کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سعی کنید به سرش اصلا آب نپاشید . آب نباید وارد بینی طوطی بشه . نیازی نیست کاملا خیس و آبکشیده بشه . پیشنهاد من اینه که چون این چند روز خیلی هوا سرده ، بهتره با سشوار خشکش کنید . سشوار رو هم مستقیم به سمتش نگیرید . و یه نکته دیگه اینکه زمان حموم کردن بهتره ظهر باشه مخصوصا تو این هوای سرد که طوطی بتونه خوب خودش رو خشک کنه . هیچوقت غروب حمومش نکنید . طوطی شب موقع خواب باید کاملا پرهاش خشک شده باشه
    سلام من هم در مورد اینکه آب وارد بینی طوطی نشود خیلی مطالب دیده ام. اما چیزی که باعث سردرگمی من شده است این است که بعضی از دوستان من کاسکو را روی دست زیر دوش میبرند که تمام بدن پرنده و سر آن هم خیس میشود و مشکلی هم واسه کاسکوی آنها پیش نیامده است حتی در آپارات کلیپ زیادی از حمام کردن کاسکو هست که سر کاملا خیس میشود مگر در طبیعت که باران میبارد کاسکو خیس نمیشود؟ پس چرا دوستان اصرار دارند که آب وارد بینی کاسکو نشود؟ ممنون از کمکتان

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوست عزیز . ببینید . شما خودتون میرید زیر دوش راحت دوش میگیرید و آب درون بینی شما نمیره . ولی اگه یکی دوش رو مستقیم به صورت شما بگیره خب توی بینی آب میره و آب به گلو میره و ... بله درسته در طبیعت آب از بالا پاشیده میشه ولی در منزل دقت کنید اشخاصی آب رو مستقیما از جلو میپاشم مثل آب پاش کردن که ممکنه آب داخل بینی بره و ورود آب به داخل گوش و بینی برای پرنده کاملا مضر هست ... با تشکر یاعلی

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام من هم در مورد اینکه آب وارد بینی طوطی نشود خیلی مطالب دیده ام. اما چیزی که باعث سردرگمی من شده است این است که بعضی از دوستان من کاسکو را روی دست زیر دوش میبرند که تمام بدن پرنده و سر آن هم خیس میشود و مشکلی هم واسه کاسکوی آنها پیش نیامده است حتی در آپارات کلیپ زیادی از حمام کردن کاسکو هست که سر کاملا خیس میشود مگر در طبیعت که باران میبارد کاسکو خیس نمیشود؟ پس چرا دوستان اصرار دارند که آب وارد بینی کاسکو نشود؟ ممنون از کمکتان
    سلام
    ممکنه شما چند بار کاسکو رو زیر دوش ببرید و بشورید و مشکلی هم پیش نیاد ولی خدایی نکرده اگر فقط یک بار به صورت اتفاقی آب وارد مجرای تنفسی طوطی بشه دیگه پشیمونی فایده ای نداره.
    خیلی از دوستان هستند که به طوطیشون غذاهای غیر مجاز میدن و طوطیشون هنوز زندست،این دلیل نمیشه که ما هم به طوطی هامون همون غذا رو بدیم.
    یکی از اصول حمام کردن طوطی اینه که آب به قسمت سر و بینی پرنده نخوره،حالا اگر کسی طوطی رو میندازه داخل وان حموم و میشوره مشکل از ایشونه نه از اصول طوطی بازی.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام خدمت مدیران و دوستان می خواستم بپرسم اگر تعداد دفعات ادرار کاسکو زیاد باشد ولی مقدار آن کم و خشک و به رنگ طبیعی باشد و گاهی فضله همراه با آب زیاد باشد به نظر مدیران مشکلی ندارد؟ ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران و دوستان می خواستم بپرسم اگر تعداد دفعات ادرار کاسکو زیاد باشد ولی مقدار آن کم و خشک و به رنگ طبیعی باشد و گاهی فضله همراه با آب زیاد باشد به نظر مدیران مشکلی ندارد؟ ممنون
    سلام دوست عزیز

من دقیق متظورتون رو متوجه نشدم اما مدفوع
    رابطه مستقیم با تغذیه و استرس طوطی داره
    بنابر این نباید مدت زیادی حالت غیر عادی داشته باشد.

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام . بعضی طوطی ها ممکنه فاصل دو تا مدفوعشون با هم کم باشه و طبیعیه که مقدارش هم تو هربار مدفوع کردن کم هست . بعضی وقتا هم همونطور که آقا رضا گفتن قبل از پرواز و تحت تاثیر عواملی مثل ترس و استرس زود به زود دفع میکنند

اگه مدفوع همراه با آب زیاد باشه یکی از دلایلش میتونه خوردن میوه و سبزیجات باشه . که چون دائمی نیست مشکلی نداره

این لینک ممکنه کمکتون کنه . مطالعه کنید حتما .

http://www.parsipet.ir/thread13032.html
    ویرایش توسط sepideh : 15th December 2013 در ساعت 04:34 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام دوستان
    كاسكوي من كه حدود شش ماهه دارمش و چشم سفيده حدود 20 تا 30 كلمه حرف ميزنه
    چند وقتيه كه ميخوام شعر " توانا بود هر كه دانا بود" يادش بدم روزي يك تا دوساعت باهاش كار ميكنم ولي فقط كلمه توانا رو ميگه,الان حدود بيست سي روزه دارم باهاش اين شعر رو كار ميكنم ,سوالم اين بود كه ممكنه استعداد جمله گفتن رو نداشته باشه يا بايد بيشتر باهاش كار كنم تا حفظ بشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند وقتيه كه ميخوام شعر " توانا بود هر كه دانا بود" يادش بدم روزي يك تا دوساعت باهاش كار ميكنم ولي فقط كلمه توانا رو ميگه,الان حدود بيست سي روزه دارم باهاش اين شعر رو كار ميكنم ,سوالم اين بود كه ممكنه استعداد جمله گفتن رو نداشته باشه يا بايد بيشتر باهاش كار كنم تا حفظ بشه؟
    سلام دوست عزیز.
    پرنده ای که توانایی تکرار کلمات رو داره نمیشه گفت استعدادی در بیان کردن جمله نداره.برای پرنده هجای کلمات تعریف نشدس.در واقع هرچیزی رو که تکرار بشه و توی ذهنش ملکه بشه تکرار خواهدکرد.
    قطعا تکرار کلماتی با حروف کمتر راحت تر هست و زودتر طوطی بیان میکنه اما یک جمله که از حروف بیشتر و کلمات پشت سرهم تشکیل شده برای ماندگاری توی ذهن طوطی سخت تر هست.
    شما به چه صورت تمرین میکنید؟یکجا جمله رو بیان میکنید و منتظر تکرار هستید؟سخت در اشتباهید.
    بهتره برای یاد دادن یک بیت کلمه به کلمه پیش برید.بعد از اینکه کلمه ی توانا رو یاد گرفت کلمه ی بزرگتری به اسم توانا بود رو باهاش تمرین کنید و وقتی توانا بود رو کاملا مسلط شد کلمه ی بعدی رو هم بهش متصل کنید و تمرین و تکرار کنید.برای یاد دادن جمله یا بیت شعر باید صبور باشید و پشت کار داشته باشید.
    ویرایش توسط اسکندری : 16th December 2013 در ساعت 01:27 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام . منم به طوطیم این شعر رو یاد دادم ولی جمله به جمله . یعنی اول توانا بود هرکه دانا بود . طوطی منم اولش فقط میگفت تواناا ( آهنگش دقیقا با مثل ما بود ولی فقط فقط همین یه کلمه رو میگفت . من تشویقش میکردم ولی خودم که میخواستم براش دوباره تکرار کنم . جمله رو کامل میگفتم . یعنی طوطیم میگفت : توانا . من تشویق میکردم و سریع میگفتم " توانا بود هرکه دانا بود "

کم کم پیشرفت کرد و یکم تعداد کلمات بیشتری رو گفت ولی بعضی وقتا قاطی میکرد با جمله های دیگه مثلا میگفت :

توانا بود ، بنی آدم اعضا بود ( ترکیب شده با " بنی آدم اعضای یکدیگرند"

توانا بود، ز یک گوهرند ( ترکیب شده با "که در آفرینش ز یک گوهرند" )

توانا بود ،کی گرگه ؟؟؟ ( ترکیب شده با " از بچه ها کی گرگه" )

همه اینار و تشویق میکردم چون داشت تلاش میکرد . ولی خودم هربار درستشو براش تکرار میکردم . من به تلاشش آفرین میگفتم . اونم می فهمید که چی میخوام ازش . فایل صوتی " تمرین" توانا بود هرکه دانا بود "و " بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند " رو دارم . اگه تونستم میذارم تو سایت

کم کم خودش کلمات رو تکمیل کرد . عمرش به دنیا نبود که بقیه این شعر رو هم یاد بگیره . فقط یاد گرفت بگه "توانا بود هرکه دانا بود ". شما هم نا امید نشید ازش . زمان میبره . به تشویق شما نیاز داره که بفهمه تلاشش براتون ارزش داره . حالا یا تشویق کلامی باشه یا یه خوراکی خوشمزه . هرچی که دوست داره ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام خدمت مدیران و دوستان. امروز کاسکومو بعد 2ماه از خریدنش بیرون آوردم و رفت بالای چوبش نشست ولی فقط پشت سرهم بال بال میزد تا جایی که به نفس نفس افتاده بود دچار تکرر مدفوع هم شده بود زیاد او بالا مدفوع کرد. بعدش با اینکه داخل قفس از دستم تخمه می گرفت اما دستم خالی می بردم سمتش می ترسید بالای قفس اصلا از دستم هیچی نگرفت فقط بال میزد به نظر دوستان طبیعی هست و اینکه بازم بیرون بیارمش؟ دوم اینکه برای بردن به داخل قفس چیکار کنم چون وقتی رفتم جلوش از دستم ترسید رفت توش؟ سوم اینکه بعد 2ماه حمومش کنم با آبپاش؟

صفحه 663 از 1238 نخستنخست ... 1635636136446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796806816827137631163 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)