کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    با سلام
    اساتید بخش دیسکس لطفا راهنمایی کنید ... من یه سوال مهم دارم اون هم اینه که قبل از زمانی که برای اولین بار دیسکس خریدید چقدر اطلاعات داشتید ؟
    من سال ها پیش آکواریوم دار بودم و تجربه نگهداری و پرورش و زاد و ولد ماهی رو نیز داشتم ... به هیچ عنوان حرفه ای نیستم ولی بی تجربه و صفر کیلومتر هم نیستم ... بعد از سال ها مجددا می خواهم آکواریوم راه اندازی کنم و میزش رو هم ساختم ... سایز آکواریمم 97 در 41 در 80 است
    چند روزه بخش ها رو مطالعه می کنم ... به نظر دیسکس یکی از زیباترین نژاد ها برای نگهداری است .. منتهی من برای نگهداری از دیسکس چند مشکل دارم که عرض می کنم
    1 - من بوشهر زندگی می کنم و تو بوشهر ماکزیمم 4 الی 5 عدد آکوایموی است و هیچ کدام اصلا دیسکس ندارند ولی همگی سفارشی می آورند ... من خودم شخصا می تونم از تهران تهیه کنم ولی مشکل تنها تهیه کردنش نیست ...
    2 - مشکل اصلی من با تغذیه دیسکس است ... اینجور که من مطالعه کردم تغذیه دیسکس نیمه بالغ یا بالغ با هم متفاوته و همه چیز بستگی به شیوه تغذیه اون ها از کوچکی به بعد داره ... خوندم که از غذاهای میکس شده دل گاو + سیر + جلبک و سایر مواد مجاز می شه مخلوط های سلیقه ای به دست آورد ولی به دست آوردن این مخلوط ها نیازمند مواد اولیه است ... آیا می شه فقط از غذاهای آماده برای دیسکس استفاده کرد ؟ ایا می شه مخلوط مورد نظر رو با لوازمی تهیه کرد که در دسترس باشند یا وجود تمامی اقلام حیاتیه ؟ لطفا راهنمایی کنید که با توجه به مواردی که عرض کردم بهتره که سمت دیسکس برم یا خیر ؟ تجربه خودتون رو لطفا بیان کنید ...

سلام
    در تکمیل سخنان جناب آزیده عرض کنم که
    ماهی باز ها تا شدن ماهی باز کلی تلفات و هزینه دادن
    حالا شما دیگه نباید همون مسیر رو برید
    هر سوالی دارید مطرح کنید
    تا جوابشو به دست بیارید
    و با اطلاعات کامل وارد این وادی بشین
    در ضمن در مورد غذایی که فرمودین برای نیمه بالغ و بالغ این ماهی متفاوته
    این موضوع فقط در سالن های تکثیر و برای بهره برداری هرچه بهتر از زمان صق میکنه
    و برای نگهداری خونگی ان موضوع چندان اهمیت نداره

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    با سلام مجدد و تشکر بابت پاسخ این 2 عزیز
    دوستانی که مخلوط دل گاو و میگو و سیر به ماهی میدند ... بعد از ساخت این مخلوط و نگهداری اون در فریزر برای مصرف روزانه باید چجوری عمل کرد ؟ اینگونه فرض کنید که غذا 24 ساعت تو فریز مونده شده مثل یه تیکه سنگ قلوه ! چجوری باید داد به ماهی ؟ مثلا با کارد به زحمت یه تیکه اش رو باید جدا کرد گذاشت آب بشه و بعد از آب شدن کل اون تیکه رو یکجا ریخت تو آبی یا اینکه تکه تکه کرد و ریخت تو آب ... دیسکس ها غذا رو دوست دارند که تکه تکه کنند بخورند یا باید آماده و سایز دهنشون باشه ؟

همچنین در کنار دیسکس اگر بقیه ماهی های صلح جو مثلا مولی نگهداری بشه آیا مولی از این میکس دل نمی خوره ! می دونم که بهتره که آکواریوم به تنهایی توش دیسکس باشه ولی من یه مقدار تنوع طلبم و اگر راهی باشه که سبد ماهی هام رو افزایش بدم مطمئنا افزایش خواهم داد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    با سلام مجدد و تشکر بابت پاسخ این 2 عزیز
    دوستانی که مخلوط دل گاو و میگو و سیر به ماهی میدند ... بعد از ساخت این مخلوط و نگهداری اون در فریزر برای مصرف روزانه باید چجوری عمل کرد ؟ اینگونه فرض کنید که غذا 24 ساعت تو فریز مونده شده مثل یه تیکه سنگ قلوه ! چجوری باید داد به ماهی ؟ مثلا با کارد به زحمت یه تیکه اش رو باید جدا کرد گذاشت آب بشه و بعد از آب شدن کل اون تیکه رو یکجا ریخت تو آبی یا اینکه تکه تکه کرد و ریخت تو آب ... دیسکس ها غذا رو دوست دارند که تکه تکه کنند بخورند یا باید آماده و سایز دهنشون باشه ؟

همچنین در کنار دیسکس اگر بقیه ماهی های صلح جو مثلا مولی نگهداری بشه آیا مولی از این میکس دل نمی خوره ! می دونم که بهتره که آکواریوم به تنهایی توش دیسکس باشه ولی من یه مقدار تنوع طلبم و اگر راهی باشه که سبد ماهی هام رو افزایش بدم مطمئنا افزایش خواهم داد
    سلام دوست من
    به نکته خوبی اشاره کردین
    برای اینکه دچار این مشکل نشین باید قبل از فریز کردن غذا
    اونها رو به تکه های کوچیک (به اندازه مصرف یک وعده ماهی هاتون)تقسیم کنید و بعد اونها رو فریز کنید.
    شما میتونید غذاهای هر ماهی رو بصورت جداگانه بدید و مطمئن باشید دیسکس ها به غذای مولی های شما میلی نخواهند داشت.

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    به نکته خوبی اشاره کردین
    برای اینکه دچار این مشکل نشین باید قبل از فریز کردن غذا
    اونها رو به تکه های کوچیک (به اندازه مصرف یک وعده ماهی هاتون)تقسیم کنید و بعد اونها رو فریز کنید.
    شما میتونید غذاهای هر ماهی رو بصورت جداگانه بدید و مطمئن باشید دیسکس ها به غذای مولی های شما میلی نخواهند داشت.
    تشکر بابت پاسخت برادر
    گرامی به فرض اینکه من به اندازه 1 وعده غذایی از اون مخلوط رو جدا کرده ام و گذشاته ام آب شده حالا چجوری باید بدم به دیسکس ؟ تکه تکه کوچک اندازه نخود کنم بندازم تو اب یا کل اون وعده رو یکجا بگذارم تو آب ؟
    درسته که دیسکس علاقه ای به مولی نشون نمی ده ولی ممکنه مولی یا گوپی یا بقیه ماهی ها علاقه نشون بدند به گوشت میگو یا دل گوسفند ....

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    تشکر بابت پاسخت برادر
    گرامی به فرض اینکه من به اندازه 1 وعده غذایی از اون مخلوط رو جدا کرده ام و گذشاته ام آب شده حالا چجوری باید بدم به دیسکس ؟ تکه تکه کوچک اندازه نخود کنم بندازم تو اب یا کل اون وعده رو یکجا بگذارم تو آب ؟
    درسته که دیسکس علاقه ای به مولی نشون نمی ده ولی ممکنه مولی یا گوپی یا بقیه ماهی ها علاقه نشون بدند به گوشت میگو یا دل گوسفند ....
    سلام
    دوست خوبم نگهداری از ماهیهای دیگر مثل انواع زنده زا ها در کنار دیسکس توصیه نمیشود هرچند ممکنه مشکلی هم ایجاد نکنند ولی بهتره دیسکس به تنهایی نگهداری شود.
    در مورد ترکیب دل وقتی آماده شد آنرا داخل کیسه فریزر بریزید و روی یک سطح صاف آنرا خوب پهن کنید تا ضخامت آن به حدود نیم سانت برسد بعد به همان شکل داخل فریزر قرار دهید.
    برای هر بار تغذیه یک تکه از آن جدا کنید و کمی بین انگشتان خودتون نگه دارید تا از حالت انجماد خارج شود و به داخل آب بیاندازید.
    تمام ماهیها به ترکیب دل علاقه دارند و آز آن استقبال میکنند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام ،
    میگم حالا اگه ما بخوایم دل بدیم به دیسکس اما برای مخلوطش از چرخ گوشت و مخلوط کن و اینا استفاده نکنیم ( خانوما حساسن به این کارا شاکی میشن )
    میشه گرفت با چاقو رشته ای کرد داد بهشون ؟ که دیگه از خیر اسفناج و این چیزا هم بگذریم !
    در واقع به نظرم حالت ایده آل رو اساتید میگن ، اما حالت دم دستیشو میخوام !
    دل گوسفند بگیریم با چاقو ریز کنیم بدیم بهش جواب میده ؟ میگو رو هم همینطور ! میخورن ؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام ،
    میگم حالا اگه ما بخوایم دل بدیم به دیسکس اما برای مخلوطش از چرخ گوشت و مخلوط کن و اینا استفاده نکنیم ( خانوما حساسن به این کارا شاکی میشن )
    میشه گرفت با چاقو رشته ای کرد داد بهشون ؟ که دیگه از خیر اسفناج و این چیزا هم بگذریم !
    در واقع به نظرم حالت ایده آل رو اساتید میگن ، اما حالت دم دستیشو میخوام !
    دل گوسفند بگیریم با چاقو ریز کنیم بدیم بهش جواب میده ؟ میگو رو هم همینطور ! میخورن ؟
    سلام
    هدف از تهیه این مخلوط میکس انواع مواد پروتئینی و فیبر و انواع ویتامینها میباشد. در واقع وقتی این ترکیب ارزش غذایی بالایی پیدا میکنه که تمام مواد فوق با هم مخلوط شده باشند. دلیلی دیگر هم این است که با میکس و ریز شدن مواد ، هضم آن برای ماهی راحت تر و سریعتر انجام شود.

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    سلام و تشکر از دوسات بابت پاسخ
    گرامیان لطفا کلیه غذاهایی که می شه به دیسکس به عنوان میکس و غیر میکس داد رو عنوان کنید ... باید ببینم کدوم موارد تو بوشهر پیدا می شه ...
    اگر خلاف قوانین سایت نیست آیا کسی از مغازه یا پت شاپی رو می شناسه که ارسال به شهرستان داشته باشه و همچنین قیمت هاش نیز منصفانه باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام به همه دوستان

چند دیسکس سایز ریز گرفتم ولی به نظرم رشد نداشتن زیاد نمیدونم مشکل از چیه میشه راهنماییم کنید

روزی 20 درصد سیفون
    دما 30
    دل و تترا و سرا هم غذا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

چند دیسکس سایز ریز گرفتم ولی به نظرم رشد نداشتن زیاد نمیدونم مشکل از چیه میشه راهنماییم کنید

روزی 20 درصد سیفون
    دما 30
    دل و تترا و سرا هم غذا

با اجازه اساتید اگه سایز دیسکسو بگین بهتر میشه گفت رشد سوز هست یا نه به نظرم شاید هنوز به ماکزیمم رشد خودش نرسیده .
    میکس دلتونو هم میشه بگین ترکیبش چیه؟

صفحه 241 از 412 نخستنخست ... 141191222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260291341 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)