صفحه 22 از 47 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام بر دوستان
    عزیزان کسی میدونه دلیل نزاع بین جفت نر و ماده چی میتونه باشه من یک جفت دیسکس دارم بیچارم کردن از بس نره ماده رو میزنه کاری هم به زمانش نداره 24 ساعته میزنه چه قبل از تخم گذاری چه بعد از تخم گذاری و ... (تخم ها هم هچ میشن ولی سر دعوا کردن از بین میرند)
    تانکشون هم 100*35*40 هست پی هاش آب 6.4 آب ro و همه متریال ها هم درسته کاملا سالم غذا خور و دستی هم هستن ولی نمیدونم چرا نره ماده رو میزنه کسی نمی دونه من باید چی کار کنم.
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    عزیزان کسی میدونه دلیل نزاع بین جفت نر و ماده چی میتونه باشه من یک جفت دیسکس دارم بیچارم کردن از بس نره ماده رو میزنه کاری هم به زمانش نداره 24 ساعته میزنه چه قبل از تخم گذاری چه بعد از تخم گذاری و ... (تخم ها هم هچ میشن ولی سر دعوا کردن از بین میرند)
    تانکشون هم 100*35*40 هست پی هاش آب 6.4 آب ro و همه متریال ها هم درسته کاملا سالم غذا خور و دستی هم هستن ولی نمیدونم چرا نره ماده رو میزنه کسی نمی دونه من باید چی کار کنم.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    با کسب اجازه از اساتید گرامی
    دلایل مختلفی داره ولیکن یکی از دلایلی که خودم مشابه همین مشکل را داشتم به دلیل آماده بودن یا به نوعی مست بودن نر بود.که ماده به دلایل متعدد ، برای تخم ریزی آماده نبود ولی دیسکس نر بر خلاف اون آماده و راغب به تخم گذاری بود که چند روزی با یه شیشه شفاف جدا شون کردم ومشکل حل شد
    در مراحل اولیه این اتفاق به وفور مشاهده میشه که به دلیل کم تجربگی مولدها میتونه باشه
    ویرایش توسط POLOTON : 24th June 2014 در ساعت 08:45 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یک اختلال رفتاری شایع در جفت های مولد دیسکسه

دیسکس باید در گله های بزرگ جفت خودش رو به صورت طبیعی انتخاب کنه . هر چقدر تعداد ماهی های بالغ کمتر و در نتیجه حق انتخاب دیسکس محدود تر باشه ، امکان بروز این اختلالات بیشتر و بیشتر میشه . کیفیت بد آب ، استرس و شوک و ... هم در پیداش و بروز این اختلالات در دیسکس تاثیر مستقیم و موٍثر داره

این تاپیک ها مستقیما به این موضوع مربوط نمیشه ولی شاید خوندنش به بعضی از سوالاتتون پاسخ بده :

http://www.parsipet.ir/thread9614.html

http://www.parsipet.ir/thread12964.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    ممنون از همه دوستان عزیز
    مشکلی که هست اینه که این جفت تا 4 ماه پیش جفت خیلی خوبی بودند ولی به خاطر یک جابجایی مجبور شدم بندازمشون پیش گله دیسکس هام بعد از اون روز با یکی از دیسکس های توی گله خیلی نزاع کرد تا آخر مغلوب شد و با اینکه که جداشون کردم و انداختمشون توی تانک مجزا دیگه شروع به زدن ماده اش کرد.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام بر دوستان عزیز
    1=ایا جفت آلبینو بچه هاشون همه آلبینو میشن؟
    توی سایتی خونده بودم بین حیوانات وقتی خودشون قراره جفت خودشون رو انتخاب کنن اونایی که آلبینو هستن شانس کمتری توی انتخاب شدن دارن آیا دیسکس آلبینو در گله ای که آلبینو نباشن همین وضعیت رو داره؟

2=لطفا چند نوع نژاد که با هم جفت بخورن بچه هاشون متفاوت هست نام ببرید

3=وقتی نوزاد ها از موکوس بدن دیسکس تغذیه میکنن میشه کاری کرد موکوس بدن دیسکس بیشتر بشه تا مدت زمان بیشتری این روند ادامه پیدا کنه و وقتی نوزاد ها بزرگتر شدن اون موقع بهشون آرتمیا داد
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    سلام بر دوستان عزیز سلام
    1=ایا جفت آلبینو بچه هاشون همه آلبینو میشن؟ بستگي داره به خلوص نژاد اون آلبينو..يكي از دوستان كه تو كار تكثير هستند 5 جفت آلبينو دارن كه هيچ كدوم بچه ها آلبينو نميشن...
    توی سایتی خونده بودم بین حیوانات وقتی خودشون قراره جفت خودشون رو انتخاب کنن اونایی که آلبینو هستن شانس کمتری توی انتخاب شدن دارن آیا دیسکس آلبینو در گله ای که آلبینو نباشن همین وضعیت رو داره؟ فكر نكنم گفته اون سايت درست بوده باشه...سلامت ديسكس مهمه و اينكه به بلوغ رسيده باشه.معمولا ديسكس هاي درشت تر و فعال تر نظر ماده ها رو به خودشون جلب ميكنن

2=لطفا چند نوع نژاد که با هم جفت بخورن بچه هاشون متفاوت هست نام ببرید منظورتونو نفهميدم اگر ميشه مثال بزنيد

3=وقتی نوزاد ها از موکوس بدن دیسکس تغذیه میکنن میشه کاری کرد موکوس بدن دیسکس بیشتر بشه تا مدت زمان بیشتری این روند ادامه پیدا کنه و وقتی نوزاد ها بزرگتر شدن اون موقع بهشون آرتمیا داد
    با تشکر
    شما نيازي نيست كاري انجام بدي...والدين به صورت شبانه روزي موكوس ترشح ميكنن و حتي بعد از آرتميا دادن هم ميتونيد بچه ها رو كنار والدين نگه داريد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام.دوستان.
    اقا من این مشکلی که میخوام تعریف کنم چند بار مطرح کردم اما خب نتیجه ای نگرفتم به اون صورت...
    تخمای مولد من طی ساعا 30-50 پس از اسپرم زنی به طور ناگهانی بالای 60% سفید میشند ولی قبل از 24 ساعت همش 2-5%تخما سفید میشند.به نظرتون مشکل از چیه؟شرایط اب سختی زیر 50 پی پی ام دما 29 اکسین دهی مناسب تانک 50 مکعبی....
    درصد هچ رو خیلی میاره پایین.ویتامینهای گروه ب و ای رو هم تست کردم 1 ماه اما خب چیزی عوض نشد.
    متشکرم بابت راهنمایی کاربردی.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    سلام به همگی
    واسه چی تو تانک تکثیر از فیلتر اسفنجی استفاده میکنن؟مگه هر روز ابشو سیفون نمیکنن؟ممنون میشم دلیلشو بگید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    یکی از علتهای اون این هست که لارو دیسکس بینایی ضعیفی داره و به سمت اجسام تیره جذب میشه با وجود فیلتر اسفنجی به جای حرکت به سمت بدن پدر ومادر به سمت اون میره
    یکی دیگر از دلایل اون هم این هست که اجساد ارتمیا و ذرات معلق موجود در اب جذب اون میشند و لارو دیسکس شروع به تعذیه از اون می کنه و دچار بیماری و ضعف و در نهایت تلافات میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    امیر جان یعنی با این حساب گذاشتنش درست نیست؟

صفحه 22 از 47 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)