیش آینه نبرده بودمش چون شما گفته بودید ضرر داره.

راستی دوست عزیز من داشتم در موبایل فیلم کاسکوی دوستم رو نگاه میکردم که دیدم وقتی کاسکوی خودم صداشو شنید یکباره شروع به جستجو و قار کشیدن کرد و تمام محیط اطراف و می گشت بالهاشو نیمه باز و پف کرده بود به حالت حمله آیا این به خاطر حسادت هستش؟
    اشتباه نکنید که وجود آینه باعث زودتر سخنگو شدن طوطی شما شده
    مطمئنا بدون آینه هم با همین مقدار تمرین در همین زمان نتیجه میگرفتید
    این رفتار نشون میده به هم نوعش داره واکنش نشون میده و به نوعی هیجان شده شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    دوستان پمگر من بدنش داغه اما مدفوعش نرمال خدشم مثل همیشس این داغی بدنش طبی هست ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    دوستان پمگر من بدنش داغه اما مدفوعش نرمال خدشم مثل همیشس این داغی بدنش طبی هست ؟
    گرمای بدنش طبیعیه اگه مریض باشه یا تب داشته باشهفکر میکنم با علاعم دیگه خودشو نشون میده

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    بله دوست عزیز دمای بدن طوطی ها بالاتر از دمای بدن انسانهاست و این کاملا طبیعیه
    طوطی که بیماری بشه مدفوعش تغییر میکنه و علائم دیگه داره که متوجه میشید زیاد نگران این چیزا نباشید و حساس نشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    سلام
    اگه ممكنه چندتا سوال داشتم :
    ١) كاسكوي من جديداً خيلي بازيگوش شده و همش ميخواد بازي كنه تا جاييكه حاضره چيزي نخوره و نخوابه و همش بازي كنه !
    ٢) همش سرش رو ميده بمالم بعد هم خودش محكم سرشو ميخارونه ! عوارض نداره ماليدن سرش و اينطور خاروندن خودش ! پرش نميتكه ؟
    ٣)روزي يه گردو ميشه بهش داد ؟
    ٤)جديداً پراي قرمزش رو ميكنه تا جايي كه حدود ٦-٧ تا ديگه پر قرمز بيشتر نمونده تا جايي كه يادم مياد حدود ١٥-١٦ تا قرمز داشت !
    ٤)حدود ٢ماهه سنگ كف دريا بهش دادم ولي بدش مياد ازش و طرفش نميره ! چه كار كنم كلسيومش كم نشه !!!

Sent from my i5

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام
    اگه ممكنه چندتا سوال داشتم :
    ١) كاسكوي من جديداً خيلي بازيگوش شده و همش ميخواد بازي كنه تا جاييكه حاضره چيزي نخوره و نخوابه و همش بازي كنه !
    ٢) همش سرش رو ميده بمالم بعد هم خودش محكم سرشو ميخارونه ! عوارض نداره ماليدن سرش و اينطور خاروندن خودش ! پرش نميتكه ؟
    ٣)روزي يه گردو ميشه بهش داد ؟
    ٤)جديداً پراي قرمزش رو ميكنه تا جايي كه حدود ٦-٧ تا ديگه پر قرمز بيشتر نمونده تا جايي كه يادم مياد حدود ١٥-١٦ تا قرمز داشت !
    ٤)حدود ٢ماهه سنگ كف دريا بهش دادم ولي بدش مياد ازش و طرفش نميره ! چه كار كنم كلسيومش كم نشه !!!

Sent from my i5
    1 بازیگوشی چیز خاصی نیست همشون بازی گوشن
    2 زیاد سرشو نخارونید هم کم پشت میشه پرا سرش و مهم تر از اون لوس میشه و بعدن که نخارونید ناراحت میشه و ممکنه پرکنی کنهچ
    3 گردو چربیش زیاده ولی نصف گردو رو حتمن میتونید بدید بستگی به غذاها دیگش هم داره مثلن تخمه اگه کم میخوره مشکلش چربیش کم میشه و میتونید گردو بدید درکل نصف دونه بهتره به نظر من
    4 هر موقع لازم بشه میره و میخوره وقتی میخواید سرشو بخارونید از جای سنگ بخارونید تا با سنگ هم شاشنا بشه و خودتون دست به سنگ بزنید

صفحه 698 از 1238 نخستنخست ... 1985986486796806816826836846856866876886896906916926936946956966976986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177487981198 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)