همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    با سلام
    بهترین روش برای تمیز کردن شیشه تانک که جلبک سبز با پایه کلسیمی روش هست چیه ، میخوام شیشه خش نیوفته
    ممنون
    سلام
    من دسته خریدم که حدود 70 سانته که سه سر تعویض شونده داره
    یکی نمد داره ، یکی شونه داره و یکی دیگه هم تیغ داره
    من این رو از نمایندگی ماهیران تو مشهد خریدم و به اگر موجود باشه در تهران ماهیران باید داشته باشه
    وقتی اون سری تیغ دار رو وصل میکنی با کمی فشار اون جلبکهای مقاوم هم پاک میشند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12516
    ببخشید من دوباره سوالم مطرح میکنم
    فقط میخواستم بدونم این موجودات خیلی ریز سفید رنگ که تقریبا تعدادشون زیاد هست و روی شیشه تانک به سرعت در حال درجا زدن هستن چی هست ؟. حتی با بهترین دوربین هم نمیشه ازشون عکس گرفت

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan68 نمایش پست ها
    ببخشید من دوباره سوالم مطرح میکنم
    فقط میخواستم بدونم این موجودات خیلی ریز سفید رنگ که تقریبا تعدادشون زیاد هست و روی شیشه تانک به سرعت در حال درجا زدن هستن چی هست ؟. حتی با بهترین دوربین هم نمیشه ازشون عکس گرفت
    احسان جان چیزی که شما دیدید به احتمال خیلی زیاد منظورتون " پاد " هستش
    یه سرچ کنید تو فروم توضیح راجع بهش زیاد هست
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 16th July 2013 در ساعت 12:55 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان من اک ابگیری کردم تقریبا 500لیتر فقط 2تا مشکل دارم بین مهتابی وledموندم کدومو بگیرم شما چی توصیه میکنید.برای این اک میخوام 100کیلو لایو راک بگیرم به نظر شما چند کیلو درجه یک وچند کیلو درجه 2 بگیرم البته خودم هم دارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من اک ابگیری کردم تقریبا 500لیتر فقط 2تا مشکل دارم بین مهتابی وledموندم کدومو بگیرم شما چی توصیه میکنید.برای این اک میخوام 100کیلو لایو راک بگیرم به نظر شما چند کیلو درجه یک وچند کیلو درجه 2 بگیرم البته خودم هم دارم
    با سلام.دوست عزیز اگر بتونید ترکیبی از این دو رو استفاده کنید بهتره.البته شما نگفتین ارتفاع اکواریم شما چقدره که بهتر بشه رهنمایی کرد.در مورد لایوراک هم اگر تازه استارت زدین نیاز نیست حتما درجه یک و بنفش بگیرین چون در طول طی شدن سیکل مقداری از رنگش برمیگرده.اگر لایواک خوب خواستین در پیام خوصوصی بهتون میتونم راهنمایی کنم.من در اشنا دارم برای لایوراک

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام دوستان
    میدونم شاید جای این سوال اینجا نیست ولی مجبورم
    الان حدود 28 روزه که جراح ها (پادر بلو و بلو تانک) سفیدک دارن و 21 روزه که بصورت مشهود و شدید روی بدنشون مشخص هست ، توی تانک دوتا شقایق (سبا و بابل) و یه سینالاریا دارم
    دما روی 28 هست و با مولتی و عصاره تقویت شدن ، غذا هم اسپرولینا و فرمول یک و دو میدم ، یو وی هم روزی 10 ساعت روشنه
    دیگه خسته شدم یه روز سفیدکها کم میشه دوباره فردا زیاد میشه، نمیدونم چکار کنم
    بنظر شما میشه دما را تا 30 بالا ببرم با توجه به وجود اون شقایقها ؟
    دارو هم پیدا نکردم که ریف سیف باشه
    بنظرتون با این شرایط ادامه بدم ، نمیدونم چکار کنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میدونم شاید جای این سوال اینجا نیست ولی مجبورم
    الان حدود 28 روزه که جراح ها (پادر بلو و بلو تانک) سفیدک دارن و 21 روزه که بصورت مشهود و شدید روی بدنشون مشخص هست ، توی تانک دوتا شقایق (سبا و بابل) و یه سینالاریا دارم
    دما روی 28 هست و با مولتی و عصاره تقویت شدن ، غذا هم اسپرولینا و فرمول یک و دو میدم ، یو وی هم روزی 10 ساعت روشنه
    دیگه خسته شدم یه روز سفیدکها کم میشه دوباره فردا زیاد میشه، نمیدونم چکار کنم
    بنظر شما میشه دما را تا 30 بالا ببرم با توجه به وجود اون شقایقها ؟
    دارو هم پیدا نکردم که ریف سیف باشه
    بنظرتون با این شرایط ادامه بدم ، نمیدونم چکار کنم
    سلام
    مطمئن باش اگه دما رو بالاتر ببری ریفهات خراب میشه
    چون داروی ریف سیف قدرت چندانی هم نداره برای درمان راحت تر و بهتر یا ماهیات رو بگیر و قرنطینه کن و یا ریفهات رو در بیار و با یه مغازه دار که بیشتر با هاش رفیقی ، بسپار بهش
    تو مشهد چند نوع داروی ریف سیف هست چطور تو اصفهان به اون بزرگی دارو نیست
    به آقای مرادی بگی برات میفرسته که گرون تر برات در میاد
    این هم تجربه شخصیم هستش که نور زیاد فعالیت انگلها رو بیشتر میکنه پس اگه دارو گیر آوردی ساعت نوردهیت رو هم کمتر کن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13817
    سلام دوستان . امیدوارم حال همتون خوب باشه .

من دوتا آکواریوم دارم . که یکیش دست سازه و نمیتونم بخاطر دلایلی ازش استفاده کنم موقتا ...

یکی هم آکواریوم ماهیران ( از همون یه تیکه ها ) با مشخصات : طول 60 .. عرض 30 .. ارتفاع 40
    البته ابعاد رو دقیقا یادم نیست ولی در همین حده

دلم میخواد یه آب شور کوچیک راه بندازم . ممنون میشم راهنمایی کنید بچه ها .. هم از لحاظ هزینه لازم و اندازه آکواریوم

از آقای علیرضا نوروزی هم معذرت میخوام بابت مطرح کردن سوال در تایپیک های دیگر ...
    در ضمن آقای نوروزی گفتن نانو تانک هم میتونی راه بندازی ولی هزینش بالا بود و هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم که نانو تانک چیه ؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein-7 نمایش پست ها

من دوتا آکواریوم دارم . که یکیش دست سازه و نمیتونم بخاطر دلایلی ازش استفاده کنم موقتا ...

یکی هم آکواریوم ماهیران ( از همون یه تیکه ها ) با مشخصات : طول 60 .. عرض 30 .. ارتفاع 40

دلم میخواد یه آب شور کوچیک راه بندازم . ممنون میشم راهنمایی کنید بچه ها .. هم از لحاظ هزینه لازم و اندازه آکواریوم

از آقای علیرضا نوروزی هم معذرت میخوام بابت مطرح کردن سوال در تایپیک های دیگر ...
    در ضمن آقای نوروزی گفتن نانو تانک هم میتونی راه بندازی ولی هزینش بالا بود و هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم که نانو تانک چیه ؟
    سلام دوست عزیز به فروم خوش اومدین
    این حجم برا راه اندازی آب شور توصیه نمیشه به خاطر سخت بودن کنترل پارامتر های آب تو این حجم خیلی سخته و معمولا آکواریوم های نانو رو حرفه ای ها میرن سراغش بهتره حجم تانک رو ببشتر انتخاب کنید (حداقل 200 لیتر)
    در ضمن سوالتون خیلی کلی هست من پیشنهاد میکنم بحش های زیر رو مطالعه کنید بعد تصمیم بگیرین چه نوع تانکی می خواین راه اندزی کنین(ریف یا فیش اونلی) بعد سوالاتون رو تو این بخش جزئی تر بیان کنین
    اصول راه اندازی آکواریومهای آب شور
    نور در آکواریوم های آب شور
    http://www.parsipet.ir/thread7384.html
    تجهیزات آکواریومهای آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein-7 نمایش پست ها

آکواریوم نانو یعنی آکواریوم کوچولو
    آبزیان آب شور مخصوصاً ریفها (شقایقها و مرجانها) براشون ثبات پارامترهای آب خیلی مهم هستش یعنی با کوچکترین تغییرات در پارامترهای آب شروع به خراب شدن و ماهیها شروع به مریض شدن و در نهایت هم مرگ و میر !!
    شما فرض کن در تانک شما یک ماهی بمیره و پیداش نکنی ، در عرض 24 ساعت آمونیاک و نیتریت میره بالا و بعدش هم مرگ و میر
    حالا همین ماهی توی تانک 400 لیتری بمیره ممکنه هیچ اتفاقی نیفته در اون تانک
    برای آب شور باید حداقل دو ملیون پول داشته باشی برای یه تانک معمولی و اطلاعات کافی
    پس اول اطلاعاتت رو کامل کن و بعد اگر دیده از پس هزینه هاش بر میای بیا سراغ آب شور
    صرف داشتن یه آکواریوم نمیشه آب شور راه انداخت

صفحه 384 از 1093 نخستنخست ... 284334365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403434484884 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)