صفحه 41 از 137 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 1363
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کوتوله -کانور-عروس هلندی -مرغ عشق
    شماره عضویت
    15303
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmoti نمایش پست ها
    منظورم تک هست و جوجه خوب جوجه هم بالاخره بزرگ میشه!
    میشه بگین فرق سر و صدا تک و جفت چیه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    کانوری که نام بریدکانورخورشیدی بود
    خورشیدی از نظر ترکیب رنگ فوق العاده است خیلی زودباآدم اخت میشه اگه جوجه باشه و تریک های خوبی را هم یادمی گیره ولی اگه اوضاع بروفق مرادش نباشه جیغ و صدایی ممتد وبلند داره و تنها عیب خورشیدی همینه صدای ابتدای صبحش بیشتره زمانی که غذا بخواد یا به شما عادت کرده باشه و ازش دور بشید و درکل هیجانش را با جیغ هاش نشون میده
    مولد وجفت اصولا کاملا بی آزارن سرشون به تولید مثلشون گرمه اگر هیچ گونه استرسی درمحیط حس نکنن درزمان جفت گیری صداشون بیشتره وبازهم اول صبح اول تحرک و جیغ زدناشون هست
    خودم هنوزکه هنوزه این نوع کانوررا خیلی دوست دارم چون هم دلقکه هم قشنگ اما متاسفانه جیغاشون .......
    کوتوله هم صدای ریزی داره و خوندن های خودشو داره اما مقایسه این دوتا متفاوته
    اگه مولد وجفت هم باشه اصولا ماده داخل لونه هست و نر خوندن هایی داره و فکر می کنم مهربون ترینش صورت هلویی باشه
    البته ناگفته نماند همگی اینها نیازمند تربیت اصولی و صحیح هست اما خوب اصولا پرنده ها هیجان های خودشون را یا با حرکات نشون میدن یا با صدا
    فکر می کنم گونه های دیگه ای از خانواده کانور ها بتونن جواب نیاز شما را بدن من درحد تجربه ای که دراین دوگونه داشتم چند خط ذکر کردم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    سلام
    از نظر سر و صدا برزیلی صداش بیشتره یا کانور خورشیدی؟ اینا صداشون زیره درسته؟

دوست عزیز من سابقه نگه داشتن برزیلی تو اپارتمان دارم اصلا حیوان مناسبی برای اپارتمان نیست از صبح تا شب رو مخه ولی با این حال من خونه دارم خیلی دوسشون دارم فقط زمانی که می خوان تخم بزارن ساکت میشن

جیغش روی اعصابه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو عروس کوتوله شاه طوطی
    شماره عضویت
    16029
    سلام
    از نظر سر و صدا برزیلی صداش بیشتره یا کانور خورشیدی؟ اینا صداشون زیره درسته؟
    با سلام سروصدای برزیلی ها نسبتا زیاد هست صداشون خیلی بلند نیست ولی صدای تیزی دارن پشت سر هم میخونند بعضی وقت ها خیلی میخونن بعضی وقتا هم انقدر ساکتن که انگار تو خونه نیستن ولی برای نگهداری کوتوله بهتر از کانور هست ولی بازهم کانور شیرینی های خودش رو داره از نطر سروصدا کانور مقداری بیشتر از برزیلی هست. شما اگر قصد نگهداری از این نوع طوطی دارید مقایسه کنید و ببنید از کدوم بیشتر خوشتون و باشرایط شما سازگاری داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط N@s!m نمایش پست ها
    سلام ووقت همگی بخیر
    سوالی داشتم یک جفت کوتوله به طورجداگانه جفت زدم خودم ماده به سرعت تخم مستی گذاشت بعد از گذاشتن لونه تواین حین نرکاملا آماده بودو ماده درداخل لانه اجازه جفتگیری نمیداد تا اینکه نرباچوب و ظرف غذا جفت گیری میکرد
    عادت را باهزار ترفند طی یکماه از سرش انداختم الان روابطشون حسنه هست سرهمدیگررا می خارونن و ...ولی جفت گیری ندیدم
    ضمنا از نظر تغذیه تمامی اصول را رعایت کردم الان لونه را برداشتم چون نمی خواستم مجدد تخم مستی بذاره ماده میخواستم پیشنهاد دوستان را بدونم درمورد گذاشتن لونه یا صبر کردن یا راه حل دیگه
    ممنون
    سلام.لطفا عکسی از قفس و چیدمان نشیمن ها بگذارید.تغذیشون چی هست؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15303
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.لطفا عکسی از قفس و چیدمان نشیمن ها بگذارید.تغذیشون چی هست؟
    مموری دوربین ام پرشده الان عکس نمی تونم ارسال کنم آقای اسکندری
    تغذیه انواع جوانه ها ماش - جو-عدس -گندم
    سبزیجات و هویج و سیب و جعفری دردسترس دارند
    دانه ها از هفت تخم و تنقلات از بسته بندی شرکتی
    درهفته یک یا دورروز تخم مرغ آب پز
    مکمل ها را از برند تابرنیل و لاتاک استفاده می کنم
    به دلیل مشکلی که داشت چهار تا قفس تعویض کردم با سایزهای مختلف نشیمن که درحال حاضر بزرگترینش 1033 بود و کوچکترینش هم سایز قفس قناری که در قفس کوچک با نشیمن متوسط جواب گرفتم
    الان متاسفانه نرم رفته تو پرریزی و مجبورم غذاهای گرم را کلا حذف کنم و فقط سبزیجات اضافه کنم اما ماده ام خیلی دنبال نر میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15303
    [IMG][/IMG]

این خدمت شما

درحال حاضر اسباب بازی ها برداشتم وکمی خلوتش کردم چون ظاهرا که ترک کرده حالا شک دارم چون توپریزی هست عادتشون ترک کرده یانه
    چوب نشیمن بالایی را هم به صورت زاویه دارکه گذاشتم دیگه جفت گیری نکرد باچوب

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    [IMG][/IMG]

این خدمت شما

درحال حاضر اسباب بازی ها برداشتم وکمی خلوتش کردم چون ظاهرا که ترک کرده حالا شک دارم چون توپریزی هست عادتشون ترک کرده یانه
    اون چوب نشیمن گاه که گذاشتید برای ملنگو هست به درد برزیلی نمیخوره باید کوچیک ترباشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مموری دوربین ام پرشده الان عکس نمی تونم ارسال کنم آقای اسکندری
    تغذیه انواع جوانه ها ماش - جو-عدس -گندم
    سبزیجات و هویج و سیب و جعفری دردسترس دارند
    دانه ها از هفت تخم و تنقلات از بسته بندی شرکتی
    درهفته یک یا دورروز تخم مرغ آب پز
    مکمل ها را از برند تابرنیل و لاتاک استفاده می کنم
    به دلیل مشکلی که داشت چهار تا قفس تعویض کردم با سایزهای مختلف نشیمن که درحال حاضر بزرگترینش 1033 بود و کوچکترینش هم سایز قفس قناری که در قفس کوچک با نشیمن متوسط جواب گرفتم
    الان متاسفانه نرم رفته تو پرریزی و مجبورم غذاهای گرم را کلا حذف کنم و فقط سبزیجات اضافه کنم اما ماده ام خیلی دنبال نر میکنه
    [IMG][/IMG]

این خدمت شما

همونطور که دوستمون فرمودن چوب نشیمن اصلا مناسب نیست و با عرض شرمندگی ساییده شدن چوب به مقعد پرنده ی نر باعث تحریکش برای جفت گیری با چوب نشیمن میشه.
    من برای برزیلی هام همیشه از قفس قناری استفاده میکنم با چوب نشیمنی که نصف این چوب قطر داره.ضمن اینکه فراموش نکنید پرنده در طول قفس پرواز میکنه و قفس هرچقدر ارتفاع بلندتری داشته باشه سود چندانی برای طوطی های کوچک نداره.
    تغذیه خوبی داره.اما همه ی غذاهای گرم رو حذف کنید.برای جفت های بی تجربه یا کم تجربه در تکثیر از اوایل تیر تا اواسط مرداد لونه نمیگذارن به دلیل گرمای هوا.جفت شما هم که داره میره توی لک نر پس از این فرصت برای تقویت و آماده سازی جفت استفاده کنید و لونه نگذارید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    همونطور که دوستمون فرمودن چوب نشیمن اصلا مناسب نیست و با عرض شرمندگی ساییده شدن چوب به مقعد پرنده ی نر باعث تحریکش برای جفت گیری با چوب نشیمن میشه.
    من برای برزیلی هام همیشه از قفس قناری استفاده میکنم با چوب نشیمنی که نصف این چوب قطر داره.ضمن اینکه فراموش نکنید پرنده در طول قفس پرواز میکنه و قفس هرچقدر ارتفاع بلندتری داشته باشه سود چندانی برای طوطی های کوچک نداره.
    تغذیه خوبی داره.اما همه ی غذاهای گرم رو حذف کنید.برای جفت های بی تجربه یا کم تجربه در تکثیر از اوایل تیر تا اواسط مرداد لونه نمیگذارن به دلیل گرمای هوا.جفت شما هم که داره میره توی لک نر پس از این فرصت برای تقویت و آماده سازی جفت استفاده کنید و لونه نگذارید.

اقای اسکندری چرا برای جفت های بی تجربه تو تیر مرداد لونه نمیزارن دلیل خاصی داره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    اقای اسکندری چرا برای جفت های بی تجربه تو تیر مرداد لونه نمیزارن دلیل خاصی داره؟
    به دلیل گرمای هوا در این زمان،جفت های بی تجربه خیلی هاشون به دلیل موندن توی لونه یا پرریزی شدید میکنن،یا تخم هارو رها میکنن و دیگه توی لونه نمیرن یا تخم ها در اثر گرمای زیاد نطفه مرگ میشن.ریسکش بالاست.

صفحه 41 از 137 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)