کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    منظورتون از ساعت یادگیری اینه که با توجه به حالت مردمک چشماش و یا حالت توجهی که با جلو کشیدن گردنش نشون میده این ساعت رو پیدا کنم ؟ یا اینکه در طول شبانه روز یه ساعتهای مخصوصی بهتره؟
    ببخشید یه سئوال دیگه هم داشتم : آیا جوانه ماش باعث هیجان و سروصدای بیشتر کاسکوها میشه ؟ من دو سه روزه براش میزارم خیلی هم دوست داره و بیشترش روهم میخوره ولی دو سه روزه که خونه رو گذاشته رو سرش ؟
    باز هم از راهنمایی و توجهتون واقعا تشکر میکنم
    سلام

آقای فائقی نژاد میان و کاملا راهنماییتون میکنن ولی الان نصب شبه و فعلا فقط خودم هستم و بس!
    زمانی که تمام توجهش به شما و صدای شماست و مشخصا به کلماتی که میگید دقت میکنه و فکر میکنه بهشون...این بهترین زمانه.بسته به طوطی های مختلف هم متفاوته و نمیشه قانون براش گذاشت.معمولا زمان هایی که کمی هوا تاریک(نه خیلی تاریک) و خلوته و چیزی نیست که حواس طوطی رو پرت کنه توصیه میشه ولی بازم میگم بستگی به رابطه شخصی شما و طوطیتون داره و باید سعی کنید متوجه بشید دقیقا که دوست داره باهاش حرف بزنید.طوطی من فقط روی دستم به حرف من دقت میکنه و یاد میگیره....

طوطی وقتی سر حال باشه و احساس خوشحالی کنه سر و صداش همه خونه رو پر میکنه...بله تغذیه تو این موضوع کاملا موثره.جوانه بیشتر حبوبات رو براش بزارید

موفق باشید
    آژیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    شنیده بودم که تخم مرگه آب پزه و پوستش کلسویم داره واسه همین امروز یکی* رو آب پزه کردم و نصفش کردم و گذشتم تو ظرف غذاش و تخم هارو برداشتم ولی* نمی*خوره،باید چیکار کنم که بخور؟

خودش رو خیلی میخاروند امروز بردمش همام و شستمش حواسم بود که آب تو بینیش نریزه .اولش می*ترسید و جیغ میزد ولی* بعدش فقط در میرفت.حالا هم خشکش کردم آروم نشست.ولی* احساس می*کنم که از من میترسه چون تا میرم جلو در میره.دیروز اینجوری نبود.الان تا منو میبینه از قفس بالا میره.چیکار کنم؟بد از مدتی* دوباره ترسش میریزه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    جناب آژیده از توجهتون واقعا ممنون .بهرحال شما خودتون جزء اساتید هستید و اینکه سئوالات (گاهی عیجب و غریب) تازه کاری مثل منو جواب میدید جای تشکر داره .
    خیلی ممنون

البته جناب فائقی نژاد هم اگه نکته ای مدنظرشون هست لطف میکنند آموزش بدهند.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به دوستان عزیز
    دوستان عزیز جدیدا جوجوی من شروع کرده به خوردن پوست تخمه ، با اینکه توی ظرفش تخمه هست بیشتر پوستش را می خورد آیا این علت خاصی دارد؟ البته بهش کلم بروکلی ،اسفناج ، کرفس و هویج و ... هم می دهم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    4998
    سلام
    من مرداد ماه 90 که طوطیم رو خریدم بالاش و دمش رو کوتا کرده بودند
    الان بالهاش خیلی کم رشد کرده اونم یه بال راستش بیشتر رشد کرده دمش هم که تقریبا رشدی نداشته
    نمی دونم چه بلایی سر حیون آوردن ممکنه به جا قیچی بالاش رو از ته کنده باشن؟؟
    اگه این طور باشه مشکلی براش پیش نمی یاد؟؟ دوباره رشد می کنه؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم امروز که سعی کردم به نوکش دست بزنم شروع کرد به سوت زدن و صدا در آوردن به نظرتون ترسید یا خوشش اومده بود؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sweetbasil نمایش پست ها
    سلام
    من مرداد ماه 90 که طوطیم رو خریدم بالاش و دمش رو کوتا کرده بودند
    الان بالهاش خیلی کم رشد کرده اونم یه بال راستش بیشتر رشد کرده دمش هم که تقریبا رشدی نداشته
    نمی دونم چه بلایی سر حیون آوردن ممکنه به جا قیچی بالاش رو از ته کنده باشن؟؟
    اگه این طور باشه مشکلی براش پیش نمی یاد؟؟ دوباره رشد می کنه؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم امروز که سعی کردم به نوکش دست بزنم شروع کرد به سوت زدن و صدا در آوردن به نظرتون ترسید یا خوشش اومده بود؟

سلام

اول تبریک میگم طوطیتون رو

باید بگم که پرهای طوطی و یا هر پرنده ای مثل موی سر ما همیشه رشد نمیکنن

بلکه یک پر وقتی جوانه زد و به اندازه کافی رشد کرد هیچ تغیری نمیکنه تا وقتی که بعلت فصل پر ریزی یا افتادن پر قدیمی، پر جدیدی از ابتدا و از غلاف رشد میکنه

این قضیه در خصوص پرهای قیچی شده هم صادقه پس تا وقتی پری نیوفته جاش پر جدیدی در نمیاد یا پر قدیمی کامل نمیشه

در مورد کندن پر یا کشیده شدن اون اول باید بدونید کشیدن پر یه پرنده دردی برابر با کشیدن ناخن انسان داره

پری که کشیده میشه نهایت ظرف 2 ماه پر دیگه ای بجاش درمیاد

اگر حالت تهاجمی نگرفته و یا فرار نکرده میتونه نشونه این باشه که اعتراضی نداره شما نازش کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    دووستان اگه می*شه منو رهنمائی کنید

من این تتیم رو بردم همام اولش خیلی جیغ میزد ولی* بعدش فقط در میرفت

حالا که آوردمش از من خیلی میترسه.تا میرم سمتش فرار می*کنه.باید چیکار کنم که دیگه نترسه؟

فلان هم همهٔ خانواده هر روز باهاش صحبت می*کنن نازشو می*کشن قربون صدقش می*رن.کار دیگهِ باید انجام بدیم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    دوستان عزیز جدیدا جوجوی من شروع کرده به خوردن پوست تخمه ، با اینکه توی ظرفش تخمه هست بیشتر پوستش را می خورد آیا این علت خاصی دارد؟ البته بهش کلم بروکلی ،اسفناج ، کرفس و هویج و ... هم می دهم .
    سلام . پوست تخمه رو که نمی خوره . فقط خردش می کنه . شاید چون زیاد تو دهنش نگه میداره تا خردش کنه شما فکر می کنی که می خوره غذاهای دیگه رو خوب می خوره ؟؟؟

البته بد هم نیست که تخمه نخوره . خاونم شیکرا قبلا دستور یه مخلوط غذایی رو گذاشته بودن تو فروم . تخمه رو با اونا قاطی کنی و بذاری براش خیلی بهتره . من شبا و وقتی که خونه نیستم این مخلوط رو برای طوطیم میذارم .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    شنیده بودم که تخم مرگه آب پزه و پوستش کلسویم داره واسه همین امروز یکی* رو آب پزه کردم و نصفش کردم و گذشتم تو ظرف غذاش و تخم هارو برداشتم ولی* نمی*خوره،باید چیکار کنم که بخور؟

خودش رو خیلی میخاروند امروز بردمش همام و شستمش حواسم بود که آب تو بینیش نریزه .اولش می*ترسید و جیغ میزد ولی* بعدش فقط در میرفت.حالا هم خشکش کردم آروم نشست.ولی* احساس می*کنم که از من میترسه چون تا میرم جلو در میره.دیروز اینجوری نبود.الان تا منو میبینه از قفس بالا میره.چیکار کنم؟بد از مدتی* دوباره ترسش میریزه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    دووستان اگه می*شه منو رهنمائی کنید

من این تتیم رو بردم همام اولش خیلی جیغ میزد ولی* بعدش فقط در میرفت

حالا که آوردمش از من خیلی میترسه.تا میرم سمتش فرار می*کنه.باید چیکار کنم که دیگه نترسه؟

فلان هم همهٔ خانواده هر روز باهاش صحبت می*کنن نازشو می*کشن قربون صدقش می*رن.کار دیگهِ باید انجام بدیم؟
    دوست عزیز شما دو روزه آوردیش خونه . همون روز هم پرسیدین که ببرمش حموم یا نه . گفتم نه . الان زوده . چرا حمومش کردید ؟؟

دوستانی که همون روز راهنماییتون کردن گفتن تا دو هفته اول حضور طوطی تو خونه فقط ظرف آب و غذا و سینی کف قفس رو تعویض کنید . و برای غذا هم سختگیری نکنید . من براتون لینک تاپیکی که درباره روزای اول حضور طوطی در خونه بود رو گذاشتم .اونو خوندید ؟؟ اون داره الان محیط و شما رو شناسایی می کنه که ببینه خطری دارید براش یا نه . این کارا باعث میشه استرسش بیشتر بشه و احساس خطر کنه و دیرتر با شما ارتباط برقرار کنه .

شما الان تنها کاری که باید انجام بدی اینه که تا چند روز فقط برای تعویض ظرف آب و غذا و سینی کف قفس نزدیکش برید . بهش استرس وارد نکنید . اینقدر هم نرید جلو . باهاش صحبت نکنید . فقط این چند روز اجازه بدین رفت و آمد های شما رو ببینه . طوطی روزای اول یه خط قرمزی داره واسه خودش از اون حد نزدیکتر نشید . زمانی که خودش رو پف می کنه با فرار می کنه یا قار میزنه نشونه اینه که ترسیده و شما باید فاصله خودتون رو باهاش حفظ کنید .

بله پوست تخم مرغ کلسیم داره . نصف زیاده. 1/4 کافیه . فقط الان نیازی نیست غذاییش رو اصلاح کنید . تا ترسش از بین بره همین تخمه رو بذارید براش.

موفق باشید .لطفا قبل از انجام هرکاری اول بپرسید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    سپیده خانوم آخه خودش رو خیلی میخاروند.فکر کردم چون تو مغز بوده کثیف هستش واسه همین بردمش همام

آره اون تاپیک رو خوندم

پس از این ببعد فقط برای عوض کردن غذا و آب و سینی نزدیک میشیم

از دور باهاش صحبت کنیم که مشکلی* نداره؟

صفحه 486 از 1238 نخستنخست ... 386436467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505536586986 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)