تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط koy fish نمایش پست ها
    بنده تو اب اکواریومم گیاه بامبو گذاشتم که از اب اکواریم تغذیه میکنه ماهی هم کوی لجن خار دارم بامبو موردی ایجاد میکنه براشون
    سلام
    خیر برای ماهی ها مشکلی احتمالا پیش نمیاد ولی خود گیاه بامبو اگر بصورت کامل داخل اب باشه از بین می رود و گیاه اکواریومی نیست
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    16613
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    خیر برای ماهی ها مشکلی احتمالا پیش نمیاد ولی خود گیاه بامبو اگر بصورت کامل داخل اب باشه از بین می رود و گیاه اکواریومی نیست

سلام مجدد چه گیاهی استفاده کنم که برای کوی مفید باشه و کوی اونو نخوره

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط koy fish نمایش پست ها
    سلام مجدد چه گیاهی استفاده کنم که برای کوی مفید باشه و کوی اونو نخوره
    سلام
    بهترين گياه براي ماهي كوي نيلوفر مردابي سايز بزرگ هستش كه كوي به اين گياه اسيب نمي رساند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    سلام.چند وقتی هست که گیاهای تانکم دارن زیاد میشن.خواستم بدونم چطوری باید تکثیرشون کرد.ممنون میشم راهنماییم کنید.ممنون.این هم عکس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    بنده تانکی با ابعاد 85 طول 45 عرض 45 ارتفاع ساختم و قصد نگهداری از گیاهان آکواریومی و گونه های متنوع شریمپ رو دارم برای تانک مورد اشاره قاب t5 ماهیران تهیه کردم که 6 عدد مهتابی داره 4 عدد سفید و 2 عدد صورتی که هر کدوم 24 وات هستند و در مجموع 144 وات نور دارن. برای بستر از آکوابیسیس به عنوان کود و خاک کونترو سویل بهره میبرم و قصد تهیه سیستم co2 رو نیز دارم همچنین برای تصفیه تانک از فیلتر 2213 ایهایم استفاده می کنم و برای آب مورد نیاز تانک هم از فیلترro قصد دارم که استفاده کنم . تانک مورد نظر هنوز آبگیری نشده و در حال تکمیل اطلاعات و ابزار مورد نظر هستم. در چند مورد نیازمند کمک شما دوستان می باشم که در زیر خدمتتون عرض میکنم.
    1.بنده در انتخاب گیاه کف پوش به مشکل خوردم نظر بنده روی گیاه همیانتوس کوبا هست ولی چون اولین تجربه بنده هست نگران هستم به مشکل بخورم به خصوص مشکل جلبک و اینکه در جاهای مختلف دیدم که دوستان اشاره کردن در ابتدا باید از گیاهان ساده تر استفاده کرد برای همین با توجه به مشخصات تانک و موارد گفته شده نیازمند راهنمایی هستم
    2. چون هدف اصلی بنده نگهداری از شریمپ هست و بعضا دیدم که دوستان گفتن نگهداری از شریمپ با تانک پلنت حرفه ای مقدور نیست در این خصوص نیز دچار شک و تردید شدم
    در پایان از لطف شما سپاس گذارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط fefe fish نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    بنده تانکی با ابعاد 85 طول 45 عرض 45 ارتفاع ساختم و قصد نگهداری از گیاهان آکواریومی و گونه های متنوع شریمپ رو دارم برای تانک مورد اشاره قاب t5 ماهیران تهیه کردم که 6 عدد مهتابی داره 4 عدد سفید و 2 عدد صورتی که هر کدوم 24 وات هستند و در مجموع 144 وات نور دارن. برای بستر از آکوابیسیس به عنوان کود و خاک کونترو سویل بهره میبرم و قصد تهیه سیستم co2 رو نیز دارم همچنین برای تصفیه تانک از فیلتر 2213 ایهایم استفاده می کنم و برای آب مورد نیاز تانک هم از فیلترro قصد دارم که استفاده کنم . تانک مورد نظر هنوز آبگیری نشده و در حال تکمیل اطلاعات و ابزار مورد نظر هستم. در چند مورد نیازمند کمک شما دوستان می باشم که در زیر خدمتتون عرض میکنم.
    1.بنده در انتخاب گیاه کف پوش به مشکل خوردم نظر بنده روی گیاه همیانتوس کوبا هست ولی چون اولین تجربه بنده هست نگران هستم به مشکل بخورم به خصوص مشکل جلبک و اینکه در جاهای مختلف دیدم که دوستان اشاره کردن در ابتدا باید از گیاهان ساده تر استفاده کرد برای همین با توجه به مشخصات تانک و موارد گفته شده نیازمند راهنمایی هستم
    2. چون هدف اصلی بنده نگهداری از شریمپ هست و بعضا دیدم که دوستان گفتن نگهداری از شریمپ با تانک پلنت حرفه ای مقدور نیست در این خصوص نیز دچار شک و تردید شدم
    در پایان از لطف شما سپاس گذارم

سلام دوست عزیز اول اینکه عرض تانک کمه و در طراحی به مشکل میخوری و فقد میتونی طراحی ایواگامی رو انتخاب کنی اگر بخوای روی یک سبک حرکت کنی

در مورد جلبک ومطالبی که فرمودید
    اگر فیلتر رو قبل از راه اندازی یک جوری جا بندازی.....مثلا مدت 2 ماه به یک تانک کهنه وصل باشه مشکلی نیست ......
    و اگه نتونستی ..به شرط اینکه بتونی نیترات و امونیاک و نیتریت رو در تانکت با تستر بسنجی جوری که بالا نره باز هم مشکلی نیست ...
    در غیر اینصورت باید ابتدا با گیاهای متوسط تا اسون با رشد زیادشروع کنی بعد از 2 تا 3 ماه گیاها رو عوض کنی .....

چه نوع میگویی میخوای نگه داری اگر رد چری رد فایر رد ریلی اورنج و یلو هست مشکلی نیست
    اگر میکو های سخت هست ابتدا باید شرایط تانکت رو طوری در بیاری که المانهای اون ثبات داشته باشن و مثلا سختی و ph یهویی بالا نره ........یعنی تانکی با لیتراژ بالا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز اول اینکه عرض تانک کمه و در طراحی به مشکل میخوری و فقد میتونی طراحی ایواگامی رو انتخاب کنی اگر بخوای روی یک سبک حرکت کنی

در مورد جلبک ومطالبی که فرمودید
    اگر فیلتر رو قبل از راه اندازی یک جوری جا بندازی.....مثلا مدت 2 ماه به یک تانک کهنه وصل باشه مشکلی نیست ......
    و اگه نتونستی ..به شرط اینکه بتونی نیترات و امونیاک و نیتریت رو در تانکت با تستر بسنجی جوری که بالا نره باز هم مشکلی نیست ...
    در غیر اینصورت باید ابتدا با گیاهای متوسط تا اسون با رشد زیادشروع کنی بعد از 2 تا 3 ماه گیاها رو عوض کنی .....

چه نوع میگویی میخوای نگه داری اگر رد چری رد فایر رد ریلی اورنج و یلو هست مشکلی نیست
    اگر میکو های سخت هست ابتدا باید شرایط تانکت رو طوری در بیاری که المانهای اون ثبات داشته باشن و مثلا سختی و ph یهویی بالا نره ........یعنی تانکی با لیتراژ بالا
    سلام ممنون از پاسخ شما
    خیلی دوست داشتم نظر شما رو در مورد بستر و نور تهیه شده نیز بدونم.
    در مورد فیلتر سطلی آیا میشه این فیلتر رو به تانک دیسکس هم وصل کرد تا سیکل بشه البته تانک دیسکس های من قبلا سیکل شده و الان اصلا نیتریت نداره.
    در مورد میگو هم در فاز اول بیشتر میگوهای رنگی مد نظرم هست که قبلا تجربه نگهداریشون رو داشتم و سپس خانواده بی شریمپ ها . خیلی دوست داشتم رو خانواده کاردینال ها هم کار کنم ولی به خاطر ph بالا مورد نیاز این دسته فکر نمیکنم که امکانش برام فراهم باشه.
    سپاس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط fefe fish نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ شما
    خیلی دوست داشتم نظر شما رو در مورد بستر و نور تهیه شده نیز بدونم.
    در مورد فیلتر سطلی آیا میشه این فیلتر رو به تانک دیسکس هم وصل کرد تا سیکل بشه البته تانک دیسکس های من قبلا سیکل شده و الان اصلا نیتریت نداره.
    در مورد میگو هم در فاز اول بیشتر میگوهای رنگی مد نظرم هست که قبلا تجربه نگهداریشون رو داشتم و سپس خانواده بی شریمپ ها . خیلی دوست داشتم رو خانواده کاردینال ها هم کار کنم ولی به خاطر ph بالا مورد نیاز این دسته فکر نمیکنم که امکانش برام فراهم باشه.
    سپاس
    اکوا بیسیس خوبه و کسی ازش نارازی نبوده
    کونترو سویل ..از این نه خودم استفاده کردم نه گزارشی از دوستان شده ولی اگر مال jbl هست ..تاحالا از این برند هیچ گزارش ناجوری نشده
    در مورد نور هم مهتابی های هالی استار خوب بود و امتحانش رو پس داده قیمت هم مناسب بود ..یک نوع مهتابی زیر کابینتی قیمت 1.5 متریش فکر کنم 40 تومن بود
    در ضمن مهتابی های ماهی ایران تا حالا هیچ گزارشی ازش ندیدم وشما بگو چند خریدی و چجوری کار میکنه
    فیلتر رو میشه به تانک دیسکس وصل کرد و خوبه
    قبل از اینکه نا امیدت کنم در طول مدتی که پستهای اینگونه سایتها رو میخونم میگو های سخت مثل بی شریمپها رو فقد در 3 تا 4 تانک موفق دیدم......باید سختی رو فوقالعاده بیاری پایین پایین تر از میزانی که ro میاره
    در مورد میگو ها خیلی مطلب در سایتهای داخلی و خارجی پیدا نمیکنی
    یک جور سکرت هست و چون پول خوبی در تکثیر میگو هست کسی تجربش رو راحت در اختیار شما قرار نمیده چه در داخل و چه در خارج
    ویرایش توسط mohsenraffiee : 29th December 2014 در ساعت 11:29 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    اکوا بیسیس خوبه و کسی ازش نارازی نبوده
    کونترو سویل ..از این نه خودم استفاده کردم نه گزارشی از دوستان شده ولی اگر مال jbl هست ..تاحالا از این برند هیچ گزارش ناجوری نشده
    در مورد نور هم مهتابی های هالی استار خوب بود و امتحانش رو پس داده قیمت هم مناسب بود ..یک نوع مهتابی زیر کابینتی قیمت 1.5 متریش فکر کنم 40 تومن بود
    در ضمن مهتابی های ماهی ایران تا حالا هیچ گزارشی ازش ندیدم وشما بگو چند خریدی و چجوری کار میکنه
    فیلتر رو میشه به تانک دیسکس وصل کرد و خوبه
    قبل از اینکه نا امیدت کنم در طول مدتی که پستهای اینگونه سایتها رو میخونم میگو های سخت مثل بی شریمپها رو فقد در 3 تا 4 تانک موفق دیدم......باید سختی رو فوقالعاده بیاری پایین پایین تر از میزانی که ro میاره
    در مورد میگو ها خیلی مطلب در سایتهای داخلی و خارجی پیدا نمیکنی
    یک جور سکرت هست و چون پول خوبی در تکثیر میگو هست کسی تجربش رو راحت در اختیار شما قرار نمیده چه در داخل و چه در خارج
    در مورذ نور یک سیستم روشنایی هست که بالای آکواریوم نصب میشه و در واقع یه پک هست و فقط لامپ به تنهایی نیست که طول خود پایه 85 ولی 6تا لامپ 60 سانت میخوره که کلا 350 تومان هزینه داشت
    بیشتر بنده میخواستم بدونم که مقدار نور به نظر شما کافی هست طبق محاسبه من چیزی بیش از یک وات نور در هر لیتر ارائه میکنه
    بستر حقیقتش این خاک یه نوع خاک ژاپنی هست طبق چیزی که رو بسته هست و تولید کننده مدعی شده که ph رو کنترل میکنه و مناسب شریمپ هست
    در مورد شریمپ هم کاملا با شما موافقم و بنده اول میخوام رو دسته رنگی ها کار کنم و بعد سراغ خانواده بی برم در مورد tds به نظر شما 90 مناسبه ؟
    و در آخر در صورت سیکل کردن فیلتر به نظر شما میتونم از همیانتوس کوبا در اول کار استفاده کنم و به مشکل نمیخورم؟
    در مورد عرض تانک هم بنده طبق فرمایش شما میخوام از طرح سنگی استفاده کنم
    تشکر از وقتی که صرف کردید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    بله اگر از فیلتر سیکل شده استفاده کنی مشکلاتی که بیان کردی به حداقل میرسه
    فعلا اره ولی برای بی شریمپ باید علاوه بر ro از سیستم رزین و اب فوق سبک استفاده کنی ...tds زیر 10

برای شروع زیاده .....و با 80 درصد کل نور مورد نیاز شروع کن بعد که گیاها بیشتر شد با 100 در صد ادامه بده..یا اینکه نور دهی رو با 8 ساعت در روز شروع کن
    کود مایع هم همینطور با 80 در صد دوز روی جعبه شروع کن و با زیاد شدن گیاها به 100 در صد و بعد گه گیاها انبوه شد با 120 تا 150 درصد دوز پیشنهادی

صفحه 196 از 246 نخستنخست ... 96146177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)