صفحه 23 از 47 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام خدمت اساتید
    میخواستم بدونم مولدها رو با چه ویتامینهایی میشه تقویت کرد؟و اینکه از کجا باید تهیه کرد؟ و آیا باید به غذاشون اضافه کرد؟
    باتشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.دوستان.
    اقا من این مشکلی که میخوام تعریف کنم چند بار مطرح کردم اما خب نتیجه ای نگرفتم به اون صورت...
    تخمای مولد من طی ساعا 30-50 پس از اسپرم زنی به طور ناگهانی بالای 60% سفید میشند ولی قبل از 24 ساعت همش 2-5%تخما سفید میشند.به نظرتون مشکل از چیه؟شرایط اب سختی زیر 50 پی پی ام دما 29 اکسین دهی مناسب تانک 50 مکعبی....
    درصد هچ رو خیلی میاره پایین.ویتامینهای گروه ب و ای رو هم تست کردم 1 ماه اما خب چیزی عوض نشد.
    متشکرم بابت راهنمایی کاربردی.
    سلام دوست عزیز
    با اجازه از اساتید
    قبل از هر چیز این قسمت رو خوب مطالعه کنید
    http://www.parsipet.ir/thread12964.html
    ضمنا من این موارد به نطرم میرسه
    1- مولد ها خصوصا نر خوب تغذیه نشده
    2- از همه مهم تر تانکتون رو در روزهای قبل از تخم ریزی خوب تمییز نکردین و احتمال زیاد دیواره های تانک لایه های نازکی از قارچ و باکتری داشته در کل چند روز قبا از تخم ریزی تعویض 100 در صد آب لازم اگه از سلامت آب اطمینان ندارین متیلین بلو هم کمک می کنه
    3- اگه استفاده از ویتامین های گروه b بعد از تخم ریزی که خودش مزید بر سفید شدن تخم ها میشه شما باید قبل از تخم ریزی مولدها رو تقویت کنین بعد از تخم ریزی شرایط آب رو تغییر ندین( ph و سختی و دما)
    در کل شرایط آب رو بیشتر مد نظر قرار بدین
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با اجازه از اساتید
    قبل از هر چیز این قسمت رو خوب مطالعه کنید
    http://www.parsipet.ir/thread12964.html
    ضمنا من این موارد به نطرم میرسه
    1- مولد ها خصوصا نر خوب تغذیه نشده
    2- از همه مهم تر تانکتون رو در روزهای قبل از تخم ریزی خوب تمییز نکردین و احتمال زیاد دیواره های تانک لایه های نازکی از قارچ و باکتری داشته در کل چند روز قبا از تخم ریزی تعویض 100 در صد آب لازم اگه از سلامت آب اطمینان ندارین متیلین بلو هم کمک می کنه
    3- اگه استفاده از ویتامین های گروه b بعد از تخم ریزی که خودش مزید بر سفید شدن تخم ها میشه شما باید قبل از تخم ریزی مولدها رو تقویت کنین بعد از تخم ریزی شرایط آب رو تغییر ندین( ph و سختی و دما)
    در کل شرایط آب رو بیشتر مد نظر قرار بدین
    موفق باشید
    ممنون جناب حبیبی.
    بله ویتامینها رو که تا 2 روز به تخم ریزی بیشتر نمیدم.چون تایم تخم ریزیشون تو دستمه 1 ساعت قبل تخم ریزی 95%سیفون میکنم و ماهیام مشکلی ندارند باشون.تو تانک رو اسکاچ نمیزنم البته اون موقع چون میترسند...اب هم که 30 هست سختیش.متیلن هم میزنم.1 قطره برای هر10 لیتر از محلول 1 گرم/لیتر.
    اما احساس میکنم نره مشکل داره حالا این سری به چند نوع ترکیب تیمارش کردم ببینم چه اثری داره.فردا هچ که شدند میگم نتیجه رو.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    ممنون جناب حبیبی.
    بله ویتامینها رو که تا 2 روز به تخم ریزی بیشتر نمیدم.چون تایم تخم ریزیشون تو دستمه 1 ساعت قبل تخم ریزی 95%سیفون میکنم و ماهیام مشکلی ندارند باشون.تو تانک رو اسکاچ نمیزنم البته اون موقع چون میترسند...اب هم که 30 هست سختیش.متیلن هم میزنم.1 قطره برای هر10 لیتر از محلول 1 گرم/لیتر.
    اما احساس میکنم نره مشکل داره حالا این سری به چند نوع ترکیب تیمارش کردم ببینم چه اثری داره.فردا هچ که شدند میگم نتیجه رو.
    اختیار دارین دوست گلم
    در مورد تمییز کردن داخل و کناره های تانک سعی کنین قبل از سیفون 95 در صد که گفتین اسکاج بزنین بعد سیفون کنین ضمنا دمای آب تانکتون رو اگه 28 درجه ثابت نگه دارین که بهتر جواب می گیرین چون فعالیت باکتری ها و قارچ ها در دمای 28 و 29 کند تر بالاتر و پایین تر از این دما فعالیت قارچ ها تشدید میشه
    نکته دیگه همیشه نر مقصر نیست گاهی ماده تخم هاش رو پراکنده میریزه این امر هم خود دال بر این که در صدی از تخم ها اسپرم نخورن
    در پایان امیدوارم مفید بوده باشم
    ان شاالله بتونین بالای 90 درصد هچ کنین و تا مولدین بزرگشون کنین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام بر دوستان عزیز تر از جان
    یکی از جفتام الان 4 باره که ماده تخم ریزی میکنه و نر اسپرم نمیزنه چیکار باید بکنم؟
    (قبلا تخم ریزی کردن و بچه هم دادن)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز تر از جان
    یکی از جفتام الان 4 باره که ماده تخم ریزی میکنه و نر اسپرم نمیزنه چیکار باید بکنم؟
    (قبلا تخم ریزی کردن و بچه هم دادن)
    جواب این سوار در یک خط و چند خط نمیگنجه...

کوتاه و ختصر : شرایط جفت باید ایده آل باشه . هر عاملی که این شرایط رو از حالت ایده آل خارج کنه باید حذف بشه . در ضمن اگر دیسکس رو در شرایط سختی قرار بدید ، ممکنه عادت هایی مثل عدم بارور سازی یا خوردن تخم دیگه هرگز از بین نره . در واقع به صورت یک اختلال روانی در ماهی در میاد . حتی اگر ماهی قبل از بروز این حالت تخم گذاری های موفق هم داشته ...

۱.شرایط آب مثل PH و KH و GH
    ۲.استرس و عوامل استرس زا
    ۳.وجود ماهی های مهاجم یا مزاحم
    ۴.دکوراسیون اشتباه
    ۵.دمای بالای ۳۰ درجه (که میتونه باعث کم کردن میل ماهی به تخم گذاری و بارور سازی تخم ها بشه)
    ۶. غذایی بد
    ۷.بالا بودن آمونیاک ، آمونیوم ، نیتریت ، نیترات و سایر سموم آب
    ۸.شوک PH . یکی از اثرات شوک PH ّهمینیه که میبینید . حتی در جفت هایی که ۱ سال به طور مداوم و موفق تخم گذاری کردند هم میتونه منجر به ایجاد اختلال دائمی یا موفت در عملکرد ماهی نر یا ماده بشه
    ۹.عدم بلوغ نر که ظاهرا در ماهی شما اینطور نیست
    ۱۰.نور خیره یا غیر استاندارد
    ۱۱.هوادهی کم
    ۱۲.جریان تند آب ناشی از واتر پمپ یا فیلتر
    ۱۳.بیماری دیسکس نر

..... و صد ها عامل دیگر!

اینا رو بدون فکر و خیلی مسلسل وار نوشتم و عوامل بسیار دیگری هم میتونه بر رفتار دیسکس در حین تخم گذاری تاثیر مثبت یا منفی بزاره

توضیح هر یک مورد از موارد فوق هم خودش نیازمند یک تاپیک مجزاست که خوشبحاتانه تک تکشون بار ها و بار ها در پارسی پت مطرح شده و راجع بهشون بحث شده . سرچ کنید و در نهایت خودتون ریشه این رفتار دیسکس نر رو پیدا کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون جناب حبیبی.

هیچ ترکیب معجزه آسایی وجود نداره دوست عزیز . اصول کار مشخص و بسیار هم ساده هست . اصول رو رعایت کنید ، هیچ مشکلی نخواهید داشت . جوری راجع به ترکیبات عجیب حرف میزنید آدم یاد کارتون پروفسور بالتازار میفته

جفت سالم

جفت خوب (به لحاظ رفتار جفت در حین تخم گذاری)

شرایط آب عالی

نور عالی

تغذیه عالی

تانک حرفه ای

سیفونهای منظم

عدم اعمال استرس به ماهی

....

اصول رو رعایت کنید ، خواهید دید که نیازی به هیچ فرمول خاصی نیست .

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    هیچ ترکیب معجزه آسایی وجود نداره دوست عزیز . اصول کار مشخص و بسیار هم ساده هست . اصول رو رعایت کنید ، هیچ مشکلی نخواهید داشت . جوری راجع به ترکیبات عجیب حرف میزنید آدم یاد کارتون پروفسور بالتازار میفته

جفت سالم

جفت خوب (به لحاظ رفتار جفت در حین تخم گذاری)

شرایط آب عالی

نور عالی

تغذیه عالی

تانک حرفه ای

سیفونهای منظم

عدم اعمال استرس به ماهی

....

اصول رو رعایت کنید ، خواهید دید که نیازی به هیچ فرمول خاصی نیست .

موفق باشید
    ضمن تشکر از شما جناب اژیده.

غرض از ایجاد بحث پیدا کردن مشکل در یکی از پارامتراییه که شما لیست کردید که در مورد جفت من تغذیه بوده احتمالا.اون ترکیبات عجیب غریبی که فرمودین رو اسم اوردم در کامنتهای قبلی مثل ویتمین ب-کمپلکس و ویتامین ای و ..
    به هر حال مشکلم حل شد توسط راهمایی خواستن از دوست عزیزم جناب محمدرضا قدیری عزیز و هچ ماهیم از 10% به 90% رسید.در طی 2 هفته رژم غذایی اعمال شده.مستنداتشم در تاپیک بنده موجوده.
    والا کارتون پرفسور بالتازاری که میفرماییدو بنده ندیدم.ایشالا شما دیده باشید و از تماشای اون ملذوذ شده باشید
    ویرایش توسط arman sourani : 10th July 2014 در ساعت 08:48 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام:میخواستم بدونم آیا در زمانی که تخمها هنوز هچ نشدن باید سیفون 100 درصد انجام داد؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام:میخواستم بدونم آیا در زمانی که تخمها هنوز هچ نشدن باید سیفون 100 درصد انجام داد؟
    سلام

خیر نیازی نیست. توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی یا در زمان سیفون سطح اب از محل تخمها پایینتر بیاید و تخمها از اب خارج شوند ، از بین خواهند رفت.

صفحه 23 از 47 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)