کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12326
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza4246 نمایش پست ها
    Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    متشکر
    روش زده 200 لیتر
    تانک من 400 لیتر هست
    شفتشم فکر کنم آهنی یا استیل باشه
    مشکلی داره روزی 2 ساعت روشن کنم ؟
    همونجور که اقای نوروزی گفتند و شما میگید بدرد اب شور نمیخوره.البته میشه چند روزی را استفاده کرد ولی در کل نمیشه استفاده کرد.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    متشکر
    روش زده 200 لیتر
    تانک من 400 لیتر هست
    شفتشم فکر کنم آهنی یا استیل باشه
    مشکلی داره روزی 2 ساعت روشن کنم ؟
    خواهش
    مشکلی نداره تا حدود دو ماه که نمک کم کم شفت رو میخوره ، هر هفته هم بازدید کن چون ممکنه جنس شفت خوب نباشه و زودتر از خورده شه
    در کل این یه کار موقته و نمیتونی دایم ازش استفاده کنی حتی روزی 2 ساعت چون اون شفت همیشه تو آب نمکه
    استفاده نکردن از شفت فلزی یه کار سخت گیرانس و تاثیر چندانی در کوتاه مدت نداره ولی اگه کورال و حتی میگو داشته باشی تاثیر منفی داره روشون و استفاده ازش کلا غیره اصولیه

send by tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    يه سوال ميشه براي بالا بردن kh از جوش شيرين استفاده كرد يا نه اگه ميشه مقداري كه بايد استفاده كنيم را هم ميخواستم بدونم

سلام دوست عزیزمن خودم هیچ موقع از جوش شیرین استفاده نکردم ولی میشه استفاده کرد ،ولی بنظر من شما باید ببینید مشکل از کجاست که افت khدارید ومشکل را حل کنید .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    يه سوال ميشه براي بالا بردن kh از جوش شيرين استفاده كرد يا نه اگه ميشه مقداري كه بايد استفاده كنيم را هم ميخواستم بدونم

نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    بله میشه. میزانش دز دقیقی نداره. ولی میتونید برای هر ۲۰۰ لیتر از یک قاشق چای خوری ( خیلی سر پر نباشه. ) شروع کنید و بعد از چند ساعت تست بزنید ببینید چقدر بالا برده kh رو تا دستتون بیاد مقدارش. باید اونقدری بریزید که kh بیشتر از یک درجه در یک روز بالا نره. موفق باشید.

سلام
    جناب رضا خان ایمان که جواب شما رو داده بود ، وقتی به جوابی رو لایک میکنیم یعنی ما هم قبولش داریم وگرنه تو یه پست جواب میدیم و میگیم این روش و راه درستشه

send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 12th September 2015 در ساعت 01:49 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    دوستان سلام
    من معذرت ميخوام اينقدر سوال ميپرسم
    امروز رفتم يه پايه و فيلتر ساكس مارك بابل خريدم سايز ٤ اينچ
    ولي طرف خودش تو تانكش داشت استفاده ميكرد بهم گفت اشتباه نكن دو تا فيلتر بزار هم كاراييش ميره بالا هم اينكه اگه يكيش بگيره اون يكيش كار ميكنه !
    حالا نظر شما چيه ارزش داره دوتا بگيرم چون اينجوري كلي اتصالات و شير و تشكيلات بايد اضافه كنم و كلي ميافتم تو خرج .!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت گوش قرمز و طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17882
    با سلام!
    ای کسانی که از فیتینگ استفاده کرده اید پاسخ دهید...
    چرا همتون از فیتینگ های 32 و 50 استفاده میکنید؟چرا مثلا هر دو تاش رو 32 نمیکنید؟یا فیتینگ های کوچولویی هم هست چرا اونا کاربردی ندارن؟؟؟؟؟البته میدونم که 50 برای اینکه آب آکواریوم که سرریز میشه تو اورفلو قشنگ بره پایین و دبی رود کم نیاره!!!!!!!!!!!!!!!!
    ولی من امتحان کردم از یه سوراخ کوچولو هم به اندازه کافی رد میشد و با واتر پمپ برابری میکنه حتی واتر پمپ کم می آورد!×!!!!!!
    پس در کل میشه از فیتینگ هایی با اندازه های کوچکتر استفاده کرد مثلا اصلا دو تا فیتینگ 20 که سوراخ هاشون یک سانت و دو میلی متره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آهان یعنی اینا لوله یو پی وی سی اندازه ندارن که کیپ بشه تو فیتینگ ها؟؟؟؟اگه اینطوریه پس دو تا 32 که لوله براشون هست مناسبن؟؟؟؟؟لطفا کامل من را روشن کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    دوستان سلام
    ولي طرف خودش تو تانكش داشت استفاده ميكرد بهم گفت اشتباه نكن دو تا فيلتر بزار هم كاراييش ميره بالا هم اينكه اگه يكيش بگيره اون يكيش كار ميكنه !
    حالا نظر شما چيه ارزش داره دوتا بگيرم چون اينجوري كلي اتصالات و شير و تشكيلات بايد اضافه كنم و كلي ميافتم تو خرج .!!!
    با توجه به اینکه فیلتر ساکس نسبتا سریع پر میشه بهتره حداقل 2 عدد باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    نقل قول نوشته اصلی توسط Metooo نمایش پست ها
    با سلام!
    ای کسانی که از فیتینگ استفاده کرده اید پاسخ دهید...
    چرا همتون از فیتینگ های 32 و 50 استفاده میکنید؟چرا مثلا هر دو تاش رو 32 نمیکنید؟یا فیتینگ های کوچولویی هم هست چرا اونا کاربردی ندارن؟؟؟؟؟البته میدونم که 50 برای اینکه آب آکواریوم که سرریز میشه تو اورفلو قشنگ بره پایین و دبی رود کم نیاره!!!!!!!!!!!!!!!!
    ولی من امتحان کردم از یه سوراخ کوچولو هم به اندازه کافی رد میشد و با واتر پمپ برابری میکنه حتی واتر پمپ کم می آورد!×!!!!!!
    پس در کل میشه از فیتینگ هایی با اندازه های کوچکتر استفاده کرد مثلا اصلا دو تا فیتینگ 20 که سوراخ هاشون یک سانت و دو میلی متره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آهان یعنی اینا لوله یو پی وی سی اندازه ندارن که کیپ بشه تو فیتینگ ها؟؟؟؟اگه اینطوریه پس دو تا 32 که لوله براشون هست مناسبن؟؟؟؟؟لطفا کامل من را روشن کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دوست عزیز معمولا 50 رو واسه فلو و 32 رو واسه درین میگذارند تا چنانچه جریان قطع شد آب از سیستم سرریز نکنه ، در هر حال اندازه سوراخ ها و لوله ها به نسبت حجم آبگیری و آب در گردش محاسبه میشه و یکسان در نظر گرفتن لوله های درین و فلو مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان سلام
    دوست عزیز بستگی به حجم اب وتعداد ابزیان و...داره ولی همونجور که دوستمون گفت اگه تعداد بیشتر باشه دورتر میگیره.البته میتونید راحت با۲۰۰۰تومان خودتون درست کنید ویکی دو ماهی یکبار هم عوضش کنید.یه قسمت هم تو سایت برای ساختش هست

صفحه 983 از 1093 نخستنخست ... 48388393396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999099199299399499599699799899910001001100210331083 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)