همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Metooo نمایش پست ها
    با سلام!
    من یه آکواریوم آب شیرین برای لاک پشت هام دارم میسازم که ...
    احتیاج به فیتینگ دارم ولی این فیتینگ های آکواریوم آب شور خیلی گرونه ...
    برای این فیتینگ های آکواریوم آب شور جایگزینی هست؟این طور که من شنیدم تو نمیدونم ابزار آلات فروشی ها و لوله فروشی ها و این جور جا ها هست ولی من پرسیدن همه تعجب کردن بعضی ها از بس نمیدونستن چیه بدون سوالی و با تعجب گفتند نداریم آخر یکی پرسید فیتینگ چیه؟؟؟؟؟یعنی اینجا اصلا گیر نمیاد ...
    بعد شنیدم که از این چیز کولر میشه استفاده کرد آیا گزینه مناسبیه؟من که هر چه میچرخونمش دوباره رد میشه و از پیچ در میره میاد بالا در صورتی که فیتینگ ها اگه زیاد سفت بشن شیشه رو میشکونن!!!!!!!
    حالا در کل من فیتینگ میخوام اما چون گرونه جایگزین ارزان تری داره و اونا خوبن استفاده شن؟؟؟؟؟چه مشکلاتی میتونن داشته باشن؟؟؟اصلا فیتینگ های آکواریوم مگه چیز بالا تری از یه تیکه پلاستیکن؟؟؟؟!!!!!!!!!
    باتشکر
    سلام
    تانک های پلی اتیلن هم فیتینگ دارن و باید بگردی ببینی کجا دارن تانکها رو و بعد فیتینگش رو پیدا کنی و یه مدل فیتینگ هم هست که جنسش لاک ماننده که به فیتینگ بشکه معروفه که اون رو هم لوازم بهداشتی و لوله فروشها دارن که ولی بد گیر میاد ، تو مشهد فقط یه نفر میاره

send by tapatalk

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    سلام
    دوستان يه سوال دارم
    بهترين مديا براي حذف نيترات و نيتريت و فسفات و اين چيزا چيه ؟

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان يه سوال دارم

ممنون
    سلام
    من ماتریکس سیچم برای نیترات و نیتریت و امونیاک گذاشتم با حجم کم و بازده زیاد و اینکه فقط شستشو میخواد بدون تعویض
    الانم میخوام یه مدیافسفات و سیلیکات گیر برای داخل سامپ بگیرم سوال منم هست که چی بگیرم؟
    یه سری محصولات فسفات و سیلیکات گیر سیچم هست که دوستانی که استفاده کردن باید نظر بدن که از برایتول بهتره یا نه؟
    Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام
    من ماتریکس سیچم برای نیترات و نیتریت و امونیاک گذاشتم با حجم کم و بازده زیاد و اینکه فقط شستشو میخواد بدون تعویض
    الانم میخوام یه مدیافسفات و سیلیکات گیر برای داخل سامپ بگیرم سوال منم هست که چی بگیرم؟
    یه سری محصولات فسفات و سیلیکات گیر سیچم هست که دوستانی که استفاده کردن باید نظر بدن که از برایتول بهتره یا نه؟
    Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk
    دوست عزیز بهتره یه راکتور دست ساز فسفات گیر بسازید بعد از مدیا فسفات گیر داخل اون استفاده کنید تا کارایی داشته باشه. در ضمن مدیای فسفات گیر دو مدل هستند که آهن بیس و آلومینیوم بیس هستند من خودم برایت ول داخل راکتور استفاده میکردم ازش راضی بودم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    دوستان يه سوال دارم

ممنون
    سلام
    اگه لایوراک به اندازه کافی داری نیازی به مدیای نیتریت گیر نداری ولی در کل سیچم خوبه
    برای فسفات هم اونهایی که بیس آهن دارن سریع فسفات رو جذب میکنن و زودتر هم اشباع میشن و بیس آلمینیوم بلعکس اینه
    برای نیترات هم بهتره راکتور بایوپلت راه بندازی تا جلوگیری کنه از ورود مواد مضر به سیکل ازت

send by tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12326
    سلام
    يه سوال ميشه براي بالا بردن kh از جوش شيرين استفاده كرد يا نه اگه ميشه مقداري كه بايد استفاده كنيم را هم ميخواستم بدونم

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    اگه لایوراک به اندازه کافی داری نیازی به مدیای نیتریت گیر نداری ولی در کل سیچم خوبه
    برای فسفات هم اونهایی که بیس آهن دارن سریع فسفات رو جذب میکنن و زودتر هم اشباع میشن و بیس آلمینیوم بلعکس اینه
    برای نیترات هم بهتره راکتور بایوپلت راه بندازی تا جلوگیری کنه از ورود مواد مضر به سیکل ازت

send by tapatalk
    ممنون آقاي نوروزي ولي يه جا خوندم خودتون نوشته بوديد كه بايو چند ماه طول ميكشه تا رو دور بيفته تا اون موقع بهتره كه از مدياي نيترات گير استفاده كنيد
    روي همين اصل اين سوال رو مطرح كردم
    حالا تا بخوام بايو راه بندازم و اونم راه بيافته من از چه مديايي استفاده كنم
    اگه ممكنه اسمش و برندش رو لطف كنيد ممنون ميشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza4246 نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال ميشه براي بالا بردن kh از جوش شيرين استفاده كرد يا نه اگه ميشه مقداري كه بايد استفاده كنيم را هم ميخواستم بدونم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    بله میشه. میزانش دز دقیقی نداره. ولی میتونید برای هر ۲۰۰ لیتر از یک قاشق چای خوری ( خیلی سر پر نباشه. ) شروع کنید و بعد از چند ساعت تست بزنید ببینید چقدر بالا برده kh رو تا دستتون بیاد مقدارش. باید اونقدری بریزید که kh بیشتر از یک درجه در یک روز بالا نره. موفق باشید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون آقاي نوروزي ولي يه جا خوندم خودتون نوشته بوديد كه بايو چند ماه طول ميكشه تا رو دور بيفته تا اون موقع بهتره كه از مدياي نيترات گير استفاده كنيد
    روي همين اصل اين سوال رو مطرح كردم
    حالا تا بخوام بايو راه بندازم و اونم راه بيافته من از چه مديايي استفاده كنم
    اگه ممكنه اسمش و برندش رو لطف كنيد ممنون ميشم
    روی جعبش نوشته یک ماه بایو پلت تو تانک طول میکشه تا جا بیفته ولی تو تانک من شش ماه طول کشید که به طور کامل روی فسفات و نیترات تاثیر موثر داشته باشه ،بایوپلت بیشتر روی نیترات تاثیر داره و کمتر روی فسفات و من قبلا ماهی یه بار شنها رو باید تمییز میکردم ولی آلان حدود دو ماه هست شنها سفید موندن !
    برندی که جواب خودش رو پس داده برایت ول هستش و اکسپورت نیترات داره بگیر و بهتره رف رو هم راه اندازی کنی بهتره و کمک میکنه به ثبات تانک

send by tapatalk

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    روی جعبش نوشته یک ماه بایو پلت تو تانک طول میکشه تا جا بیفته ولی تو تانک من شش ماه طول کشید که به طور کامل روی فسفات و نیترات تاثیر موثر داشته باشه ،بایوپلت بیشتر روی نیترات تاثیر داره و کمتر روی فسفات و من قبلا ماهی یه بار شنها رو باید تمییز میکردم ولی آلان حدود دو ماه هست شنها سفید موندن !
    برندی که جواب خودش رو پس داده برایت ول هستش و اکسپورت نیترات داره بگیر و بهتره رف رو هم راه اندازی کنی بهتره و کمک میکنه به ثبات تانک

send by tapatalk
    مننون اين اكسپرت نيترات با نيترات آر چه فرقي داره ؟ كدوم قدرت بيشتري داره ؟

صفحه 981 از 1093 نخستنخست ... 481881931962963964965966967968969970971972973974975976977978979980981982983984985986987988989990991992993994995996997998999100010311081 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)