کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshabroo68 نمایش پست ها
    با سلام .ببخشید من زیاد سوال میکنم .
    اقایون من سیکل ازت رو کامل کردم . اب شفاف شد و امونیاک ابم ک روی ۶و۷ بود اومد روی تقریبا یک دهم و نزدیک به صفر .
    اما هنوز ماهیا تند تند نفس میکشن و بعضی وقتا هم چندتاشون نزدیک به سطح اب وامیستن.
    غذا هم خوب میخورن.
    حالا نمیدونم دوباره چشون شده؟؟
    قرص پانزی کوانتل به سیکل صدمه نمیزنه؟؟
    سلام اگر یک عکس واضح از آکواریوم و ماهی ها بزارید دوستان راحت تر راهنماییتون میکنند . سعی کنید عکس از فاصله نزدیک و با کیفیت باشه و بدن و چشم و آبشش دیسکس ها هم کاملا توش پیدا باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    10567
    قرص پانزی کوانتل به سیکل صدمه نمیزنه؟؟
    سلام بر همگان.
    دوست عزیز مسلمآ انسان هرکاری رو که میخواد شروع کنه یا از ماهی نگهداری کنه ویا... عاقلانه هست که یکسری اطلاعات صحیحی رو راجع به اون موضوع جمع آوری کنه تا در ابتدای کار ضرر نکنه و بعد دیگه خود انسان تجاربش زیاد میشه و ادامه راه...
    حالا طی کردن سیکل ازت هم از اون موارده منتهای مراتب شما نباید از دیسکس برای خودت غول بسازی. دیسکس از خیلی از ماهی ها سفت تر و سخت جون تره میتونم برای این گفتم مثال بزنم. کار من تکثیر و پرورش ماهی و کارگاه دارم همینطوری برای اینکه صرفا یه چیزی گفته باشم نمیگم... شما حساسیتت رو معطوف خرید ماهی بکن.نحوه تشخیص ماهی سالم رو بشناس. شما اگر ماهی سالم خریداری کنی چه سیکل طی کرده باشی چه نکرده باشی ماهیتون به مشکل نمیخوره...
    من به انداره موای سرم دیسکس داشتم و البته n تا هم کشتم و تجربیاتمو الکی به دست نیاوردم
    الان هم بفرمایید: حجم تانک، تعداد و سایز تمام ماهیان،تاریخ دقیق اضافه کردن ماهی به تانک رو تا بنده بهتون بگم ماهیتون چشه
    آهان این رو هم بگم تانک شما بیمارستان نیست آکواریومه/ پس دارو رو ترجیحآ به تانک اصلی نباید اضافی کرد
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17006
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid21 نمایش پست ها
    سلام بر همگان.
    دوست عزیز مسلمآ انسان هرکاری رو که میخواد شروع کنه یا از ماهی نگهداری کنه ویا... عاقلانه هست که یکسری اطلاعات صحیحی رو راجع به اون موضوع جمع آوری کنه تا در ابتدای کار ضرر نکنه و بعد دیگه خود انسان تجاربش زیاد میشه و ادامه راه...
    حالا طی کردن سیکل ازت هم از اون موارده منتهای مراتب شما نباید از دیسکس برای خودت غول بسازی. دیسکس از خیلی از ماهی ها سفت تر و سخت جون تره میتونم برای این گفتم مثال بزنم. کار من تکثیر و پرورش ماهی و کارگاه دارم همینطوری برای اینکه صرفا یه چیزی گفته باشم نمیگم... شما حساسیتت رو معطوف خرید ماهی بکن.نحوه تشخیص ماهی سالم رو بشناس. شما اگر ماهی سالم خریداری کنی چه سیکل طی کرده باشی چه نکرده باشی ماهیتون به مشکل نمیخوره...
    من به انداره موای سرم دیسکس داشتم و البته n تا هم کشتم و تجربیاتمو الکی به دست نیاوردم
    الان هم بفرمایید: حجم تانک، تعداد و سایز تمام ماهیان،تاریخ دقیق اضافه کردن ماهی به تانک رو تا بنده بهتون بگم ماهیتون چشه
    آهان این رو هم بگم تانک شما بیمارستان نیست آکواریومه/ پس دارو رو ترجیحآ به تانک اصلی نباید اضافی کرد
    موفق باشید
    چشم اقا حمید چرا ناراحت میشی . :-)

تانکم ۱۵۰ لیتره ک چهار تا ۱۳ سانتن و چهارتا ۹ سانتن. با یدونه کت . دمای اب ثابت ۲۹ هست . تو اک هم یدونه چوب هست و دو گیاه کریپتون سیفونم روزانه ۱۰% غذا هم میکس دل میدم روزی سه بار. همه ماهیا هم یجا خریدم و حدود پنج ماه هست
    ویرایش توسط hosseinshabroo68 : 4th January 2015 در ساعت 04:04 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    10567
    چشم اقا حمید چرا ناراحت میشی . :-)

تانکم ۱۵۰ لیتره ک چهار تا ۱۳ سانتن و چهارتا ۹ سانتن. با یدونه کت . دمای اب ثابت ۲۹ هست . تو اک هم یدونه چوب هست و دو گیاه کریپتون سیفونم روزانه ۱۰% غذا هم میکس دل میدم روزی سه بار. همه ماهیا هم یجا خریدم و حدود پنج ماه هست
    ناراحت چرا
    عرض کنم که 8 تا دیسکس برای 150 لیتر یکم ناعادلانست البته زحمتتو زیاد میکنه که همون سیفون روزانست. میگن به ازای هر ماهی بالغ باید30 تا 50 لیتر حجم اب براش نظر گرفت حالا...
    در مورد سیفون روزانه اگر خستت نکرده که هیچی ولی اگر خستت کرده و داد خونواده رو هم درآورده اگر از یک تاپ فیلتر از همین آماده ها استفاده کنی میتونی سیفونت رو به هر 7 روز یک بار با خیال راحت کاهش بدی، البته مشروط به این که فیلترت آب رو بصورت دوش بریزه رو تانکت و یه فاصله 3-4 سانتی با سطح آبت داشته باشه...
    خب هرچند با سیفون های روزانه سیکل رو عقب انداختیش ولی سیکل تا الان قطعا طی شده و باید اعتراف کنم با توجه به این حجم و تعداد ماهی نمیشه صریحآ گفت بیماری یا پارامترهای آب بالاست ولی با توجه به تجارب ناچیزم احتمال 80% همون انگل آبششیه.
    موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    خب اگه قبلا کم بوده یا نداشتن دلیلش میتونه سیکل مناسب تانک شما باشه که الان دارو زدید بهم خورده و جدا از سیکل اضافه کردن دارو و نمک باعث ایجاد پیگمان خواهد شد بعد از درمان احتمالا به حال عادی برگردند

ممنونم از توجهتون
    درمان ۱-۲ هفته میشه که متوقف شده و ماهی ها خوبند! البته نمک را با هر سیفون ادامه دادم که مثل اینکه اشتباه کردم؟! کلا نمک به اب دیسکس اضافه نکنم؟!
    باز هم تشکر از شما و دیگر اساتید
    ویرایش توسط ali_tymouri : 5th January 2015 در ساعت 11:19 PM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    ممنونم از توجهتون
    درمان ۱-۲ هفته میشه که متوقف شده و ماهی ها خوبند! البته نمک را با هر سیفون ادامه دادم که مثل اینکه اشتباه کردم؟! کلا نمک به اب دیسکس اضافه نکنم؟!
    باز هم تشکر از شما و دیگر اساتید
    سلام

در صورت بهبودی و در شرایط عادی نیازی به اضافه کردن نمک نیست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17055
    با سلام خدمت دوستان عزیز.دیسکس های من ترسو هستند و فرار میکنند با دیدن من..

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشید فف نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز.دیسکس های من ترسو هستند و فرار میکنند با دیدن من..
    سلام به پارسی پت خوش آمدید
    اگر تازه خریداری شدند خب طبیعی هست شما باید وقت بیشتری برایشان بگذارید تا به شما عادت کنند
    در ضمن محل قرار گیری تانک شما مهم هست و همچنین میزان نور دهی تانک زیاد نباشد و همچنین شلوغی اطراف تانک هم بسیار حائز اهمیت میباشد
    در ضمن یک مطالعه ای در انجمن دیسکس داشته باشید تا مسائل دیگری را رعایت فرمایید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

در صورت بهبودی و در شرایط عادی نیازی به اضافه کردن نمک نیست.

خیلی ممنون باباک جان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17055
    سلام به شما دوستان خوب ..من شرایط اب خوبه شرایط نور خوبه غذا دو وعده تترا وارتمیا میدم.شرایط ماهی هام عالی..بخاری خوب و فیلتر سطلی ایهایم وسیفون هفتگی.ماهی هام 25 عدد بصورت گله ای خرید کردم غذا میخورن.تانکم بزرگ هست جابرای مخفی شدن دارن.همه چیز خوبه یک ماه هست که خریدمشون دیسکسارو. ...خیلی وقت عشق نگهداری ماهی رو دارم و تو تانکم قبلا اکثر ماهی ها رو پرورش دادم..تنها مشکلم با دیسکس هام این هست که خیلی ترسو هستند...مثال دارم نگاهشون میکنم همه چیز عادی هست یه دفه نمیدونم از چی میترسن در میرن به درو دیوار میخورن..بدون هیچ اتفاقی مخفی میشن بعد باز میان بیرون دور میزنن ولی باز تا یکیشون در میره همه دیونه وار فرار میکنند........

صفحه 193 از 269 نخستنخست ... 93143174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212243 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)