کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    پروانه کلینی بعدا اذیت ریفها میکنه ,خیلی خوبه که راس غذا میخوره,ولی سعی کنید فعلا ماهی اضافه نکنید
    اگه جراح دلقک به سنگها نوک میزنه یه کاهویا گیاه رف البته اگه سمی نیست ببندیددور یکی از سنگهاتون وبزارید داخل اک قسمتی که جراح بیشتر اونجا میره,نور را هم خاموش کنید
    اک شور را چند وقته راه انداختید ,فسفات چنده؟
    از دی ماه استارت زدم و معمولا هفته ای 10% سیفون کردم، این آخری هم تقریبا هر 2-3 روز 30% سیفون کردم به خاطر تنظیم شوری و ...
    فسفات فکر میکنم صفر هست، تسترش رو ندارم ولی بارآخر بردم بیرون تست کردم صفر بود، متریال فسفات گیر و ... هم دارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام
    والا یه مقدار سرچ که زدم گویا پایین آوردن شوری حتی چند درجه در روز چندان مشکلی نداره البته اگه از بافر همزمان استفاده بشه، اما بالا آوردن شوری حداکثر 1-2 درجه در روز باید باشه، الان شوری من 1.017 هست، اما بله عجله کردم اما خوشبختانه مشکلی پیش نیومد برا ماهیا
    یه جراح دلقک داشتم که غذا نمیخورد و هنوزم نمیخوره و گویا کلا غذاخور نمیشه به همین راحتی...
    یه راس آرایشگر گرفتم که خوشبختانه از همون روز اول غذاخور شد و به خوبی با اسپرولینا و سایر غذاهای گرانولی داره تغذیه میشه
    امروز یه پروانه کلینی هم گرفتم که اونم فوق العاده با اشتها هست و همه چی هر چقدر که بریزی براش میخوره
    اما این صخره ها به شدت قهوه ای میشن که نمیدونم مشکل از کجاست، جراح دلقک هم که فکر کنم به زودی بمیره چون غذاخور نشده و لایوراک ها هم چیز خاصی نداره که نگهش داره.
    جراح دلقک کلا ماهی بد غذاییه . من تا به حال نداشتم ولی چند تا از دوستان هم که داشتنش گفتن یامرده یا با فلاکت و بدبختی غذاخور شده... ولی اگه رفیوجوم داشته باشید همراه با انگوری میتونید بندازیدش تو رف تا از انگوریا تغذیه کنه
    ویرایش توسط jigsaw : 19th April 2015 در ساعت 11:34 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    از کاربرای گرامی تا به حال کسی اسبک داشته؟ از وقتی اب شور راه انداختم شبها فقط به فکر کردن به اون میخوابم... تو تایلند اونو پرورش میدن پس نباید ماهی حساسی باشه. ولی تو ایران یه چیز دیگه میگن!!! سراغ هر فروشنده ای هم که رفتم هر کدومشون یه چیزی میگه. بد جوری ذهنمو مشغول کرده. شرایط نگهداریشو میخوام بدونم. اگه تو رفیوجیوم با ارتمیا خوب تغذیه بشه زنده میمونه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی-ولی همه حیواناتو دوت دارم
    شماره عضویت
    11702
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2 نمایش پست ها
    سوالمو بهتر بیان کنم
    چجور میشه لایوراک رو به صخره مرده کرد؟
    با سلام دوست گلم هادی جان ازت خواهش میکنم اینکارو نکن اگه قصد همچین کاری رو داری بنده به نسبت لایوراکات هرچند کیلو هست هزینه شو پرداخت کنم از بازار واسه خودت ددراک بخری یا اصلن من بخرم واست بفرستم لایوراکات رو خریدارم یا خواستی همون ددراک به جاش واست بفرستم یا پولشو بدم به ددراک بخر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    سلام دوستان.شوری آب برای اک ریف حداقل و حداکثر باید چقدر باشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir darvish نمایش پست ها
    سلام دوستان.شوری آب برای اک ریف حداقل و حداکثر باید چقدر باشه؟
    برای اک ریف شوری باید بین1.024 و 1.026 باشه و بهترینش همون 1.025 هستش.
    ویرایش توسط jigsaw : 19th April 2015 در ساعت 09:31 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    از کاربرای گرامی تا به حال کسی اسبک داشته؟ از وقتی اب شور راه انداختم شبها فقط به فکر کردن به اون میخوابم... تو تایلند اونو پرورش میدن پس نباید ماهی حساسی باشه. ولی تو ایران یه چیز دیگه میگن!!! سراغ هر فروشنده ای هم که رفتم هر کدومشون یه چیزی میگه. بد جوری ذهنمو مشغول کرده. شرایط نگهداریشو میخوام بدونم. اگه تو رفیوجیوم با ارتمیا خوب تغذیه بشه زنده میمونه؟
    دوست عزیز نمیخواد فکرش کنید اگه یک رف جا افتاده داریدبگیرید سختی که داره بیشتر بخاطر اینه که توی تانک نمیشه نگهش داشت وغذا هم باید بهش ارتمیا بدید من دوتا دونه سیاه حدودشش ماه دارمشون اوایل سه وعده بهشون ارتمیا میدادم البته من همیشه ارتمیا اماده دارم ولی حالا هفته ای یکبار یا دو باربهشون میدم خودشون توی رف یه چی گیر میارند میخورند,غذاهای یخ زده هم میخورندبعضی از نژادهای اسب های دریایی نگهداریشون خیلی سخته که من تا حالا توی بازارندیدم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    دوست عزیز اسبک یه مقدار بد غذاس
    توصیه می کنم زود سراغ آین آبزی فوقالعاده زیبا نرید
    ضمناً معمولاً تو رقابت غذایی کم میاره با آبزیایی دیگه اگه میخاید تو ریفیجیم نگهداریش کنید آبزیی از انواده دیگه تو ریفیجیمتون نزارید بجز غذاش یه چیزایی هم حتما تو ریفیجیمتون باشه تا بتونه دمش رو بهش حلقه کنه
    مولتی ویتامین هم که کلاً فراموش نشه خیلی خوبه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    دوست عزیز اسبک یه مقدار بد غذاس
    توصیه می کنم زود سراغ آین آبزی فوقالعاده زیبا نرید
    ضمناً معمولاً تو رقابت غذایی کم میاره با آبزیایی دیگه اگه میخاید تو ریفیجیم نگهداریش کنید آبزیی از انواده دیگه تو ریفیجیمتون نزارید بجز غذاش یه چیزایی هم حتما تو ریفیجیمتون باشه تا بتونه دمش رو بهش حلقه کنه
    مولتی ویتامین هم که کلاً فراموش نشه خیلی خوبه
    سلام بر استاد عزیز

آقا من شنیده بودم اسبک های سیاه سطح نگهداریشون نسبت به بقیه اسبک ها خیلی راحت تره. غذا فقط آرتمیا زنده میخوره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام بر استاد عزیز

آقا من شنیده بودم اسبک های سیاه سطح نگهداریشون نسبت به بقیه اسبک ها خیلی راحت تره. غذا فقط آرتمیا زنده میخوره؟
    اسب سیاه به نظر من هیچ جذابیتی نداره البته سلیقه ی منه و خودم اسب دم پلنگی زرد رو از همه بیشتر دوست دارم. من تا به حال اسب نداشتم ولی تادلتون بخواد راجب اونا تحقیق کردم. ماه های اول حتما باید ارتمیای زنده به خوردشون بدی. بعد میتونی کم کم همراه با ارتمیای زنده , ارتمیای خشک شده هم بریزی تازه شاید خشک شده هارو بخورن. البته اینایی که گفتم بیشتر تو مقاله ها و سایتها مینویسن و تجربه ی یک فرد تو نگهداری اسب ارزشش خیلی بیشتر از نوشته های سایتهاست. خدارو چه دیدی شاید غذا خور بشه. همه جا میگن ماندارین به هیچ وجه غذاخور نمیشه ولی رفیق خودم یکی داره مثل گاو گرانول میخوره!!!
    ویرایش توسط jigsaw : 20th April 2015 در ساعت 12:19 AM

صفحه 923 از 1093 نخستنخست ... 4238238739049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419429731023 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)