کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    http://www.parsipet.ir/thread10410.html سلام کاردینالها عموما باهم شنا میکنن و ماهی آرومی هستن ولی گوشت خوارن و باید با میگو و غذاهای گوشتی تغذیه بشن فایرفیشها هم آذارشون به کسی نمیرسه ولی با ماهیهای مهاجم نباید نگهداری بشن کرومیسها ماهیهای محاجمی هستند و اگه میگو بعد اونها معرفی بشن به تانک احتمال خورده شدنشون زیاده نئون هم از خانواده سودوکرومیس هستش من تا اونجایی که یادمه پرکولا شقایق مورد علاقش موکتی هستش و داخل موکتی به راحتی میره حالا اگه اشتباه میکنن دوستانی که دارن تجربشون رو بگن اولین ماهی شاه بلنی خوبه و جراحها ، فایر فیشها مخصوصا بنفشش زیبایی خاصی داره ، بلنی زرد و یا دیده بان تقریبا دیده نمیشه و پشت سنگها قایم میشه تا از گرسنگی میمیره ، آنتیاسها هم خوبن و گروهی حرکت میکنن ولی یاید با آرتیمیا در هر روز چند بار تغذیه بشن و نگهداریشون نیاز به تجربه داره و نئون دو رنگ با ماهیانی مثل شاهین ماهی و ماهی که از نظر رنگ شبیه خودش باشه درگیر میشه و بهتره در آکواریومهایی با ظزفیت 300 لیتر نگهداری بشن این تایپیک رو هم مطالعه کن http://www.parsipet.ir/thread10410.html
    سلام من خودم اشتباهی که کردم یه گابی زرد گرفتم بعدش خوندم مشخصاتشو،که متاسفانه اصلا ماهی نیست که بیاد و غذا بخوره و همش میترسه،الان که تو رف هست باز بهتر شده یه مقداری غذا میخوره با ترس بلنی هم که به 24 ساعت نکشید و مرد یه گابی خال نارنجی هم گرفتم که آرتمیا تو عصاره سیر ریختم براش خورد ولی گرانول رو پس میزنه،میخوام گرانول هم بخوره بعد بندازم تو تانک اونم تو رف هست،یه بار شنای یه طرف رو خالی میکنه زیره لایوراک خونه میسازه یه بار دیگه اینطرف رو میبنده از اونطرف خونه میسازه راجع به شقایق هم گفتن موکتی خطرناکه من خودم جرات نکردم بخرم،گفتم یه موقع دردسر میشه،اگه شما مناسب میدونید بخرم ماهی ها هم دوست دارم چندتا رنگی باشه که زیبا نشون بده و خودم دوست دارم یه چند تا شقایق و ماشروم و پلیپ داشته باشم با کمک و راهنمایی شما دوستان

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    سلام دوستان
    برای تمیز کردن آکواریوم شور
    میگو ها تاثیری دارن؟
    کلا چیزی هست رو شیشه و اینا رو تمیز کنه
    چون برای من جلبک قهوه ای زده

Sent from my C5303 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام من خودم اشتباهی که کردم یه گابی زرد گرفتم بعدش خوندم مشخصاتشو،که متاسفانه اصلا ماهی نیست که بیاد و غذا بخوره و همش میترسه،الان که تو رف هست باز بهتر شده یه مقداری غذا میخوره با ترس بلنی هم که به 24 ساعت نکشید و مرد یه گابی خال نارنجی هم گرفتم که آرتمیا تو عصاره سیر ریختم براش خورد ولی گرانول رو پس میزنه،میخوام گرانول هم بخوره بعد بندازم تو تانک اونم تو رف هست،یه بار شنای یه طرف رو خالی میکنه زیره لایوراک خونه میسازه یه بار دیگه اینطرف رو میبنده از اونطرف خونه میسازه راجع به شقایق هم گفتن موکتی خطرناکه من خودم جرات نکردم بخرم،گفتم یه موقع دردسر میشه،اگه شما مناسب میدونید بخرم ماهی ها هم دوست دارم چندتا رنگی باشه که زیبا نشون بده و خودم دوست دارم یه چند تا شقایق و ماشروم و پلیپ داشته باشم با کمک و راهنمایی شما دوستان
    گابی خال نارنجی که عادتشه زیر لایوراکها رو معمولا خالی میکنه و واسه خودش خونه میسازه. واسه شقایق و همزیستیش با دلقک همونطور که دوستان فرمودند بهتره شقایق تخصصی دلقک مورد نظرتون رو تهیه کنید ولی میتونید با قرار دادن یه سبد پلاستیکی روی آب و انداختن شقایق و دلقک داخلش باعث بشید که دلقک بره داخل شقایق فقط سبد نباید زیاد بزرگ باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    اغلب دوستان دلیلشون برای عدم نگهداری شقایق درآکواریم ریف اینه که در صورتی که شقایق راه بیوفته از روی هر چی دم دستش باشه رد میشه و مرجان ها آسیب می بینن .در صورتی که تمایل به نگهداری شقایق ها در کنار مرجان دارید بهتره در ابتدا شقایق ها تون رو به سیستم معرفی نمایید ، چون بعد از اینکه در مکان خودشون ثابت شوند تا زمانی که سیستم از نظر شیمیایی و نور ثبات داره احتمال حرکتشون خیلی کم میشه .سپس اقدام به اضافه کردن مرجان ها نمایید و همواره شقایق رو زیر نظر داشته باشید.
    ویرایش توسط alijenab_r : 26th August 2015 در ساعت 07:17 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    گابی خال نارنجی که عادتشه زیر لایوراکها رو معمولا خالی میکنه و واسه خودش خونه میسازه. واسه شقایق و همزیستیش با دلقک همونطور که دوستان فرمودند بهتره شقایق تخصصی دلقک مورد نظرتون رو تهیه کنید ولی میتونید با قرار دادن یه سبد پلاستیکی روی آب و انداختن شقایق و دلقک داخلش باعث بشید که دلقک بره داخل شقایق فقط سبد نباید زیاد بزرگ باشه.
    سلام
    ممنون از شما
    وقتی دلقک وارد شقایق شد،چند ساعت یا چند روز باید شقایق و دلقک تو سبد بمونن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    سلام
    ممنون از شما
    سلام
    یه سوال داشتم،چرا من هر ماهی که میندازم تو تانک اصلی و کفزی هستن میمیرن!
    گابی خال نارنجی تو ریف بود از تو لوله افتاده بود تو سامپ،من انداختمش تو تانک اصلی ظهر،الان چپ کرد و مرد
    میخواستم بدونم چرا اینجوری میشه،قبلا هم یه بلنی خزه ای مرد و الان هم یه گابی خال نارنجی،ممکنه بلنی بزنتشون؟
    یا نور یا استرس؟
    تشکر از شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    سلام
    ممنون از شما
    به محض اینکه دلقک وارد شقایق شد شما می تونید اونها رو به تانک اصلی انتقال بدید. من خودم از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    به محض اینکه دلقک وارد شقایق شد شما می تونید اونها رو به تانک اصلی انتقال بدید. من خودم از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم.
    سلام
    تشکر از شما، دوتاشون رفتن تو شقایق ،یعنی نگاه که میکردم فرار میکردن تو شقایق،ولی اوردمشون بیرون دوباره رفتن سمت بالای تانک،کاری به شقایق ندارن،البته سایزشون یه بند انگشت هست
    نمیدونم چرا همش بالای سطح اب شنا میکنن،وقتی موج ساز ها خاموش میشن یه دوری تو تانک میزنن،جدیدا هم خرچنگای تانک میمیرن نمیدونم علتش چی میتونه باشه!

Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    سلام
    تشکر از شما، دوتاشون رفتن تو شقایق ،یعنی نگاه که میکردم فرار میکردن تو شقایق،ولی اوردمشون بیرون دوباره رفتن سمت بالای تانک،کاری به شقایق ندارن،البته سایزشون یه بند انگشت هست
    نمیدونم چرا همش بالای سطح اب شنا میکنن،وقتی موج ساز ها خاموش میشن یه دوری تو تانک میزنن،جدیدا هم خرچنگای تانک میمیرن نمیدونم علتش چی میتونه باشه!

Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk
    معمولا دلقک ها در سنین پایین تمایل بیشتری به شنا در سطح دارن کمی که سایز بگیرن در همه سطوح شنا خواهند کرد.مردن خرچنگ ها رو زیاد جدی نگیرید اولا ممکنه پوست بندازن و شما پوستشون رو ببینید فکر کنید مردن دوما خرچنگ ها در سخت ترین شرایط زنده می مونن و به این راحتی ها نمیمیرن در هر صورت اگر هم در تانک شما مردن در حالی که سایر موجودات سر حال هستند، احنمالا به دلیل اتمام عمر و یا حمله ماهی ها مردن .فقط سعی کنید بقایاشون رو از سیستم خارج کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    میشه کنار سامپ یه رف کوچیک درست کرد ولی بجای گیاه داخلش آرتمیا هچ و نگهداری کرد تا هم نیاز به تعویض آب دائم آرتمیاها نباشه ( به دلیل فیلتر شدن بوسیله مدیاهای و رآکتورهای داخل سامپ) و هم یه غذای مقوی برای ماهیها تولید میشه که هر وقت لازم شد داخل تانک اضافه بشه؟؟؟؟
    با تشکر

صفحه 972 از 1093 نخستنخست ... 47287292295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999099110221072 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)