همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    رفتم واسه جراح دیسجاردنی کاهو خریدم آوردم به یک تیکه لایوراک کوچیک با کش وصل کردم بد بخت از کاهو گرخیده اصلآ قسمتی که کاهو هست نمیره چیکار کنم کاهو رو تا کی بزارم تو آب ؟ خراب نکنه آب رو
    سلام
    من هم قبلا کاهو میدادم ولی الآن متوجه شدم کاهو برای معده ماهی ها سنگینه ، بجای کاهو بهتره جلبک ورقه ای اوشن بگیری که عصاره سیر هم داره و مخصوص آبزی تولید میشه و جراحها عاشق این جلبک هستن در مرحله بعد اگر جلبک گیرت نیومد اسفناج بگیر یه ظرف آب کن بزار جوش بیاد بعد خاموشش کن و اسفناجها رو بریز داخلش و بعد پنج دقیقه برشون دار و بزار تو فریزر و هر روز به مقدار مورد نیاز بردار و بهشون بده ولی اول تست کن ببین میخورن بعد خودت رو به زحمت بندار چون رفتار ماهیان از یه نوع و یه خانواده همیشه مثل هم نیست و دوباره میگم جلبک اوشن بگیر دیگه به سبزی نیاز نداری !
    نقل قول نوشته اصلی توسط yahya.akbarzade نمایش پست ها
    سلام من به یه مشکلی خوردم یه هفتس که kh و کلسیم ابم پایین اومده kh: شده 7.5 و کلسیم رو 18 الی 19 قطره تغییر رنگ میده تست ها api هست و انقضا داره من از پودر المنتال استفاده میکنم برای جایگزینی املاح و از الکاین 8.3 هم استفاده میکنم میخواستم بدونم چی شده اینو بگم که تو این یه هفته فقط یه پمپ هوا اضافه کردم . امروز اومدم مطالب شما رو خوندم و فهمیدم احتمالا داره تو سیستمم رسوب میشه من یک ساله میبینم یه چیزایی شبیه به خلال دندومن روی لایو راک هام رشد میکنه که جنسش کلسیومیه ولی متوجه نمیشدم چیه الان که مطلب شما رو خوندم فهمیدم احتمالا رسوب کلسیم هست.

حالا سوالم اینه که الان چی شده که اینجوری شده ؟

من اگه دو هفته یه بار 10 درصد سیفون بزنم بازم نیازی به املاح دارم ؟

اگه ندارم بات وجود سیفون نیاز به چه محلوله دیگه ای هست ؟

ببخشید پر چونگی کردم
    سلام
    کلسیوم وقتی مقدارش زیاد میشه رسوب میکنه و کلسیوم 380 اونقدر نیست که بخواد رسوب کنه به عبارت ساده تر وقتی آب از کلسیوم اشباع میشه رسوب میکنه ، ph و kh رابطه مستقیم با هم دارن و با کلسیوم و منزیوم هم در ارتباط هستند شما از منزیوم هم تست بگیر و پودر کلسیوم و منزیوم هم بگیر و جداگانه طبق دستورش به آب اضافه کن تا کلسیوم و منزیوم به حد نرمال برسه و بعد اون kh و ph هم یه مقدار خودش میاد بالا و با اضافه کردن kh اون رو به حد نرمال برسون

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    سلام
    تشکر از همه دوستان
    لطفا من رو راهنمایی کنید واسه اضافه کردن ماهی،که کدوم هارو اول و کدوم هارو اخر اضافه کنم که مشکلی پیش نیاد
    میخوام این ماهی هارو بگیرم:
    کاردینال سیاه و سفید و کاردینال رنگی
    فایر فیش ،البته مدلای مختلف داره ولی کلا قشنگ و رنگی هستن
    کرومیس سبز و ابی
    اگه دوستان ماهی کوچیک رنگی هم میدونن که میشه با اینها نگهداری کرد ممنون میشم بگن
    نئون ها هم که فکر کنم با میگو مشکل دارن!
    برای پرکولاها چه شقایقی بگیرم،امروز میگفتن که مگنفیکا شقایق پرکولا هست!
    تشکر از هم دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajoo نمایش پست ها
    سلام
    تشکر از همه دوستان
    لطفا من رو راهنمایی کنید واسه اضافه کردن ماهی،که کدوم هارو اول و کدوم هارو اخر اضافه کنم که مشکلی پیش نیاد
    کرومیس سبز و ابی
    اگه دوستان ماهی کوچیک رنگی هم میدونن که میشه با اینها نگهداری کرد ممنون میشم بگن
    تشکر از هم دوستان
    با سلام به نظر من به همین ترتیبی که خودتون نوشتید می تونید وارد کنید ماهی ها رو ،نئون دو رنگ هم من یدونه داشتم با کلینر کاری نداشت البته اجازه نمیداد که میگو به سمتش بره،شما در بین خانواده گابی ها هم میتونید ماهی های زیبایی پیدا کنید که کوچیک باشند،در مورد پرکولا شقایق تخصصیش مگنیفکا هستش ولی نگهداریش نسبت به بقیه شقایق ها مشکل تر بهتره با بررسی بیشتر این کار رو بکنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    سلام
    وقت همگی دوستان بخیر
    امروز برادر من یه شقایق بابل خرید ،میخواستم بدونم الان وضعیتش به نظرتون چطوره؟
    و اینکه یه چیز سفیدی تو عکس معلومه از حبابش داره میزنه بیرون این چی هست،ببخشید کیفیت عکس پایینه
    تشکر از شما

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    وقت همگی دوستان بخیر
    امروز برادر من یه شقایق بابل خرید ،میخواستم بدونم الان وضعیتش به نظرتون چطوره؟
    و اینکه یه چیز سفیدی تو عکس معلومه از حبابش داره میزنه بیرون این چی هست،ببخشید کیفیت عکس پایینه
    تشکر از شما

سلام
    وضعیتش بد به نظر نمیرسه و سه چهار روز تا یه هفته طول میکشه تا با شرایط جدید عادت کنه ، در روز اول نور سفید رو روشن نکنید و زیر نور مستقیم نگذاریدش و یکی از موجسازها رو خاموش و یا در محلی که جریان کمتری داره بزاریدش
    تو عکس هم من تشخیص نمیدم اون سفیدی چیه ولی احتمالا حباب هواست که داخل بالب رفته و کم کم خارج میشه ازش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    وضعیتش بد به نظر نمیرسه و سه چهار روز تا یه هفته طول میکشه تا با شرایط جدید عادت کنه ، در روز اول نور سفید رو روشن نکنید و زیر نور مستقیم نگذاریدش و یکی از موجسازها رو خاموش و یا در محلی که جریان کمتری داره بزاریدش
    تو عکس هم من تشخیص نمیدم اون سفیدی چیه ولی احتمالا حباب هواست که داخل بالب رفته و کم کم خارج میشه ازش
    سلام
    چند ساعته که تو تانک گذاشتیمش،همون جای اول هم گذاشتیم موند،غذا چی بهش بدیم،مکملی،هرچی که لازم داره،ممنون

Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    http://www.parsipet.ir/thread10410.html
    سلام
    تشکر از همه دوستان
    کرومیس سبز و ابی
    تشکر از هم دوستان

سلام
    کاردینالها عموما باهم شنا میکنن و ماهی آرومی هستن ولی گوشت خوارن و باید با میگو و غذاهای گوشتی تغذیه بشن
    فایرفیشها هم آذارشون به کسی نمیرسه ولی با ماهیهای مهاجم نباید نگهداری بشن
    کرومیسها ماهیهای محاجمی هستند و اگه میگو بعد اونها معرفی بشن به تانک احتمال خورده شدنشون زیاده
    نئون هم از خانواده سودوکرومیس هستش
    من تا اونجایی که یادمه پرکولا شقایق مورد علاقش موکتی هستش و داخل موکتی به راحتی میره حالا اگه اشتباه میکنن دوستانی که دارن تجربشون رو بگن

اولین ماهی شاه بلنی خوبه و جراحها ، فایر فیشها مخصوصا بنفشش زیبایی خاصی داره ، بلنی زرد و یا دیده بان تقریبا دیده نمیشه و پشت سنگها قایم میشه تا از گرسنگی میمیره ، آنتیاسها هم خوبن و گروهی حرکت میکنن ولی یاید با آرتیمیا در هر روز چند بار تغذیه بشن و نگهداریشون نیاز به تجربه داره و نئون دو رنگ با ماهیانی مثل شاهین ماهی و ماهی که از نظر رنگ شبیه خودش باشه درگیر میشه و بهتره در آکواریومهایی با ظزفیت 300 لیتر نگهداری بشن

این تایپیک رو هم مطالعه کن

http://www.parsipet.ir/thread10410.html

ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 25th August 2015 در ساعت 11:38 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    چند ساعته که تو تانک گذاشتیمش،همون جای اول هم گذاشتیم موند،غذا چی بهش بدیم،مکملی،هرچی که لازم داره،ممنون

تا یه هفته اول نه بهش دست بزنید و نه غذا بدید بعدش هر هفته یه تیکه میگوی خوراکی به اندازه یه نخود خوب له کنید و بزارید داخل دهانش ، از غذاهای مخصوص کورالها میتونی استفاده کنی ولی اگه هیچ کورالی ( ریف ) نداری نیازی نیست و همون میگو کفایت میکنه
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 25th August 2015 در ساعت 11:41 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14641
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

تا یه هفته اول نه بهش دست بزنید و نه غذا بدید بعدش هر هفته یه تیکه میگوی خوراکی به اندازه یه نخود خوب له کنید و بزارید داخل دهانش ، از غذاهای مخصوص کورالها میتونی استفاده کنی ولی اگه هیچ کورالی ( ریف ) نداری نیازی نیست و همون میگو کفایت میکنه
    میخواستم بدونم اگه خدانکرده اوضاعش خراب بشه از خودش چی پس میزنه،به چه شکلی در میاد،و جا بیفته از این که هست حباباش بیشتر باد میشه،یا باز میشه!

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    میخواستم بدونم اگه خدانکرده اوضاعش خراب بشه از خودش چی پس میزنه،به چه شکلی در میاد،و جا بیفته از این که هست حباباش بیشتر باد میشه،یا باز میشه!

چون من از نزدیک ندیدمش نمیشه گفت از این بیشتر باز میشه یانه ولی حداقل دو سه روزی طول میکشه تا جا بیفته ، بعضی وقتها شقایقها به محض ورود خودشون رو به طور کامل باز میکنن و بلعکس
    شقایق وقتی شروع به خراب شدن بکنه شل و آویزون میشه و کم کم سفید میشه و سر دو روز کل تانک رو به فنا میده و بهترین کار قبل مرگ شقایق در آوردن از تانکه

صفحه 971 از 1093 نخستنخست ... 47187192195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999010211071 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)